FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-07-12 23:44  Odp: [R] HMS Abercrombie Świat z Kartonu 019
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Wakacje jak na razie dla mnie nie są porą odpoczynku. Muszę się zająć dziećmi zorganizować im wolny czas. Do tego przyjechała rodzinka i chcę pokazać im Irlandię, dlatego roboty zwolniły znacznie.
Ale nie jest tak, że się nic nie dzieje.
Gromek reling jest robiony na ramce z drutu nawojowego ze szpulki: słupki 0,3 mm, linki 0,2 mm.
Powstaje w dalszym ciągu wieża dowodzenia. Niestety końca jeszcze nie widać.




Tymi drobiazgami uzupełnię platformy, które na razie wyglądają tak:



W całości z rejkami i częściowym olinowaniem prezentuje się już troszkę lepiej.




W drodze są podwójne oerlikony oraz bomy ładunkowe i trałowe, ale to pieśń przyszłości

--

Post zmieniony (25-02-15 16:51)

 
22-07-12 17:45  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Zbrojenia trwają. Powstały 20 mm podwójne pukawki oraz pom-pom ośmiolufowy. A oto krótka sesja zdjęciowa:






Jako rodzynek zdjęcie żurawików łodziowych z osprzętem. Niestety żyłka nie chciała współpracować i są troszkę wymęczone, ale i tak prezentują się lepiej niż gołe.



Ponieważ monitorek już wygląda całkiem poważnie nie mogę się oprzeć pokusie pokazania go w całości. Uznajmy to za przymiarkę do końcowej galerii, która już mam nadzieję niedługo:



Główna nadbudówka jest tylko ustawiona na sucho dlatego anteny zwisają byle jak i nie są kompletne.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
22-07-12 18:44  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Świetna robota !!!

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
11-08-12 09:31  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Właśnie zakończyłem sklejanie kartonowych elementów monitora, więc pora na kilka zdjęć. Na początek drobnica, czyli lornety, przyrządy celownicze, oraz wentylatory:



A teraz artyleria uniwersalna 102 mm:




Na koniec fotki drobiazgów zamontowanych na swoich miejscach:



Zostało mi już tylko dokończyć olinowanie, ustawić rufowy flagsztok i oczywiście wciągnąć banderę na maszt i okręcik będzie gotowy do wodowania oraz sesji zdjęciowej .

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
11-08-12 11:14  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to czekam na końcową galerię. Będzie czym oczy nacieszyć.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-08-12 01:23  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Z tym wodowanien to czasami nie przesadzaj ... :-)
Czekam na zdjęcia
Pzdr

 
19-08-12 20:58  Odp: [R/G] HMS Abercrombie z DIY
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

I tak oto "nadejszła ta wiekopomna chwila" jak mawiał pewien sławny polak.
Właśnie wkleiłem ostatnią flagę i pora na obiecany finał, a raczej półfinał, ponieważ nie ze wszystkich zdjęć jestem zadowolony, więc je wkrótce wymienię. Niestety w Dublinie pogoda taka sobie i muszę poczekać na lepszą aurę (słońce i brak wiatru) bo zdjęcia przy sztucznym świetle wychodzę mi jak widać.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
19-08-12 21:12  Odp: [R] HMS Abercrombie z DIY
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluje tematu i wykonania. Super !!
Jeśli ten projekt pojawi się na rynku to bedzie naprawdę fajnie !
Pzdr

 
19-08-12 21:44  Odp: [R/G] HMS Abercrombie z DIY
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie wykonałeś tę bambaryłę ,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (19-08-12 21:50)

 
19-08-12 21:51  Odp: [R/G] HMS Abercrombie z DIY
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nic tylko gratulować takiego wykonania. Od początku budowy kibicowałem i oglądałem relację z wielkim zainteresowaniem. I nie zawiodłem się. Efekt końcowy jest świetny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024