FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
30-12-12 19:44  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

W takim razie w Kruszwicy sobie ich poszukam :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-12-12 19:51  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czystość i staranność pracy niezależnie od wielkości i skomplikowania modelu to jest to co ogladam najchętniej. A tu jest co oglądać :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
30-12-12 21:32  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Marcin_jg 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Flota IJN rośnie w siłę. Kitakami na full wypasie ,chyba nie da się tego zrobi lepiej ,będzie co podglądać:)

--
Pozdrowienia z Jeleniej Góry :)

 
30-12-12 22:51  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jorzik, jesteś mistrzem ożywiania modeli. Piękna robota!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-01-13 14:39  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
W kolejnym etapie budowy pokład dziobowy został wyposażony w reling. Doszły łańcuchy ze stoperami. Jeśli chodzi o stopery to zdecydowanie je uprościłem i wykonałem z cienkiego drucika. Elementy te były dla mnie już zdecydowanie za małe dlatego też je uprościłem, ale i tak niezle to wygląda.
Na rufie do żurawików dorobiłem liny z bloczkami, Liny to plecionka pomalowana brązową farbą.



No i to co zajęło mi trochę czasu to wykonanie żurawików łodziowych.Ponieważ były tam stosowane dwa rodzaje, dlatego też musiałem wykonać po dwa różne komplety. Wykonałem je w zbliżeniu do oryginałów, naciągi i liny to czarna plecionka pomalowana brązową farbą co dało ciekawy efekt. Pokusiłem się również o dodanie bloczków.Całość miała być plątaniną lin i myślę iż to mi się udało.





Na koniec dokleiłem dwa dzwigi obrotowe pomiędzy wyrzutniami torped. Zostały również doklejone dwa reflektory na pomoście tylnego masztu. Prace przy tym maszcie jeszcze trwają jak i przy maszcie dziobowym.

Tyle w tej odsłonie.
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-01-13 14:43  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Pięknie Ci to wychodzi. Podglądam z podziwem.

Czy na trapach na rufie zamierzasz zrobić poręcze?

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
04-01-13 14:46  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kuba tak trapy dostana poręcze.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
04-01-13 15:53  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Jurek, piękna robota! Już nie mogę się doczekać, żeby go zobaczyć na żywo.

 
04-01-13 17:38  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Piękny. Nawet wiosełka na łódeczkach. Chylę czoło.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
12-01-13 14:53  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Kolejny malutki upgrade.
Wykonałem maszt rufowy z podstawowym olinowaniem i wkleiłem na miejsce, dalsze olinowanie dojdzie pózniej. Dokleiłem również znaki sygnałowe z całym oprzyrządowaniem.




Kolejnymi elementami które dodałem to żurawiki na pokładzie dziobowym przy łodziach. Wykonałem również koła ratunkowe i umieściłem na nadbudówce.
Elementem nowym który zapewne zauważycie, to poręcz wokół wieży dowodzenia. Tak z pewnością takowe były ( fotki tego typu krążowników wyraznie to pokazują). Poręcze te służyły między innymi jako uchwyty dla tentów, stąd i ja pokusiłem się o wykonanie zrolowanych tentów na tych poręczach, Istnieje wiele fotek pokazujących owe tenty na tychże poręczach.



To co jeszcze mnie czeka to wykonanie dwóch stanowisk dla sygnalistów, na pomoście za sterówka elementy na flagi sygnałowe, dokończenie relingu na pokładzie torpedowym , dokończenie masztu przedniego i olinowanie. To chyba byłby juz koniec ale ..........
c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-01-13 19:37  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z czego robisz olinowanie ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-13 20:05  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
zbyszko_k 

 

Prześlicznie. Oglądam tą relację i zastanawiam się jak ty to robisz.

--
zbyszko_k

 
12-01-13 20:36  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ależ odpicowujesz ten modelik. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Te dodatkowe elementy na pokładzie, maszt, brezenciki - jest na co popatrzeć.

Nie wiem tylko, czy ciut nie za mocna ta waloryzacja na burtach. Ale to trzeba widzieć całość, żeby lepiej ocenić. Na całość rzecz jasna, do zobaczenia bezpośredniego, oczekuję:)

Pozdrawiam

 
12-01-13 22:13  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie ,ale czy nie za czyste te wszystkie brezenty ?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-01-13 08:51  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dzięki za miłe słowa bo już nerwów mi brakuje na ten model, ale jak się powiedziało a to trzeba i powiedzieć b.
Olinowanie to plecionka wędkarska 0,12.
Jesli chodzi o waloryzację to faktycznie przesadziłem ale co ciekawe jest ona widoczna bardziej lub mniej w zalezności od kąta patrzenia. ot taki trik.
Brezenty posiadają drobną walorkę czyli sa przybrudzone suchą czarna pastelą, natomiast na wieży jeszcze tego nie zrobiłem ale i te bedą ,,przypudrowane nieco''.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-01-13 13:57  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,moje zdjęcie tygodnia ,tu kol. poszalał wg mnie, ,rewelacjahttp://www.mikromodele.fora.pl/okrety-ships,9/1-700-ijn-hatsushimo-aoshima,3132.html#31250pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-01-13 18:05  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam w kolejnej mini odsłonie.
Prace coraz bardziej zwalniają choć to już prawie koniec budowy, ale brak czasu nie pozwalaja na szybkie zakończenie.
To co mi się udało zrobić to drzewce dziobowy i rufowy (wykonane w przybliżeniu zgodnie z dokumentacją.) Na nich dojdą jeszcze lampki sygnalizacyjne.



Kolejnymi elementami było wykonanie koszy dla sygnalistów.Te elementy tak dziergałem raz z drutu raz z kartonu, aż w końcu straciłem zapał i wyszły takie nijakie. Dorobiłem również flagi sygnałowe ze schowkami na nie. Mocowanie tych flag powinno być do drewnianej deski z otworami, ja to zamarkowałem naklejeniem paska kartonu pomalowanego na brąz. Co prawda to elementy dodatkowe, ale jako całość wygląda to w miarę.
Na tym pokładzie za sterówką planuje jeszcze wykonać rusztowanie na tent, bo też takowego się dopatrzyłem na fotkach.



W kolejnym kroku wyciąłem i dokleiłem dodatkowe osłony na przodach sponsonów. Oczywiście poleciałem z głowy i osłony wyszły za wysokie, i tak już zostaną bo nie chcę odrywać i uszkodzić innych elementów. Osłony od wewnętrznych stron posiadają po cztery małe kątowniki podtrzymujące.



Dokleiłem również maszt przedni na swoje miejsce. Tutaj musiałem usunąć wewnętrzne dwa bloczki ponieważ liny ocierały się o środkową platformę obserwacyjną. Dlatego też to olinowanie nieco zmodyfikuje aby było dobrze.



Oczywiście to nie jest całe olinowanie, reszta będzie stopniowo dodawana.

Mam też już wykonane fajki do poszczególnych kominów ale na razie dumam jak wykonać okapniki z mocowaniem do fajek.

No i na koniec całościowe spojrzenie na to co już udało się wykonać do tej pory.



c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
23-01-13 22:12  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Całość już robi duże wrażenie. Podziwiam i kibicuję...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
24-01-13 08:21  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jurek, i znowu się czepne - jak to ja. Robisz co możesz z tym "klockiem" i chwała Ci za to, ale ni kuta nie rozumiem dlaczego okrętowcy aby zrobić imitację bulajów wciskają w otwory oczka z drutu. Mało tego drut jest tak potwornej średnicy w niektórych przypadkach że jak się jeszcze to doda to de facto sam bulaj to przekrój szpilki. Według mnie u Ciebie drucik też jest za gruby a wystarczyło by tylko bulaj zaakcentować farbką w kolorze mosiądzu - czyli pomalować krawędź kartonu. Przy skali 1:200 bulaje nie są aż takie grube jak drut średnicy 0,2-0,3 mm.

Nie odbierz mojej wypowiedzi jako atak na Twoją osobę, po prostu zauważyłem że od jakiegoś czasu stanąłeś w miejscu w poszukiwaniu rozwiązań które polepszą efekt Twojej pracy. Widziałem Twoje modele niejednokrotnie w Kruszwicy i zawsze był jakiś postęp a przy tym modelu jakoś nie widzę tego. Mam nadzieje że moja wypowiedź cię nie urazi.

Post zmieniony (24-01-13 08:22)

 
24-01-13 10:51  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
mardru   

Witam, kolega Jarod poruszył istotny problem /bulaje/. Na okrętach bojowych pierwsze idzie blacha /wypukłe denko o wymiarach bulaja/, potem szkło a następnie właściwa osłona. Trochę zagmatwane ale postaram się wytłumaczyć. W celu ochrony szyby bulaja stosuje się blachę sprawa jasna. Następnie sam bulaj który jest malowany w kolorze wnętrza /99 % to kolor biały , mówimy o samej ramce szkła/ a następnie właściwa osłona w postaci w cudzysłowie klapy która też jest pomalowana w kolorze białym. Reasumując bulaje na okrętach /modelach/ powinny mieć ramkę białą , oczywiście delikatnie zaznaczoną, szkło i białe tło. W celu poprawy wyglądu modelu można dołączać wszelkiego rodzaju nawiewy bardzo potrzebne w tropikach. Oczywiście większość zdjęć prezentuje jednostki bez osłon/blach/ sprawa jasna, jednak drut mosiężny to trochę przesada aczkolwiek ładnie wygląda.Jeżeli się mylę co do koloru białego to proszę o wskazanie jednostki.

 
24-01-13 11:22  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam Jurku,

Efektownie kleisz swoje modele. Bardzo mi się podoba. Jakbym umiał tak kleić w standardzie...;)

A co do bulai - nie wiem czemu niektórzy zapominają że modelarze kleją Modele. Nie robimy replik w skali które mają jak najdokładniej odzwierciedlać oryginał. Model to model i ma swoje prawa. A każdy modelarz to artysta. I w cale nie trzeba na ślepo biec za doskonałością w dziedzinie która ma temu nie służyć.

Sam fakt że robimy modele z kartonu a nie blachy jest zakłamaniem. I powiem - co z tego! Przecież to tylko model. Jurkowi podobają się takie bulaje - innym mogą się nie podobać - ich prawo, ale ważne że jemu się podobają. To on nad tym pracuje i to u niego model będzie stał na półce przez 98% czasu.

Mi tam takie bulaje nie przeszkadzają. W replice by mi przeszkadzały a w modelu ani trochę.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-01-13 11:37  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kubekus - replika czy model - dla mnie nie ma różnicy. Natomiast ja patrzę z innej perspektywy np. podczas oceny sędziów na bank takie bulaje dostana na minus i padnie stwierdzenie CEPELIA. Owszem Jurek model klei dla siebie, ale też wiem ze przy klejeniu modelu zdobywa wszelką możliwą do zdobycia dokumentację po to żeby model wyglądał jak najwierniej w porównaniu z oryginałem., tak więc można tu mówić o replice. Ponadto pokazuje swój model na forach miedzy innymi z myślą o poddaniu go ocenie innych modelarzy co właśnie uczyniłem i na ile znam Jurka to za moja ocenę się nie pogniewa.

 
24-01-13 11:59  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jarod,

Sam widzisz po sobie. Każdy ma inny punkt widzenia. Dla mnie model zawsze będzie modelem. Dla ciebie repliką. I nie mam nic przeciwko. Dzięki różnym punktom widzenia można wymieniać poglądy.
A bywając na konkursach modele są oceniane bardzo różnie. Zawsze wszystko zależy od wrażliwości estetycznej i poglądów sędziego. Jeden powie - "Cepelia" a innemu to nie będzie przeszkadzać.

Ważne żeby Jurkowi pasowało.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-01-13 12:58  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Zależy na jakich zasadach konkurs jest oceniany :
1.Regulamin LOK - sa pewne wymagania oceny
2. Regulamin NAVIGA - są duże wymagania wierności modelu z jednostką oryginalną w momencie kiedy wycinanka była waloryzowana lub zgodność z wycinanką bez walorki.
3. Konkurs na zasadzie Podoba mi się /nie podoba - coraz częściej stosowane kryterium oceny w nowych konkursach i tu można ocenić na zasadach o których mówisz.

Tak wiec w 1 i 2 przypadku wspomniana przez Ciebie wrażliwość estetyczna i pogląd sędziego ma się nijak do regulaminu konkursu. Oczywiście nie wszyscy sędziowie stosują się do regulaminu jak to życie pokazuje.

Ale dość o tym bo zaśmiecamy relacje Jurka.

Post zmieniony (24-01-13 12:59)

 
24-01-13 16:09  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
mardru   

Do kolegi kubeksus. Jest OK jeżeli model który wykonujemy jako model blokowy /ogólnie mówiąc poglądowy/ Natomiast każdy inny model to forma redukcji ,w mniejszym lub większym stopniu. O jego klasie /stopniu/ wykonania decydują sędziowie. Sędziami mogą być również widzowie jeżeli takowy jest udostępniony do wglądu. Powinniśmy liczyć się z ich opinią lub pomocą . Inaczej to miałoby formę TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI. Niestety nie zawsze co robimy jest piękne, ale dzięki poradom kolegów coś nam wychodzi w dobrym kierunku. Poza tym jag by wszyscy byli mistrzami to było by nudno.

 
24-01-13 17:35  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Panowie .... dyskusja akademicka moim zdaniem... jeśli Jorzik robi model wyłącznie dla własnej przyjemności a nie na wystawy to myślę że na tyle jest bystry i obserwuje forum, obserwuje relacje, przegląda, szuka materiałów że sam doskonale wie że za takie "duperele" startując w jakichkolwiek zawodach ma obniżoną punktację... jego sprawa..tak uważam...Myślę że ma tego świadomość. Gdyby każdy z nas, który klei modele wyłącznie dla swojej radości "czaił" się z nimi to nie mielibyśmy okazji nic oglądać...

 
24-01-13 20:18  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zdecydowanie stwierdzenie, że robimy modele z kartonu a nie z blachy i w związku z tym to tłumaczy każdy babol w sklejanym modelu rozwala system .
Kubeksus, Jurek chyba raczej wystawia swoje modele w konkursach, czy jak je teraz tam zwiom i dobre rady Jaroda powinien brać do serca.

 
24-01-13 20:29  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Panowie proponuje zakończyć tą polemikę wyższości kartonu nad blachę albo zawartości kartonu w kartonie. Dajmy Jurkowi prezentować swoją pracę.

Post zmieniony (24-01-13 20:32)

 
24-01-13 20:44  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jarod
Temat bulaji jest stary jak swiat. Oczywiście można się czepiać dlaczego tak a nie inaczej. Zauważcie Panowie iż na japończykach bulaj to nie jedna szybka a trzy elementy:
- rama w burcie okrętu przeważnie w kolorze burt,
- bulaj właściwy oszklony ( i tutaj wg mnie obramowanie powinno być miedziane),
- oraz zaślepka(zasłaniajaca całkowicie bulaj właściwy od wewnątrz).
Według mojej oceny tak naprawdę bulaj od zewnątrz powinien byc w kolorze burt i tyle. Bulaj właściwy - jego obudowa, przy zamknięciu (dochodząc do ramy w burcie praktycznie powinna być ledwo lub prawie niewidoczna).

Nie będę polemizował na temat kolorystyki poszczególnych elementów, a dlaczego robię jak robię, bo tak robi wiekszość modelarzy i jest to uznane.

Co do oceny na konkursach jak dotąd jeszcze nikt mi nie powiedział że to cepelia i mniemam iż takie robienie bulaji jest akceptowale w środowisku modelarskim. Oczywiście kwestia pozostaje dobór grubości drutu.
Ja stosuję może i za gruby ale Jarku jak zobaczysz model na żywo to ta grubośc na pewno da sie zaakceptować.

I jeszcze parę słów ogólnie.
Tak modele kleje dla własnej satysfakcji i one mają sprawiać mi przyjemność. Nie kleję ich z myślą o konkursach, ale chętnie pokazuję dla innych, to też forma przekazywania informacji o modelu.

Jarku napisałeś:
''...po prostu zauważyłem że od jakiegoś czasu stanąłeś w miejscu w poszukiwaniu rozwiązań które polepszą efekt Twojej pracy. Widziałem Twoje modele niejednokrotnie w Kruszwicy i zawsze był jakiś postęp a przy tym modelu jakoś nie widzę tego. "

I niestety to mnie zabolało, bo to co włożyłem w Kitakami, w walorkę wyrzutni torpedowych choćby, aby były zgodne z dokumentacją, oraz masa innych drobiazgów, wnikliwe studiowanie dokumentów itp. nie jest w Twojej ocenie postepem to czas się zwijać z tym majdanem.

Jarku jestem za stary na obrażanie się, a to co robię, robię też z myślą o innych potencjalnych sklejaczach tego okrętu (patrz relacja Nisshina),

Na wszystkie rady jestem otwarty, kazda jest warta zastanowienia,
Dziekuje Kolegom którzy zabrali głoś w sprawie bulaji.
To tyle.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-01-13 20:50  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jeszcze słowo jeśli można o tych bulajach. Padło tu pytanie dlaczego okrętowcy z takim uporem wciskają w otwory oczka z drutu. Ano dlatego że ta metoda gwarantuje stosunkowo wysoką powtarzalność jeżeli chodzi o wygląd bulaja. Tej powtarzalności nie gwarantuje raczej malowanie krawędzi wyciętego otworu farbą. Dobór odpowiedniej grubości drutu jest tu oczywiście sprawą kluczową.
Jak napisał mój szanowny przedmówca jest to uznana i powszechnie stosowana metoda.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-01-13 21:07  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jurek, widziałem i doceniam Twoje starania jeżeli chodzi o zapełnienie tej ubogiej jednostki. I źle mnie zrozumiałeś , właśnie chodziło mi o to że tyle włożyłeś starań w zapełnienie pokładu tego okrętu a jak dla mnie taki szczegół jak według mnie za grube bulaje trochę zachwiał równowagę. Na pewno obejrzę model przy najbliższym naszym spotkaniu co zapewne nastąpi w K.

I na Boga nie odgrażaj się o zwijaniu majdanu, dobrze wiesz że tego nie zrobisz. Ileż razy ja sobie wmawiałem takie rzeczy i co dalej projektuje a co gorsza nie mam czasu na klejenie modeli które mi się podobają bo cały czas słyszę głos wydawcy w słuchawce zap......

Doceniam to co robisz a najbardziej powinien doceniać to wydawca tych modeli.

Post zmieniony (24-01-13 21:08)

 
24-01-13 22:53  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pamiętam model "Yamato".....pamietam model "Shokaku".....pamietam model "Nisshina". I wiem, że Jurek z modelu na model sklejał coraz lepiej. Jeździ na konkursy nie tylko po to, żeby pokazywać swoje modele, ale również popatrzeć na inne i wymienić "poglądy". I powiem szczerze, że mi "Kitakami" podoba się bardzo i bije mu ogromne brawa za wkład pracy. I powiem jeszcze więcej-jak nadal będzie tak się sklejał, to mi będzie wstyd stawiać moje modele obok jego modeli.....!

 
25-01-13 08:13  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

I mi się bardzo podoba.

Twój Nisshin mi się bardzo podobał a Kitakami dała mi inspirację do pewnego modelu który teraz robię. Twój model Kitakami to chyba jedyny model tego okrętu wykonany na tak bardzo wysokim poziomie.

--

Post zmieniony (25-01-13 08:30)

 
25-01-13 10:49  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jarod
W nastepnym modelu jeśli takowy będzie, zrobię albo sprubuję wykonać bulaje tak jak powinny one wyglądać, maksymalnie zbliżone do oryginału.
Bardzo ważne zdanie napisał Stary i jest to odpowiedz na Twoje pytanie dlaczego okrętowcy wciskają ten drut w otwory.

Maverick, Kubeksus - dziekuje za te miłe słowa. Kuba trzymam kciuki za ten projekt.

Kitakami to ,,ciężki'' pojekt (choć model prezentuje się bardzo ubogo) bo praca przy nim pozbawiona jest praktycznie fachowej dokumentacji i jest wiele bardzo wiele niejasności. Ja niosę ten kaganek wiedzy którą wyciągam z wszelkich materiałów i może kiedyś mój projekt przyczyni się do wykonania jeszcze lepszego modelu.
Co do projektanta to myślę że w przypadku akurat tego modlu zaprojektował go najlepiej jak potrafił i dobrze że nie bał się podjąć tego wyzwania, reszta to już inwencja klejącego.

Tak jak wspomniałem w którymś poście prace z Kitakami zakończę (postaram się) w miarę szczegółowym opracowaniem na temat tego okrętu. Opiszę go i pewne sprawy udokumentuję odpowiednimi materiałami.

--

Post zmieniony (25-01-13 10:56)

 
11-02-13 22:17  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Prace idą powoli ale już koniec jest bliski. Wykonałem,,fajki" przy kominach, oraz rozpocząłem oklejanie pokładu torpedowego relingiem. Reling to GPM -owska fototrawka i był pomalowany jeszcze w ramkach, ale nie podobało mi sie to i farba została zdrapana i reling bedzie malowany już po doklejeniu do pokładu.

Te fototrawki są bardzo ładne ale niestety przy malowaniu (ręcznym) nawet odpowiednio dobraną mieszanką farby, na krzyzówkach zasychaja wieksze ilości farby i brzydko to wygląda. Ale to kwestia techniki i jakoś sie z tym postaram uporać.



c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
11-02-13 23:00  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam
Modelik choć nie jest w kręgu moich zainteresowań, to na pewno długo przy nim będę "kucał" przy stole wyłapując wszelkie smaczki, które tam aplikujesz.
Co do malowania relingów , to mimo iż nie jestem malarzem fachowcem, mam już pewne procedury frajdolarskiego malowania obcykane, mianowicie: jak każdy najpierw szlifu, szlifu papierkiem, wytrzeć nitro i kładę na tę tekturkę z opakowania i tak jakby "tamponuję" kawałeczkiem gąbki z obu stron, tak tylko byle było pokryte, tak przygotowany reling, drabinka, trap, wycinam z ramki i sru na model, jest to powiedzmy pierwsza warstwa, potem na gotowo pędzelkiem. Jak powstają na krzyżówkach "wzmocnienia" z farby, to świeżą gąbeczką zbieram nadmiar puki świeża, ładnie wsiąka i zostaje ile trzeba, no i tak oto tamoj mój sposób, może się przyda....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-02-13 23:14  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Zapisałem Adam, dzięki

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
12-02-13 00:23  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Szkoda, Jorzik, że nie pokazałeś zdjęć tych" źle" pomalowanych relingów, ja teraz malowałem u siebie i jechałem po całości rzadką farbą w zamyśle że będę jeszcze raz malował korygując wszelkie niedociągnięcia, nie chciał bym tego drapać i walczyć od nowa.
Super model wychodzi.

 
12-02-13 11:34  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Model super. :)
A co do malowania relingów to chyba najlepiej jest się zaopatrzyć w aerograf. Najtańszy na allegro to nawet 20 zł (wada że trudno się go czyści i po jakimś czasie - roku malowania - trzeba wymienić) a taki w zupełności wystarczy (miniaturowych napisów nie musimy przecież malować; chodzi tylko o dobre równomierne rozpylenie farby). A sprężarkę można zrobić ze starej lodówki (trzeba tylko pamiętać żeby na "wejściu" i na "wyjściu" zamontować filtry (np.: do Malucha) żeby nie pluła olejem. Sam mam taki wynalazek i jestem z niego zadowolony. Wszystko tanim kosztem. Jedyny wydatek to był pistolet.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
15-02-13 16:13  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Relingi zostały podoklejane i pomalowane, wykonałem olinowanie masztu przedniego i rufowego oraz między nimi, dodałem również na rufie dwa kosze z kołami ratunkowymi, wykończyłem trap i jeszcze gdzieniegdzie dodałem zwoje lin. Na pokładzie torpedowym dodałem cztery podłużne elementy, po dwa z każdej burty. Na burtach nad zewnętrznymi śrubami dorobiłem ochraniacze w pozycji rozłożonej.



A tak to wygląda w całości



Niniejszym budowę modelu uważam za skończoną (no jeszcze napis na rufie muszę wydziergać)
W najbliższych dniach postaram się podsumować moje zmagania z tym modelem oraz przedstawić Wam galerię końcową.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
15-02-13 17:30  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Pieknie Panie Pięknie.
Musi się podobać nawet dla kogoś kto nie rpzepada za japońską flotą.
Robi wrażenie
Pzdr

 
15-02-13 17:49  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to jak będzie napis to będzie i galeria :). Już mi się papa cieszy i śmieje z jej ogladania.
P/s. Tylko bardzo, bardzo proszę o zdjęcia trochę większe niż te. No i oczywiście jakieś ,,oryginalne" z rejsu ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-02-13 19:24  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Piękny model. Aż nie mogę się doczekać aż go zobaczę na żywo.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (16-02-13 15:46)

 
16-02-13 17:37  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Jako, iż budowa dobiegła końca chciałbym dokonać małego podsumowania samego modelu jak i mojej pracy przy nim.

Na początku kieruję podziękowania do Macieja za udostepnenie modelu w wersji komputerowej, a ja dotrzymując słowa wykonałem go z barwionego kartonu.

Cele które sobie założyłem rozpoczynając budowę były nastepujące:
- wykonanie modelu z barwionego kartonu
- zastosowanie powierzchni ryflowych (modyfikacja tych powierzchni w oparciu o dostepne materiały)
- maksymalna detalizacja wyposażenia (obejmująca działa 140mm, wyrzutnie torped, pokład łodziowy, wyposażenie stanowiska dowodzenia, tory i wiele innych)
- zmiana kształtu wszystkich podestów i pokładów na nadbudówce głównej -długiej na śródokręciu)
- lekka waloryzacja w postaci brudzingu
i jak sądzę wykonałem je w 100% a nawet i więcej.

W modelu zastosowałem również laserowo wycinany szkielet oraz dodatki i metalowe lufy.
Materiały na których się głównie opierałem zostały podane w pierwszym poście.

Sam model został opracowany bardzo dobrze i nie miałem żadnych problemów z dopasowywaniem poszczególnych części.

Ponieważ model tego okrętu i w tej konfiguracji nie doczekał się jednoznacznej dokumentacji, ja przy jego budowie sugerowałe się rysunkiem modelu plastikowego jako wzorcem, oraz wszelką dokumentacją dotyczącą krążowników lekkich tej klasy.

Co zostało dodane i zmienione w stosunku do oryginalnego modelu:
zaczynając od dziobu:
- zastosowano pokład ryflowy na dziobie
- dodano polery do łańcuchów dla trałów (po jednym na każdej burcie)
- działa 140 mm zostały zwaloryzowane o szereg detali
- wieża dowodzenia, dodano reling wokół niej, dodano wyposażenie sterówki, zwaloryzowano reflektory i dalmierze na podestach
- na pokładzie za sterówką dodano pojemniki z flagami sygnałowymi oraz kosze dla sygnalistów
- na nadbudówce z trałami zwaloryzowano same trały oraz żurawiki
- pokład pod pierwszym kominem, zastosowano tutaj wkładkę ryflową (w oparciu o rysunek modelu plastikowego)
- pokład torpedowy, zmnieniono z linoleum na ryflowany
- zmieniono kształty wszystkich podestów i platform na nadbudówce kominowej, dodano żaluzje
- wykonano tory pod wózki do transportu torped (bardzo dziekuje Piotrkowi który je wykonał w sposób perfekcyjny)
- wszystkie wyrzutnie torpedowe zostały zwaloryzowane w dość znacznym stopniu
- pokład łodziowy, pod wnękami tego pokładu z linoleum zastosowano ryflowane wkładki pod tory
- pokład łodziowy zmieniono z linoleum na ryflowany, zwaloryzowano wszystkie łodzie motorowe i szalupy
- pokład rufowy, zmieniono z ryflowanego na linoleum, dodano szereg elementów waloryzujących
- wykonano dwa kosze na koła ratunkowe
- wszystkie żurawiki łodziowe zostały zmienione i zwaloryzowane
- drzewce dziobowy i rufowy wykonano w oparciu o dokumentacje.

Zastosowano równiez elementy fototrawione w postaci relingów i listew łączących pasy linoleum.
Oprócz tego w modelu dodano wiele drobnych elementów waloryzujących jak brezenty, liny, drewno itp.

Model w wersji pierwotnej jest modelem dla średnio zaawansowanych modelarzy i może być ciekawą jednostką w okrętowej kolekcji. Niemniej aby cokolwiek wydobyć z tego dość monotonnego modelu potrzeba więcej wiedzy i umiejetności, a moja praca jest próba dokonania tego.
Jako klejący ten model muszę przyznać , iż nie wszystko tak do końca wyszło mi jak bym oczekiwał. Błędy to rzecz ludzka, a z nich czerpiemy wiedzę na przyszłość.
Mimo iż model w kilku chwilach totalnie mnie zniechęcał do kontynuacji budowy, moja determinacja zwyciężyła i mogę teraz powiedzieć - tak ten model cieszy moje oczy i daje satysfakcję.

Tyle mego podsumowania, a poniżej zwiastun nadchodzącej galerii.



Post zmieniony (16-02-13 18:20)

 
16-02-13 18:25  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
goral_44 

 

Jurek, Gratulacje.

Wspaniały model wyszedł w Twojej stoczni.
Wiem, że czasem miałeś go dość, ale wiem, że długo nie wytrzymasz bez Kartonu.
Do Następnego Modelu.

Pozdrawiam

 
16-02-13 18:31  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Gratulacje.
Następny pancernik? Brakuje ci na stanie.;-)

 
16-02-13 18:45  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jurek chylę czoła przed takimi modelarzami jak Ty, cierpliwość, dokładność,, stosowanie gotowych części waloryzacyjnych ,aby model wyglądał jak najwierniej w stosunku do rzeczywistej jednostki, posiłkowanie się tym co mamy w archiwaliach po to, aby świetny model - tu oklaski na stojąco dla Maćka wyglądał jeszcze świetniej. To jest to czego oczekuję w modelarstwie kartonowym XXI wieku.
I ten szlak przecierany przez Ciebie i Adama 12 - karton barwiony w masie to antidotum na modele kartonowe malowane bez opamiętania.
Pancernik , lotniskowiec - chyba nie masz wyboru szczególnie, że ostatnio ukazały się megahity jeżeli chodzi o IJN : )

Post zmieniony (16-02-13 18:47)

 
16-02-13 19:02  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
przepiekny model ,mistrzowskie wykonanie........do czego juz nas przyzwyczailes.......BRAWO !!!!!...pozdrawiam Krzysztof.

 
16-02-13 19:59  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Rakoth   

Super model wygląda, zdradzisz może, co będzie następne? Któryś z nowych Answerów (ISe, Kongo czy Taiho)?

 
18-02-13 23:35  Odp: [R] W nurtach rzeki Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jak to w zwyczaju bywa kończę tą relację z budowy, galerią gotowego modelu.
Życzę miłego oglądania.
















--

Post zmieniony (18-02-13 23:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024