FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
25-07-12 13:24  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Agand 

 

Mea culpa - nie popatrzyłem na skrzydełka na modelu, tylko piętro wyżej - człowiek stary to ślepy. Na skrzydełkach rzeczywiście Kasia wiatrochron przylepiła od zadniej strony i to się ma nijak zarówno do rzeczywistości jak i "dobrej praktyki morskiej". Trza urżnąć i przylepić z przodu.

--
Pozdrówka
Agand

 
25-07-12 13:53  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Tomek 

 - 2

Na tym zdjęciu faktycznie to wygląda tak, jakby od tyłu miał iść ten wiatrochron i trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby gafy nie strzelić, a błąd to i młodym się trafia. Grunt, żeby model ładnie wyszedł i cieszył oczy!

 
26-07-12 09:10  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Panowie - święta racja. Klejąc te osłony skrzydełek musiałam pomerdać P z L, wyszedł absurd. Oderwałam dziś oba relingi, poprawiłam wiatrochrony. Dzięki Wam :)

Zaczęłam też robić polery, jeszcze nie pomalowałam.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-07-12 08:48  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Cały ranek dziubałam dziś pracownicie Oerlikony. 6 sztuk. Jak widać składane z różnych materiałów.
Zamontowałam też kilka drobnych rzeczy typu drabinki, jakieś pudełeczka.




--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-07-12 08:09  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pom-poma zrobiłam. Z zewnątrz wygląda jako-tako, od środka już nieco mniej. Nie szkodzi, i tak okryję go brezentem.

Poza tym kilka losowych chałupek, kilka kawałków relingu, jakieś drobne głupoty. Oraz bębny linowe.




--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-07-12 08:47  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale cały chyba nie będzie pod brezentem ? Szxkoda by było gdybyś go ,,ukryła" :). Ja jak zwykle czekam z niecierpliwością na wodę i teraz dodatkowo lód.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-07-12 08:56  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie, oczywiście że nie cały.
Zakładam sytuację, że zanim okręt wszedł w sztorm, marynarze zdążyli poowijać w pokrowce co wrażliwsze elementy pelotek. Okręt idzie w konwoju do Murmańska, więc działa artylerii głównej mogą nie być potrzebne, ale pelotki prawie na pewno się przydadzą. Co oznacza, że nie można dopuścić do ich oblodzenia, bo byłoby po ptokach. Stąd brezenty i inne owijacze na zamkach.

Na lód mam jakiś tam wstępny pomysł (szpachlówka + żel), ale zanim zacznę się wymądrzać, wpierw go zweryfikuję, a potem dokładnie opiszę, co i jak.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-07-12 09:26  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Działa artylerii głównej to p-lotki, tylko trochę większe - tak więc będą niezbędne. Oerlikony to broń ostatniej szansy.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
31-07-12 12:23  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Sleepwalker - w taki sztorm samolotów wroga na pewno nie będzie. Zresztą na drugiej fotce przy wpisie inaugurującym relację lufa ma - o ile się nie mylę - brezent na swym końcu. Inaczej lód wlazłby do lufy i dopiero by było...

 
31-07-12 12:54  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tropiki zmieniają jednak postrzeganie oczywistych oczywistości. Słusznie :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024