FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-03-12 17:58  [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Chciałbym przedstawić galerię znanego modelu Camela z Małego Modelarza. Opracowany przez Pana Pawła Mistewicza nie stwarzał żadnych problemów. Wybrałem malowanie samolotu którym latał kapitan Roy Brown, spowodowane to było faktem, że mam sklejonego Fokkera Dr.1 czyli jego przeciwnika.


Powyższe zdjęcie zostało zmodyfikowane przez kolegę z pracy Mariusza "Druidamusa". Za co mu serdecznie dziękuje.

Model zacząłem sklejać jakieś dwa lata temu i małymi kroczkami doczekał się końca budowy. Z założenia miał być wykonany w standardzie, jedyne co malowałem to opony. Naciągi wykonane z drutu od przewodu zasilającego. Rozciągnięty drut przyklejałem na rozwodniony klej introligatorski. Do retuszu użyłem zwykłych plakatówek. Całość pokryta lakierem matowym Pactry. Najwięcej problemów stwarzały naciągi, łatwo coś urwać przy manipulowaniu samolotem. Kilka fotek z budowy:







Nie mam z dużo zdjęć w galerii ale to mały model i nie bardzo co jest fotografować. Mam nadzieję, że spodoba się moje wykonanie chociaż popełniłem sporo błędów.







Podsumowując, model przyjemnie się skleja ale jest trochę zabawy z naciągami. Chociaż przy Oyodo praca nad Camelem to pikuś. Nie trzeba go szerzej opisywać bo został sklejony przez wiele osób i jest na jego temat dużo opinii.
Zapraszam do komentowania :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
Windus 9040 25-03-12 17:58
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
marek1 753 25-03-12 19:53
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
Borowy 617 25-03-12 20:49
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
Jarod 765 25-03-12 21:56
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
stachooo 640 26-03-12 08:48
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
Jasiek 691 26-03-12 19:40
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
OSTOJA 726 26-03-12 19:58
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
Windus 748 26-03-12 21:03
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
Windus 610 11-01-13 15:03
 Odp: [Galeria] Sopwith F.1 CAMEL Mały Modelarz  nowe
SZKUTNIK 523 11-01-13 16:29

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024