FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-08-12 14:08  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Racja, to już, Borowy, pierwsza klasa.
Bardzo się przykładasz do detali i za to moje duże uznanie.

Ten okrągły reling na wygiętych słupkach jest rewelacyjnie wykonany, łącznie z malowaniem.
Tak dalej trzymaj i nie spuszczaj z tonu.

PS.
Ja kupowałem zestaw takich kółek w GPM (od 2 do 8 mm na blaszce), podaj link, gdzie zakupiłeś te, co pokazałeś, niejednemu się z nas przydadzą.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-08-12 17:31  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Detalizacja super , pięknie to wygląda

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
07-08-12 18:10  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Maniana. Wielbiciele pozdrawiają.

 
07-08-12 18:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszą i podbudowują takie wpisy od takich ,,speców".
Skontaktowałem sie z wykonawcą fototrawki (nie wystawia w tej chwili tej usługi na Allegro i dlatego nie mogę zamieścić linka) i za Jego zgodą podaję adres mailowy : flagi-model@o2.pl Dodam jeszcze, że jest z Poznania i bardzo chętnie podejmie się wykonania (a robi to bardzo szybko) jakichkolwiek zleceń w fototrawieniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-12 11:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Aktualnie trwaja prace nad szalupami, które chcę trochę wzbogacić o różne ,,duperele"



oraz nadbudówką rufową, a dokładniej jej ,,umeblowaniem"



Pomost dalmierza.



I wszystko zestawione ,,na sucho".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-12 12:42  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejna świetna relacja.Bardzo podoba mi się Twoja detalizacja i czyste wykonanie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-08-12 16:22  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W kolejnej odsłonie skończone szalupy z dodatkowymi ,,duperelami"



Pomost dalmierza



Dalmierz



I zmontowane razem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-08-12 19:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj żurawie do szalup. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że są niedokładnie pomalowane i jutro ,,siknę" je jeszcze raz.



Powstały też relingi na nadbudówce rufowej.



Różnicę w wysokości odwzorowałem ze zdjęcia, gdzie to dość wyraźnie widać.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-08-12 19:21  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Te linki na żurawikach nie powinny być stalowo szare, albo coś takiego?? Myślę, że by to dodało plastyczności temu elementu. :)

 
29-08-12 21:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Będą szare, ale dzisiaj była za świeża farba żeby je malować, a w związku z tym, że muszę pomalować żurawiki jeszcze raz to linki pomaluję dopiero w piątek.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-08-12 23:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Wydaje mi się, że relingi lepiej będą się prezentować, gdy pierwsza, górna poręcz ułożona zostanie na słupkach, a nie przy nich.
Chyba, że źródła „pokazują” to inaczej.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-08-12 08:54  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

Całkiem przyzwoicie to wszystko wygląda, ale ... prawa górna lufa "40-tki" zdeko oklapła ;-), pewnie nie miała chłodzenia :-)
------------------------------------------------------------------

 
04-09-12 16:24  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
kari - lufa już stoi wyprostowana, jak nie przymierzając zakochanemu ;)
Art - prawie cały reling będzie przykryty brezentem (jak na zdjęciu). W materiałach, które posiadam zbyt dobrze nie widać jak jest mocowana górna poręcz, a nie ukrywam, że przy moich umiejętnosciach przyklejanie jej z boku słupków jest łatwiejsze. Co oczywiście nie znaczy, że przy następnym modelu (tu zostały mi juz tylko relingi na pokładzie, gdzie lina szła przez otwory w słupkach, tak, że przyklejenie poprzeczki z boku nie będzie duzym błędem) nie będę próbował sklejać tak jak proponujesz.
A teraz mała aktualizacja. szalupy na żurawikach. Zastanawiam się czy jeszcze nie wykonać lin pomiędzy szalupami i hakamu na żurawikach.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-09-12 16:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piekności ale czy zamiast linek nie powinno być bandaży ściągających łódkę do żurawików?,pozdrawiam marek

--

Post zmieniony (04-09-12 16:57)

 
04-09-12 19:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niestety nie posiadam żadnego zdjęcia szalup na żurawikach, a w Planach Modelarskich (wiem. że to nie 100 % wierność) są narysowane linki i tak zrobiłem. Gdyby ktoś miał jakieś wiarygodne źródło, że to były bandaże to bez problemu mogę zmienić. Szukam też rysunków świateł pozycyjnych na nadbudówce dziobowej, bo jak narazie znalazłem dwie wersje (rysunków). Raz z pojedyńczymi lampami (czerwoną i zieloną oczywiście), a raz z podwójnymi, ustawionymi jadna nad drugą. Jeżeli ktoś ma coś na ten temat to będę wdzięczny za podzielenie się wiadomościami.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-09-12 20:18  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--
Rock Honor Ojczyzna

 
04-09-12 20:59  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ramm - dzieki serdeczne. Jak tylko skończy się rajd zaczynam przeróbkę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-09-12 18:22  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Bandaże czy linki i tak jest pięknie. Coraz więcej drobiazgów i doskonała jakość klejenia.
Z przyjemnością zaglądam do Twojej relacji, bo jest czym oko pocieszyć.
Pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
17-09-12 11:48  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja mam zdjęcia łodzi osadzonych już po wojnie. To samo tyczy się świateł pozycyjnych. Jeśli cię to interesuje!. Po za tym czekam na ciąg dalszy. Też mam ten model i pragnę go zrobić, ale troszkę inaczej. Więc w niedalekiej przyszłości uśmiechnę się o parę rad. Dla mnie relacja super.

 
17-09-12 14:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z łodziami to ,,już pozamiatane" :). Obandarzowane, olinowane i już tylko czekają na mocowanie do pokładu, chociaż zdjęcia może by się przydały innym sklejającym w przyszłości ten model. Ale za zdjęcia lamp będę wdzięczny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-09-12 15:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecana lampa. Może nie z bliska ale i tak ładnie widać.

 
21-09-12 18:35  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
rykrol - dzięki za zdjęcie.
Na początek szalupy ze zmienionymi linami na taśmy.



Bębny trochę uplastyczniłem wykonując otwory i dodając pierścienie na tarczach oraz nawinąłem linkę wędkarską.



Ostatnie godziny klejenia poświęciłem na oerlikony. Z wycinanki wykorzystałem tylko podstawy i osłony. Lufy są z GPM-u, a reszta to druciki, izolacja z nich i zamiast celowników zamontowałem pokrętła, o których pisałem wcześniej. Szkoda, że jak je zamawiałem to nie pomyślałem o wykananiu na blaszkach właśnie tarcz celowników do oerlikonów.

W trakcie sklejania.



I gotowe.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-09-12 19:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Borowy obejrzałem Twoje łodzie . Są piękne. A tak wyglądało wyposażenie łodzi po wojnie na ORP Burzy. Po za tym będę miał parę pytań do Ciebie. Ale prześlę je e-maile. Pozdrowienia

 
21-09-12 20:06  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

rykol skąd Ty bierzesz takie zdjęcia? Masz inne?

--
Rock Honor Ojczyzna

 
21-09-12 20:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wiem czy reflektory, to te same co był w czasie wojny. Ale po wojnie tak się prezentowały. Widać tu stanowiska reflektorów z wyposażeniem (pistolet sygnałowy). Pozdrowienia


Post zmieniony (21-09-12 20:48)

 
23-09-12 21:05  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po raz kolejny przejrzałem Twoją relacje. I jest jedna rzeczą która mnie zaniepokoiła. Na stronie 5 nadbudówki kotłowni. (Zdjęcia od 40f do 43f). Za pierwszym kominem fajka nawiewnika jest źle umieszczona. Tu wygląda jakby postawiono ją na dachu między nadbudówkami kotłowni (w wolnej przestrzeni). Przez co nie może spełniać swojej funkcji. A według mnie powinna znajdować się bliżej pierwszego komina. Dostarczając powietrza pierwszej kotłowni. Pozdrowienia

 
24-09-12 07:16  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Według Wikipedi. Aldis – przenośny lub stacjonarny morski reflektor (lampa) przeznaczony do świetlnej sygnalizacji alfabetem Morse'a lub dowolnym innym kodem. Głównie używany w relacji okręt ↔ okręt i okręt ↔ brzeg.
Źródło światła (zwykle żarówka dużej mocy) przesłonięte jest żaluzją, której mechanizm umożliwia bardzo szybkie odsłanianie i ponowne przysłanianie strumienia światła.
Aldis ma istotne znaczenie w porozumiewaniu się w czasie ciszy radiowej. Ale czy był używany jako reflektor oświetlający lub tzw. szperacz. Zapewne mógłby być, po odsłonięciu całkowitym żaluzji. Ale czy był, to niech się wypowiedzą znawcy, albo marynarze sygnaliści służący na okrętach i obsługujący w/w lampę.

 
24-09-12 07:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Świetna robota Borowy. Mam wrażenie, że co aktualizacja i co zdjęcie, to coraz lepsza jakość. Z bandażami łodzie wyglądają rzeczywiście lepiej.
Mam natomiast jedno pytanko o przyszłość:) - czy przewidujesz docelowo jakoś pocieniować te elementy? Są tak czyste - że aż nienaturalnie czyste:) Być może bardzo, bardzo delikatne brudzenie by troszkę dodało naturalności? Czy też nie przewidujesz tego typu zabiegów?
Czekam na następne aktualizacje.
Pozdrawiam

 
24-09-12 09:41  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
kari   

Aldis to lampa (konstruktor - Arthur C.W. Aldis) do prowadzenia sygnalizacji optycznej głównie alfabetem Morse'a i służy tylko do prowadzenia sygnalizacji.
------------------------------------------------------------------------------------

 
24-09-12 15:28  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
rykrol - Faktycznie popełniłem błąd. Teraz mam nadbudówkę zapakowaną, ale przed osadzaniem na pokładzie napewno to poprawię. Dzieki za zwrócenie uwagi na tego ,,babola" :). Odnośnie Aldisa, to w wycinance (i w modelu plastikowym także) nie ma w tym miejscu ani reflektora ani nic innego. Natomiast w Modelarstwie Okrętowym (nr specjalny 1/2006) w artykule Grzegorza Nowaka poświęconym Burzy, na kolorowej planszy widnieją w tym miejscu jakieś działka lub karabiny maszynowe (jednolufowe, których nie jestem w stanie rozpoznać) chociaż w spisie uzbrojenia (w tym artykule) nic autor o nich nie wspomina (najmniejszy kaliber to 4 Oerlikony 20 mm). Na żadnym ze zdjęć, którymi dysponuję nie widać czy coś tam jest, czy też nie. A szkoda, że nie dysponuję takimi zdjęciami jak Ty, tylko z ,,mojego" okresu Burzy. Tak że mam kolejną zagadkę do rozwiązania i mam nadzieję, że ktoś mi w tym pomoże :).
Mariaszek - narazie brudzenia nie przewiduję bo go nie umiem :). Może na którymś z następnych modeli (jakiś maluszek) potrenuję i jak mi wyjdzie coś z tego to zacznę stosować.
ZbiG - ,,najaśnica" - to coś nowego, podejrzewam że nie tylko dla mnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-09-12 20:35  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dla mnie wygląda to, na Nkm 13,2 mm wz. 30 "Hotchkiss" . Chociaż w opisie nie znalazłem informacji, aby w tym okresie Burza była w te karabiny uzbrojona. Ale na jednym z moich rysunków widnieje podpis, Burza w lutym 1943, i tu są zaznaczone te karabiny.

 
25-09-12 09:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niedawno czytałem, że często opcjonalne uzbrojenie okrętów w różnego rodzaju km było pomijane w opisach (ale czy to prawda ?) i może dlatego nigdzie nie ma tych Nkm w opisach Burzy.



Wiem, że rysunek w MO nie jest żadnym dowodem, ale autor czymś sie chyba kierował zamieszczając w artykule ten rysunek (który jednak zawiera kilka nieścisłości jak np. kolor dziobowej wieży działa 130 mm i obecność na bocznym rzucie wyrzutni rakiet ? na tym dziale - choć to może ,,wina" drukarni). Wygląd tego uzbrojenia pasuje mi na Nkm 13,2 mm wz. 30 "Hotchkiss", który mógł być zdejmowany.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-09-12 11:36  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
AC   

W tym czasie chyba jednak nie miała już NKm Hotchkissa. Na wspólnym zdjęciu z Garlandem w Pertku i kilku innych w książce,, Burza weteran atlantyckich szlaków'' nie widać ich. Z opisu przezbrojenia w tym samym opracowaniu wynika, że zdjęto je w czasie p podczas instalowania ,,jeża". Zresztą, nawet gdyby tuż po remoncie jeszcze je miała (czego nie można wykluczyć ze względu na brak potwierdzającej lub nie dokumentacji zdjęciowej), to na pewno nie będzie błędem, jeżeli tych NKm'ów nie zamontujesz. Bo wersja w takim malowaniu bez nich istniała na pewno. Patrz na 2 zdjęcia przy str 123 tegoż opracowania. Zresztą te obydwa zdjęcia musiały być wykonane wkrótce po remoncie, bo nie widać na nich śladów eksploatacji, więc prawdopodobnie były wykonane bezpośrednio po wspomnianym wyżej remoncie i przezbrojeniu przez fotografa stoczni.

--

 
25-09-12 12:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kalendarium służby: Rok 1942 luty - sierpień
wycofanie 2 lutego "Burzy" do rezerwy, przejście do Porstmouth, gdzie niszczyciel został wydokowany. Prawdopodobnie w tym okresie admiralicja brytyjska opracowała plan użycia "Burzy" do projektowanego rajdu do St. Nazaire i wysadzenia bramy doku. Okręt miał zostać wypełniony materiałami wybuchowymi i po staranowaniu wrót doku wysadzić go w powietrze. Na tę propozycję KMW nie wyraziło zgody. Remont okrętu, w trakcie, którego "Burzę" przezbrojono. W miejsce działa nr 1 zamontowano tzw. 'Hedgehog' miotacz bomb głębinowych, natomiast w miejsce działa nr 3 zamontowano poczwórnie sprzężone działko plot. kalibru 40 mm tzw. 'pom - pom'. W miejsce działka plot. 'Hotchkiss' i nkm ustawione cztery pojedyńcze działka plot. 'Oerlikony' kalibru 20 mm. Zamontowano również radar typ 285. Nowym dowódcą okrętu został z dniem 20 lipca kpt. mar. Franciszek Pitułko, wymieniono również sporą część załogi.
Z tego wynika że jeszcze w lutym nkm były, a już w sierpniu je zdemontowano.

Post zmieniony (25-09-12 12:54)

 
26-09-12 20:25  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przemysław Budzbon w Morzu (nie pamiętam który numer), tak opisuje uzbrojenie ORP Burzy.
Skierowana w lutym 1942 do Portsmouth na kapitalny remont i przezbrojenie, stała się "Burza" nowoczesnym pełnowartościowym eskortowcem. Okręt uzbrojony był w 2 działa 130 mm Wz 19/24., działo plot 76 mm '40 kal., 12 pdr Mk V na podstawie HA/LA IX poczwórnie sprzężone działko plot 40 mm/39., 37 kal 2 pdr Mk VIII na podstawie Mk VII. 4 działka plot 20 mm/70 kal Oerlikon na podstawie Mk III. 2 podwójnie sprzężone karabiny maszynowe plot 13.2 mm Wzór 30, 1 potrójną wyrzutnię torped 550 mm. jedną 24-prętową wyrzutnię nadkalibrowych pocisków głębinowych Hedgehog , miotacze bomb głębinowych Thornycroft Mk IV. 2 pokładowe wyrzutnie bomb głębinowych. 2 prętowe wyrzutnie flar oświetlających po obu stronach maski dziobowego działa; łączny zapas bomb głębinowych zwiększony został do 110 sztuk. Ponadto okręt wyposażono w najnowszy radar nawodnego ostrzegania typu 271, z anteną umieszczoną w pleksiglasowej osłonie nad pomostem bojowym. radar przeciwlotniczy typu 291 z anteną na szczycie masztu oraz system rozpoznawania "swoj-obcy” typu 252 z dwiema antenami. Załoga uległa zwiększeniu do 172 ludzi.

 
26-09-12 20:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to teraz już mnie całkiem rozłozyło :) - ,,2 podwójnie sprzężone karabiny maszynowe plot 13.2 mm Wzór 30". Ale przynajmniej wiem co to było na masce działa dziobowego 130 mm.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-09-12 21:00  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam w klubie działek ,ja mam do wykonania cztery,pozdrawiam Marekhttp://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum13/13.2.jpg

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-09-12 21:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za rysunek (jutro miałem szukać).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-09-12 21:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

W relacji Lobo masz lepsze materiały,pozdrawiam Marekhttp://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=205603&t=193300

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-09-12 17:07  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
commanddos 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam nadzieję że w późniejszej wersi owe działka zostały zastąpione reflektorami sygnałowymi.

--
Nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain

 
28-09-12 16:58  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To powinno Cię zainteresować, wejdź na stronę: ORP Burza Plany modelarskie stan na lata 1960-1975.

 
01-10-12 13:14  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Minęło już 24 dni od ostatniej aktualizacji. Może Coś byś wrzucił na tapetę. Chętnie bym obejrzał postępy w budowie.

 
03-10-12 18:14  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak rykrol napisał, że od poprzedniej aktualizacji przeleciało już ponad trzy tygodnie, to aż musiałem sprawdzić czy to prawda :). Kurcze jak ten czas szybko leci. A postępów w stoczni niewiele. Na początek winda kotwiczna.



Winda holownicza.



I temat ostatnich postów, czyli podwójne hotchkissy wz. 30, 13,2 mm made in Borowy :), które nie wyszły tak jak chciałem, ale lepszych już nie jestem w stanie ,,wystrugać"



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-10-12 10:37  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Piękna robota. Taka mikrodetalizacja bardzo mi się podoba. Chciałbym mieć taki model w swojej kolekcji.
Pozdrawiam.

--

 
04-10-12 18:08  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wymiatasz Borowy! Detalizacja na mistrzowskim poziomie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-10-12 21:56  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkoda że te piękne windy, nie z fotografowałeś sposobem makro, aby pokazać te maleńkie szczegóły. Które działają na wyobraźnie. Ale i tak są piękne. Ciekawi mnie czy miałeś zdjęcie windy, z przewodnika po Burzy. Pozdrowienia

 
04-10-12 22:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To właśnie jest makro z mojego aparatu :( - niestety.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-10-12 10:23  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powrócę po raz kolejny do nadbudówki kotłowni. Przyglądając relację z budowy ORP Wichra – jhradca, zauważyłem że na wentylatorach przy trzecim kominie (licząc od dzioba) z boku jest kratka wentylacyjna. Sprawdziłem u siebie na zdjęciach, powojennej Burzy. W tym samym miejscu, jest taka kratka. Podczas kiedy okręt służył już jako muzeum, kratka była zakrywana blachą mocowaną do wentylatora (pozostałe też). Ponieważ nie zamieściłeś zdjęcia w/w nadbudówki od tył, nie mogę stwierdzić czy i u Ciebie też jest taka kratka. Myślę że w 1943 r., w tym miejscu była kratka. Zwłaszcza że Burza nie przechodziła tak gruntownej modernizacji aby zmieniać jej wygląd pierwotny. Pozdrowienia

 
06-10-12 13:02  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Myślę, że to chodzi o tą kratkę.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-10-12 18:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za odpowiedź. O tą kratkę chodziło. Pozdrowienia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024