FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
17-02-12 12:01  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie!

Kari - wyczuwam w Twoim poście dwuznaczność - możesz jaśniej? :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
17-02-12 13:10  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
kari   

Jurgen, przez moje łapska przewinęło się kilkanaście różnych opracowań Spitfire'a.
Były lepsze i gorsze (także dziwaczne), ale nie widzałem jeszcze takiego podejścia do zaprojektowania części, o których piszę wyżej. Szczególnie statecznik przykuł moją uwagę. Przecież nie będę pisał, że to mistrzostwo świata ;-) bo nie o to chodzi, ale jeżeli ten statecznik miał już się składać z dwóch części to raczej podział winien przebiegać w pionie (statecznik i ster kierunku). Można się tylko cieszyć, że statecznik ten nie składa się docelowo z czterech (albo i więcej) części ;-).
Oczywiście nie zmienia to faktu, że na fotkach, jak na skalę 1/50 modelik(i) prezentują się całkiem nieżle.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
17-02-12 13:16  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kari, chyba nie ma problemu by siatki skrzydeł i usterzenia pionowego przeciąć po krawędzi natarcia skoro tak lubisz. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-02-12 18:54  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Ostoja- ale wtedy i tak natarcie w widoku z góry będzie składać się z dwóch prostych linii... A Spit miał piękną elipsę na natarciu...Nawet w 1:50 o wiele lepiej prezentowałby się z piękną elipsą (akurat w przypadku statecznika poziomego i pionowego to będą ładne elipsy), a nie jakiś taki kanciaty. Cała piękność Spita to właśnie eliptyczne skrzydła:).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
17-02-12 20:11  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Krystian, nie zapominaj o młodzieży, która chciałaby spróbować swoich sił w modelach kartonowych. Najlepiej zacząć od czegoś prostego a jednocześnie atrakcyjnego i dlatego autor podjął to wyzwanie. Natomiast jeżeli chcesz mieć spita full wypas no to chyba wiesz gdzie i co szukać. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-02-12 18:59  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Refal   

Zakupiłem ten zestaw modeli i chciałbym przedstawić kilka uwag.
Nie podoba mi się, brak rur wydechowych, zawłaszcza w ju 88 . Szkoda że nie zostały zaprojektowane (nawet jako element nie obowiązkowy z budowie) , bo silniki wyglądają tak jakoś nijako. I jeszcze co do wyposażenia kabin szczególnie jedno silnikowców. Mogły by być choć trochę bogatsze ( chociaż oddzielnie zaprojektowane drążki sterowe). Tyle moich uwag. Poza tym zestaw super i mam nadzieje że seria będzie kontynuowana.

 
21-02-12 20:30  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ja z kolei nie mogę się przekonać do oprofilowań przejścia skrzydło-kadłub, a w przypadku Hurricane takowych brak. Żeby lepiej wyjaśnić co mam na myśli:


Doklejanie oprofilowania po przyklejeniu skrzydeł na spokojnie jest moim zdaniem dużo wygodniejsze i daje lepsze efekty. Ale to tylko moje zdanie.

Wiecej czepiać się nie będę bo nie widzę większych powodów. Druk bez zastrzeżeń, kolory nasycone, bez niespodzianek. Jako wielbiciel tej skali jestem niezmiernie zadowolony z samej idei wydawania tej serii, stąd chciałbym złożyć podziękowanie autorowi i wydawcy za taki pomysł, bo mało kto dziś wydaje modele w tej skali.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
21-02-12 23:03  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mam podobne przemyślenia jak Guciu. Fajnie by było, gdyby w kolejnych modelach tej serii oprofilowania były zaprojektowane standardowo. Obecne rozwiązanie moim zdaniem niepotrzebnie komplikuje budowę.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024