FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-06-12 23:18  [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
kaziu   

Witam. Jestem tutaj nowy. Moje doświadczenie w modelarstwie to jakiś samolot (nie wiem co to było bo to się działo dawno i po modeliku zostało wspomnienie) Następnie był był Titanic z Hobby Model w skali 1;550 (plastik), który zdobi moją półkę. Teraz chcę się zabrać za Titanica z FLY Model 1;200 karton. Model jedzie do mnie i w przeciągu 2 dni będzie u mnie (już nie mogę się doczekać) Wiem, że tutaj jest już zupełnie inna technika niż w modelach plastikowych. Dlatego prosiłbym o kilka rad.
Mianowicie:
-na co zwracać uwagę (błędy w druku, nieodpowiednie proporcje poszczególnych części?
-Od czego zacząć budowę
-Jakie kleje używać?
-Co zrobić żeby kadłub się nie zwichrował i nie pozapadał pomiędzy poszczególnymi wręgami?
-Jakie elementy na jaki karton/tekturę kleić
Poza tym osoby, które już miały styczność z tym modelem prosiłbym o wskazówki dotyczące budowy.

Relacje z budowy będę zdawał równolegle z jej postępami i nie ukrywam, że czasami będą to dość długie postoje ze względu na charakter mojej pracy;/

Za wszystkie rady, wskazówki i podpowiedzi z góry dziękuję:)
Pozdrawiam kaziu

 
12-06-12 23:31  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Jeśli Ci to pomoże tu masz link do mojej relacji z budowy Titanica http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=213197&t=155154#reply_213197. Oprócz tego są jeszcze conajmniej dwie inne. Warto skorzystać z opcji "szukaj". W trakcie budowy starałem się opisać wszystkie wyłapane nieścisłości. W razie wątpliwości pytaj - chętnie pomogę. Na resztę pytań znajdziesz odpowiedź w zasobach forum, tylko trzeba zadać sobie trochę trudu i poszukać.
Z Poważaniem
Koszałek

 
12-06-12 23:35  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
kaziu   

Oczywiście, że przeczytałem. Wszytko to co jest w nich napisane będę brał pod uwagę ale wiadomo, że wskazówek nigdy za wiele tym bardziej dla początkującego kartoniarza.

 
12-06-12 23:44  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jesli moge cos doradzic poczatkujacemu kartoniarzowi, to na pewno nie brac sie od razu za "Titanica", a potrenowac na mniejszych i mniej skomplikowanych jednostkach... Samo podgladanie relacji innych i czytanie porad nie zastapi doswiadczenia, ktorego - z tego co na pisales - specjalnie nie masz. A szkoda, zeby taki model za jakis czas wyladowal w koszu. Ale moze zle Cie oceniam, byly juz na tym i innych forach przypadki poczatkujacych, ktorzy zadziwiali talentem...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-06-12 23:51  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Zgadzam się z Rafaelem, ja też jestem początkujący i wziąłem się za B-52 z GPM'u też "porwałęm się z motyką na słońce" i postanowiłem na chwilkę wstrzymać się z nim. Tobie też radzę zbudować coś łatwiejszego bo szkoda by było wydać ponad 100zł na Titanica i wyrzucić go do kosza.

 
13-06-12 06:34  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

ZbiG napisał:

> Pływać nie nauczy się nikt na płytkiej wodzie. < -- ale na głębokiej wodzie może zacząć się topić.

 
13-06-12 08:49  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
 

Uważam że należy od czegoś prostrzego zacząć bo można się zrazić do modelarstwa.

Pamiętam ja tak miałem jak byłem młodszy kilkanaście lat temu kleiłem MM i zawsze jakieś szpary wychodziły czy niedokładności zawsze uważałem że to moja wina i brak doświadczenia a nie wziąłem pod uwagę źle zaprojektowanego modelu i na parę lat się zraziłem do kartonówek, ale już mi się odwidziało :)

 
23-06-12 05:08  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
kaziu   

prace nad moim Titanickiem już ruszyły. Jak już będą widoczne jakiekolwiek efekty mojej pracy to napisze o tym w relacji z budowy. Narazie jestem na etapie wycinania części szkieletu.:)

 
23-06-12 11:54  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Brawo kaziu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-06-12 15:04  Odp: [PYTANIA] RMS Titanic (Fly Model)
Kefas93 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


 - 2

Życzę Powodzenia, będę podglądał :)

--
"Życie to odrobina więcej niż ta woda,
chleb.
Mamy marzenia, którym tylko śmierć
może położyć kres." Bob One

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024