FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-03-07 14:02  [Relacja/Galeria] Chi-he MM1-2 2006
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Aby trochę odpocząć od budowy kanonierki, postanowiłem skleić coś w standardzie.
Wybór padł na czołg Chi-he z Małego Modelarza. Jak napisałem model będzie w standardzie, z retuszem krawędzi i wykorzystaniem wszystkich części dostępnych w MM.
Mam nadzieję, że kolega vaR nie będzie miał mi za złe, że rozpocząłem tą relację. A może sobie wzajemnie pomożemy.
Od wczoraj skleiłem kadłub, z lekką modyfikacją polegającą na wklejeniu dodatkowej tektury na spodzie kadłuba.

 
30-03-07 14:52  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Witam, będę obserwował obydwie relacje.

Pozdrawiam Janek

--

 
30-03-07 14:54  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
vaR 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam szanownego kolege :)) ależ s nie mam nic przeciwko :)) przecież moim priorytetem nie jest to zebym miał jedeyna relacje na forum albo najlepsza czy coś wazne zeby z modelu byc zadowolonym i przy tym nauczyc sie czegoś:)) wiec jaknajbardziej zapraszam do wspołpracy :)) pozdrawiam ps na jakim kartonie podkleiłeś szkielet itp >?? mam nadzieje ze nie 1mm bo bedzie troche szlifu ja zrobiłbym to teraz na kartonie grubosci 0.8 mm . Pieknie Ci wyszły te zaluzje :) chyba swoje też jakoś poprawie.....



Post zmieniony (30-03-07 14:54)

 
30-03-07 15:10  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wtam. Szkielet nakleiłem dwukrotnie na karton, tak że w sumie dało około milimetra.Teraz dopasowuję poszycie i wszystko pasuje idealnie, więc chyba trafiłem z grubością kartonu. Ten karton na spodzie przykleiłem aby po lakierowaniu nie wciągnęło części 20. Retusz robię farbami akrylowymi w tubkach, takimi do malowania obrazów. Kolor dobieram na oko. Kleję przede wszystkim butaprenem, drobne części na styk cyjanopanem. A przy żeluzjach to było naprawdę dużo roboty. Pozdrawiam. Roman.

 
31-03-07 16:17  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Kolejne fazy budowy kadłuba.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-03-07 16:23  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Bardzo fajnie wychodzi ci ten Chi-he aby tak dalej, będę wpadał i obserwował twoją relację...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
31-03-07 17:59  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
vaR 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ehh..piekna robota powinszować: ))

 
31-03-07 23:43  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Miło popatrzeć na równo i czysto klejony model. Porządna robota i tak trzymać. Pozdrawiam.

 
01-04-07 11:15  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dziękuję panie Pawle za Uznanie. Ze swojej strony chcę powiedzieć, że model jest zaprojektowany idealnie. Klejenie go to sama przyjemność. Dzisiaj wieczorem kadłub będzie ukończony wraz z elementami waloryzującymi. Pozdrawiam. Roman.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
01-04-07 12:19  Re: [Relacja] Chi-he MM1-2 2006
vaR 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widze ze koledze swietnie idzie :)) jestem pełen respektu i podziwu model idzie swietnie :)) ja niestety z powodu choroby ktora u niemozliwia mi klejenie jestem daleko w tyle.Ale miło jest popatrzeć na dobrze sklejony model działaj dalej kolego i dawaj fotki :)
poezja dla oka pozdrawiam i zycze sukcesu :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024