FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-05-12 14:55  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Suspecta? Cur tu me suspectas?

No a jak Baba J. ma lądować na progu chatki na kurzych nóżkach, a?
Drabinki nie przewiduję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-05-12 18:15  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do lądowania to by chyba trza kilka lin hamowniczych rozciągnąć, czy cóś... [nie wiem, nie znam sie na Babach-Jagach...]

 
10-05-12 23:59  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

szczerze mowiac jakos do mnie caly zamysl nietrafia, moze brak mi wyobrazni zeby to sobie poukladac ale pojedyncze elementy jak zwykle super:) przygladam sie dalej i gratuluje kunsztu i wyobrazni :)

p.s. mam nadzieje ze niepodpadam :)
p.s2. to radziecka baba jaga, licze na jakies patriotyczne akcenty ;)

pozdrawiam
Jacek

 
11-05-12 08:42  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, z Harrierem trafiłeś w dziesiątkę. Tak właśnie poruszają się miotły Bab Jag.

Jkorjat - nie, to nie radziecka Baba Jaga, tylko carska, albo jeszcze lepiej, bohaterka staroruskich bylin, kuzynka Żmija Gorynycza (żmija robić nie będę, przynajmniej nie do tej scenki). Mój tankowiec został zbudowany w 1914 roku i imię Szeksna nosił jedynie do 1916, potem kilkakrotnie je zmieniał - co dość precyzyjnie osadza całą scenkę w okolicach roku 1916. Więc nie, niestety, żadnych gwiazd, sierpów ani młotów.

Dziś "zużyłam" resztę części do Szeksny, za wyjątkiem bandery...



Oczywiście muszę całość pomalować, zrobić olinowanie, wanty, etc. Ale to już kosmetyka.

Chatka dorobiła się pokładu startowego, framug, podmurówki, okapu komina, kołatki etc.


Przez weekend zamierzam porządnie pobawić się malowaniem całości.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-05-12 08:45  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

" to radziecka baba jaga, licze na jakies patriotyczne akcenty ;)" - chyba nie bardzo byłyby na miejscu... W rzeczywistości "raju ludu pracującego miast i wsi" taka osoba stanowiłaby przeżytek burżuazyjej, kapitalistycznej i reakcyjnej ciemnoty i podlegała natychmiastowej likwidacji przez odpowiednie organa!
P.s.
No właśnie; nie byłem świadom dokładnej chronologii tej sytuacji... Nie zmienia to jednak wymowy mojej uwagi!
Andrzej

Post zmieniony (11-05-12 08:48)

 
11-05-12 10:01  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

oho i ja rowniez nie postawilem sobie sytucji w odpowiednim miejscu na lini czasu;) swiadom tego cofam swoj pomysl ;)
ojj mad hamster mad...;)

--
Si vis pacem, para bellum

 
11-05-12 10:05  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ale pomysł fajny był, już go żałuję.
Oj maddest hamster, oj maddest...

Za tydzień hamster jedzie na urlop w Kakonosze i na tę okoliczność już dziś pielęgnuje radosną głupawkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-05-12 08:48  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tam zaraz masakra.
Finiszujemy, nie masakrujemy.

Zrobiłam wanty...

Resztę olinowania zresztą też. Wszystko resztę zrobiłam, nawet banderę już podniosłam, tylko załogi jeszcze nie ma. Załogą zajmę się jutro.

Wczoraj obsadziłam korzeń chabaziami, pomalowałam większość tego, co miało być pomalowane. Nie wycieniowałam jeszcze kota Baby Jagi, nie do końca dokończyłam wodę, nie ma ludzi. Na pomoście będzie siedział rybak i gawędził z wielkim szczupakiem, wystawiającym łeb z wody. A co. Jak bajka, to bajka.





Jutro-pojutrze galeria końcowa. Mam nadzieję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-05-12 13:24  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Kaśka,może organizujesz jakiś kurs korespondencyjny na temat takich dioramek ,a ściślej mówiąc jakich i gdzie materiałów używasz.Zdjecia gdzie nie widać na czym to jest osadzone , są jak stronice bajki,przepięknie,pozdrawiam bajkowo marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-05-12 13:29  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marku, użyłam różnych chabaziów dioramowych z pudła. Trawki i kwiatki Polaka, siatka z listowiem do rwania w palcach, trochę barwionej gąbki, posypki. Drzewka dostałam gotowe od kumpla, zrobione z patyczków i tej samej siatki Polaka.
Sięgałam do pudła, brałam woreczek w łapy, kontemplowałam, czy się nada, kleiłam na BCGa. Około 3 godzin roboty w sumie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024