FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-12 08:49  [R/G] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Viribus Unitis to najpiękniejszy okręt, jaki kiedykolwiek istniał.

Tak, wiem, że to kategoryczne i kontrowersyjne stwierdzenie, ale co ja za to mogę, że Viribusa autentycznie kocham? Uważam go za szczyt i kwintesencję okrętowego, drednociego piękna. Viribus jest piękny pieknem klasycznym, pełnym, dojrzałym - a przy tym całkowicie nieprzydatnym, niefunkcjonalnym, kruchym jak filiżanki z Miłoszowskiej "Piosenki o porcelanie".

Kariery nie zrobił żadnej, osiągnięć bojowych nie miał. Zatonął głupio i bez sensu, i tylko parę zdjęć po nim zostało.

TUTAJ swego czasu zrobiłam mu recenzję. Będę - o tempora, o mores! - robić z oryginalnej wycinanki, z uzyciem kompletu przydasiów, czyli laserowego szkieletu, laserowych detali, toczonych lufek. Wszystkie te przydasie dostałam w prezencie od Dobrego Człowieka - dziękuję! Nad wyraz przydatna będzie mi też strona o Viribusku , zawierająca plany inż. Prasky'ego oraz pyszne rendery 3D.

W weekend poskładałam szkielecik:



Laser jak to laser: składał się sam. Zaprojektowany jest na lekki wcisk, akurat taki, jak trzeba.
Pokład - prześliczny, cieniowany, ani za jasny, ani za ciemny, z drobniutką fakturą desek:


Następnie poszyłam burty, przymocowałam kadłub do podstawki roboczej (kawał podłogowego panela), owiązałam go gumkami (żeby uniknąć republiki bananowej) i poszedł się suszyć na noc do szafki.


Burty poszyły się ładnie, bezproblemowo - z jednym wyjątkiem: na dziobie zabrakło mi ok. 0,5 mm.


Zaszpachlowalim, zostawilim do wyschnięcia.

--

Post zmieniony (02-04-12 08:49)

 
14-02-12 08:57  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Po pierwszym zdaniu już chciałem protestować ale dobrze że drugie przeczytałem ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-02-12 08:59  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

:)
Co ciekawe: ta seria drednotów liczyła 4 jednostki, prawie identyczne: Tegetthoffa, Prinz Eugena, Szent Istvana i Viribuska właśnie. Wszystkie cztery, powtarzam, były niemal identyczne, a ja kocham tylko Viribusa.
Wot...

--

Post zmieniony (14-02-12 09:11)

 
14-02-12 09:03  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Z gustami się nie dyskutuje :-) jak dla mnie może nie najpiękniejszy okręt, ale drednot to juz chyba tak :-)
Będę uwaznie śledzil Twoja relację, jak większość - bo za wszystkimi to juz nie nadążam :-)
Pzdr

 
14-02-12 09:26  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Panie ZbiGu:
8 czerwca 1918 roku Viribus Unitis oraz Prinz Eugen w asyście torpedowców opuściły port w Poli, gdzie od dawna bezużytecznie stały na beczkach, i pod osłoną nocy przeszły przeszły do Slano koło Dubrownika. Nazajutrz miały do nich dołączyć Szent Istvan i Tegetthoff, by razem przeprowadzić śmiałą wojenno-morską operację przeciw zagrodzie w Cieśninie Otranto. Tymczasem w trakcie przejścia dwie torpedy wystrzelone z włoskiego kutra MAS15 trafiły Szent Istvana, posyłając go na dno. Pozostałe trzy drednoty zawróciły do Poli, by jej już do końca wojny (i do końca życia Viribusa) nie opuścić.
W trakcie przejścia pancernikom towarzyszyły torpedowce, w tym Tb 97 i Tb 96, bracia Tb 98. Model torpedowca 98M wydało JSC oraz Quest. W skład zespołu uderzeniowego wchodził tez m.in. krążownik Saida, brat Helgolanda. Helgolanda z kolei wydał był Modelik.

Na pewno zrobię Viribusa w marszu, w asyście 98M, a być może dodam jeszcze Saidę. Zobaczymy, jak mi się kompozycja poskłada. Torpedowcowi póki co nakleiłam wręgi na tekturkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-12 10:30  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kolejne ciekawe przedsięwzięcie,piękna sprawa ,że GPM wydał model z dodatkami, które w dużym stopniu przyśpieszają pracę modelarza ,sama wycinanka ma dość subtelną kreskę i ładną grafikę z pięknym pokładem,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-02-12 10:38  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

A tak było ładnie,Kaśka z dopasowania dziobu dwója.Tak przy okazji ile razy i czy impregnujesz karton,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-02-12 10:43  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek - nie chciałam "ciągnąć" burt, żeby ich nie zdeformować. Wolałam zaszpachlować.
Nie impregnuję kartonu. Moje koty + lakier nitro lub pochodne = wielkie kichactwo.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-12 11:26  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kaśka ,piwnicę masz, lub w modelarni u Andrzeja, od razu lepiej bedzie Ci sie to wszystko kleić,patrząc na dziób zauważyłem jak sie karton siepie na końcówkach ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-02-12 11:27  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Piwnicy nie mam, modelarnia też już nie istnieje.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-12 11:30  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A ja - jak zwykleuwaga w kwestii zasadniczej: klej powinien być zawsze zamykany, coby bez potrzeby nie wysychał!!! Dowód zbrodni na pierwszych zdjęciach!!!
Łoo!!!
Nie ma zmiłuj!

 
14-02-12 11:33  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Andrzej ,tak piszesz jak byś nigdy nie kleił, nie sposób kleić wciąż otwierając i zamykając tubkę,na nastepnych zdjęciach jest zamkniety,pozdrawiam marek

--Wracając ,po impregnacji kartonu o wiele lepiej usuwa sie zabrudzenia kleju i farby ,gorąco polecam impregnację.Poza tym można śladowo nakładać farbę na elementy modelu bez potrzeby malowania całości elementu przy dobrze dobranym kolorze retuszu

Post zmieniony (14-02-12 11:39)

 
14-02-12 11:47  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Kasia, to sprawa organizacji,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-02-12 11:55  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A ja w dzień "walentynkowy" też się przyssam jak pijawka o ten nawis co to wisi nad głową jak miecz Demoklesa, nie moją oczywiście. :-)))

Nie ma zmiłuj, oj nie. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
14-02-12 11:59  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ostoja, spoko, nawis się zlikwiduje.
W swoim czasie wszystko.
Nie mam zwyczaju porzucać rozpoczętych kadłubów,

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-12 13:18  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
kari   

... w Twoim modelu burty są szare; ... pytanko: czy aby VU nie był przypadkiem w kolorze "zielonym" ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-02-12 13:24  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na początku swojej kariery, w 1914, był. Potem otrzymał klasyczne, szare (dwa odcienie szarości) malowanie.
W wycinance są też części zielone, ale - sorki - zielony okręt wygląda w moich oczach trochę jak różowy T-34: niepoważnie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-12 13:24  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
OorbaN 

 

Hej Kasia,

Uważaj na podstawę przedniej nadbudówki, jej poszycie boczne jest za duże w stosunku do laserowych wręg i miejsca na pokładzie.

Przy górnym poszyciu artylerii głównej brakuje mi też około 0,5mm ale tutaj raczej wychodzą moje duże braki modelarskie.

Pozdrawiam,
Jacek

 
14-02-12 13:28  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

O, Jacek, wielkie dzięki :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-02-12 14:10  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Edekyogi 

 

"Viribus Unitis to najpiękniejszy okręt, jaki kiedykolwiek istniał"

Co tu dużo mówić. Budowała go stocznia bez doświadczenia, jaki był taki był ale był.
Natomiast był pierwszym pancernikiem/okrętem liniowym/drednotem (niepotrzebne skreślić), który miał najpowszechniej później stosowany układ artylerii głównej, na dodatek z maksymalną ilością dział w wieży przy takim układzie:
- cztery wieże;
- rozmieszczone liniowo,
- jedna nad drugą na dziobie i rufie,
- po trzy armaty w wieży.
Takie rozmieszczenie 12 dział to było później tylko na typie Pennsylwania, Tennessee i niedoszłym Montana.
Pierwszy na świecie pancernik o takim układzie wież - South Carolina miał tylko po dwa działa w wieży.

 
14-02-12 14:12  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Za te dwanaście wielkich armacisk też go kocham.
TEŻ.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-12 08:32  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Powstały kluzy kotwiczne:


Bawiłam się też z obramowaniami kazamat burtowych:

Ten karaluch obok to torpedowiec 98M z Questu, będzie towarzyszył Viribuskowi na dioramie.
Karaluchowi za chwilę otworzę oddzielną relację.

Powstała też - tadam! - pierwsza chałupka na pokładzie:


Pomału, ale do przodu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-12 08:55  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ten ktoś ;) generalnie miał rację - powinnam była sfazować burty, podociągać, takie tam. Tyle że dla mnie budowa w standardzie jest tworem obcym ideologicznie, szpachlówki się nie brzydzę, farby też. Zresztą całego Viribusa na koniec i tak suo modo przybrudzę, wycieniuję, etc.
Dla mnie ważne jest, by to, co robię, wyglądało jak żywy okręt, nie jak perfekcyjnie wykonany papierowy model.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-12 10:03  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jeśli można dosiądę się do widzów.
Fajny okręcik, unikatowy. Niewiem skąd Pani bierze siły na takie tempo sklejania...ale gratuluje zarówno tempa jak i jakości.
Jeśli chodzi o okręty z układem 4x3 to nikt nie wymienił typu South Dakota z lat 1916-1922.
Mam też pytanko: Czy to prawda, że jeden z okrętów tego typu (węgierski Szent Istvan) miał napęd dwuśróbowy w odróżnieniu do swoich czterośrubowych braci???
Pozdrawiam.

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
15-02-12 10:17  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-02-12 11:26  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
kari   

... mały off:
Nietzwietz, to Wolne Miasto Gdańsk (Freie Stadt Danzig) u dołu Twojego postu to jakieś seperatystyczno - rewizjonistyczne zapędy?
---------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (15-02-12 11:27)

 
15-02-12 11:32  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja się na modelarstwie nie znam, ja modelarzem nie jestem.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-12 12:06  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

viltianus napisał: "Ja się na modelarstwie nie znam, ja modelarzem nie jestem.

I właśnie dlatego dioramki Waćpani są takie jakie powinny być. JWP ZbiG ma rację. Albowiem. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-02-12 12:15  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nietzwietz: Jeśli chodzi o okręty z układem 4x3 to nikt nie wymienił typu South Dakota z lat 1916-1922.
I jeszcze rosyjskie drednoty, wszystkie miały taki układ, ale -podobie jak VU- kaliber "tylko" 305mm ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-02-12 13:16  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nietzwietz - Szent Istvan też był czterośrubowy, jak reszta. Jakimiś detalami się różnił, typu inny kształt pomostu czy brak sieci przeciwtorpedowych.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-12 13:24  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Edekyogi 

 

do Nietzwietz:
Tak, z układem 4xIII liniowo-stopniowym zapomniałem o niedoszłym South Dakota z lat 1916-1922.
Prawda, Szent Istvan miał napęd dwuśrubowy, w odróżnieniu do swoich czterośrubowych bliźniaków, chociaż napędzały go równiez cztery turbiny.

do Korszrz:
Taki układ jak rosyjskie drednoty 4xIII to miały jeszcze Dante Alighieri (305mm) i niedoszłe Izmaił (356mm) ale one miały układ liniowy na jednym poziomie.
Mnie chodziło o układ liniowy-stopniowy 4xIII.

 
15-02-12 15:42  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Edekyogi 

 

Dla Kasi i Nietzwietz:
czterośrubowy Viribus Unitis i dwuśrubowy Szent Istvan:



Post zmieniony (15-02-12 15:43)

 
15-02-12 16:47  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Hau-hau-hau! - odszczekuję 4 śruby Istvana.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
15-02-12 19:56  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

do kari:
Nie, nie są to separatystyczno-rewizjonistyczne zapędy.

W sumie pisząc o Montanie to można mieć na myśli i tą z 1920 roku i z 1943 roku. Obie po 12x406 i obie nieukończone...

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
16-02-12 09:05  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Zaiste śruby nigdy nie leżały w centrum moich zainteresowań. Podobnie jak inne stricte techniczne dane typu ilość gwintów wewnątrz lufy czy ciężar barbety. Za to historyjki typu gdzie barbeta ma umieszczone gwizdki ostrzegawcze albo ile schodków prowadziło z pokładu głównego na bak - to i owszem.

Dziś zrobiłam niewiele. Odkryłam albowiem na Viribusku takie coś:

Niektóre bulaje zaopatrzone są w uchylne klapki. Na modelu oczywiscie tego nie ma... tzn. jest, ale wyłącznie narysowane. Beee...

Z zapasowego (przezornie skserowanego) arkusza zrobiłam owe klapki, oszkliłam je lakierem:

No i mam:


I przez to wszystko postawiłam jedynie mały kawałek chałupki na pokłdzie (pancernej cytadeli dowodzenia), jak również - z zapasu - nakleiłam drzwi (były jedynie narysowane).


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-02-12 10:39  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

A będzie Kasia (Pani) robić te elementy pomiędzy bulajami? takie w kształcie tub?

Pani ekscylencjo już poprawiłem...
Sorki Kasiu zasugerowałem się innymi...

Post zmieniony (16-02-12 10:48)

 
16-02-12 10:41  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pani nie będzie.
Kasia będzie.

Upraszam o poprawną forumową formę, tzn. bez paniowania i ekscelencjonowania.
Dziękuję :)

Mówimy o tych trójkącikach z zaokrąglonymi pupkami? Tak, zamierzam je uplastycznić.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
17-02-12 15:23  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Biuletyn będzie w poniedziałek, cierpliwości; proszę nie poobgryzać palców!
:-)

 
18-02-12 09:17  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbigU, nie żartuj! Naprawdę Międzynarodowy Dzień Kota???? A to sie Kasia ucieszy!
P.S. Pozdrowienia z Lagos, Nigeria. Od ponad miesiąca ledwo wytrzymuję te upały, a tu jeszcze dwa tygodnie przede mną. Pożałuj mnie :-)))

 
18-02-12 09:30  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Akra, trzeba było Ci podesłać tych naszych 30 stopniowych mrozików. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
18-02-12 22:59  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Kaśka - pod jaką flagą będzie pływał VU?

No i szkoda, że nie zdecydowałaś się jednak na zielonkawą wersję. IMO jest ładniejsza :]

--

 
18-02-12 23:39  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ZbiG i Ostoja: akurat tak się złożyło, że nazwa stolicy Ghany pasuje do skrótu mojego imienia i nazwiska :-) Zresztą Ghana to mój najulubieńszy kraj Afryki Zachodniej. Uwaga: nazwę stolicy Ghany wymawia się z silnym akcentem na ostatnią literę!!! Jeśli ktoś mówi inaczej, nigdy w Ghanie nie byl!
ZbiGu: przepraszam za politykę. Albowiem :-))))))))))))))))))))

 
20-02-12 09:03  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kochani, jak się Wam wydaje, czemu nie było mnie online właśnie 17 lutego?
No?

Dla ułatwienia: mam 5 kotów.

Odpowiedź: świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kota!

No. A jakeśmy już MDK odświętowali - niektórzy po imprezie spali na siedząco...


...wzięłam się za Viribuska.

Kolejne etapy budowy wieży dowodzenia:



Na mostku - jako że musiałam go zamknąć - zaokrętowałam trzy marynarzyki:


"Dymochron" z tyłu górnego pomostu nie miał ożebrowań - a powinien mieć (wycinankowy dymochron to część 62g):

aż żal byłoby nie zrobić, prawda?

Zdjęcia końcowe, znaczy się z dzisiejszego poranka. Patyk wstawiony tylko dla picu, powiedzmy, dla kontroli pionowości masztu ;) Wieża dowodzenia już niemal gotowa, zostały dalmierz, reflektory, słupki i olinowanie do tentów. No i domalowanie całości.



PS. Przegrzanemu Akrze nie umiem, niestety, współczuć. Nie jestem empatą, przepraszam, mnie jest stale zimno. W Izraelu, w temperaturach +40, zdarzało mi się momentami rozpinać polar. Momentami.

Crolick - Viribus będzie, jak Historia przykazała, pod flagą austro-węgierską. Żadnego kombinowania tym razem.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-02-12 09:32  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Nie wyobrażam sobie tego pomostu w INNEJ skali. Naprawdę. Dopiero w 400 uwidacznia się całe jego filigranowe, porcelanowe piękno.
W 200 byłby... jak fajansowy kubek.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-02-12 09:51  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W setce to ja bym mogła zrobić model samego pomostu, dość wielki by był.
157 cm okrętu w moim 190-cm długości pokoiku? Gdzie...? Ja się pytam, gdzie to trzymać???

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-02-12 10:43  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja sobie wypraszam, ja w tej szafie mieszkam!
Z pięcioma kotami i psem.
I laptopem.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-02-12 11:07  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No tak, jak trzeba coś zdjąć z górnej półki to już w progu trzeba podnieść ręce do góry i przegonić nogą koty i psa z drogi, inaczej się nie da. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-02-12 11:10  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tylko nie nogą!!!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-02-12 11:19  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

OSTOJA: weż, proszę, pod uwagę: gdzie w/w koty by się przeniosły po takim potraktowaniu? Otóż na głowę...!
O to Ci chodziło?!
A.

 
20-02-12 11:37  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, wpadnij do mnie kiedyś.
Jak przyjdziesz sam to, obiecuję, nawet wstać będziesz mógł. I rękę podnieść.
Fajna, mała, kameralna kanciapka.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024