FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
16-08-12 18:48  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ja chciałem otwarte, z zamkniętymi byłby duży problem że spasowaniem...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
16-08-12 19:01  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

rysiu62 napisał:
A czy klapy podwozia nie powinny być ,, zawarte,, ?

Rysiowi chyba chodzi o środkowe pokrywy zakrywające wnęki kół.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-08-12 23:21  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No też o tym piszę...
Jako instrukcja prawi: Pokrywy przykadłubowe można przykleić w pozycji zamkniętej, gdyż były one otwierane jedynie w trakcie chowania lub wypuszczania podwozia oraz dla potrzeb obsługi naziemnej."

W moim jest dla potrzeb obsługi naziemnej.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
17-08-12 16:42  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Zrobiłem kółko ogonowe, trochę jest za wysokie, nie wiem dlaczego mi tak wyszło oraz klapy. W tych ostatnich darowałem sobie wycinanie części 54c, d, e, f, g, h, i, j, k, l, m, n, o, p, r, s, t, u i w, czyli tych żeberek w klapach i zaczepów, ponieważ zajęłoby mi to lekko licząc dwie albo trzy godziny, a efektu nawetu by nie było widać w ogóle.

Zobaczcie sami:


Zdjęcie kółka mi wyszło nieostre dlatego pokaże je kiedy indziej.

Całość się prezentuje tak:


--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
19-08-12 19:22  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Śmigło:


--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
20-08-12 13:57  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No to już jestem całkiem przy końcu. Jeśli się uda to powstaną zbiorniki paliwa, jeśli nie to model będzie tak jak teraz. Jeszcze tylko antenkę przykleję i polakieruję


--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
20-08-12 19:58  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo miło oglada sie każde kolejne zdjęcie. Świetny model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-08-12 00:25  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Dziękuję
Pytanie do was: Jak to sklejać?

Ja zrobiłem tak ze wyciąłem prostokąt z listkami, nakleiłem pasek łączący, powycinałem listki i skleiłem (BCG), potem wyciąłem rurę, środek, przymierzam i ****, część z listkami jest dużo za szeroka. Jak to powycinać i pokleić jak te listki są przez całą część??

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
21-08-12 06:46  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

air_22 napisał:
Pytanie do was: Jak to sklejać?

Ostrożnie!!! :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-08-12 21:41  Odp: [R] Nowy Mustang od Hala
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Nadeszla wiekopomna chwila!!!
Opcjonalne zbiorniki paliwa sklejone i zamontowane na kóniu; samolot polakierowany, klasycznie, humblolem ze słoiczka i potem na to mat ze spreja :D
Przed oficjalną galerią przedstawiam naprędce zrobione zdjęcie w "studio" w świetle lamp:



Od razu chcę podziękować wszystkim za uczestnictwo w mojej pierwszej relacji za porady i wskazówki. Bardzo się przydały zwłaszcza jeśli idzie o zbiorniki paliwa. Pozdrawiam i zapraszam na galerię, najprawdopodobniej już jutro :)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024