FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-12-11 10:59  [R/G] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po skończeniu Kita i Bezszumnego miałem w planach trzy okręty: mały, średni i duży :). Zastanawiałem się, którego sklajać jako pierwszego i po wielu dyskusjach ze samym sobą zdecydowałem się zacząć od najmniejszego (choć szczerze mówiąc/pisząc średniaka już mam lekko naczętego, ale poczeka sobie). Tym wybrańcem jest ORP Kujawiak, ale po 1936 roku w jak dla mnie bardzo ciekawym malowaniu. Wydawnictwo GPM w skali 1:200.
Na poczatek ponoć jedyne zdjęcie Kujawiaka z tego okresu.



Okładka i ,,surowy" kadłub, który sklejało się bardzo łatwo choć niektóre wręgi musiały ,,dostać mocny szlif" żeby pasować do reszty. Pomiędzy wręgi jako wzmocnienie i podporę dla poszycia wklejone są poprzeczne paski z podstawek pod piwo (bardzo łatwe w obróbce).



Jak przerzuciłem zdjęcia z aparatu do komputera to zauważyłem, że kadłub jest jakoś dziwnie wygięty i aż sprawdziłem do linijką. W rzeczywistości wszystko jest OK, a to aparat coś ,,kombinuje" mi ze zdjęciami (na kilku innych, ale nie z modelami też to widać).

--

Post zmieniony (31-01-12 13:52)

 
14-12-11 11:10  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, za bliska odległość aparatu od obiektu,ciekawe malowanie ,bardzo rzadkie w PMW,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-12-11 12:54  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bardzo dobrze.
Zasiadam i podglądam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-12-11 22:01  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

O, biały kruk na warsztacie - powodzenia w budowie :)

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
15-12-11 07:53  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam!
Temat i wersja bardzo ciekawe... Czy wiadomo coś bliżej o zastosowaniu tego malowania? Czy to było testowe do ewentualnie powszechniejszego stosowania, czy też może na jakieś ćwiczenia? I jakie to były kolory, czarno/białe, czarno/szare, czy też może szaro/szare? na pewno taki okręcik będzie się wyróżniał na tle "szarej masy"...
A.

 
15-12-11 19:38  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niestety oprócz zdjęcia zamieszczonego już w relacji oraz dwóch ilustracji zamieszczonych w książce ,,Polska Marynarka Wojenna 1918-1993 zestaw nr 1 1918-1939 część 1: kanonierki, torpedowce i trałowce" nie znalazłem nic węcej (chciałem kupić tą książkę, może jest tam coś napisane o tym malowaniu, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć). W Planach modelarskich malowanie jest opisane jako czarno białei i nic więcej, czy ,,to było testowe do ewentualnie powszechniejszego stosowania, czy też może na jakieś ćwiczenia". Za wszelkie informacje na ten temat będę niezmiernie wdzięczny.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-12-11 22:59  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
AC   

To nie jest książka, ale zbiór kartek wielkości pocztówek. Nie wiem skąd tu się wziął kolor zielony, na planiku jest czarno biały. Nie szukaj tej pozycji, bo nie warto.

--

 
16-12-11 01:06  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Arcyciekawy temacik. Najprawdopodobniej to malowanie było opisane swego czasu w "Morzu" - ale kto by pamiętał kiedy to było :-). Był planik Kujawiaka w 1:400.
Powodzenia

 
16-12-11 12:49  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
AC   

Tak, bylo w ,,Morzu". Autorem planów był Mirosław Miarka. Malowanie tego kamuflażu określił jako czarno-białe.

--

 
16-12-11 15:37  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Plany Modelarskie, które kupiłem razem z modelem sa właśnie Mirosława Miarki, czyli chyba te same co w Morzu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-12-11 16:07  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,a kto opracował model i na podstawia jakich planów oraz co sądzisz o samej wycinance? bo model raczej leciwy,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-12-11 18:34  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Opracowanie graficzne i opis Paweł Homerski" taka informacja jest w wycinance. Na podstawie jakich planów został opracowany model nie wiem, ale porównując z Planami Modelarskimi Mirosława Miarki nie widzę dużych różnic, tak że może na podstawie tych planów. Co do wycinanki to wyglądem przypomina mi Małe Modelarze z lat 70-tych tylko na lepszym papierze. Zarówno przy szkielecie jak i oklejaniu kadłuba trochę musiałem podopasowywać niektóre części. Przy nadbudówce, którą akurat sklejam, najwyższa jej część jest o około 1 mm za wysoka, tak że też trzeba będzie działać nożykiem. Jak narazie są to drobnostki, choć w porównaniu do poprzednio wykonywanych modeli ten jest nazwijmy to ,,najsłabszy", ale napewno sklejalny bez zbytnich nerwów :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-12-11 09:13  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Teledzin   

W artykule w Morzu, wspominanym, wcześniej malowanie Kujawiaka opisano w ten sposób: „Po 1936 r. malowanie powierzchni powyżej linii wodnej według schematu na rysunku, w nieregularne plamy biało – czarne o prostych liniach brzegowych. Schemat malowania przybliżony.” Dołączone jest zdjęcie okrętu w tym malowaniu – zamieszczone na początku relacji przez Borowego oraz schemat malowania jednej burty o wymiarach 50 na 17 mm. Schemat ten pokrywa się na 90 % z zamieszczonym w wątku. Pozdrawiam

 
19-12-11 21:30  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Narazie trwają prace nad kadłubem, ale coś tam działam z nadbudówką - złożona na sucho i ze wstepnym malowaniem (próbowałem malować te małe powierzchnie ,,od ręki" ale nie jestem zadowolony z efektu i muszę pokombinować coś z tasmą maskujacą)


i duperelami, z których skończyłem działo.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-12-11 22:23  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładnie, mi się podoba,tempo spore, malowanie w porządku ,armatka także,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-12-11 09:30  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Ja bym jeszcze trochę podcieniowała zwłaszcza czerń... ale to ja.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-12-11 09:39  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Taa... Ciebie żaden kolor nie jest w stanie zadowolić... Ani biały nie może być biały, ani czarny - czarny!
A.

 
20-12-11 09:43  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bo ja patrzę jak malarz i jak dioramiarz, nie jestem modelarzem.
Uważam - z zastrzeżeniem jak wyżej - że to, co w realu jest czarne, po zmniejszeniu, aby wyglądało naturalnie, musi być szare. A to, co było białe - też szare, tylko jasne.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
20-12-11 12:04  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. viltianus - dzięki za cenne uwagi, ale ja niestety jestem tylko modelarzem :) i nie posiadam Twojego artystycznego talentu, czego oczywiście bardzo żałuję. Mógłbym czasami coś skopać i jeszcze pogorszyć wygląd modelu,a nie chcę ryzykować.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-12-11 12:27  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też mnie zawsze intrygowało to malowanie. Zwróćcie uwagę, jak autor planików z malowaniem zafałszował układ kolorów na przedniej ścianie pomostu. Pewnie po to, żeby prawa burta miała to samo malowanie co lewa. Tymczasem zdjęcie, które na początku zamieścił Borowy pokazuje jeden szeroki, ukośny czarny pas.

Temat bardzo ciekawy i trudny. Oczywiście rozumiem, że musisz jakoś wybrnąć z malowaniem prawej burty i że w tym celu trzeba nieco "pokombinować" :-). Ciekawym jak Ci to wyjdzie. Wykonanie bardzo ładne.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
24-12-11 12:36  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja. Bardziej żeby złozyć życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bozego Narodzenia i bogatego oczywiście w modele Gwiazdora. Co do modelu to dobiegają końca prace ,,szpachlowo-podkładowe" nad kadłubem



Przemalowałem przód nadbudówki (tak jak na zdjęciu oryginału, a nie w planiku) oraz zaczynam działać nad wyposażeniem mostka.



Kończę też ,,komin i okolice"



Mam pytanie odnośnie malowania torped. Kiedyś czytałem, że głowice torped ćwiczebnych były malowane w biało-czerwone ,,ćwiartki", ale nie pamiętam czy to chodziło o naszą MW. Jeżeli ktoś posiada wiedzę na ten temat to będę wdzięczny jeżeli sie nią podzieli.
A teraz - smacznego karpia !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-12-11 12:58  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Pięknie Ci to wychodzi,aczkolwiek jak zauważyłeś, potrzeba jeszcze ciyt wprawy w używaniu taśmy maskującej co by kolory były lepiej oddzielone a nie od ręki( chyba) malowane ;) Kwestia wprawy pewnie. Ale tak czy siak jest super malowanie :D Pozdrawiam i Wesołych itp ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
02-01-12 01:43  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Kamil1983 

 

Panie Borowy, akurat tak się składa że też pracuję nad tym okręcikiem, w wersji podstawowej co prawda i wiele części muszę samodzielnie ,,dorabiać" ponieważ stan wycinanki którą udało mi się zakupić w przydworcowym antykwariacie jest bardzo słaby,żeby nie napisać tragiczny,dlatego mam prośbę czy dało by radę zamieścić zdjęcie sekcji z kominem zrobione z góry,chodzi mi o świetliki między kominem a nawiewnikiem. byłbym bardzo wdzięczny za tą przysługę.A jeszcze tylko pytanko o plany modelarskie -jaka jest ich cena?Proszę wybaczyć ciekawość.

--

 
02-01-12 17:01  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mam awarię swojego komputera, ale w środę jak dobrze pójdzie zamieszczę skan z Planów Modelarskich. Co do ceny PM to niestety nie pamiętam bo kupowałem je w komplecie z wycinanką. Takie dwa w jednym :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-01-12 21:14  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Kamil1983 - zamieszcam zdjęcie z PM sekcji z kominem


Gdybyś czegoś więcej potrzebował służę pomocą.
Tak dla pokazania co się aktualnie dzieje z Kujawiakiem to ... niedużo bo ledwo udało mi się wygospodarować trochę czasu żeby pomalować kadłub ostatnią warstwą białego. Jutro może uda mi się pomalować albo pokład albo czarne plamy.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-12 16:13  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mała aktualizacja. Zabrałem się za malowanie kadłuba. Jako pierwszy poszedł czarny.Tym razem użyłem taśmy maskującej firmy Tamiya, z której jestem super zadowolony. Prawdopodobnie będę poprawiał malowanie nadbudówki i komina używając tej taśmy. Samo oklejanie kadłuba zabrało mi dobre 2 godziny.



Potem trzy warstwy Humbrola.



I gotowe.



Dzisiaj zabieram się za malowanie pokładów.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-01-12 16:18  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kto powiedział,że będzie łatwo,jaki kolor będzie pokładu,czy regulaminowy?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-01-12 17:24  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny kamuflaż!

--
Pozdrawiam!

 
05-01-12 18:50  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

BARDZO podoba mi się kadłub tego Kujawiaczka :D
Popieram Twój pomysł przemalowania na nowo - z taśmą - tego co wymieniłeś
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
05-01-12 20:40  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Malowanie kadłuba kapitalne. Dobrze, że zdecydowałeś się przemalować również resztę. Natomiast nie potrafię się przekonać do tak wyraźnego zaznaczenia bulajów. Nie masz wrażenia, że są jednak troszkę zbyt grube?

Powodzenia w dalszych działaniach!
Pozdrawiam

 
05-01-12 21:24  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - pokład będzie szary. Decyzję podjąłem po dyskusji :) na temt Kujawiaka w dziale ,,Statki i okręty" . Jak dobrze pójdzie to jutro go pomaluję, bo w tej chwili schnie pomalowana część poniżej lini wodnej. Tu było ,,trudno", a jakby ktoś chciał zbudować taki ścigacz jak Ty, ale pomalować go w ,,zebrę" jak na jednym ze zdjęć w Twojej relacji, to jak by to było ? :) :) :)
Mariaszek - bulaje narazie nie są oszklone i może przez to dają taki ,,masywny" efekt, jak ,,przyjdzie szklarz" to bardziej się to wyrówna, chociaż jak obejrzałem kadłub po przeczytaniu Twojego postu to w realu nie jest tragicznie :).
Komin i nadbudówkę już zacząłem poprawiać.

--

Post zmieniony (05-01-12 22:04)

 
08-01-12 14:07  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kadłub praktycznie skończony. Jeszcze zostało do dokończenia oszklenie bulajów i zabieram się za relingi. Tło zmieniło trochę kolor pokładu, w realu nie ma takiego niebieskiego odcienia.



Powstały też dwa dźwigi. Mniejszy nazwijmy go dziobowy i większy zamontowany w miejscu gdzie była wyrzutnia torpedowa, służący do wyciągania ćwiczebnych torped. Może ktoś czytający ten post ma jakieś wiadomości na temat koloru malowania torped z ćwiczebnymi głowicami, bo tak jak już w tej relacji pisałem coś mi kołacze się po głowie, że głowice były malowane na kolor biało - czerwony (dwa kliny białe i dwa czerwone), ale nie jestem pewien czy to chodziło o naszą MW. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-01-12 14:11  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ech, małe cudo tu się rodzi :-) Malowanie rewelacja.
Pzdr

 
08-01-12 14:32  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Malowanie jest super , a i dźwigi też bardzo mi się podobają.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
08-01-12 15:00  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Witam. Ładny Kujawiaczek powstaje. Właściwie wszystko mi się podoba: malowanie, równiutkie poszycie, żurawiki. Można się spodziewać pięknego modelu.
Pozdrawiam

 
08-01-12 15:31  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,malowanie ,dzwigi miodzio,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-01-12 15:10  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
AC   

Jeżeli masz dostęp do roczników ,,Morza",to spójrz na okładkę z lipca 1937r. Zdjęcie przedstawia wyławianie torpedy ćwiczebnej przez torpedowiec. Wynika z niej, że na części grzbietowej głowicy ćwiczebnej był namalowany pas szerokości mniej więcej 1/3 jej średnicy, który łączył się z pamalowanym na biało początkiem dziobu tejże głowicy . Ciężko to wytłumaczyć, ale nie mam możliwości zeskanowania w tej chwili tego zdjęcia. Co do kolorów, to na pewno głowica malowana była odmiennie niż cała torpeda ( być może właśnie w kolorze czerwonym) a czub, oraz pas na głowicy tak jak sugerujesz biały, ewentualnie żółty. Jest jeszcze możliwość , że kawałek białego pasa był namalowany w tylnej części torpedy, w miejscu przejścia cylindra w stożek. ( Patrz środkowa torpeda na lewej burcie).

 
09-01-12 15:57  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Mam nadzieję że na coś się przyda. Okładka Morza z lipca 1937 :
http://www.magemar.com.pl/_files_/auto_files/galeria/Morze/Lata%2030/1937_07_www/A_okladka%201.jpg

Post zmieniony (09-01-12 16:00)

 
09-01-12 16:37  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. AC i Max stokrotne dzięki ! Teraz mogę zrobić i torpedy i dźwig, bo ten który mam to była moja improwizacja. Nie miałem pojęcia, że na jakimś zdjęciu będzie widoczny. Jeszcze raz dzięki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-01-12 16:48  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jakbyś miał czas i chciał sobie przejrzeć stare roczniki Morza to są tutaj :
http://www.magemar.com.pl/cms.php?lid=pl&gid=175

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
09-01-12 22:11  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za adres. Będę miał lekturę na zimowe ? wieczory (oprócz prezentów od Gwiazdora : ,,Dowódca niszczyciela" Tameichi Hary i ,,Żelaznych rekinów Donitza" Mariusza Borowiaka).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-12 16:30  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie miałem za dużo czasu na sklejanie, ale coś tam udało się ,,udłubać". Na początek dźwig do wyciągania torped poprawiony według zdjęcia, na które naprowadzili mnie AC i Max.



Następnie zejściówki, które wzbogaciłem o wężę strażackie i jakieś rury, także wg otrzymanego zdjęcia.



Szalupa.



Oraz początek budowy dwóch ckm wz 08. Nie mogłem dobrze skleić nóg i wykombinowałem sobie taką pomoc. Kartronik w wybitym kółkiem o średnicy mniejszei niż wklejone w karton druciki w miarę wciskania sam uformował mi potrzebny kształt.



Teraz biorę się za relingi.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-01-12 17:32  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No to teraz masz dźwig taki jaki powinien być , chociaż tamten też był niezły. Patent na nogi do ckm-u będę musiał zapamiętać - takie prosty , a jaki pomocny.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
14-01-12 12:20  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Walcząc z relingami udało mi się wykonać także torpedy (dwie już wyłowione i leżące na podstawach na pokładzie, a jedna będzie wisiała na dźwigu, tak jak na okładce z Morza)



ckm-y wz 08



oraz trochę włazów, klap i zejściówek (zdjęcie trochę kiepskie).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-01-12 15:29  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Kawał porządnej roboty! A ckm-y po prostu świetne!

--
Pozdrawiam!

 
17-01-12 11:37  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Najpierw wykonałem relingi. Słupki pierwszy raz robiłem z drutu misiężnego 0,20 mm, który polecił mi Art. W porównaniu z miedzianym jest to ,,dzień do nocy" i w następnych modelach będę już go stosował. Niewielki wydatek, a relingi robi się o wiele łatwiej i przyjemniej.



Niestety jak to u mnie z drutologią, pięć słupków na prawej burcie wyszło ciut za wysokie co niestety widać i wymaga poprawy.

I rozpoczął się mój ulubiony etap budowy, czyli montowanie wszystkiego na pokładzie.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-01-12 11:49  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,prawa burta kamuflażu jest na podstawie dokumentacji, czy to własna radosna twórczość?pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-01-12 11:59  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Wygląda to dość dobrze już teraz :D Bardzo ciekawi mnie efekt końcowy.
A relingiem się nie przejmuj - widziałem gorsze -choćby w swoich starych okrętach ;)
Jest git

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
17-01-12 12:11  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

To malowanie dodaje niesamowitego uroku temu "maluszkowi"
Wykonanie pierwsza klasa
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
17-01-12 12:23  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 -niestety ,,radosna twórczość", a dokłanie zdublowana lewa burta. Nadbudówka ma trochę inny układ plam z prawej strony , ponieważ na zdjęciu widać, że jej przód był pomalowany niesymetrycznie i nawiązałem do niego. Myślałem żeby prawą burtę też zrobić inną niż lewa, ale w końcu zrobiłem tak jak jest.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024