FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 24Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 
30-03-12 10:22  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wyciągnij marynarzyka! Nastrojowa mgiełka a tu nagle taki horror!!!!

 
30-03-12 12:35  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Nie czepiam sie broń Boże ,tylko kari napisał"Cumowanie do beczek z dala od nabrzeży:
- symetryczne podanie cum z obu burt z dziobu i rufy."cytujesz prawie podręcznik,zapewne znasz obecne prawo,ale tak informacyjnie, kiedy te przepisy uchwalona ,cywilne ,wojskowe,czy wszyscy,kiedyś musieli tak cumować?,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-03-12 13:19  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
kari   

marek1, nie ma znaczenia czy stawało sie na beczkach (tu) prawie 100 lat temu czy dzisiaj. Wszystko zależy od warunków hydro-meteo i celu dla jakiego jednostkę na tych beczkach stawiano.
... okręty mogą stawać na jednej, dwóch, trzech i czterech beczkach, także w kombinacji z dalbami, molem, kotwicą, itd.
ZbiG, podzielam Twój pogląd zwłaszcza jeśli chodzi o tzw. dobrą praktykę morską.

 
30-03-12 13:27  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Czyli decydował Pierwszy po Bogu,jego wiedza, doświadczenie i praktyka jak zawsze, pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (30-03-12 13:28)

 
30-03-12 14:25  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No właśnie tą dobrą praktyką się kierowałam, uwzględniając sugestie ZbiGa.
Na zdjęciach widać, że czasem okręt stoi przy jednej beczce, czasem dodatkowo na kotwicy czy na innych jeszcze urządzeniach unieruchamiających. Więc tak, choć jedna beczka też byłaby możliwa, to dla odmiany niech na tej dioramce są cztery.

Co zrobię z śp. marynarzykiem, jeszcze do końca nie wiem. Jest on typową głupawką i niczym więcej.

Teraz muszę wykończyć holowniczek.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-04-12 08:48  Odp: [R] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wyciągnęłam. Zostawiłam cztery beczki.

W sobotę zrobiłam holowniczek:



W niedzielę powykańczałam detale, w kuchni ustawiłam Super-Hiper-Profesjonalne-Foto-Studio...


...i pozamiatane.





I okrętowy Kot - on jeden nie śpi, on jeden pilnuje okretu...


Jak się pogoda nieco ustabilizuje, wezmę Viribuska nad morze i zrobię mu porządne zdjęcia.

Więcej fotek u mnie na blogu.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-04-12 09:20  Odp: [R/G] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Wpisywanie gratulacji w Twoich relacjach staje się już standardem:) Mimo wszytko po raz kolejny GRATULACJE!

Chciałbym mieć jeszcze kiedyś okazje zobaczyć Twojego Viribusa i Dredzia stojących obok siebie.

Pozdrawiam
Tomek

 
02-04-12 09:24  Odp: [R/G] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu - to nie kartka. To prześcieradło.
Albowiem.

TomS - oba jadą ze mną na Paprykarza, potem do Inowrocławia, potem na WSMK.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-04-12 09:39  Odp: [R/G] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,smutny dzień taki na Twojej galerii końcowej ,brakuje mi światła ,pamiętam Twoje założenia , efekt osiągnięty,gratuluję kolejnej opowieści ,modelu, czekam na zdjęcia plenerowe,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-04-12 09:44  Odp: [R/G] SMS Viribus Unitis 1918, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W Trójmieście od paru dni pogoda pod zdechłym azorkiem. Bardzo silny wiatr, deszczośnieg z nieba, zimno. Nie ma mowy, żeby w tych warunkach wynieść Viribuska choćby na balkon.

Jak tylko się poprawi, poszoruję nad morze, obiecuję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 21 z 24Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024