FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-08-12 19:09  [Galeria] Su-7 –YG - model
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witam Wszystkich:)

Aby odpocząć od projektowania oraz pancerki raz na jakiś czas buduję model zazwyczaj samolotu. Moim ulubionym okresem jest lotnictwo LWP, czyli po prostu „Rury”;).
Ostatnio padł wybór na Su-7 z YG - model. Oczywiście przerobiłem ten model z wersji BMK na BKL oraz zmieniłem uzbrojenie.
Budowa modeli odpoczynkowych, w moim przypadku, odbywa się tylko w niedziele. Dlatego budowa trwała około 4 miesięcy.
Nie jestem specjalistą od modeli samolotów, więc nie będę się szerzej wypowiadał nt. tego modelu. Mnie osobiście sprawił wiele problemów. Wiele z nich było z mojej winy, ale rozwiązania konstrukcyjne projektanta po prostu mnie powaliły. Krótko mówiąc nie polecam tego modelu początkującym modelarzom.
Może wystarczy tej pisaniny – zapraszam do galerii;)














Mam nadzieję, że model się spodoba:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (23-04-18 21:51)

 
17-08-12 19:17  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Ładnie uplastyczniona rura, w dodatku malowana.
Gratuluję kolejnego ładnego modelu do kolekcji.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
17-08-12 19:25  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękna rura. Chyba malowana?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-08-12 19:27  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piekna robota,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-08-12 19:29  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Pięknie sklejony, moje gratulacje.
Napisz może dwa słowa o samej wycinance, bo to chyba pierwszy ukończony model tego wydawnictwa jaki pojawił się na tym forum. Jak pasowanie części, kolory, detale, instrukcja, karton itp.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
17-08-12 19:39  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajna rura. Moje gratulacje!

--
Pozdrawiam!

 
17-08-12 20:43  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Pol – niestety nie mogę wiele dobrego o tym modelu powiedzieć. Instrukcja, według mnie mało czytelna. Właśnie przez nią popełniłem kilka błędów.
Model bardzo zdetalizowany. W niektórych miejscach aż za bardzo. Ja od początku postanowiłem zbudować go po swojemu i przede wszystkim pomalować w barwy Polskiego Lotnictwa. Autor postanowił wykonać kadłub w podobny sposób jak F-16 z MM-ma, czyli „rura na rurze”. Odrzuciłem ten sposób od razu. Spasowanie części- są problemy, ale mogły one wynikać z tego, że postanowiłem go uprościć. Usunąłem wewnętrzną „rurę”.
Wszystkie jego mankamenty pokazuje relacja z jego budowy kolegi z za wschodniej granicy http://only-paper.ru/forum/74-7470-1. Tam był budowany w standardzie.
Jeżeli wszystkie modele tego wydawnictwa są takie jak ten to ja osobiście sobie odpuszczam:(

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (18-08-12 08:18)

 
18-08-12 08:20  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękny :)

 
18-08-12 08:42  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Może w końcu sam zaczniesz opracowywać , najwyższy czas :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
18-08-12 08:47  Odp: [Galeria] Su-7 –YG - model
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Myślę nad tym, ale co się do tego wezmę to jakiś tank wpada mi na tapetę;))).
Tak na poważnie to plany jednej rury mam już w kompie:), ale co z tego wyjdzie to czas pokaże;)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024