FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-03-12 17:58  [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Chciałbym przedstawić galerię znanego modelu Camela z Małego Modelarza. Opracowany przez Pana Pawła Mistewicza nie stwarzał żadnych problemów. Wybrałem malowanie samolotu którym latał kapitan Roy Brown, spowodowane to było faktem, że mam sklejonego Fokkera Dr.1 czyli jego przeciwnika.


Powyższe zdjęcie zostało zmodyfikowane przez kolegę z pracy Mariusza "Druidamusa". Za co mu serdecznie dziękuje.

Model zacząłem sklejać jakieś dwa lata temu i małymi kroczkami doczekał się końca budowy. Z założenia miał być wykonany w standardzie, jedyne co malowałem to opony. Naciągi wykonane z drutu od przewodu zasilającego. Rozciągnięty drut przyklejałem na rozwodniony klej introligatorski. Do retuszu użyłem zwykłych plakatówek. Całość pokryta lakierem matowym Pactry. Najwięcej problemów stwarzały naciągi, łatwo coś urwać przy manipulowaniu samolotem. Kilka fotek z budowy:







Nie mam z dużo zdjęć w galerii ale to mały model i nie bardzo co jest fotografować. Mam nadzieję, że spodoba się moje wykonanie chociaż popełniłem sporo błędów.







Podsumowując, model przyjemnie się skleja ale jest trochę zabawy z naciągami. Chociaż przy Oyodo praca nad Camelem to pikuś. Nie trzeba go szerzej opisywać bo został sklejony przez wiele osób i jest na jego temat dużo opinii.
Zapraszam do komentowania :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
25-03-12 19:53  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,cóż tu pisać ładny,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-03-12 20:49  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
25-03-12 21:56  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek, efekt końcowy jest świetny,na temat naciągów już Ci mówiłem - ale masz już pierwsze doświadczenia. Brawo.

 
26-03-12 08:48  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Piękny druciak, gratuluję :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-03-12 19:40  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Pierwsze zdjęcie wymiata!!! Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
26-03-12 19:58  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pierwsze zdjęcie rzeczywiście bardzo realistyczne. Jeżeli ten samolot miał już różnicowe wychylenie lotek to lotka wychylona do góry powinna mieć większy kąt wychylenia a wychylona do dołu mniejszy, jest na odwrót. Może dałoby się poprawić?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-03-12 21:03  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki chłopaki za wsparcie! Motywuje mnie to dalszej pracy.
OSTOJA byłem pewien, że jest dokładnie na odwrót z tym lotkami ale raczej da się to naprawić. Tylko innym razem teraz zaczynam pracę na Oyodo.

Dzięki za komentarze.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-01-13 15:03  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Camel "leci" jako prezent do mojej siostry. Obiecywałem jej go już wieki temu a że dziś ma kolejne osiemnaste urodziny to się chyba ucieszy z takiego prezentu.
Najlepszego Gocha :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-01-13 16:29  Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Ja też nie dawno miałem kolejną 18tke, a żaden prezent do mnie nie przyleciał :(

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024