FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-05-12 11:10  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

@MBig. Nie "za granicą", ale "za granicę" jak napisał DaFix. :)
Dla przesyłek międzynarodowych PP nie ma takiej opcji.

--

Post zmieniony (13-05-12 11:12)

 
13-05-12 13:07  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Valdi 

 

Pomyślałem o zrobieniu czegoś na kształt "skrzynki" ze wzmocnionymi kantami, kolejnymi półkami i finalnie z zabezpieczonymi bokami żeby, jak coś nie weszło "z boku"na którejś sortowni .
Mniej więcej wyglądało by to tak (wiem że"rysunek" jest fatalny ale tworzyłem go "na kolanie" :)) :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c73122a0ed26fa06.html

Obawiam się, że nie uda mi się zmieścić w limicie 30 kg.ale tym razem zawartość przesyłki jest ważniejsza.

Modele bym przyczepiał do "półek" gumkami i dystansami ze styropianu (Dzieki Nietzwietz i Agzaim Bar Tholo). W niektórych egz.kropelka SuperGlue nie zaszkodzi :)

Żeby ta "skrzynka" była wystarczająco wytrzymała i nie była "giętka" to kanty, "półeczki" i ewentualnie skośną listwę na ściance myślałem spreparować ze sklejki. Dystanse pomiędzy półkami- kawałki drewna (żeby półki nie "skakały"-dodać jeden dystans na środku półki). Finalnie żeby to wszystko się "trzymało w kupie" i miało zabezpieczone boki, myślałem obić płytą pilśniową...Już boję się o wagę tego plany ://

--

Post zmieniony (13-05-12 15:13)

 
13-05-12 17:04  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Więc nie pozostaje nic innego, jak pospawać pancerną skrzynkę. Proponuję stal grubą na 6 mm. Nie zgniecie tego nic. ;)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
13-05-12 22:26  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ale po co te kombinacje??

Spojrzyj jeszcze raz na moje foto i powiedz, gdzie tam widzisz jakieś wzmocnienia, listwy, sklejkę itp??

Masz małe modele bez części podwodnej, tam nie ma co się zepsuć...
... więc spakuj po trzy do małego kartonu, przyczep do dna przewleczonym drutem każdy model i kilka takich pudełek wrzuć do większego. Dla spokoju sumienia, wypełnij duże pudo kulkami z papieru gazetowego aby odizolować małe pudełka od siebie i po sprawie.


EDIT:

problemem nie jest zgniecenie pudła ale bezpiecznie unieruchomienie modeli wewnętrz . Karton po zamknięciu jest wystarczająco sztywny.

Post zmieniony (13-05-12 22:33)

 
14-05-12 22:06  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Valdi 

 

MBig, mam tylko problem bo nie umiem spawać ;))

Agzaim Bar Tholo masz w zupełności rację i system pakowania jest prosty, szybki i pewny tylko poza kartonikami mam "w zapasie" jeszcze plastiki ale ponieważ na chwilę obecną najbardziej mi zależy na kartonikach to zrobie tak jak mówisz :))

WIELKIE dzieki dla WSZYSTKICH za podpowiedzi i pomysły! :D :D

--
Royal Fleet forever and ever :)

 
14-05-12 22:41  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Plastiki (samoloty?) zamocuj w "rakach" ze styropianu, analogicznie jak na foto z moim F314. Wytnij w styropianie zarys samolotu (jego kadłuba), przykryj podobnym elementem z góry, owiń taśmą/sklej oba elementy, wklej do pudełka.

Wysyłając kolekcję swoich okrętów podwodnych (brak foto) do każdego z trzech pudełek przykleiłem kilka kul ze zgniecionych gazet (na rogach i krawędziach). Całoś dobrałem tak, aby po zamknięciu głównego pudła, pudełka wewnętrzne nie stykały się żadną ścianą pudła głownego.

Przejdź się do najbliższego marketu (Biedronki, Lidla itp) bierz wszystkie kartony jakie znajdziesz, jeszcze Ci podziękują za utylizację :).

Ja tak właśnie czynię.

--
imagination+extrapolation

 
17-05-12 14:34  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Ja swoj model z Angli przewiozlem w twardym kartonie. Pasowal idealnie na wymiar modelu. Obwiazany wstazkami przez podloge kartonu.






Dla modeli "bez dna" jest bardzo latwy sposob na unieruchomienie w kartonie. Ja do transportu ORP Warszawa uzylem zwyklych rzepow. Chodzi o takie samoprzylepne cos, ktore uzywa sie w ubraniach czy torbach. Wystarczy jedna czesc rzepa przkleic do dna okretu a druga do dna kartonu. Dwa rzepy: na dziobie i rufie wystarcza. Moj model jechal na pace vana w pozycji pionowej ( o czym nie wiedzialem jak go oddalem do transportu) i nic mu sie nie stalo, nawet nie drgnal.
--

Post zmieniony (17-05-12 14:42)

 
23-05-12 16:47  Odp: [Technika] zabezpieczenie w transporcie
Valdi 

 

Kartony i kartoniki zbieram i szukam "rzepów" :) Dzieki! Prosto i niezawodnie :)))

--
Royal Fleet forever and ever :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024