FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-05-12 16:23  [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Tym razem na stół operacyjny trafił/a Jagdpanter.Jest już parę modeli sklejonych z tej wycinanki i bardzo dobrze...............bo będzie z czym walczyć.Jak już ktoś zaznaczył,nie ma w instrukcji jednoznacznie opisanego sposobu montażu wanny.I ja naiwna myślałam,że pójdzie jak z płatka,a tu chała..................Klejenie polega na ciągłym pasowaniu elementów i korygowaniu błędów.Cztery dni męczyłam się z wanną czołgu.Z tego wszystkiego odechciało mi się lepienia wnętrza i będzie tylko przedział silnikowy.W modelu występują też "kwiatki" innego rodzaju,w postaci przesuniętych otworów.Ze swojej strony chcę dołożyć zimmerit mojej roboty,chociaż wycinanka zawiera dodatkowy arkusz z imitacją zimmeritu.Klejenie trzeba sobie przemyśleć................Kamuflaż chcę zrobić oliwkowo-zielony w łaty.






Do zobaczenia.

--

Post zmieniony (28-06-12 10:02)

 
11-05-12 16:59  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

O Mrówka znowu zaczyn szaleć. Model śliczny, oby tak dalej

 
11-05-12 20:00  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Co do zimmeritu dołożonego do modelu, to wygląda on fajnie, ale ma niewiele wspólnego z prawdziwym zimmeritem. Myślę, że samodzielne wykonanie go przyniesie Ci dużo satysfakcji, a i efekt będzie o wiele lepszy. Zwłaszcza, że model będzie malowany. Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
11-05-12 20:13  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Tak model nie należy do łatwych i bezproblemowych kiedyś go rozpocząłem ale trafił do pudełka na szafę. Też myślałem wówczas o standardzie ale w wersji malowanej będzie łatwiej. Z tego co pamiętam to wersja late w zgodzie z historią nie nosiła już zimmeritu tylko wcześniejsze.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (20-05-12 23:27)

 
18-05-12 20:37  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Proszę bardzo,i dzięki Krystianowi model pozostanie mniej więcej w zgodzie z rzeczywistością.Położenie zimmeritu wymusiło na mnie zrobienie paru przeróbek w modelu.Tak więc trzeba było zrobić inne jarzmo i obudowę jednego wentylatora.Jarzmo wygląda tylko trochę podobne,ale starałam się jak mogłam.Silnik upchnęłam w komorze po uprzednim usunięciu jednego, małego elementu.Wewnętrzna część jarzma też nie bardzo pasuje do całości.Pocięłam ten element i podkleiłam na tekturkę.





Płytę silnikową malowałam z duszą na ramieniu,zimmerit kładłam z duszą na dwóch ramionach.Zrobiłam go ze szpachli do ścian i nakładanej małą szpachelką.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
19-05-12 13:42  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam
Jeśli już tyle przerabiasz to zwróć uwagę na wysokość otworu obserwacyjnego kierowcy . Moim zdaniem jest ciut zbyt wysoko , powinien być na jednej linii z jarzmem karabinu .

 
20-05-12 22:30  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobry wieczór szanownej publice.Dziękuję Roli za "wskazówkę",już to poprawiłam.
Wzięłam się za roboty murarskie i położyłam coś na kształt zimmeritu.Pewnie będzie mieli uwagi,ale to mój "pierwszy raz".Zimmerit wyprodukowałam ze szpachli do ścian z odrobiną kleju stolarskiego.Gustowny wzorek zrobiony ostrzem z łamanego nożyka.Najwięcej problemów jednak przysporzyło mi malowanie wnęki jarzma,biorąc pod uwagę fakt,że maluję pędzlem.W jarzmie karabinu dorobiłam wnękę,której w wycinance nie ma.Najtrudniej będzie położyć zimmerit na tylnej płycie.Jak sami wiecie, jest tam mnóstwo klamotów.
Szpachla i narzędzia murarskie.

Moje wypociny.


Przykleiłam także pozostałą część poszycia.

Sama jestem ciekawa Waszych opinii.................zbiorę baty,czy też nie?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
20-05-12 23:15  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo ładnie, z uwzględnieniem odbić zimmeritu, ale mam jedną uwagę.
W miejscach gdzie były stelaże na narzędzia masy nie nakładano . Wyjątkiem pojazdy po naprawach i modyfikacjach polowych.Tu różne rozwiązania z wersji późnych znajdziesz na wczesnych pojazdach.
Podobnie z lokalizacją zimmeritu w dolnej części wanny i z tyłu , gdzie wystepował z marginesem wokół różnych elementów . Kolejny problem to taki , że przy kolejności jaką stosujesz błotniki odsunął ci się od kadłuba na grubośc zimmeritu .
Skoro już malujesz to warto poprawić kształt samych wentylatorów.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-05-12 12:12  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Mrówka: czy przy klejeniu kół były jakieś problemu? zacząłem je niedawno robić, ale na razie same obręcze kleję.

A od siebie z baboli mogę dodać, że nie ma w modelu przekładni która jest pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów i samego wału napędowego . Ale u ciebie nie będzie to problemem ;-)

Post zmieniony (22-05-12 13:34)

 
22-05-12 14:07  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

W kołach jest za krótka oklejka 42 albo 43,nie pamiętam w tej chwili.To jest wewnętrzna część koła.Sam wał napędowy można dorobić,a z resztą się nie martw.......większość i tak przykryją podesty.
Uporałam się z malowaniem górnej części kadłuba i zamknęłam pudełko na amen.Poprawek będą wymagały jeszcze tu i ówdzie zielone plamy.W wycinance brakuje peryskopów,na ich miejscu zioną tylko dziury.Pożyczyłam sobie więc peryskopy z Pantery.Górna płyta w zasadzie jest gotowa,pozostały do zrobienia osłony peryskopów.Wymieniłam także zawiasy na włazach.Moim skromnym zdaniem,te oryginalne są za duże.




--

Post zmieniony (25-05-12 09:42)

 
25-05-12 10:28  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Bezwstydnie podbijam temat do góry.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
25-05-12 11:23  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Extraśnie! I ten Zimmerit! Szkoda ze to opracowanie jest takie nieprzystępne, szczątkowa instrukcja i kombinowanie co i jak połączyć :|

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
25-05-12 12:54  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Mrówko , troszkę późno to piszę lecz wentylator na dachu powinien być nachylony tak samo jak dach ( dalej już nie doszedłem w swojej Jadze ) . Robisz moją ulubioną wersje tego pojazdu , a jednoczęściowa armata doda jej uroku . Trzymam kciuki za Ciebie :)
Jeśli się nie mylę to na zdjęciu jest ten sam pojazd , który teraz stoi w muzeum

 
26-05-12 12:36  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A ja, jako stały obserwator mam 2 kolejne pytania merytoryczne.
Po pierwsze ,czy nie powinien zostać zmieniony kształt dachowego wentylatora ?Ten nie przystaje do rzeczywistości.
Po drugie ,czy konwertując model na wersję wcześniejszą nie powinny zostać zmienione osłony tłumików na odlewane ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-05-12 08:48  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Stachu 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Wczoraj sklejałem wentylatory w Panterze. Zrobiłem je z jakiegoś materiału, który otrzymałem w salonie sukni ślubnych. Przyznać muszę że "moje" wentylatory bardzo podobały mi się dopóki nie zobaczyłem "Twoich" wentylatorów... Tak na przyszłość gdybym znów mierzył się z takim zadaniem z czego jest ta siatka?

 
27-05-12 12:59  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Piterpanzer-postaram się poprawić te elementy.
Stachu-to jest zwykła moskitiera,ale wykonana z masy plastycznej.To nie jest żadna tkanina,bardziej mi to wygląda na plastik.Nie wiem,czy takie coś można kupić w Polsce,ale jak chcesz,to daj namiary do siebie.Wyślę Ci kawałek.......

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-05-12 20:40  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mrówka, ja na Twoim miejscu poprawiłbym trochę jarzmo armaty.
Dodaj trochę kawałków papieru na łączeniu elementów, żeby nie było tak ostrego przejścia, a właściwie widocznego załamania.
Jak będzie go za dużo, to przeszlifujesz większym pilnikiem lub kawałkiem grubszego papieru ściernego (100-120) zawiniętego na kawałku patyka - dostaniesz obłe a nie ostre przejście.
Na koniec połóż zwykłą chusteczkę higieniczną na wikol lub inny klej do drewna. Po wyschnięciu przeszlifuj, tylko nie tak do końca. Będziesz miała płynny, odlewany element z imitacją nie do końca idealnej faktury odlewu.

--

Post zmieniony (28-05-12 20:40)

 
02-06-12 20:51  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobry wieczór.
QN-poprawiłam jarzmo armaty
Piterpanzer-poprawiony jest już wentylator.
Zaczęłam zmagania [w dosłownym znaczeniu] z układem jezdnym.Niestety ośki należy zrobić sobie we własnym zakresie.Te,od kół nośnych-wewnętrznych są za krótkie.Poza tym i tak nie ma zaznaczonych miejsc,gdzie należy kleić koła.Tak więc trzeba trochę się napocić i użyć paru "magicznych" słów.Na początek zrobiłam mocowanie i oś koła napędowego,aby mieć jakiś punkt odniesienia.Mam tylko nadzieję,że to wszystko będzie pasować do gąsienic.
Jak na moje ucho,w wycinance brakuje drugiego kompletu wzmocnień do wahaczy.

Koło napędowe skleja się bezproblemowo.

Koła jeszcze "pijane",przymierzone tylko na sucho.

Poprawione jarzmo armaty i wentylator.

Na dziś tyle,idę dalej męczyć koła.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
04-06-12 18:27  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dzień dobry,postawiłam moją bestię już na kołach.Standardowo upaćkałam,ale nie za bardzo.Gąsienice chcę zrobić metodą Maria,czyli na pasku cienkiego papieru-zobaczymy,co z tego wyjdzie.Zakupiłam sobie linę holowniczą i jakąś małą linkę,a co,niech raz w życiu będzie porządna.
Miałam i mam problem z kołem napinającym.W końcu zgłupiałam i zrobiłam z pojedynczymi wzmocnieniami,a na zdjęciach archiwalnych jest różnie..............Nie wiedziałam w końcu,czy wzmocnienia zrobić podwójne,czy też pojedyncze.



Gąsienice na pasku cienkiego papieru.I zakupione linki.

Zobaczymy ile mi się uda zrobić gąsienic.W sobotę wyjeżdżam do Polski,więc będzie 2 tygodniowa przerwa.

--

Post zmieniony (04-06-12 18:29)

 
04-06-12 23:42  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie za ciasno jest przy wewnętrznych kołach? Nie bedziesz miała problemy z zębami gasienic, żeby je tam zmieścić?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-06-12 20:14  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Demon,miałam ten sam problem.Tylko,że jak wszystko klei się na oko...............to różnie może być.Wątpliwości zostały rozwiane i gąsienica pasuje jak ta lala.


--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-06-12 17:00  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam przed najważniejszym wydarzeniem w kraju.
Jutro wyjeżdżam do Polski na dwa tygodnie,więc chciałam pokazać,co do tej pory udało mi się zrobić.Model w założeniu miał być ze średniej linii produkcyjnej i wymagał trochę przeróbek.Moja niewiedza związana ze słynnym Zimmeritem wymusiła na mnie rozmieszczenie w inny sposób oprzyrządowania czołgu.W ten sposób powstała jednostka "po przejściach".Nie ma tego i owego,albo jest ulokowane w innym miejscu.Czołg był wielokrotnie naprawiany i łatany,więc istnieje prawdopodobieństwo,że nie stworzyłam całkowicie fikcyjnej jednostki.Mam nadzieję,że przypomina w miarę jednostkę prawdziwą.





Sugestie mile widziane,co i jak można lub trzeba poprawić.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-06-12 18:01  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, na przed ostatnim zdjeciu ,gąski piękne jak by były dopiero złożone, widać wygrzaną stal,swoja droga taka detalizacja gąsek,cała maszyna też piękna ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-06-12 18:41  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Mrówko jeśli masz chęć , to możesz jeszcze zmienić ten detal ? Reszta jest pojazdu jest cudowna , jak prawdziwa Jaga :)


--

 
08-06-12 21:34  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Roli-ja już tego wentylatora nie będę ruszać,bo zrobię tylko więcej szkody jak pożytku.Nie chciałabym go oderwać razem z farbą.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
09-06-12 09:08  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bo to jest wersja ,,wojenna" a nie ,,fabryczna" :). Jak zwykle model wykonywany na super poziomie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-06-12 10:21  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

piekny! Az mi się nie chce siadać do mojego Jagdpanzer-a :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
09-06-12 17:55  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

mrówka model pełen realizmu. Świetny. Miło się ogląda Twoje 'pancerne' modele.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
28-06-12 00:11  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam kolegów.Wróciłam sobie z Polski i zasiadłam do modelu.Mogę powiedzieć,że skończyłam.Dodałam parę szpargałów,wymalowałam oznaczenia-trochę krzywo-ale co tam,przynajmniej mam satysfakcję,że zrobiłam sama.Lufę skręcałam na mokro i skleiłam na styk,potem super glut i szlifowanie.Hamulec wylotowy dość trudny,więcej dziur niż papieru,stąd także został "zaglutowany".Model przedstawia wersję ze średniej linii produkcyjnej.Jutro dodam końcową galerię,a dziś chcę podziękować wszystkim za rady i kibicowanie.





--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-06-12 05:03  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Model piękny, ale ten łańcuch ...

--
serwusik

 
28-06-12 10:29  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wiedziałam,że ten łańcuch Wam się nie spodoba,także już go nie ma.Parę informacji dla tych,którzy obejrzą galerię.Mam wrażenie,że model został "ukradziony" projektantowi w trakcie rozrysowywania.Wycinanka zawiera wiele błędów i trzeba się solidnie napocić aby skleić ten model przyzwoicie.Rysunki takie sobie,a opis budowy też nie lepszy.W modelu brakuje paru istotnych rzeczy,które należy sobie zrobić samemu.Zapraszam do oglądania fotek.








Jeszcze raz dziękuję za kibicowanie i rady.Do zobaczenia.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-06-12 11:57  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kolejny pyszny kąsek dla oczu,plenerek,piękności ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-06-12 15:06  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękne cacuszko.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-06-12 17:06  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rzucasz wyzwanie mistrzom. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-06-12 17:16  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Uczta dla oczu ! Świetnie sklejony, wspanały ,,brudzing", uszkodzenia zrobione z wyczuciem. Coś pięknego. GRATULUJĘ !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-06-12 17:33  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wygląda bardzo realistycznie! Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
28-06-12 18:56  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Jest ładna Jagdpanthera - nic nie upolowała. ;-)
Jest plener ciekawe ujęcia.
Ale gdzie krzaki ? ;-)

Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
28-06-12 21:07  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Piękno w każdym calu, a w zasadzie w milimetrze :-)
Widzę Beatko, że bardzo spodobał Ci się mój kamienisty plener, gdzie fotografowałem swoje modele A9, Valentine'a i Bishopa.
I kamienie nawet trochę podobne ;-)
Świetny model no i zdjęcia!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
29-06-12 01:53  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie żebym się czepiał, ale kawałek łańcucha zostało ...

--
serwusik

 
29-06-12 06:06  Odp: [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest na czym oko zawiesić, naprawdę kawał dobrej roboty Beato.

--

Post zmieniony (29-06-12 06:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024