FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-04-12 16:58  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

heheheeh żartowniś jeden :-) Nie zmienia to faktu że kibicuję naprawdę, z nadzieją że to zrobisz i wydasz :-)
Po tylu przygodach musi się udać .
pzdr

Post zmieniony (18-04-12 18:10)

 
22-04-12 23:06  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A budowa trwa.
Zrobiłem już całe dno. Zamknąłem już dziób i rufę oraz bąble przeciwtorpedowe. Wklejka podpierająca zamknięcie bąbla była trochę za mała, ale ponieważ wręga była oklejona paskiem to nie sprawiło to zbyt dużego problemu. Ważne, aby te różowe wklejki dokleić dopiero po oklejeniu kadłuba.
Kilka zdjęć:








Na koniec zbliżenie śrub napędowych przed i po malowaniu. Kolor może zbyt błyszczący, ale czego się spodziewać po farbie do ozdób choinkowych.


--

Post zmieniony (26-04-12 11:44)

 
23-04-12 08:20  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

kadłubek: zrób ten model do końca, a gwarantuję Ci, że ktoś go wyda. Jak nie u nas, to na Ukrainie. Trzymam kciuki za projekt, bo dla mnie to jeden z modeli okrętów, które chciałbym (sklejony oczywiście) mieć na swojej półce.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
26-04-12 13:18  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dołożyłem kilka zdjęć do poprzedniego postu. A teraz dla relaksu krótka relacja z topienia Marzanny.

Jak wspominałem dwa wcześniejsze modele monitora uległ siłom natury oraz furii zwierzęcej. Jakiś czas obchodziłem żałobę, ale nowy model upomniał się o swoje miejsce w pokoju i postanowiłem zezłomować nieszczęśników. Okazja nadarzyła się wkrótce. Pierwszy dzień wiosny w Dublinie tego roku, był wyjątkowo piękny, a moje latorośle wyjątkowo znudzone. Padła propozycja, aby uczynić tradycji zadość i pożegnać zimę topieniem Marzanny. Na zrobienie kukły zabrakło materiałów a może bardziej chęci. Zaproponowałem w zastępstwie moje modele, które już i tak były skazane na kasację. Propozycja przeszła przez aklamację (jak w naszym sejmie). Dostałem chwilkę czasu na pożegnalne czułości oraz zdjęcie ( sorry za tło, ale to była naprawdę krótka chwilka).


Na miejsce egzekucji wybraliśmy Grand Canal, co brzmi dumnie, ale w rzeczywistości jest czymś pośrednim między rzeczką a rowem melioracyjnym. Przed wodowaniem ochrzciliśmy okręty na OORP Marz i Anna. Niestety nawet najmniejsze butelki szampana nie mieściły się w skali, więc odbyło się to na sucho co najwyraźniej przyniosło im pecha.


Pierwsza na wodę spłynęła ORP Anna. Niestety córka wybrała najgorsze miejsce z możliwych, ale jedyne dostępne dla jej rąk. Chłopcy uratowali sytuację wypychając okręt patykami poza trzciny i śmieci. Dalej popłyną sam powoli i majestatycznie.


Wodowanie ORP Marz zajęło Kubie chwilkę (lepsze miejsce i dłuższe ręce). Niestety nurt był tutaj słabszy i okręt nie chciał odpłynąć. Po chwili konsternacji postanowiliśmy mu pomóc wytwarzając sztuczne fale rzucając kamieniami do wody obok okrętu. Szybko jednak zamieniło się to w ostrzeliwanie nieboraka. Laura wygrała trafiając trzy razy w: komin, rufę, oraz wieżę artylerii głównej. Chłopcy nie mogąc pogodzić się z przegraną przeszli na ogień stromotorowy rzucając bardzo dużymi kamieniami. Dalej pudłując, ale rozbryzgi wody były super. Wyglądały jak wybuchy bomb niedaleko burt. Jedyny efekt to wypchnięcie monitora na szybszy nurt i zalanie go wodą niestety nie mam zdjęć z samego bombardowania, bo brałem w nim aktywny udział pudłując na maxa.


Zmęczeni i szczęśliwi pozostawiliśmy okręty swojemu losowi i poszliśmy na dalszy spacer. Jest szansa, że dopłynęły do Morza Irlandzkiego i dopiero tam poszły na dno (miały tylko 12 km do pokonania)
Modele były na tyle ciężkie, że miały całkiem dobre zanurzenie, ale ich wysokie burty były podatne na wiatr i płynęły bokiem pomimo doklejenia dodatkowego kilu.
To tyle, w niedzielę kolejna porcja zdjęć z budowy.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
26-04-12 14:19  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zrób ten okręt, wydaj go, a wybaczę Ci te profanację :-)
Żartuję :-) Szczytny cel widzę propagowanie modelrarstwa :-)
Ale wydaj go koniecznie, taki śliczny że chciałoby się z nim popływać.

 
30-04-12 23:00  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A teraz kolej na pierwszą warstwę nadbudówek, oraz resztę burt. Jest z tym trochę zabawy, ponieważ trzeba dopasować do siebie pięć oddzielnych brył i przykryć je dwoma częściami pokładu tak , aby nie wystawały białe pola , a jednocześnie pilnować się, aby wystające części burt przykryły ich boki bez szpar. Jest to możliwe, ale trzeba było wszystko dziesięć razy przymierzyć na sucho i zapamiętać ustawienie a dopiero potem użyć kleju.
Trochę zdjęć części składowych:


Żeby sobie trochę ułatwić to przed pasowaniem wszystkiego podzieliłem wszystko na zestawy pokład-bryła i manewrowałem nimi. Przyklejałem je na kropelkę kleju tak, aby się nie przesuwały i sprawdzałem ich wzajemne położenie. Burty mają trochę zapasu co daje pewne pole manewru. Lubię poruszać działkami na gotowym modelu więc wprowadziłem troszkę mechanizacji. powycinałem w pokładach otwory do obsadzenia w nich ruchomej artylerii. Jest z tym trochę zachodu, ale co począć jak to lubię.
Fotki z pasowania:

Na koniec wszystko przykryłem pokładem i uzupełniłem burty. Pancerz burtowy przykrył pewne rozbieżności kamuflażu wydaje mi się, że całość jest ogólnie do przyjęcia. Przykleiłem jeszcze podklejkę tylnego sponsonu i kadłub mam z głowy. Teraz pora na drobnicę pokładową, lufy i reszta nadbudowy. Ale to w następnych odcinkach.
Kilka zdjęć całości.


--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
09-05-12 15:43  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Z pewnym poślizgiem, ale relacja z placu boju trwa.
Kadłub na razie dostał wolne i wziąłem się za nadbudówki oraz drobnicę, bo nie lubię jak mi w końcówce prac zostaję drobiazg,i które niszczą mi wzrok oraz szarpią nerwy.
Na pierwszy ogień poszło zapasowe stanowisko dowodzenia wraz z wyposażeniem, oraz polery, kluzy i bębny linowe.


Brakuje jeszcze kompasu z kołem sterowym oraz lornety na stanowisku obserwacyjnym, ale dorobię je później bo takie same są na wyposażeniu wieży dowodzenia. A nie chcę przechowywać takich drobnych elementów , bo to zawsze coś im zaszkodzi.
I kilka zdjęć wyposażenia:

Mam nadzieję, że następny wpis będzie w weekend.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
09-05-12 16:42  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie ,prosto i czysto, ale palisz modele, f,,, ,robisz tak jak niektóre korporacje ,,spalić ,zakopać, a nie dać,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-05-12 19:57  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Następna osłona;
Powstał komin, żeby góra nie wyglądała za płasko zrobiłem atrapę przewodu dymowego.





Następna powstała nadbudówka rufowa za stanowiskiem radaru 282 dla tylnego pom-pom-a, ale na sam radar trzeba jeszcze poczekać. Zamiast niego skleiłem kilka szafeczek, i platformę ze świecami dymnymi (były łatwiejsze).




A tak wygląda rufa po dodaniu ścian przeciw podmuchowych oraz kilku drobiazgów:



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
21-05-12 19:57  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace trwają:
Zająłem się produkcją pudełek i drobnych detali pokładu. Pracy sporo a postęp niewielki. Teraz pokład nie wygląda już tak pusto.



Zrobiłem również platformy reflektorów oraz podwójnych oerlikonów przy kominie. Teraz rejon komina wygląda całkiem ciekawie, ale na lufy trzeba będzie jeszcze poczekać.



Rzutem na taśmę w ostatni dnu dorobiłem stanowiska 40 mm pom-pom-ów (poczwórnych) z osprzętem do kierowania ognia.



Na zakończenie kilka fotek rejonu komina po wklejeniu przygotowanych drobiazgów.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024