FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-01-12 09:11  [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

HMS Kite (czyli po mojemu Kajtek) to brytyjska żelazna kanonierka klasy Ant (czyli Mrówka) albo Gadfly (Giez). W służbie 1871 - 1920, swój żywot zakończył jako pogłębiarka.
Model Kajtka w skali 1/250 wypuścił PaperShipwright:


Kupiłam to sobie jako prezent, powiedzmy, urodzinowy.

Na zbliżeniu Kajtek wygląda tak:


Ponieważ w 1/400 jest to ustrojstwo rozmiarów większej szalupy (jakieś 6 cm długości), więc postanowiłam zmajstrować to w przerwach na schnięcie elementów większych modeli. Dziś, jako że schły mi żurawiki na Chanzym, zaczęłam Kajtka składać.


Części to ma cały jeden arkusz...


Na zdjęciu pokazałam już Kajtka przekserowanego z 1/250 do 1/400.
Szkielecik złozył się sam. Na środku dokleiłam pogrubiający paseczek, aby uzyskać wzdłużną wypukłość pokładu:


Patrząc z profilu - uroda elegenckiego damskiego czółenka, nieprawdaż?


Jakieś tam kolejne etapy składania pokładu i kazamatki:


Mam zamiar postawić toto na wspólnej dioramce z jakąś chińską czy japońską dżonką - cały okres swej służby Kajtek spędził na Dalekim Wschodzie.
Generalnie - zabawa zapowiada się przednia.

--

Post zmieniony (23-01-12 08:50)

 
05-01-12 10:48  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Śliczny kapciuszek... Jakiś czas temu model podobnego bamboszka ozdobił okładkę jednego z numerów Modelarstwa Okrętowego.
:-)

Post zmieniony (05-01-12 10:50)

 
05-01-12 11:13  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Te bamboszek z Modelarstwa Okrętowego to było zdjęcie modelu pływającego HMS Badger, prawdopodobnie też typu Ant/Gadfly. Nr 10 (3/2007). Fotek w sumie 6, na 1,2 i 4 stronie okładki.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-01-12 08:25  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kajtuś, ponieważ jest robiony tylko w tzw. wolnych chwilach, dorobił się jedynie paru domków na pokładzie oraz wzmocnień wewnętrznych ścian kazamaty.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-01-12 09:55  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Naprawdę jak pływający bambosz :) viltianus, jesteś dla mnie specem nie tylko od super dioram, ale także od wyszukiwania pływających dziwactw i osobliwości. Gratuluję i wykonania i pomysłów.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-01-12 12:10  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ty mnie nie kuś "bamboszem", bo jeszcze mnie trzepnie głupawka i dorobię mu różowy pomponik na nosku!

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-01-12 12:13  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a ja bym bardzo poprosił o ten pomponik,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-01-12 12:15  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Mirek 



 - 2

Rozowy pomponik - no przeciez kota trzeba gdzies umiescic to moze siedziec i na "nosku" ;-)

--

Post zmieniony (09-01-12 12:16)

 
09-01-12 12:17  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

OK - różowy pomponik przyjęty do realizacji.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-01-12 12:23  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A kto widział różowego kota? - rudy tak - ale różowy?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-01-12 12:27  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kot nie będzie różowy. Pomponik będzie różowy.
Pomponik jest bytem niezależnym od kota. Jaki będzie kot, jeszcze nie wiem.

BTW. Jedna moja kotka kiedyś wylała na siebie słoiczek krylowej czerwonej farby i nim się do czysta wylizała (jest szaro pręgowana), przez parę dni występowała w wersji czerwono-różowej właśnie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
09-01-12 14:42  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mnie tam bardziej podobają się "szpilki" ;P
Sympatyczne maleństwo ; ale skojarzenie z bamboszkiem-przemożne ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-12 08:24  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Mariusz, tylko nie szpilki! Nie chciałbyś w tym chodzić, auć, auć!
Bamboszek dorobił się kolejnych domków - swoją drogą: dużo tych domków na takim malutkim pokładzie - zaczęłam też robić lawetę Wielkiej Dziesięciocalowej Armaty.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
10-01-12 09:21  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie podoba mi się kolorystyka: oryginał był zdecydowanie czarny, a nie niebieski!
...ponadto uważam, że różowy pomponik lepiej będzie się prezentował na czarnym tle...
:-)

 
11-01-12 08:11  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Po tzw. głębokim namyśle postanowiłam, że przyciemnię Kajtka. Oczywiście nie do czarnej czerni, a do ciemniej szarości. Ale to później, za parę dni.
Dziś dokończyłam harmatę. Wzięłam jakąś lufkę o odpowiednim kalibrze, ucięłam ją, pupkę oszlifowałam na okrągło, okleiłam paskami papieru, żeby uzyskać kształt. Malowanie jutro.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
12-01-12 08:43  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś na Kajtusiu postawiłam jedynie kabestanik i dwie brązowe chałupki na pokładzie, wkleiłam też słupki pod reling na dzióbku.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-01-12 08:21  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na Kajtusiu powstało trochę małych dziabongów, żurawików, kominków, maszcików, innych radosnych głupotek; przyciemniłam też maluchowi burtki.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
16-01-12 16:00  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z tymi ciemniejszymi burtami wg mnie wygląda lepiej.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-01-12 16:40  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zgadza się. Oryginał wycinanki po dokładnym obejrzeniu był bardzo ciemny szary, na pierwszy rzut oka prawie czarny . Moja kserokopia, wykonana na innej maszynie niż Kasi też wyszła szaroniebieska. Również będę musiał przemalowć, kiedy przyjdzie "co do czego", gdyż oryginał niestety jest mało przydatnydo bezpośredniego klejenia, bo za wielki (1:250)
:-(

Post zmieniony (16-01-12 16:43)

 
17-01-12 09:04  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jak to nic w świecie nie dzieje się bez przyczyny, no...

Jechałam sobie wczoraj kolejką do domu i przyszedł pan konduktor. Obejrzał bilet, poszedł, zapomniałam o nim. Po południu usiadłam nad Kajtkiem, doszłam do wniosku, że trzeba by obmyślić kompozycję dioramki - i naraz, bez ostrzeżenia, strzeliła mnie głupawka. Głupawce na imię "Bileciki do kontroli!", i taki też będzie tytuł całości.

Dziś z grubsza poskładałam kontrolowanego, czyli arabską łódź żaglową typu bagala. Łódź pochodzi z wydawnictwa WIR - Kartonowa Flota. Skala 1/300, zmniejszona do do 1/400.


Na Kajtku przeto jedynie reling na mostku postawiłam, jakieś dwa trapy, schodki na burcie.


Radochę miałam taką, że aż pokwikiwałam ustawiając tę kompozycję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-01-12 08:06  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dzisiejszy poranek był dla stoczniowców pracowity, tyle że efekty widoczne słabo.
Małe dziabongi na Kajtku robiłam, olinowanie, początki łańcuchów kotwicznych (to te sterczące w górę wąsiska). Na bagali z kolei podmalowałam całość, postawiłam jakieś relingi. No i na koniec umocowałam Kajtka na podstawce docelowej oraz zaczęłam nakładać wodę.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
18-01-12 16:03  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak nie będą mieli biletów to jak im bambosz sypnie z tej kolubryny to .... Jak zwykle dioramka zapowiada się extra.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-01-12 16:34  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,widzę ,że malujesz tylko to co niezbędne nie psując ładnej grafiki,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-01-12 17:15  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Marek - tak jest. Po co psuć to, co dobre?
Pokład na bagali na pewno podcieniuję, w tej chwili ta żółć dosłownie gryzie mnie w oczy. Ozdoby na pawęży rufowej i na burtach pozłocę, wściekłą czerwień nadburci trochę stonuję. Żagle będą w kolorze mniej więcej naturalnego płótna, zresztą obie reje i tak opuszczę na pokład - w końcu, skoro Kajtek już zatrzymał bagalę do kontroli, to nie może ona płynąć pod pełnymi żaglami.
Kajtka też podcieniuję, zwłaszcza burty.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 08:48  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Dziś większość czasu zajęły mi żagle i olinowanie na bagali.
Popatrzcie na te dwa zdjęcia:

Pokazują one sposób sprzątania żagli na tego rodzaju jednostkach.
Bagala ma ożaglowanie arabskie, które funkcjonalnie jest niemal tym samym, co łacińskie (a z modelarskiego punktu widzenia już zupełnie). Owszem: teoretycznie da się zrefować żagiel łaciński, zbierając go na skośną reję, ale w praktyce jest to możliwe jedynie z żaglami o małej powierzchni i w sytuacji, gdy załoga ma sporo czasu. W przypadkach nagłych - albo gdy planowano dłuższy postój, np. na kotwicy - łacińskie reje po prostu wraz z żaglami spuszczano na pokład i dopiero tu je klarowano.
Moja dioramka opowiada historyjkę, jak to do płynącej sobie radośnie bagali podeszła brytyjska kanonierka i zatrzymała ją do kontroli. Wyobrażam to sobie tak: na flaglinkach Kajtka międzynarodowy sygnał "zatrzymaj się" i dodatkowo, jako że załoga bagali ma prawo nie znać kodu flagowego, ostrzegawczy strzał przed dziób - czyli klasyczne morskie "Haende hoch!". Co robią arabscy marynarze, o ile nie zamierzają podjąć próby ucieczki? - na pewno nie będą się bawić ze żmudnym refowaniem żagli, tylko myk-myk, reje w dół na pokład, rączki grzecznie na kołderkę i czekają, aż kanonierka podejdzie bliżej.
Dlatego właśnie moja bagala ma reje z żaglami bałaganiarsko skłębione na pokładzie.
Olinowanie bagali zrobiłam już w zasadzie całe; część nie jest widoczna, schowała się pod żaglami. Na Kajtku z kolei jedynie podpięłam liny kotwiczne do kotwic. Reszta jutro, po weekendzie, mam nadzieję, galeria.

Aha, cały czas robi się woda. Ponieważ uzgodniłam sama ze sobą, że burtą nawietrzną jest sterburta (i tak też wiązałam olinowanie), więc i fale lekko chlupią w prawą burtę bagali.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 10:24  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu, dziękuję.
Żeby nie dorabiac ideologii, po prostu zmienię kierunek ruchu fal. Od dziobu bagali.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 11:39  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kierunek zbliżania się kapciuszka determinuje mi wielkość i kształt podstawki. Zdaję sobie sprawę, że jest ona ciut za mała jak na te historię, ale naprawdę nie mam miejsca na wielkie, epickie dioramy.
Cumowania przy burcie absolutnie nie przewiduję, z powodów, które podałeś. Łódź z kontrolerem, owszem, ale to już będzie "poza kadrem".
Skoro kapciuszek jest juz tak blisko bagali, to łódka powinna - tak sądzę - albo właśnie być spuszczana, albo juz stać na wodzie. Dobrze myslę? Kapciuszek łódki ma dwie, tak gwoli wyjaśnienia.

Rekin, rekin... hmmm... czyżbyś mnie do czegoś namawiał?

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
19-01-12 22:34  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Skoro "kapeć" już tak się zbliżył, to zrób łódkę przycumowaną do burty bagali i kontrolerów na pokładzie sprawdzających bilety :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
20-01-12 08:10  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

No... łódka już płynie do bagali...
Wiosła zrobię jutro, dziś nie zdążyłam.


Na pokładzie Kajtka czuwają w gotowości marynarze z karabinami:


Na flaglinkach wywiesiłam sygnał SQ1, czyli "zatrzymajcie się, inaczej otworzę ogień".


Załoga bagali w większości wybiegła na nawietrzną burtę...


(a właśnie: zmieniłam kierunek fal - teraz bagala stoi dziobem do wiatru):


...ale schowany za żaglem jeden z arabskich marynarzy nerwowo oglądając się przez ramię gorączkowo wyrzuca za burtę skrzynki z jakimś trefnym towarem:


Pomysł z wyrzucaniem skrzynek podsunął mi Andrzej - DZIĘKUJĘ!

W poniedziałek galeria końcowa.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 08:48  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Prawdaż.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 09:05  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na wzmiankowaną choleręż jest inna flaga sygnałowa.
Niestetyż.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 11:00  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Jedna armatnia kula warta jest tysiąca słów...
Tak.
Zaraz mi się przypomniała "Tratwa Meduzy" Gericault. Choć wiem, że skojarzenie jakby nie do końca na temat.
Aliści.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 12:11  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Dużo nie brakowało a przeoczyłbym pojawienie się w relacji kawałka żagla.
Odkryłem go dzisiaj i jestem mile zaskoczony . Znów piękna dioramka się szykuje.
Ciekawa scena i wykonania jak zwykle urocze. Mam tylko nadzieję,że ten żółty pokład
będzie ździebko przygaszony. Pozdrawiam.

 
20-01-12 12:35  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

dzidku - tego żagla to niewiele widać...
Poklad będzie "szarszy", znaczy normalniejszy kolorystycznie, nie taka żarówa.

BTW. Łazi za mną od paru dni luźny pomysł na zbudowanie modelu sztormującego liniowca, takiego klasycznego, z epoki okołonelsońskiej. Cały witz polegałby na właściwym, znaczy poprawnym, ożaglowaniu i otaklowaniu go.
Mam nadzieję, że mi ten pomysł przejdzie ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-01-12 12:56  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

No to będzie następny projekt-diorama do "Modelarstwa Okrętowego" :-)

 
20-01-12 14:39  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Hornblowera po raz pierwszy czytałam circa 20 lat temu, po raz ostatni w tym roku latem. Uwielbiam ten cykl, właśnie za takie praktyczne "znawstwo" tematu. I tak, gdzieś pod kopułką zmagazynowało mi się już kilka dioramowych pomysłów, typu dwa okręty "walczące wręcz", ale koniecznie (!) z rozpiętymi sieciami przeciwabordażowymi, itd.
O sztormowaniu rejowych okrętów żaglowych wiem tyle, że w średnim sztormie zostawiano górne piętra żagli, w silniejszym refowano je, w bardzo silnym okręt płynął tylko na sztakslach, że gdy już było bardzo źle, starał się ustawić dziobem pod wiatr. Niewiele tej wiedzy. Co nie zmienia faktu, że sztormujący rejowiec jako modelarski temat mocno mnie kusi.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-01-12 08:49  Odp: [R] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pozamiatane.
Kota poszukajcie sami. Nie jest aż tak wielki i jest maści burej.


Więcej zdjęć u mnie na blogu .

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-01-12 09:04  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć.
Kot siedzi na pokładzie. Widoczny na 7 zdjęciu.
Gratuluję kolejnej morskiej opowieści.

 
23-01-12 09:09  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Edo, wygrałeś maślankę.
Napijmy się.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-01-12 09:32  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
EDO 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zdrówko!

 
23-01-12 10:19  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak zwykle dla mnie efekt końcowy jest wspaniały. Jest czym cieszyć oczy. Gratuluję kolejnego ,,mikro cudeńka" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-12 12:23  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładna ,ciekawe czy ten bambosz dogoniłby tą lub jakąkolwiek żaglówkę?,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-01-12 13:16  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak by była flauta to nie miałby żadnego problemu. Coś mi się zdaje, że arab ma pokład stanowczo za czysty (byłem w Egipcie to wiem :-) ) a z kolei "bamboszowaty kopciuch" pokład ma stanowczo za biały no i ten kot jakiś taki sprany - przecież kotów się nie pierze. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-01-12 14:09  Odp: [R/G] HMS Kite, 1871, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

ZbiGu - jutro zaczniemy zamiatać HMS "Starego Psuja". Rozgrzebałam go wczoraj, ale dziś już nie zdążę otworzyć relacji.

Pokładu araba bardziej brudzić nie chciałam, bo by faktura desek znikła.
Kotów się owszem nie pierze, ale niektóre same włażą do wanny (e.c. mój rudy).

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024