FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-12 18:49  [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pod koniec przyszłego tygodnia ukaże się nowy WAK



Będzie to kolejny, drugi, zeszyt z serii Mikrolotnictwo. Tym razem tematem jest Bitwa o Anglię. Zeszyt zawiera cztery samoloty w skali 1:50: Spitfire Mk.I, Hurricane Mk.I, BF-109E-4 oraz Ju-88A-1. Autorem modeli jest Jurek Janukowicz. Modele zajmują 12 arkuszy A4 części oraz ok. 50 rysunków montażowych (w końcu instrukcja jest ważna dla początkujących). W modelach, tak jak we "Wrzesień 1939" można wykonać opcjonalnie wnętrza samolotów. W zeszycie jako dodatek obraz Tomka Suchaka w formacie A4. Zeszyt będzie w Empikach ok. 20.II. Do modeli będą dostępne laserowo wycinane wręgi.

Cena zeszytu to 30 zł

Więcej informacji jutro na naszej stronie.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
10-02-12 19:04  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Jak dla mnie bardzo fajnie, lubie samoloty w 1/50. Już kiedyś o tym wspominałem, ale sie powtórze- cały czas czekam na bombowce pokładowe ;) Może Wydawca pomyślałby o następnym zeszycie zatytułowanym "Midway" albo jakoś tak? :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-02-12 19:53  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Podobają mi się te tematyczne zeszyty i przychylam się do prośby Korsarza aby w kolejnych cś było z Pacyfiku.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-02-12 22:07  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Refal   

W końcu ładna okładka :) i zawartość interesująca.

 
12-02-12 21:33  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Panda   

Zeszyt pod tytułem Midway, lub podobny, byłby bardzo miłym tematem :)

 
12-02-12 23:25  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

30zł i aż 4!! modele. Świetna sprawa.

--
_________________________________________________________
Na warsztacie ORP Wicher 1:200 Military Model 4/96

Dioramy: Polowanie na Japońską latającą łódź 1:200

Ukończone i w Galerii: JAK 1 / TK-3 / TKS / RWD 25 / Wall-E

Projekt "50latMM :
4/82 Mi-24 i Ki-43 / 1-2/84 Pancernik Potiomkin / 3/84 J2M Raiden

 
13-02-12 13:47  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
tyg   

Nazwisko autora gwarantuje wyśmienite spasowanie. Czy możecie napisać coś bliższego o malowaniach maszyn w tym zeszycie? Szczególnie interesuje mnie Spitfire i Hurricane:)
Pozdrawiam
tyg

 
13-02-12 18:42  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

No malowanie będzie z Bitwy o Anglię ;) Sorka, nie mogłem się powstrzymać :D Tak na poważnie, to mam nadzieję, że będę mógł sobie zrobić pod sufitem ładną scenkę zestrzelenia mesia i junkersa przez spita i huragana, więc malowanie mogło by odpowiadać takiemu założeniu ;) Co nie zmienia faktu, że kupię i skleję tak, czy siak! ŚWIETNY POMYSŁ PANOWIE!!! :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
14-02-12 15:40  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model będzie dostępny od jutra. Zdjęcia akcesoriów pojawią się jak będzie ciut lepsze światło. Malowania (opis i rzuty arkuszy) na naszej stronie.

Na naszej stronie na facebooku można zobaczyć jak drukują się WAKi - maszyna na filmie to SHINOHARA 74VI.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
14-02-12 19:16  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

[offtopik]

Oj Chomiczku... ;-) Akurat SHINOHARĄ to żeś mi nie zaimponował :-D przez 5 dni w tygodniu się o nią opieram i wiem jaka potrafi być z niej wredna (cenzura) :-D ;-D ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-02-12 19:25  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


SAKURAI OL466SIP to dopiero wredna .... maszyna drukarska :D

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
14-02-12 19:48  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to niestety przed moją kadencją ;-) Ze słyszenia wiem, że potrafiła parę takich trików o których SHINOHARA nawet nie śniła ;-) Na przykład obrót "blachy" co 90stopni (!), czyli można było drukować nawet "do góry kołami" albo jadąc "po krótkim boku" z jednego "świecenia"! :-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-02-12 21:13  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Jaka jest szansa na pojawienie się kabinek do wydanych bombowców? I do wszystkich następnych modeli z ww. serii które będą wymagać "wyoblonego" oszklenia. Jakoś mało zdolny jestem w samodzielnym tłoczeniu kabinek.
Pozdrawiam!

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
16-02-12 20:12  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Nie chcę marudzić, ale wygląda na to, że Dundas i Galland nigdy ze sobą nie walczyli, więc Me-109 i Spitfire są niejako nie do pary, a dodatkowo na samolocie Dundasa nie ma godła na burcie pod owiewką (miał tam koziołka - http://www.hyperscale.com/features/2001/spitfireiaaj_1.htm)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
16-02-12 20:23  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Kiedy będzie w empiku?

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
16-02-12 20:51  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ziga , dla równowagi :-)
http://0viking0.deviantart.com/art/Dundas-Spitfire-Mk-1-Profile-49964494

Wchodzimy na śliski temat, z którego dnia, z której godziny jest malowanie ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
16-02-12 21:19  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Masz rację, bez zdjęcia trudno o 100% pewność.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
16-02-12 22:44  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Moim zdaniem obie wersje są poprawne, a koziołek pojawił się po pewnym czasie od objęcia maszyny przez pilota.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
16-02-12 23:58  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Cosik w Empikach w Gdańsku jest cienko z kartonówkami. I w ogóle nie ma ani Kartonowego Fana ani tych WAKów przez Was opisywanych.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
17-02-12 11:36  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
kari   

... autor w "spitfajerze" przedstawia interesujące rozwiązanie rozrysowania statecznika pionowego oraz powierzchni poszycia skrzydła; zwłaszcza dolnej powierzchni. Niesamowicie ciekawe ;-).
http://www.wak.pl/images/arkusze/wak1201_c2.jpg

 
17-02-12 12:01  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie!

Kari - wyczuwam w Twoim poście dwuznaczność - możesz jaśniej? :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
17-02-12 13:10  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
kari   

Jurgen, przez moje łapska przewinęło się kilkanaście różnych opracowań Spitfire'a.
Były lepsze i gorsze (także dziwaczne), ale nie widzałem jeszcze takiego podejścia do zaprojektowania części, o których piszę wyżej. Szczególnie statecznik przykuł moją uwagę. Przecież nie będę pisał, że to mistrzostwo świata ;-) bo nie o to chodzi, ale jeżeli ten statecznik miał już się składać z dwóch części to raczej podział winien przebiegać w pionie (statecznik i ster kierunku). Można się tylko cieszyć, że statecznik ten nie składa się docelowo z czterech (albo i więcej) części ;-).
Oczywiście nie zmienia to faktu, że na fotkach, jak na skalę 1/50 modelik(i) prezentują się całkiem nieżle.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
17-02-12 13:16  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kari, chyba nie ma problemu by siatki skrzydeł i usterzenia pionowego przeciąć po krawędzi natarcia skoro tak lubisz. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-02-12 18:54  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Ostoja- ale wtedy i tak natarcie w widoku z góry będzie składać się z dwóch prostych linii... A Spit miał piękną elipsę na natarciu...Nawet w 1:50 o wiele lepiej prezentowałby się z piękną elipsą (akurat w przypadku statecznika poziomego i pionowego to będą ładne elipsy), a nie jakiś taki kanciaty. Cała piękność Spita to właśnie eliptyczne skrzydła:).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
17-02-12 20:11  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Krystian, nie zapominaj o młodzieży, która chciałaby spróbować swoich sił w modelach kartonowych. Najlepiej zacząć od czegoś prostego a jednocześnie atrakcyjnego i dlatego autor podjął to wyzwanie. Natomiast jeżeli chcesz mieć spita full wypas no to chyba wiesz gdzie i co szukać. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-02-12 18:59  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Refal   

Zakupiłem ten zestaw modeli i chciałbym przedstawić kilka uwag.
Nie podoba mi się, brak rur wydechowych, zawłaszcza w ju 88 . Szkoda że nie zostały zaprojektowane (nawet jako element nie obowiązkowy z budowie) , bo silniki wyglądają tak jakoś nijako. I jeszcze co do wyposażenia kabin szczególnie jedno silnikowców. Mogły by być choć trochę bogatsze ( chociaż oddzielnie zaprojektowane drążki sterowe). Tyle moich uwag. Poza tym zestaw super i mam nadzieje że seria będzie kontynuowana.

 
21-02-12 20:30  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ja z kolei nie mogę się przekonać do oprofilowań przejścia skrzydło-kadłub, a w przypadku Hurricane takowych brak. Żeby lepiej wyjaśnić co mam na myśli:


Doklejanie oprofilowania po przyklejeniu skrzydeł na spokojnie jest moim zdaniem dużo wygodniejsze i daje lepsze efekty. Ale to tylko moje zdanie.

Wiecej czepiać się nie będę bo nie widzę większych powodów. Druk bez zastrzeżeń, kolory nasycone, bez niespodzianek. Jako wielbiciel tej skali jestem niezmiernie zadowolony z samej idei wydawania tej serii, stąd chciałbym złożyć podziękowanie autorowi i wydawcy za taki pomysł, bo mało kto dziś wydaje modele w tej skali.


pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
21-02-12 23:03  Odp: [N] Nowość z WAK - Bitwa o Anglię - Mikrolotnictwo 2
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mam podobne przemyślenia jak Guciu. Fajnie by było, gdyby w kolejnych modelach tej serii oprofilowania były zaprojektowane standardowo. Obecne rozwiązanie moim zdaniem niepotrzebnie komplikuje budowę.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024