FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
25-05-12 10:28  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Bezwstydnie podbijam temat do góry.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
25-05-12 11:23  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Extraśnie! I ten Zimmerit! Szkoda ze to opracowanie jest takie nieprzystępne, szczątkowa instrukcja i kombinowanie co i jak połączyć :|

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
25-05-12 12:54  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Mrówko , troszkę późno to piszę lecz wentylator na dachu powinien być nachylony tak samo jak dach ( dalej już nie doszedłem w swojej Jadze ) . Robisz moją ulubioną wersje tego pojazdu , a jednoczęściowa armata doda jej uroku . Trzymam kciuki za Ciebie :)
Jeśli się nie mylę to na zdjęciu jest ten sam pojazd , który teraz stoi w muzeum

 
26-05-12 12:36  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A ja, jako stały obserwator mam 2 kolejne pytania merytoryczne.
Po pierwsze ,czy nie powinien zostać zmieniony kształt dachowego wentylatora ?Ten nie przystaje do rzeczywistości.
Po drugie ,czy konwertując model na wersję wcześniejszą nie powinny zostać zmienione osłony tłumików na odlewane ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-05-12 08:48  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Stachu 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Wczoraj sklejałem wentylatory w Panterze. Zrobiłem je z jakiegoś materiału, który otrzymałem w salonie sukni ślubnych. Przyznać muszę że "moje" wentylatory bardzo podobały mi się dopóki nie zobaczyłem "Twoich" wentylatorów... Tak na przyszłość gdybym znów mierzył się z takim zadaniem z czego jest ta siatka?

 
27-05-12 12:59  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Piterpanzer-postaram się poprawić te elementy.
Stachu-to jest zwykła moskitiera,ale wykonana z masy plastycznej.To nie jest żadna tkanina,bardziej mi to wygląda na plastik.Nie wiem,czy takie coś można kupić w Polsce,ale jak chcesz,to daj namiary do siebie.Wyślę Ci kawałek.......

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-05-12 20:40  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mrówka, ja na Twoim miejscu poprawiłbym trochę jarzmo armaty.
Dodaj trochę kawałków papieru na łączeniu elementów, żeby nie było tak ostrego przejścia, a właściwie widocznego załamania.
Jak będzie go za dużo, to przeszlifujesz większym pilnikiem lub kawałkiem grubszego papieru ściernego (100-120) zawiniętego na kawałku patyka - dostaniesz obłe a nie ostre przejście.
Na koniec połóż zwykłą chusteczkę higieniczną na wikol lub inny klej do drewna. Po wyschnięciu przeszlifuj, tylko nie tak do końca. Będziesz miała płynny, odlewany element z imitacją nie do końca idealnej faktury odlewu.

--

Post zmieniony (28-05-12 20:40)

 
02-06-12 20:51  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobry wieczór.
QN-poprawiłam jarzmo armaty
Piterpanzer-poprawiony jest już wentylator.
Zaczęłam zmagania [w dosłownym znaczeniu] z układem jezdnym.Niestety ośki należy zrobić sobie we własnym zakresie.Te,od kół nośnych-wewnętrznych są za krótkie.Poza tym i tak nie ma zaznaczonych miejsc,gdzie należy kleić koła.Tak więc trzeba trochę się napocić i użyć paru "magicznych" słów.Na początek zrobiłam mocowanie i oś koła napędowego,aby mieć jakiś punkt odniesienia.Mam tylko nadzieję,że to wszystko będzie pasować do gąsienic.
Jak na moje ucho,w wycinance brakuje drugiego kompletu wzmocnień do wahaczy.

Koło napędowe skleja się bezproblemowo.

Koła jeszcze "pijane",przymierzone tylko na sucho.

Poprawione jarzmo armaty i wentylator.

Na dziś tyle,idę dalej męczyć koła.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
04-06-12 18:27  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dzień dobry,postawiłam moją bestię już na kołach.Standardowo upaćkałam,ale nie za bardzo.Gąsienice chcę zrobić metodą Maria,czyli na pasku cienkiego papieru-zobaczymy,co z tego wyjdzie.Zakupiłam sobie linę holowniczą i jakąś małą linkę,a co,niech raz w życiu będzie porządna.
Miałam i mam problem z kołem napinającym.W końcu zgłupiałam i zrobiłam z pojedynczymi wzmocnieniami,a na zdjęciach archiwalnych jest różnie..............Nie wiedziałam w końcu,czy wzmocnienia zrobić podwójne,czy też pojedyncze.



Gąsienice na pasku cienkiego papieru.I zakupione linki.

Zobaczymy ile mi się uda zrobić gąsienic.W sobotę wyjeżdżam do Polski,więc będzie 2 tygodniowa przerwa.

--

Post zmieniony (04-06-12 18:29)

 
04-06-12 23:42  Odp: [R]Baba Jaga w krzakach czyli pantera w wersji myśliwskiej [GPM 16/2006]
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie za ciasno jest przy wewnętrznych kołach? Nie bedziesz miała problemy z zębami gasienic, żeby je tam zmieścić?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024