FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-02-10 12:32  [Galeria] B-24D Liberator (MM 1985 1:50)
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witam serdecznie, chciałem przedstawic mój zabytek. Do samolotu B24 mam szczególny sentyment, od czasu wczasów w górach. W grudniu 1944 roku z bazy we Włoszech wystartował amerykański samolot B-24J o nazwie własnej "California Rocket" z zadaniem zbombardowania zakładów IG Farben niedaleko Oświęcimia. W rejonie Węgier dostał sie pod silny ogień plot i uszkodzony doleciał nad Beskidy. Załoga wyskoczyła na spadochronach w rejonie pasma Lubania a samolot rozbił się na przełęczy pod Pańską Przechybką. Dla chcących zgłębic ten bardzo ciekawy temat polecam google i liczne strony i zdjęcia o tej niezwykłej historii.

Z kolegą wybraliśmy sie na poszukiwanie wraku samolotu i w końcu odnaleźliśmy miejsce rozbicia. Stoi tam pomnik odsłonięty w 1994 roku w kształcie kabiny samolotu. Wokół pod liściami zalega pełno elementów wyposażenia samolotu. Niestety malutkiej wielkości, wszystkie wartościowe eksponaty prezentowane są w Domu Kultury w Ochotnicy Górnej która to wystawę (z wieloma pięknie wykonanymi samolotami 1:72 z okresu II WŚ) zwiedziłem pomimo wielu przeciwności losu ;-) Przywiozłem sobie pudełko szczątków.

Po powrocie z Gorców strasznie sie napaliłem na model tego samolotu. Pamiętałem że był taki Mały Modelarz z B24. Odszukałem go w czeluściach piwnicy i postanowiłem skleic. MM zaprezentował inny model Liberatora, w malowaniu brytyjskim, ale ważne że to Liberator. Niestety model miał ponad 20 lat i kiepsko sie kleił. Papier się łamał, klej wsiąkał i w ogóle nie kleił. Jak umiałem tak go zlepiłem. Było to kiedyś i teraz na pewno ładniej bym go zlepił.





Samolot niejednokrotnie lądował pod swoim ciężarem na dywanie, raz budząc nas w nocy ;-))). Poza tym wieżyczka górna jest naklejona na kadłub a powinna byc wpuszczona w wycięcie prezentując tylko swą górną częśc.

Nie jest to zbyt ładny model ale mam do niego sentyment. Dlatego powiesiłem go nad biurkiem. Proszę o łagodny wymiar kary ;-))
Rysiu

--

Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

Post zmieniony (19-02-10 12:36)

 
06-03-13 22:10  Odp: [Galeria] B-24D Liberator (MM 1985 1:50)
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Witaj , mnie sie nawet on podoba , muszę pomysleć nad moim B-24 . Też bym coś takiego poczynił z przyjemnością . Podsunełeś mi ciekawy pomysł na kolejny fajny samolocik . Wart grzechu . Muszę odszukać w swoich zbiorach to wydanie i wydrukować na lepszym papierze i z odświeżonym malowaniem . Pozdrawia Ciebie Marek.

 
06-03-13 22:18  Odp: [Galeria] B-24D Liberator (MM 1985 1:50)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model ładny, ale śmigła coś jakby 2D... Ogólnie jest o.k. Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024