FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
02-08-12 13:56  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Po prostu od fali lufy się powykrzywiali :-)

 
02-08-12 16:59  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kasiu, zrób koniecznie potłuczone naczynia w kuchni i mesie! W skali!!!

 
02-08-12 18:06  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Kaśka lufy potwornie rażą jednak i psują całość :/

Jak już koniecznie ma być jajecznie, to niech będzie tak jak na tej fotce: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=7560&t=7557&page=1

--

 
03-08-12 08:30  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

crolick - RÓWNO miałyby być...? te lufy? RÓWNO...???
eee...

Dobra, przemyślę sprawę. W tej chwili faktycznie zrobił mi się jakis "****** artyleryjski" na okręcie, jak zresztą zauważył również ZbiG.

Akra - oczywiście, że zrobię. Podrzucisz mi jakieś zdjęcia wzorku na serwisie kapitańskim?


ZbiGu - po kolei:
1. jak pamiętam, Ulisses to "typ Dido modyfikowany", przy czym modyfikacje głównie polegały na zainstalowaniu "pełnego wyposażenia radarowego", którego w czasie akcji powieści (zima 41/42) normalne okręty RN jeszcze nie miały. Musiałabym ponownie pod tym kątem przeczytać Ulissesa, żeby wyłapać wszystkie informacje na ten temat.

2. więc myślę, że Ulisses był do Latony podobny funkcjonalnie, sylwetkę bym mu zachowała z Dido. Nerissa, czyli nasz Piorun, to przecież mały kurdupelek przy nim.

3. szarża Ulissesa - tak, korci mnie, i to mocno. Ale wyłącznie w 1/700 (rozmiary!). Zostaw mnie z tym na chwilę, pomyślę.

4. Ad. Orkan w sztormie - zamierzam pozbawić go 2 szalup, większości kół ratunkowych, lekko pogiąć flagsztoki, może zerwać jakieś flaglinki, pokrzywić tu i ówdzie reling. Co jeszcze byś sugerował?

A na Orkanie dłubałam dziś głupoty i śmieci różne, jakieś stada wywietrzniczków, klapeczek, to wszystko, co mi się plątało po kopercie z częściami i uparcie usiłowało się zgubić. Plus pierwsze przemalowanie elementów metalowych.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-08-12 10:53  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dobra. Myślę.
Ale nie chcę robić hard-demolki, mimo wszystko nie.
Dzięki.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-08-12 12:36  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu - znasz się, to i Cię pytam.
Kogo mam pytać, jak nie fachowca, psiamać?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-08-12 15:15  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dobra, dobra...
Przepraszam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
03-08-12 17:23  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto 3 fotki z zasłoniętymi brezentami lufami: okręty niemiecki, brytyjski (Duke of York) i amerykański. Jakość fotek taka sobie, ale dobrze widać o co chodzi.

, ,

 
04-08-12 07:32  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A tu już w objęciach lodu.
Garland.



Sheffield



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-08-12 08:56  Odp: [R] ORP "Orkan" - Rider of the storm, styczeń 1943, 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

nie no latem z rana takie zdjęcia ... aż zimny dreszcz przechodzi :) Już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć ten lód na modelu :)

Pozdrawiam
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 13Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024