FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
09-10-12 11:19  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Widzę, że awek się zmienił, klub "posiadaczy" herbów powiększył się. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-10-12 12:26  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam, Już nie mogłem patrzeć na tą gębę :) i nie ukrywam, że myśląc nad zmianą kierowałem się Twoim awatarem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-10-12 15:15  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,odpowiedziałeś Ostoi,czy on ma jakieś uzasadnienie rodowe ?pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-10-12 16:12  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Myślę że na rufie Burzy nie umieścisz swojego awatara, aby wszyscy wiedzieli kto to budował. A poważnie czyj to herb. Pozdrowienia

 
09-10-12 17:01  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - nie wiem czy nasz kolega OSTOJA ma coś wspólnego z herbem ,,Ostoja" ( to już by sam musiał powiedzieć ) ale spodobał mi się sam fakt umieszczenia jakiegoś herbu w awatarze.
rykol - nie, nie umieszczę tego herbu na rufie :) . A jest to herb mojego miasta - Wągrowca, bo rodzinnego herbu niestety nie posiadam :) :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-10-12 18:44  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Borowy napisał:
marek1 - nie wiem czy nasz kolega OSTOJA ma coś wspólnego z herbem ,,Ostoja" ( to już by sam musiał powiedzieć )

Skoro zostałem wywołany "do tablicy" to proszę zajrzeć tutaj i przejść do literki "R". :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-10-12 19:02  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, jest,przy okazji moje też jest ,żeby z tego jeszcze kaska była,pozdrawiam Marekhttp://szlachta.eu/15,herb-lubicz.html

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-10-12 19:20  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny herb.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-10-12 16:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Została już tylko garść ,,dupereli" do sklejenia, które zajmują dużo czasy, a roboty nie widać :). Największe będą platformy z oerlikonami ,,z okolic" trzeciego komina nie licząc masztu oczywista.
Na poczatek wyrzutnie flar oświetlających na dziobowej wieży 130 mm.



Miotacze bomb głębinowych.



I zrzutnie tych bomb. Na poczatku kombinowałem z wykonaniem ich z drutu. Ale po wykonaniu trzeciej wersji, wywaliłem wszystkie i zrobiłem te z wycinanki. Może jak odpocznę od nich to na samym końcu jeszcze pokombinuję z druciarnią, bo szczerze mówiąc te nie zabardzo mi się podobają - są zbyt masywne. Ale zobaczymy.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-12 18:41  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do zrzutni Bomb głębinowych. Może nie z drutu. W rzeczywistości zbudowane były z kątowników metalowych. Podobne były do tych, które znajdują się na Błyskawicy. Zobacz zdjęcia. Okręcik coraz ładniejszy. A te wyrzutnie flar perfekt. Pozdrowieni.

 
15-10-12 13:37  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj pomosty oerlikonów ,,z okolic" trzeciego komina. Już miałem je częściowo wykonane tak jak jest w wycinance,



ale rykol ( dzięki ) przesłał mi zdjęcie, na którym widać bardzo ładnie jednen z tych pomostów i niestety różni się dość znacznie od tego z wycinanki. Więć zrobiłem je od początku i wyszło coś takiego.



Teraz zabieram się z ,,drobiazgi" pokładowe i coś czego bardzo nie lubię, czyli relingi.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-10-12 14:25  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tropicielu prawdy,ładne i trochę inne ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-10-12 19:49  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Witam.
Bardzo fajnie wyglądają te oerlikony, jak i cały model. Może wpadłbyś z modelem do modelarni w naszym kochanym mieście. Będzie okazja poznać się osobiście. Zapraszam w sobotę od godziny 12.00 do 16.00.
Pozdrawiam.Twardy.

Post zmieniony (18-10-12 19:53)

 
19-10-12 09:25  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oprócz części prezentowanych dzisiaj zostało mi już tylko dosłownie kilka drobnych części i skończyć reling (męczarnia okrutna). Na poczatek koło sterowe na nadbudówce rufowej.



Małe bębny z linami (duże prezentowane wcześniej, ale dorobiłem ,,korble" jak to mawia mój kumpel).



No i ostatnia część uzbrojenia, czyli ,,Jeż" - Hedgehog. Etapy budowy bomb.



I sam jeżyk, którego trochę uplastyczniłem na podstawie zdjęć.

.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-10-12 09:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,to jakiś wybryk natury, a nie jeż ,przecie każdy jeża widział,ładniusi,niedługo galeria ,a co tam już dłubiesz badz zamiarujesz?pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-10-12 09:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bo to ,,cyber - robo - jeż :). Prawdziwe są urocze, ale skubane są takimi wylęgarniami pchieł, że sie w głowie nie mieści (mówię oczywiście o dzikich, a nie trzymanych w domu).
Tak, galeria już niedługo. W związku z wyjazdem prawdopodobnie około połowy przyszłego tygodnia.
Kiedyś planowałem zrobić mały okręt - zrobiłem Kujawiaka, średni okręt - kończę Burzę i duży okręt - planowałem Potiomkina, ale zostałem obdarowany prezentem okrętu, który miałem w planach po Potiomkinie ( choć w innej ,,sztuce" i nazwie ) i niejako zmuszony :) do jego wykonania. Ale o tym w rozpoczęciu relacji, chyba już niedługo :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-10-12 10:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Oglądam regularnie Twoje aktualizacje. Bardzo mi się podoba to co robisz. Nie mogę doczekać się galerii końcowej. A sam jeż świetny! ;) Trzymam kciuki

Pozdrawiam
Tomek

 
19-10-12 11:11  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajne maleństwa! Zwłaszcza Jeż mi się podoba!

--
Pozdrawiam!

 
19-10-12 19:02  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Witam.
Borowy - ponawiam moje zaproszenie do modelarni. Zapraszam jutro od 12.00 do 16.00.
Pozdrawiam.Twardy.

 
19-10-12 20:28  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzieki za zaproszenie i postaram się dotrzeć, choć napewno bez modelu bo jest w stanie ,,przedskładu" :). Wszystkie ,,segmenty" są osobno.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-12 12:32  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za wiele nowego nie powstało. Chyba ciąży nad tą Burzą jakaś klątwa prawdziwej Burzy z tym terminem wykończenia. No ale co tam. Nie spieszy mi się za bardzo. Dzisiaj maszt główny. Na poczatek przygotowanie ,,surowca", czyli patyczków do szszłyków. Najpierw wycięte nożykiem ,,z grubsza", a potem szlifowane papierem ściernym.



Potem sklejone ,,do kupy"



I z różnymi ,,duperelami"



I pomalowany maszt.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-12 14:50  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,drabinki zapewne trawione lub laserki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-11-12 16:22  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oczywista :) że trawione. Z drutologią u mnie kulawo, więc jak tylko mogę wykorzystuję ,,gotowce".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-12 19:35  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Maszt mi się bardzo podoba, zresztą nie tylko maszt bo inne elementy też jak np. windy kotwiczne, szczególnie mając na uwadze, że to 1:200. Chyba ja teraz skorzystam z Twoich doświadczeń ;-)

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
02-11-12 20:17  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patrząc na zdjęcie z 1942r., wydaje mi się, że górna reja na przednim maszcie powinna być mniejsza.

 
02-11-12 20:30  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
rykol - to zdjęcie z dwoma marynarzami na kominie ? jesli tak to górna reja jest tak pi razy oko o połowę krótsza niz dolna i u mnie jest tak samo. Może zdjęcia robione ,,na kulawy sztych" :) dają takie złudzenie.
jhradca - dzięki, będzie to dla mnie zaszczytem ;).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-11-12 22:01  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć


--
Rock Honor Ojczyzna

 
03-11-12 08:23  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ramm - dzieki za zdjęcie. Tylko nie mogę rozszyfrować co to jest dokładnie przy dolnej rei. Jeszcze będę dalej szukłał w necie to może coś ,,dopasuję".

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-11-12 10:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej.
Dolną reje obniż na w miejsce gdzie schodzą się pionowe pale. U ciebie dolna reja jest za wysoko.
Z każdym elementem coraz lepiej. Zastanawiam się co masz w planach po Burzy. Liczę na coś spod naszej bandery. :)
Pozdrawiam

--
Rock Honor Ojczyzna

 
03-11-12 20:47  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Melduję, że reja poprawiona :). Mam kilka zdjęć masztu, ale nie patrząc na nie ( mój błąd ) zasugerowałem się schematem masztu w wycinance i w tym tkwi mój błąd. Ale dzięki czujnosci kolegi z forum został poprawiony. Dzięki

--

Post zmieniony (03-11-12 21:01)

 
06-11-12 22:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć
Borowy chciałbym się spytać na czym wzorujesz się malując Burze? Posiedziałem w temacie i co nieco bym u Ciebie zmienił.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
07-11-12 11:07  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Posiłkuję się samą wycinanką, rysunkami w Modelarstwie Okretowym. pudełkiem plastikowej Burzy z Mirage oraz w zasadzie jedynym w miarę wyraźnym zdjęciem Burzy z tamtego okresu które posiadam. Jest to nieukrywam zlepek tego wszystkiego. Jeżeli masz jakieś materiały to chętnie skorzytam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 00:06  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masakra.
Czy chodzi o to zdjęcie?

Wg mnie powinieneś pomalować kawałek 2go kominu, nadbudówkę kotłowni oraz działo na śródokreciu na biało. Czy aparaty torpedowe?Dodam też, że niebieski przyjąłbym taki jak na naszej Błyskawicy. Tm że na burcie nie ma nr taktycznego bym się nie przejmował. Cenzura nie takie rzeczy wymazywała.


Fajnie jakbyś końcówki dział maznął na srebrno
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9b/Wicher's_main_guns.JPG
--

Post zmieniony (09-11-12 09:52)

 
09-11-12 15:26  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Swego czasu w czasopiśmie Żołnierz Polski, ukazał się taki malunek, ORP Burzy w kamuflażu. Jest to kamuflaż zbliżone do sugestii Ramm’a. Może to nic, ale trzeba wziąć to pod uwagę. Pozdrowienia

 
09-11-12 16:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

rykol, z tego rysunku wynika, że kominy nie są "niebieskie" tylki jakieś takie białe albo ... może srebrne (?) ... a powinny być niebieskie.
Słowem jest to raczej "radosna" twórczość rysownika. ;-)
----------------------------------------------------------

 
09-11-12 17:44  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ramm - Tak chodzi o to zdjęcie. Analizowałem je, nawet pociemniając, rozjaśniając i kombinując w programie do obróbki zdjęć żeby uzyskać jakieś lepsze porównanie. Zaznaczyłeś na nim granicę pomiędzy kolorami i wg mnie (porównując dodatkowo na 100 % biały pas na nadbudówce dziobowej) wszystko powyżej pokładu jest ciemniejsze, czyli niebieskie (nawet poniżej granicy kolorów), przynajmniej widziane moimi uzbrojonymi w okulary ślepskami :). Ale nawet gdybym chciał przemalowywać na tym etapie to co mam sklejone to bez problemu nadaje się do tego tylko wyrzutnia torped. Wszystko inne bym musiał dosłownie rozp...ć bo sklejam przeważnie SG i straty by były ogromne, a szczerze mówiąc nie chce mi się sklejać tego jeszcze raz. Więc myślę, że nikt nie będzie miał pretensji jeśli przyjmę moją interpretację zdjęcia (oraz autora pudełka Burzy z Mirage) i pozostawię kolory tak jak są. W każdym bądź razie dzięki za porady i ,,doglądanie" mojej relacji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 18:05  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,klej dalej , relacja jest drogowskazem ,jest pięknie ,kolega Ramm więcej czujności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-11-12 18:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To była ostatnia moja podpowiedz w wątku Borowego bo swojego ORP Sępa nie skleję przez Burze.

:)
powodzenia

--

Post zmieniony (09-11-12 18:49)

 
09-11-12 18:59  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dla mnie wszelki podpowiedzi są cenne i dziękuję za nie. A jeżeli nie mnie to może komuś kto następny bedzie sklejał taką Burzę się przydadzą.

Ramm - sklejasz Sępa i się nam nie pochwalisz ? Niedobrze, niedobrze :) :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 19:11  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Sory Borowy, Ramm co ma ORP Sęp do Burzy,nie kumam,możesz przybliżyć?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-11-12 02:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Borowy, tu się czai "Sęp".

--

 
10-11-12 07:33  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. O skubany - znaczy się Sęp :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-12 13:04  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj ostatnie zdjęcia w relacji, a następne będą już w galerii. Trzykrotnie podchodziłem do relingów. Słupki wykonałem z drutu mosiężnego 0,25 mm. W pierwszej wersji poprzeczki były z drutu 0,1 mm do wiązania much , oczywiście wędkarskich. Mimo odtłuszczenia miałem problemy z przyklejeniem go do słupków i zastąpiłem żyłką wędkarską 0,1 mm. Ale na słupkach było już za dużo kleju i wyglądały fatalnie. Więc wyrwałem słupki i wkleiłem nowe. Oczywiście w kilku miejscach musiałem naprawiać pokład. Dużo jeszcze brakuje tym relingom do doskonałości, ale niech już tak zostanie. Mam pomysł na zamaskowanie miejsc, które mi się nie podobają. Czytałem, że okręty z eskort konwojów miały na pokładach sieci, które wywieszane były za burty, żeby umożliwić rozbitkom dostanie się na pokład. Gdzieś nawet widziałem zdjęcie z takiej akcji ratunkowej, ale nie mogę sobie przypomnieć niestety gdzie. Więc gdyby ktoś takie posiadał to bedę wdzięczny za udostępnienie. Ale dosyć gadania.



Antena na przedni maszt i cały maszt tylny, który chciałem zdrobić z cieńszego drutu, ale poległem (przed ostatnim malowaniem).




I ostatnie części z wycinanki.




A teraz wszystko uszykowane do montażu.



Przymierzyłem wszystko, ale coś mi nie pasuje i chyba muszę skorzystać z rysunku montazowego :).



--

Post zmieniony (25-11-12 19:54)

 
10-11-12 13:19  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

witam,reling miodzio,pomysł z sieciami też,ale spokojny jesteś, ja bym nie wytrzymał i poukładał wszystko na pokładzie i zrobił sobie fotkę ,co często robię ,wchodzę do swojej dziupli ,układam, przeglądam dokumentację snuję planyi ,nic w modelu nie przybyło, czas uciekł ale zadowolenie jest,pozdrawiam Marek

--PS>ale gapa jestem ,ostatnie zdjęcie z,,.fajne

Post zmieniony (10-11-12 13:45)

 
10-11-12 13:42  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Borowy no co Ty Burza na zdjęciu nie ma masztu na rufie.

Sklejasz model na 1943 rok, kiedy Burza odniosła wielki sukces bo zatopiła U-606?
Jakaś taka wolna amerykanka. Łączysz ze sobą kilka lat służby. Nie ładnie :)

--
Rock Honor Ojczyzna

 
10-11-12 14:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetne 2 ostatnie zdjęcia. Zrobiłeś sobie teraz taki model mlastikowy do sklejania ;-)

Konfiguracja jest klimatyczna :-)
Potrzebujemy jeszcze Twojego uzasadnienia strategicznego rozłożenia sprzętu na pokładzie ;-)

--
Pozdrawiam!
Michał

 
10-11-12 14:14  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hahahaha, niezły montaż końcowy!!!! :D Ten minimaszcik na dziobie, z tą "koszykową" antenką to wygląda jak maszt z bocianim gniazdem na "Tajtenyku". Rozumiem, zrzutnie bomb głębinowych na dziobie specjalnie- do rozwalania gór lodowych?? :D

 
10-11-12 15:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brawo, brawo wszystko mi się podoba. Ale ostatnie zdjęcie to cud-miód. Czekam na galerię.

 
10-11-12 15:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Też czekam na galerię, to już tuż, tuż.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-11-12 17:16  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kiedyś to się nazywało racjonalizatorska myśl techniczna czy jakoś tak ))
Reling pierwsza klasa, chciałbym tak umieć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024