FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-01-12 13:38  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Numer burtowy jest częściowo przykryty.
Powinien być namalowany także na listwie odbojowej aby stanowił całość.
No ale to jest oczywiste i autorka pewnie doskonale o tym wie :-)
Ja bym tylko od siebie prosił o jednolite tło na fotkach w miarę możliwości.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-01-12 13:51  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam nowego forumowicza,a raczej forumowiczkę ;)
Fajny malec się szykuje przy dumie Jej Królewskiej Mości ;)
Mam tylko jedno spostrzeżenie - może warto w kolejnym okręcie, jak już nakleja się burty na poszycie dna,bez techniki "na styk" , ścieniować krawędź burty (tę stronę od LW) ?
Ja tak zrobiłem w swojej Penelopie i wyszedł nawet przyzwoity efekt, a uskok nie rzuca się tak w oczy.
Pozdrawiam i kibicuję :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
28-01-12 18:35  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
IwonaP 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Stary - słuszna uwaga , osobiście kleje tak jak jest , musiałabym sama przemalować ten numerek a mnie to nie wychodzi..

Gromek - ścieniowałam krawędź tylko nie tą co trzeba :)

--
W stoczni: Brytyjski Krążownik liniowy HMS HOOD

 
31-01-12 08:35  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Ja mimo wszystko prosiłbym o rozszerzony komentarz dotyczący braków w dopasowaniu. Chciałbym uczynić z tego modelu ORP Mors i zapewne po zeskanowaniu coś będę musial przerobić w corelu, może od razu bym skorygował i niewłaściwe detale.
Z góry dziękuję.

 
31-01-12 11:46  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pani Iwonko.. parę słów ode mnie. Ładnie ten model wychodzi, ale mógłby i lepiej. Co do malowania. To nie jest nic strasznego. A w przypadku niedokładnosci w pasowaniu części jest ono niezbędne. Do malowania poszycia dna okrętów poszukaj w sklepach albo z akcesoriami samochodowymi albo takimi z dużym asortmentem farb , lakierów renowacyjnych lub też podkładowych w spraju, mają one najczęściej kolor rdzawy i pasują na malowanie dna. Wcześniej użyj nieco szpachli, by wyeliminować uskoki na łączeniach części poszycia. Malowanie zawsze jest najlepiej robić przed przyklejeniem burt. Ale są dwie szkoły klejenia, są zwolennicy klejenia w pierwszej kolejności burt a potem dno na styk. Nigdy tak nie kleiłem, może nie mam za bardzo przekonania do tej metody, bo obawiam się docinania i pasowania elementów poszycia dna. Nie stosuję pianki, natomiast robię z reguły wzmocnienia lub całkowite podposzycie z dobrej tektury, tak, by nie zapadały mi się oklejki burt i dna i tworzyły żeberka krowie.. Z reguły okręty były malowane matowymi farbami, poszycie dna nie powinno być więc błyszczące.
A tak poza tym, to sledzę postępy w pracy - ładny model będzie !! Może kiedys ORLIK wyda tego trałowczyka od razu jako ORP Delfin bądź Mors...

 
31-01-12 12:00  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

THEO napisał: "Ładnie ten model wychodzi, ale mógłby i lepiej.'

THEO, spokojnie, nie od razu "Kraków zbudowano" Pan mąż "pilnuje" i podpowiada a i czasem pomoże. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-01-12 12:17  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie pomagam , musi sama kleić , czasami gonię do Hooda by ona pomogła . :) Malowanie dna to jej wybór , miała tłumaczone , teraz wie jak jest , jest bogatsza o cenne doświadczenie , niech ćwiczy to model testowy , jej pierwszy :)

Razem staramy się kleić w standardzie malowanie to ostateczność .


Pozdrawiam--

Post zmieniony (31-01-12 12:20)

 
31-01-12 12:51  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

piotrmaniek napisał: "to model testowy , jej pierwszy :)"

No! To pogratulować odwagi "wypłynięcia" na głębokie wody. :-)

--

Post zmieniony (31-01-12 14:46)

 
31-01-12 15:35  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak na model pierwszy i testowy, to tylko ukłony i gratulacje !! A moje uwagi nie są po to by krytykować.. ale pomóc. Wyrosłem już z wykonywania modeli w standarcie. Nie starcza mi cierpliwości na retuszowanie i maskowanie poprawek. Modele robię z kopii zrobionych na dobrym kartonie, maluję na bieżąco. Jak coś zrobię nie tak, to mam następną kopię w zapasie. Powodzenia !!!

 
31-01-12 15:50  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
piotrmaniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

THEO przecież nikt cię nie krytykował :) Twój komentarz jest jak najbardziej doceniony , zwłaszcza uwagi , po to jest ta relacja by się czegoś nauczyć , po prostu my chcemy standard umieć kleić bo kiedyś na wystawę się pojedzie z jakimś modelem a tam standard najwyżej oceniany jak się nie mylę .


Teich ex Jaćko

"Ja mimo wszystko prosiłbym o rozszerzony komentarz dotyczący braków w dopasowaniu. Chciałbym uczynić z tego modelu ORP Mors i zapewne po zeskanowaniu coś będę musial przerobić w corelu, może od razu bym skorygował i niewłaściwe detale.
Z góry dziękuję."



To chyba największy mankament oryginalnej wycinanki - nie pasujący pokład dziobowy .
Inne błędy nie są aż takie rażące można je usunąć na bieżąco ( szkielet) szlifując szkielet na lini wodnej ( prawy bok jest szerszy od wręg około 1mm , lewy pasuje idealnie z wręgami .podlużnica na całej długości łajby jest za wysoka o 1 mm , burty za długie o jakieś 4 mm , większych uchybień narazie nie stwierdziłem.

pozdrawiam

Post zmieniony (31-01-12 16:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024