FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 24Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
20-02-12 11:52  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jeżeli kot nie daje się werbalnie nakłonić do odejścia, należy poczekać, aż zmieni zdanie.
Przemoc niczego nie rozwiąże. Przynajmniej w przypadku kota nie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-02-12 13:03  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A po cóż pies miałby sie wbrew naturze wdrapywać do góry?! Powolutku, spokojnie ogryzie od dołu, aż góra sama się obniży...!
A.

 
20-02-12 14:17  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Fakt faktem ze na przykład ja już dawno nie czytam słowa pisanego w tym temacie.
Jakoś tak miałem nieodparte wrażenie że stałem z boku i przysłuchiwałem się prywatnej rozmowie osób trzecich a takie podsłuchiwanie/przysłuchiwanie się jest odrobinę krępujące.
Dobrze że autorka tematu jednak od czasu do czasu wstawia fotki.
Dla nich warto tu zaglądać co będę nadal czynił. Bo warto :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-02-12 14:30  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Niestety, ale kazda relacja Viltianus jest doslownie zaspamowana bezsensownymi belkotliwymi wpisami Zbiga, ktore niekiedy stanowia 1/3 calego watku, a maja z nim tyle wspolnego co kura z siodlem. A szkoda, bo to fajne relacje, ktorych tematyka bardzo mi odpowiada, tylko podobnie jak staremu odechciewa mi sie do nich zagladac, nie mowiac juz o czytaniu tych bzdur wypisywanych przez Zbiga. Cale szczescie jest jeszcze na co popatrzec, tyle ze w tych relacja sama relacja schodzi jakby na dalszy, bardzo daleki plan.

--

Post zmieniony (20-02-12 15:04)

 
20-02-12 16:00  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Eee tam, niech se ludzie pogadają. Jakby nie było, relacje tej Autorki akurat są najbardziej konsekwentnymi tematami tego typu -wszystkie kończone i to z jakim efektem, a aktualizaje, jak Pan Zbig zauważył, są bardzo regularne.
Jeśli chodzi o VU, to czujnie i bacznie podglądam i nabieram chęci na ten modelik...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-02-12 16:01  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Nietzwietz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Nie przeszkadzając w porywającej dyskusji na temat różnych zwierząt.

Fajnie wykonana ta nadbudówka, ale nie podoba mi się. Nigdy nie widziałem modelu VU, na żywo ale już wiele stracił w moich oczach. Jednak będę nadal zaglądał, bo głównie ostrzę zęby na wygląd całej dioramki w tak mi bliskiej skali.

P.S. Pytanko do modów: Niemożna odfiltrować wpisów niektórych forumowiczów?

--
Stocznia papierowa.
Ukończone: Gneiseneu(1945), Lutzow, Admiral Graff Spee, T 24, HMS Spey, Shimakaze, Garland, Wicher, Gryf, (wszystkie 1:400 JSC)
W stoczni: Fuso (1:200 AH), Blucher (1:400JSC), projekt indywidualny
Oczekują: Kaga (1:200 DB), Lotniskowiec Seydlitz (1:400 JSC), HMS Ajax (1:400 JSC)
Wolne Miasto Gdańsk

 
20-02-12 19:01  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Kiedyś byłą opcja w relacjach, aby wyświetlały sie tylko wpisy autora, teraz jakos nie moge tego znalezc

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-02-12 21:42  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=206620&t=206620&filtr=1&g=1

Wchodzimy w tematy/start, ustawiamy filtr relacje, i już po prawej mamy opcję tylko autor.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
20-02-12 21:54  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

> Viribus będzie, jak Historia przykazała, pod flagą austro-węgierską. Żadnego
> kombinowania tym razem.
A skoro robisz już szary model, to może dasz się namówić na tę drugą flagę, którą na VU podniesiono tylko raz??

--

 
21-02-12 08:28  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Od końca:

Crolick - jak wiesz, banderę państwa SHS Viribus podnosił jedynie przez parę godzin, pomiędzy wieczorem 31.10.1918 a porankiem 01.11.1918. Planując dioramkę rozważałam i tę możliwość, ale cały ten czas Viribus przestał w Poli:

(rysunek z monografii Tegetthoffów, nr specjalny 27 Okrętów Wojennych).
Ja zaś uparłam się jak ośliczka, żeby pokazać Viribusa w marszu. Tak więc... nie tym razem.

Nietzwietz - a co Ci nie pasuje w Viribusie?

Uwagi ZbiGa są dla mnie, dioramiarza-gawędziarza, niezwykle cenne. ZbiGu jest żeglarzem - praktykiem, ja jedynie dyletantem - teoretykiem. Nie zliczę już, ile razy ZbiGu ot tak, mimochodem, gdzieś pomiędzy luźnymi dywagacjami o psach, pogodzie, polityce i innych rzeczach na "p", podrzucał mi bardzo cenne i trafne spostrzeżenia i pomysły. Osobiście zatem byłabym niepocieszona, gdyby jego wpisy przestały się pojawiać. Albo gdyby zaczęły się ograniczać jedynie do tzw. modelarskiego rzemiosła.

Dziś na Viribusie powstała jedynie chałupka - podstawa nadbudówki pod kominy:


oraz kilka włazów na pokładzie, jak mi podeszły z arkusza:


Kominy, z racji bogatego odrutowania, zapowiadają się na poważne przedsięwziecie logistyczne i muszę zaplanować na nie spory zapas czasu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 24Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024