FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-01-12 15:31  [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
IwonaP 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Jestem początkującym modelarzem, lecz od pewnego czasu już mam z tym styczność. Do tej pory służyłam głównie za "wycinarkę" części do HMS HOOD, którego skleja mój mąż Piotr. Na Trałowiec zdecydowałam się ponieważ spodobał mi się od pierwszego wejrzenia... A jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
Podobno jest niesklejalny, gdyż nie pasuje pokład dziobowy ( jest mniejszy o 2 mm), jest przesunięcie w osi, ale trochę go podrasował Piotr i wydrukował dla mnie.
Wierzę, że uda mi się go poskładać. Już raz go sklejał Piotrek, ale nasze kochane szynszyle też chciały mieć swój wkład w jego budowę i z determinacją zmieniły jego wygląd w ciągu zaledwie kilku chwil ( zjadły stępkę i część pokładu dziobowego, co zmieniło go nie do poznania), wtedy Piotr zarzucił projekt, a szynszylki dostały zakaz wstępu do pokoju i skończyła im się wolność
oto fotka winowajców zatopienia trałowca...



Na wstępie zamieszczam kilka standardowych fotek, liczę na Wasze uwagi i sugestie, gdyż modelarz powinien cały czas rozwijać swoje umiejętności.








Na razie tyle fotek , do następnego razu :) wkrótce będą następne :)

--
W stoczni: Brytyjski Krążownik liniowy HMS HOOD

 
26-01-12 18:37  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Co tu sugerować ?
Jeśli kleić będziesz choć w połowie tak dobrze jak wycinasz, to będzie na co popatrzeć. ;)

Trzymam kciuki.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-01-12 18:40  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam na forum. Model zapowiada sie ciekawie, będę kibicował. A stoczniowcy chociaż psotni to urokliwi.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-01-12 09:04  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kibicuję.
Stoczniowcom też.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
27-01-12 09:47  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nareszcie coś w porządnej skali, dla "człowieków" a nie prestidigitatorów ;-)
Jako że mam ten model w planach, odległych ale jednak więc będę bacznie obserwował
bo relacja zapowiada się dobrze.

--

Post zmieniony (27-01-12 09:48)

 
27-01-12 10:47  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Witamy nową koleżankę.

Widzę na ostatnim zdjęciu że trałowiec znalazł już sobie honorowe miejsce przed Hoodem, bez żadnych kompleksów :)

Tak trzymać!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-01-12 13:51  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tylko wypada serdecznie powitać i życzyć sukcesów !!!! Zapowiada się ładny model bardzo sympatycznego okrętu... Czy to jest już model naszego ORP " Mors " ? Trzy jednostki tego typu pływały kiedyś pod biało-czerwoną banderą. Proszę pisz dokładnie, jak ten model się klei. Z tego, co widzę,kleisz model z wydruku ze skanu, nie z oryginalnej wycinanki. Będziesz go malować ? A zwierzątka z dużymi uszkami nad wyraz sympatyczne ! Widzę,że nie tylko mnie domowi pupile przerobili na złom rozpoczęte modele. Mój jamnik też miał duże uszy... i bardzo polubił mojego Mosquita...

 
27-01-12 14:26  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
IwonaP 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie

dziękuję wszystkim za cieplutkie słowa .
Mam parę dni urlopu to dłubie każdego dnia coś przy modelu synek właśnie zmywa naczynia a ja skończyłam wycinać siatkę w pontonie :) oraz poszycie zrobiłam , musiałam go pomalować bo zapomniałam wcześniej zakaponować poszycie.








Theo malować nie będę za chuda w uszach jestem na pełną walorkę modelu , tylko lakier satyna i kapon na arkusze poszedł :)
W historii modelu pisze że Polacy zakupili kilka sztuk tego trałowca od Amerykanów i nazwali je Delfin Foka I Mors .

Jak się klei ? dobre pytanie :) , to jest już moje i męża trzecie podejście do tego modelu i teraz sie klei dobrze , jak masz tą wycinankę to pomierz dziobowy poklad ( górny i dolny) a sam odpowiesz sobie na to pytanie :) szkielet też ma wady i trzeba korygować.

--

Post zmieniony (27-01-12 14:43)

 
27-01-12 20:11  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
Hator   

Witamy na forum. Okręty to nie moja działka, ale trzymam kciuki. Zapowiada się solidna łódka. :)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
27-01-12 20:14  Odp: [R] Trałowiec Bazowy typu YMS 1:100 wyd(Orlik)
IwonaP 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I znowu coś moja stocznia wydłubała :)



--
W stoczni: Brytyjski Krążownik liniowy HMS HOOD

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024