FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-01-12 01:43  [Relacja] M3A1 Stuart (WAK)
kura 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów,
Mam na imię Krzysiek i od 6 lat mieszkam na stałe w Monachium.
Co prawda jakieś 6-7 lat temu byłem zagorzałym, "plastikowym" modelarzem, ale z racji założenia rodzinki zostałem zmuszony do zaprzestania "smrodzenia" w domu lakierami i farbami oraz wszystkiego co z plastikiem miało do czynienia.
Ciągnie jednak wilka do lasu. Od kilkudziesięciu dni przeglądałem różne fora i skłaniałem się do kupna HUMMEL'a albo do HETZER'a z MODELIKA. Posiadam oba modele tych pojazdów w wersji plastikowej w skali 1:35 i chciałbym je porównać (czyt. postawić obok siebie na półce).
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się jednak w dwa modele z WAK'u: Pz Kpfw. I Ausf. F oraz M3A1 Stuart. Postanowiłem dać szansę amerykańskiemu "maluchowi" i to będzie moje pierwsze podejście do "kartonu". Wiem, że to całkiem inna bajka niż plastik, ale mam nadzieję, że moje jako takie doświadczenie oraz niemały "warsztat", który się ostał przydadzą się... przynajmniej częściowo. Na razie jestem jeszcze na etapie "rozgryzania" podstawowych "kartonowych" definicji oraz walki z moją piękniejszą połówką o miejsce w domu na mój "poligon". Zaopatrzyłem się również w podstawowe narzędzia i matę z OLFY.
Na początek zamieszczam pierwsze 3 zdjęcia.

To mój start i tak na prawdę utrata "kartonowego dziewictwa" dlatego traktuję ten model jako prawdziwy "poligon" dlatego też z jednej strony proszę o wyrozumiałość, ale także o wszelkie krytyczne uwagi.
Do usłychu.

--

Post zmieniony (24-01-12 17:24)

 
22-01-12 08:41  Odp: [Relacja] M3A1 Stuart (WAK)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Krzysiek.
Ja miałem podobnie, tylko że wcześniej w podstawówce kleiłem samoloty z papieru, bez szału bo głównie do zabawy służyły i masowo bo też dla kumpli na zamówienie. Coś jednak z tamtych czasów w pamięci zostało a i z późniejszej "plastikowej" epoki baaardzo dużo patentów udało mi się przenieść w papierowy świat więc i Tobie się z pewnością uda ;)
W razie problemów śmiało pytaj, w końcu po to forum założono ;)
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
22-01-12 08:46  Odp: [Relacja] M3A1 Stuart (WAK)
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja mam rozgrzebanego Stuarta do którego muszę w końcu wrócić, bo to bardzo fajny model. Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam!

 
23-01-12 21:16  Odp: [Relacja] M3A1 Stuart (WAK)
kura 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie po weekendzie.
"Budka" gotowa! Jak widzicie prace nad moim amerykańskim "maluchem" posuwają się powoli, ale do przodu. Zakończyłem montaż kadłuba z elementów wycinanych laserowo.
Nie licząc jednego elementu, który czeka na wyschnięcie - ponieważ znalazł się na tekturze 1,0 mm a nie 0,5 mm jak w instrukcji - wszystko poszło gładko i idealnie.

Jutro - jak czas i córka pozwolą - zamierzam zabrać się za pierwsze elementy poszycia. Dziś przygotowuję się psychicznie do "nitowania" tych elementów. Myślę o zastosowaniu metody nakładania wykałaczką "ponalowych" nitów, gdyż jak na razie nie "dorobiłem się" żadnego modelarskiego przyrządu do profesjonalnego "nitowania". Może do czasu następnego modelu już "zmajstruję" sobie taki wycinak.

--
Pozdrawiam...Krzysiek / Monachium

 
23-01-12 21:26  Odp: [Relacja] M3A1 Stuart (WAK)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzysiek, do wyrobu "nitów" nie potrzebujesz żadnego "profesjonalnego" przyrządu, wystarczy kilka igieł lekarskich i strzykawka:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1114.msg8921#msg8921
A tu masz jeszcze zbiór wszelkich porad, patentów itd...
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=8048.msg93833#msg93833
Pozdr.

--
GG 6801515

 
23-01-12 21:52  Odp: [Relacja] M3A1 Stuart (WAK)
kura 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czesc Jaroslav,
Wiem, ze nie potrzebuje zadnego przyrzadu dlatego napisalem "zmajstruje sobie". Juz wczesniej widzialem pomysly innych kolegow na strzykawkowe nitownice, ale na razie chcialbym sprobowac klejem. Tak czy inaczej wieeeelkie dzieki za linki. Juz zasiadam do ich lektury.

--
Pozdrawiam...Krzysiek / Monachium

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024