FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-05-12 11:23  [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tej relacji winien jest tylko i wyłącznie ZbiGu.
A czemu?
a już mówię.

Jakiś czas temu weszłam w posiadanie pięknego, żywicznego korzenia - czy to sama gdzieś go znalazłam, czy ktoś mi podarował - nie pamiętam. Dość, że od razu uznałam go za idealnie podstawkowy, tylko nie wiedziałam jeszcze, pod co pójdzie.
Potem kupiłam sobie Szeksnę, zmniejszyłam ją, i zobaczyłam, że ołówkowaty, chudy tankowiec doskonale będzie pasował do korzenia - zaś korzeń zaimituje rzekę Wołgę, po której te tankowce pływały. Tylko przeciąć korzeń trzeba, żeby stał, a nie chybotał się na wszystkie strony...
Gdybym cięła ręcznie, zajęłoby mi to miesiąc. Na szczęście ZbiGu, kochany człowiek, w sobotę przerżnął mi korzeń na tarczówce. Popatrzyłam, kwiknęłam, przyleciałam do domu, nakleiłam wręgi na podwójny arkusz brystolu:


W niedzielę rano zaczęłam kleić.
Model zaprojektowany był "po Bożemu", z częścią podwodną, bez wodnicy, w pudełkowaty sposób. Do swoich celów musiałam go trochę przeprojektować - narysować wodnicę, rozrzedzić wręgi na dziobie, itd. Bez problemów się dało.


Pierwsze ustawienie na korzeniu:


Z boku rzecznego nurtu, w zakolu, leżeć będzie stareńki, na śmierć zardzewiały holownik. Do tego zdjęcia rolę holownika pełni kadłubek kutra rybackiego:


Dalej dziubiemy Szeksnę:


Ustawienie na korzeniu. Dziurę pod kadłubem wypchałam folią spożywczą:


A następnie zapaćkałam Heavy Gelem Vallejo z nieznacznym dodatkiem zielonego tuszu:


Póki Szeksna schnie, zabrałam się za holownik. Znalazłam w wycinance PaperShipwrightu bodaj - "Monitor Lehigh patrolling" - jakieś takie coś z lat 60-tych XIX wieku. Ponieważ moja Szeksna pochodzi z lat 1918/20, więc holowniczek będzie idealny:


Ustawienie holowniczka względem tankowca na korzeniu:


Klimat holowniczka ma być z grubsza taki:


Holowniczek nie ma części podwodnej. Dorobiłam z balsowego klocka.


Póki schło, wróciłam do Szeksny. Dodałam kolejną warstwę wody. Nie zamierzam wyrównywać powierzchni rzeki do poziomu, zostawię taką szorstką fakturę słojów, doskonale, moim zdaniem, imitującą płynącą leniwie rzekę.


Szeksna nie ma być wrakiem, ale nie wyobrażam sobie lśniącego bielą nadbudówek roboczego tankowca. Wstępnie zapaćkałam mu burty:


Podwodną część kadłubka holownika obrobiłam papierem ściernym. Nie chodziło mi o idealną wierność stoczniowym liniom teoretycznym, a o ogóle podobieństwo kształtu kadłuba. Holowniczek umocowałam na korzeniu.


Rdzewienie. Do trzeciego rdzewienia dodałam suchego pigmentu w kolorze rdzawym, żeby uzyskać gruboziarnistą fakturę.:


Następnie zbudowałam do końca holowniczek. Część drzwi powyłamywana, część ukradziona, wyposażenie poniszczone albo rozkradzione:




Na tym zakończyłam prace w niedzielę. Dziś rano zabrałam się za rurociąg na Szeksnie. Ma on na rurach kołnierze w okolicach, gdzie rury są ze sobą skręcane - same rury zrobiłam z evergreenów, kołnierze z nawiniętego na nie ciasno drucika:


Rurociąg ułożony:


I wygląd końcowy z dzisiejszego poranka. W miejscu, gdzie sterczy gumka z konikiem morskim, zamierzam postawić domek na kurzej łapce, może chatkę Baby Jagi albo coś w tym stylu. Dojdą też chaszcze, zarośla, drzewa i kąpiące się dzieciaki.


--

Post zmieniony (15-05-12 08:55)

 
07-05-12 11:40  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu - a propos szargania świętości, to poczekaj, aż zabiorę się za "Zakynthosa".
Który jest, przypominam, poduszkowcem.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
07-05-12 12:10  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nie ma w tym żadnego szargania czy szurania, ja bynajmniej nie widzę.
Widzę za to fajną "modelarską opowieść" , ktos to już fajnie nazwał Twoje pracę.
Ja się przyglądam jak zawsze :-)
Pzdr

 
07-05-12 12:33  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie, tam gdzie model tam modelarstwo,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-05-12 15:59  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tak sobie myślałem, czym nas Katarzyna w kolejnej dioramie zaskoczy, a tu masz ! Pomysł świetny, a o wykonanie się nie boję :).
Ps. Zbig, uwielbiasz prowokować ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-05-12 16:07  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Kasiu tyle udało Ci się zrobic w jeden dzień ?!! Przecież w sobotę u ZbiGa rozmawialiśmy i oglądaliśmy korzeń a tu już i statek i holownik ?!!!
W imię Ojca i Syna.
Gratuluję naprawdę zapału.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
08-05-12 08:17  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Rysiu - w półtora dnia. Niedziela + poniedziałkowy ranek.
Ile można czekać, jak taki łądny korzeń ZbiGu mnie wyrżnął, a?

Dziś dokończyłam rurociąg, pomalowałam go, postawiłam na słupkach kładkę łączącą fordek z achterdekiem oraz komin. I większość relingów. Jutro może już maszcik...?



Wspominałam wczoraj o chatce na kurzych łapkach, prawda? No więc znalazłam w magazynku w/w kurze łapki. A skoro kurze łapki, to i reszta Babojagowych utensyliów w postaci Wielkiego Czarnego Kocura oraz plantacji dorodnych muchomorków.


Chatkę zbuduję. Z czegoś. Jak już sama ze sobą ustalę jej wygląd.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-05-12 08:29  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zaczynam powoli rozumieć Twój podpis ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-05-12 08:31  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ależ dlaczego "powoli"?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-05-12 08:42  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Z rurociągiem i przejściówką nadropociągową "tankior" od razu nabrał rasowego wyglądu!
A.

 
08-05-12 08:43  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Poczekaj na maszcik z mikrożagielkami, to dopiero będzie rasowe!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
08-05-12 09:24  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dlaczego powoli zaczynam rozumieć Twój podpis?
Ano dlatego że jestem jednym z tych:
Nabożnego Modelarstwa preferowanego tutaj przez Przenajświetszych Poważnych Modelarzy nadaje.
To najprawdopodobniej CÓŚ, co poza wyobraźnię umysłów ścisłych technicznie wykracza i do Świętego Oburzenia może zachęcić.

No może nie do końca bo oburzenia we mnie nie wzbudza to co robisz. Raczej pozwala spojrzeć na nasze hobby z innej strony, troszkę mniej świętej i poważnej ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-05-12 09:43  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

"pozwala spojrzeć na nasze hobby z innej strony, troszkę mniej świętej i poważnej ..." - dokładnie tak też uważam!
Bez odrobiny dystansu do naszej pasji wkrótce zaczęlibyśmy się zabijać o kształt i położenie każdej śrubki, a przecież powinno nam to dawać radość i satysfakcję z własnej pracy, nie z pognębienia każdego myślącego inaczej niż "jedynie słuszna prawda" nakazuje...
Andrzej

 
09-05-12 08:26  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Idąc za radę Tendra z Mikroforum zrobiłam pokrętła na instalacji rurowej - tyle że użyłam nie kółeczek wyciętych igłą, a jakichś takich... okrągłych, perforowanych... pozostałych mi po budowie Viribuska.

Zrobiłam ich w sumie 8 - 6 (2x3) w okolicach komór/cystern na pokładzie, 1 na wylocie całej instalacji, 1 w okolicach jej wejścia w pokład.
Z pacynką dla porównania wyglądają o tak:

Ustawiłam je pokrętłami do góry, bo uznałam, że w ten sposób pacynce najłatwiej byłoby nimi kręcić.
Tak w ogóle, to dzięki temu, że Tender użył w poście dziwnego słowa "manifoldy", wyguglałam sobie wygląd podobnych instalacji :)

Potem bawiłam się wyposażaniem Szeksny. Powstała sterówka, reszta relingów, kabestany, nawiewniki (ustawione śmiesznie, wylotami w kierunku rufy). Z patyczków posklejałam coś, co wygląda jak kratka do hodowli pnących baobabów, a co może być stelażem pod tent:


Maszcik wytoczyłam, ale jeszcze go nie osadziłam na stałe.


I stan prac po dzisiejszym poranku:



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-05-12 08:46  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

I kopytka.
W weekend zamierzam ulepić chatkę na kurzych łapkach.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-05-12 08:52  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A mi się nie podobają gabaryty tej kolumnady godne Akropolu... Wycinając tyle baobabów Rosjanie spowodowali znaczący wzrost współczynnika upustynnienia Afryki... To samo odnośnie konstrukcji rusztowania na pokładzie nadbudówki; chyba, że planowali przewóz piramid i ładunek miał sie na "tym" wspierać!

 
09-05-12 09:45  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Akurat kolumnada mnie się podoba, kratka pod pnące baobaby za to faktycznie jest wielka i ciężka.
Ale pierun w sumie wie, z czego oni ją sklecili...

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-05-12 10:44  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Aha... w zamian za wyrąbane wolnostojące baobaby będą uprawiali odmianę pnącą...?!
:-)

 
09-05-12 10:56  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A kto tam Rosjan wie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-05-12 09:00  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś trochę podziubałam przy stateczku - jakieś głupoty pokładowe, pierwszy żagielek, reszta świetlików, hak holowniczy:


...ale generalnie to mi się nie chciało, więc wzięłam się za lepienie chatki na kurzych nóżkach.

Chatka powstała z dwuskładnikowej masy Tamiyi oraz kawałka tekturki. Użyte narzędzia: pęseta oraz igła. Założenie: chatka jest chatką Baby Jagi, lekko krzywą, kuśniętą oraz absolutnie nie trzymającą pionów i poziomów.

Tekturkowa podstawa chatki:


Masę podzieliłam na dwie części. Z jednej ulepiłam sześcianik, czyli samą chałupkę, drugą zostawiłam na dach:


Jest i dach... uformowany, jako i domek, w paluchach:


Formujemy okapy, igłą zaznaczamy drzwi i okienka:


Dachówki wyciskam zewnętrzną stroną ostrza pęsety:


Wytrasowane igłą deski:


Z patyczka o kwadratowym przekroju porobiłam szachulce, framugi etc. Z resztki masy dolepiłam komin (jeszcze bez okapu):


Pod tekturką dolepiłam kurze udka, wcisnęłam w nie kurze łapki:


Umocowałam całość na moim rzecznym korzeniu:


Chałupka nie jest jeszcze wykończona - nie ma wszystkich framug, progu startowego dla Baby Jagi, parapetów, kamiennej podmuróweczki, itd. Dolepię je jutro, jak masa ostatecznie stwardnieje. Ucywilizuję też oplatające chałupkę gałęzie - w tej chwili drzwi by się nie mogły otworzyć.


I wygląd całego obejścia:


Dojdzie płotek, muchomorki, kocur, i co mi tam jeszcze do łba strzeli.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-05-12 14:55  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Suspecta? Cur tu me suspectas?

No a jak Baba J. ma lądować na progu chatki na kurzych nóżkach, a?
Drabinki nie przewiduję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-05-12 18:15  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do lądowania to by chyba trza kilka lin hamowniczych rozciągnąć, czy cóś... [nie wiem, nie znam sie na Babach-Jagach...]

 
10-05-12 23:59  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

szczerze mowiac jakos do mnie caly zamysl nietrafia, moze brak mi wyobrazni zeby to sobie poukladac ale pojedyncze elementy jak zwykle super:) przygladam sie dalej i gratuluje kunsztu i wyobrazni :)

p.s. mam nadzieje ze niepodpadam :)
p.s2. to radziecka baba jaga, licze na jakies patriotyczne akcenty ;)

pozdrawiam
Jacek

 
11-05-12 08:42  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, z Harrierem trafiłeś w dziesiątkę. Tak właśnie poruszają się miotły Bab Jag.

Jkorjat - nie, to nie radziecka Baba Jaga, tylko carska, albo jeszcze lepiej, bohaterka staroruskich bylin, kuzynka Żmija Gorynycza (żmija robić nie będę, przynajmniej nie do tej scenki). Mój tankowiec został zbudowany w 1914 roku i imię Szeksna nosił jedynie do 1916, potem kilkakrotnie je zmieniał - co dość precyzyjnie osadza całą scenkę w okolicach roku 1916. Więc nie, niestety, żadnych gwiazd, sierpów ani młotów.

Dziś "zużyłam" resztę części do Szeksny, za wyjątkiem bandery...



Oczywiście muszę całość pomalować, zrobić olinowanie, wanty, etc. Ale to już kosmetyka.

Chatka dorobiła się pokładu startowego, framug, podmurówki, okapu komina, kołatki etc.


Przez weekend zamierzam porządnie pobawić się malowaniem całości.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
11-05-12 08:45  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

" to radziecka baba jaga, licze na jakies patriotyczne akcenty ;)" - chyba nie bardzo byłyby na miejscu... W rzeczywistości "raju ludu pracującego miast i wsi" taka osoba stanowiłaby przeżytek burżuazyjej, kapitalistycznej i reakcyjnej ciemnoty i podlegała natychmiastowej likwidacji przez odpowiednie organa!
P.s.
No właśnie; nie byłem świadom dokładnej chronologii tej sytuacji... Nie zmienia to jednak wymowy mojej uwagi!
Andrzej

Post zmieniony (11-05-12 08:48)

 
11-05-12 10:01  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

oho i ja rowniez nie postawilem sobie sytucji w odpowiednim miejscu na lini czasu;) swiadom tego cofam swoj pomysl ;)
ojj mad hamster mad...;)

--
Si vis pacem, para bellum

 
11-05-12 10:05  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ale pomysł fajny był, już go żałuję.
Oj maddest hamster, oj maddest...

Za tydzień hamster jedzie na urlop w Kakonosze i na tę okoliczność już dziś pielęgnuje radosną głupawkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-05-12 08:48  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tam zaraz masakra.
Finiszujemy, nie masakrujemy.

Zrobiłam wanty...

Resztę olinowania zresztą też. Wszystko resztę zrobiłam, nawet banderę już podniosłam, tylko załogi jeszcze nie ma. Załogą zajmę się jutro.

Wczoraj obsadziłam korzeń chabaziami, pomalowałam większość tego, co miało być pomalowane. Nie wycieniowałam jeszcze kota Baby Jagi, nie do końca dokończyłam wodę, nie ma ludzi. Na pomoście będzie siedział rybak i gawędził z wielkim szczupakiem, wystawiającym łeb z wody. A co. Jak bajka, to bajka.





Jutro-pojutrze galeria końcowa. Mam nadzieję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-05-12 13:24  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Kaśka,może organizujesz jakiś kurs korespondencyjny na temat takich dioramek ,a ściślej mówiąc jakich i gdzie materiałów używasz.Zdjecia gdzie nie widać na czym to jest osadzone , są jak stronice bajki,przepięknie,pozdrawiam bajkowo marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-05-12 13:29  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marku, użyłam różnych chabaziów dioramowych z pudła. Trawki i kwiatki Polaka, siatka z listowiem do rwania w palcach, trochę barwionej gąbki, posypki. Drzewka dostałam gotowe od kumpla, zrobione z patyczków i tej samej siatki Polaka.
Sięgałam do pudła, brałam woreczek w łapy, kontemplowałam, czy się nada, kleiłam na BCGa. Około 3 godzin roboty w sumie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-05-12 14:03  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Kaśka ja chcę wiedzieć jak się robi takie drzewka z patyczków i co to jest siatka Polaka?W przeciwnym razie jak będę w Lublinie w pażdzierniku i Ty też tam będziesz,to zrobię Ci krzywdę...........................chociaż jeszcze nie wiem jaką.Może zastosuję jakieś tortury?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
14-05-12 14:10  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wpisz w googla "polak models" albo "polak dioramy", wyrzuci Ci rózne dioramowe przydasie, dedykowane co prawda do skal 1/35 i 1/72, ale co to ma w sumie za znaczenie? Poszperaj w ofercie sklepów modelarskich pod hasłem "dodatki do dioram", od groma i ciut ciut tego jest.
Drzewka z patyczków:
1. ułamujesz z krzaczka (suchego, zimowego) cienką, rozgałęziającą się gałązkę,
2. przycinasz na żądaną wysokość i rosochatość,
3. zamaczasz w BCG albo podobnym kleju, oblepiasz kawalątkami dioramowej gąbki albo siateczką z listowiem, podformowujesz w palcach koronę,
4. pień można podmalować np. na kolor brzozy.
I już.
Krzywdę? Mnie?
eee...

Ale to dobrze, że będziesz, spotkamy się, pogadamy :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 08:55  Odp: [R] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No... pozamiatane.

Dorobiłam szczupaczka (rozmiarów dużego słonia), który wystawia mordę z wody i z którym gada rybak. Odłożywszy wędkę rzecz jasna. Do załogi Szeksny macha z brzegu Baba Jaga, opatulona w zaklęcie Piękna-I-Młoda (i w czerwoną mini). Obejścia pilnuje jej Czarny Kot, rozmiarów małego słonia. Na wraku holownika rozrabiają dwa gówniarze. Na dziobie Szeksny stoi kucharz z patelnią w garści, rozmarzonym wzrokiem zapatrzony w szczupaczka. Nieco bliżej rufy, ale też na dziobówce, kapitan + 2 zalogantów przeżywają ostre zdumienie roztaczającym się przed nimi widokiem na Chatkę na Kurzych Łapkach - aż tyle wczoraj nie pili, żeby takie rzeczy widzieć, co jest?! Po pokładzie niezobowiązująco snuje się paru załogantów, cisza, senny spokój, Wołga bezszelestnie płynie w głąb baśni.

Specjalne podziękowania dla ZbiGa, który przerżnął korzeń we właściwy sposób i który wczoraj wypatrzył, że źle zawiesiłam foka (przewiesiłam), oraz dla Andrzeja, który współpracował przy wypracowywaniu co szaleńszych pomysłów.












--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 09:13  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bajeczna bajka o rybaku i złotej rybce - tylko po co ten tankowiec się tam zaplątał ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-05-12 09:16  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A tak jakoś - baśń zupełnie niechcący władowała mu się z butami w biografię.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 09:20  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pomimo że pewnie wrzucono by mnie do worka z napisem "Osobnicy Przedstawiciele Ścisłego Nabożnego Modelarstwa" raduje mnie przeogromnie każda Twoja galeria. I nie ważne, że chatka na kurzych łapkach, że szczupak jak rekin... ważne że jest klimat. Klimat, który potrafi zachwycić nawet zwolenników ultrareallizmu.

Pozdrawiam i czekam na kolejne odsłony

Tomek "TomS"

 
15-05-12 09:32  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

I, teraz już żagla nie poprawię, bom go na amen wkleiła.
I, podogonie ze mnie jest.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 09:49  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przepięknie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-05-12 10:17  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ładne to to cokolwiek by to nie było ;-)
Ogladając takie miniaturowe dziełko muszę tylko wcześniej przełączyć pstryczek w mojej głowie z nabożnego modelarstwa na luźne artystyczne podejście i wtedy mogę w pełni podziwiać Twoją pracę. Fantastyczna sprawa.
Moje szczere gratulacje :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-05-12 10:17  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Tak patrzę i patrzę (a napatrzeć się nie mogę:)) i tak mi się zdaje, że tutaj Szeksna to raczej tło dla dioramy, ba - dodatek.
Za to ta chatka na "wzgórzu" otoczona drzewami - to jest cudeńko:).

Nie ukrywam natomiast, że Babę Jagę chętnie zobaczyłbym w "standardzie", czyli bez zaklęcia Piękna-I-Młoda. Jakby jeszcze wymachiwała odgrażając się krzywą laseczką na tankowca, byłoby jeszcze jajcarniej:). I tytuł dla takiej dioramy: "Wojna światów":).

Pozdrawiam

 
15-05-12 10:42  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Mariaszku - dla Ciebie wszystko.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 12:13  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki:) Pyszne jabłuszko musi być z takiej rączki, nawet jeśli makijaż buzi trochę nie wyszedł:)
Ale zaraz zaraz - ta z jabłkiem to nie była czasem tzw. "Zła Macocha od Śnieżki"?:)
Tak czy siak, klimat pasuje. Tą babę da się pomniejszyć?:) do 400?:)

Post zmieniony (15-05-12 12:13)

 
15-05-12 12:16  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wszystko się da.
Tylko nie wszystko się chce ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 12:19  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

No masz Ci los:) Dobra, może następną razą:).
Coś jeszcze przed urlopikiem będzie? Jakiś nowy modelik?

 
15-05-12 12:23  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Będzie, będzie. Przynajmniej zaczęte będzie.
Jutro mam nadzieję pokazać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 13:22  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pozamiatane, ale chyba miotłą Baby Jagi bo efekt wyszedł iście czarodziejski. Gratuluję kolejnej świetnej dioramki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-05-12 14:22  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Łosz rany, toć mnie tu tydzień nie było a tu takie cudo :-)
Pozdrawiam i czekam na więcej :-)

 
15-05-12 14:29  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jutro powinnam zacząć coś małego-szybkiego-dziwnego. W piątek jadę na urlop w Karkonosze, będziecie mieli ode mnie spokój aż do WSMK.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 14:38  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja będę w Karpaczu i okolicach, mnie Jelenia Góra nie straszna.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-05-12 14:40  Odp: [R/G] Tankowiec Szeksna na rzece Wołdze - 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak to mówią Rosjanie: The most crazy idea you ever had ;-))))))))))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024