FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-05-12 16:23  [R/G]Baba Jaga w krzakach czyli jagdpanther na polowaniu [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Tym razem na stół operacyjny trafił/a Jagdpanter.Jest już parę modeli sklejonych z tej wycinanki i bardzo dobrze...............bo będzie z czym walczyć.Jak już ktoś zaznaczył,nie ma w instrukcji jednoznacznie opisanego sposobu montażu wanny.I ja naiwna myślałam,że pójdzie jak z płatka,a tu chała..................Klejenie polega na ciągłym pasowaniu elementów i korygowaniu błędów.Cztery dni męczyłam się z wanną czołgu.Z tego wszystkiego odechciało mi się lepienia wnętrza i będzie tylko przedział silnikowy.W modelu występują też "kwiatki" innego rodzaju,w postaci przesuniętych otworów.Ze swojej strony chcę dołożyć zimmerit mojej roboty,chociaż wycinanka zawiera dodatkowy arkusz z imitacją zimmeritu.Klejenie trzeba sobie przemyśleć................Kamuflaż chcę zrobić oliwkowo-zielony w łaty.






Do zobaczenia.

--

Post zmieniony (28-06-12 10:02)

 
11-05-12 16:59  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

O Mrówka znowu zaczyn szaleć. Model śliczny, oby tak dalej

 
11-05-12 20:00  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Co do zimmeritu dołożonego do modelu, to wygląda on fajnie, ale ma niewiele wspólnego z prawdziwym zimmeritem. Myślę, że samodzielne wykonanie go przyniesie Ci dużo satysfakcji, a i efekt będzie o wiele lepszy. Zwłaszcza, że model będzie malowany. Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
11-05-12 20:13  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Tak model nie należy do łatwych i bezproblemowych kiedyś go rozpocząłem ale trafił do pudełka na szafę. Też myślałem wówczas o standardzie ale w wersji malowanej będzie łatwiej. Z tego co pamiętam to wersja late w zgodzie z historią nie nosiła już zimmeritu tylko wcześniejsze.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (20-05-12 23:27)

 
18-05-12 20:37  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Proszę bardzo,i dzięki Krystianowi model pozostanie mniej więcej w zgodzie z rzeczywistością.Położenie zimmeritu wymusiło na mnie zrobienie paru przeróbek w modelu.Tak więc trzeba było zrobić inne jarzmo i obudowę jednego wentylatora.Jarzmo wygląda tylko trochę podobne,ale starałam się jak mogłam.Silnik upchnęłam w komorze po uprzednim usunięciu jednego, małego elementu.Wewnętrzna część jarzma też nie bardzo pasuje do całości.Pocięłam ten element i podkleiłam na tekturkę.





Płytę silnikową malowałam z duszą na ramieniu,zimmerit kładłam z duszą na dwóch ramionach.Zrobiłam go ze szpachli do ścian i nakładanej małą szpachelką.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
19-05-12 13:42  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam
Jeśli już tyle przerabiasz to zwróć uwagę na wysokość otworu obserwacyjnego kierowcy . Moim zdaniem jest ciut zbyt wysoko , powinien być na jednej linii z jarzmem karabinu .

 
20-05-12 22:30  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobry wieczór szanownej publice.Dziękuję Roli za "wskazówkę",już to poprawiłam.
Wzięłam się za roboty murarskie i położyłam coś na kształt zimmeritu.Pewnie będzie mieli uwagi,ale to mój "pierwszy raz".Zimmerit wyprodukowałam ze szpachli do ścian z odrobiną kleju stolarskiego.Gustowny wzorek zrobiony ostrzem z łamanego nożyka.Najwięcej problemów jednak przysporzyło mi malowanie wnęki jarzma,biorąc pod uwagę fakt,że maluję pędzlem.W jarzmie karabinu dorobiłam wnękę,której w wycinance nie ma.Najtrudniej będzie położyć zimmerit na tylnej płycie.Jak sami wiecie, jest tam mnóstwo klamotów.
Szpachla i narzędzia murarskie.

Moje wypociny.


Przykleiłam także pozostałą część poszycia.

Sama jestem ciekawa Waszych opinii.................zbiorę baty,czy też nie?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
20-05-12 23:15  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bardzo ładnie, z uwzględnieniem odbić zimmeritu, ale mam jedną uwagę.
W miejscach gdzie były stelaże na narzędzia masy nie nakładano . Wyjątkiem pojazdy po naprawach i modyfikacjach polowych.Tu różne rozwiązania z wersji późnych znajdziesz na wczesnych pojazdach.
Podobnie z lokalizacją zimmeritu w dolnej części wanny i z tyłu , gdzie wystepował z marginesem wokół różnych elementów . Kolejny problem to taki , że przy kolejności jaką stosujesz błotniki odsunął ci się od kadłuba na grubośc zimmeritu .
Skoro już malujesz to warto poprawić kształt samych wentylatorów.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-05-12 12:12  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Mrówka: czy przy klejeniu kół były jakieś problemu? zacząłem je niedawno robić, ale na razie same obręcze kleję.

A od siebie z baboli mogę dodać, że nie ma w modelu przekładni która jest pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów i samego wału napędowego . Ale u ciebie nie będzie to problemem ;-)

Post zmieniony (22-05-12 13:34)

 
22-05-12 14:07  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

W kołach jest za krótka oklejka 42 albo 43,nie pamiętam w tej chwili.To jest wewnętrzna część koła.Sam wał napędowy można dorobić,a z resztą się nie martw.......większość i tak przykryją podesty.
Uporałam się z malowaniem górnej części kadłuba i zamknęłam pudełko na amen.Poprawek będą wymagały jeszcze tu i ówdzie zielone plamy.W wycinance brakuje peryskopów,na ich miejscu zioną tylko dziury.Pożyczyłam sobie więc peryskopy z Pantery.Górna płyta w zasadzie jest gotowa,pozostały do zrobienia osłony peryskopów.Wymieniłam także zawiasy na włazach.Moim skromnym zdaniem,te oryginalne są za duże.




--

Post zmieniony (25-05-12 09:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024