FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-12-11 10:59  [R/G] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po skończeniu Kita i Bezszumnego miałem w planach trzy okręty: mały, średni i duży :). Zastanawiałem się, którego sklajać jako pierwszego i po wielu dyskusjach ze samym sobą zdecydowałem się zacząć od najmniejszego (choć szczerze mówiąc/pisząc średniaka już mam lekko naczętego, ale poczeka sobie). Tym wybrańcem jest ORP Kujawiak, ale po 1936 roku w jak dla mnie bardzo ciekawym malowaniu. Wydawnictwo GPM w skali 1:200.
Na poczatek ponoć jedyne zdjęcie Kujawiaka z tego okresu.



Okładka i ,,surowy" kadłub, który sklejało się bardzo łatwo choć niektóre wręgi musiały ,,dostać mocny szlif" żeby pasować do reszty. Pomiędzy wręgi jako wzmocnienie i podporę dla poszycia wklejone są poprzeczne paski z podstawek pod piwo (bardzo łatwe w obróbce).



Jak przerzuciłem zdjęcia z aparatu do komputera to zauważyłem, że kadłub jest jakoś dziwnie wygięty i aż sprawdziłem do linijką. W rzeczywistości wszystko jest OK, a to aparat coś ,,kombinuje" mi ze zdjęciami (na kilku innych, ale nie z modelami też to widać).

--

Post zmieniony (31-01-12 13:52)

 
14-12-11 11:10  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, za bliska odległość aparatu od obiektu,ciekawe malowanie ,bardzo rzadkie w PMW,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-12-11 12:54  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Bardzo dobrze.
Zasiadam i podglądam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
14-12-11 22:01  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

O, biały kruk na warsztacie - powodzenia w budowie :)

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
15-12-11 07:53  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam!
Temat i wersja bardzo ciekawe... Czy wiadomo coś bliżej o zastosowaniu tego malowania? Czy to było testowe do ewentualnie powszechniejszego stosowania, czy też może na jakieś ćwiczenia? I jakie to były kolory, czarno/białe, czarno/szare, czy też może szaro/szare? na pewno taki okręcik będzie się wyróżniał na tle "szarej masy"...
A.

 
15-12-11 19:38  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niestety oprócz zdjęcia zamieszczonego już w relacji oraz dwóch ilustracji zamieszczonych w książce ,,Polska Marynarka Wojenna 1918-1993 zestaw nr 1 1918-1939 część 1: kanonierki, torpedowce i trałowce" nie znalazłem nic węcej (chciałem kupić tą książkę, może jest tam coś napisane o tym malowaniu, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć). W Planach modelarskich malowanie jest opisane jako czarno białei i nic więcej, czy ,,to było testowe do ewentualnie powszechniejszego stosowania, czy też może na jakieś ćwiczenia". Za wszelkie informacje na ten temat będę niezmiernie wdzięczny.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-12-11 22:59  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
AC   

To nie jest książka, ale zbiór kartek wielkości pocztówek. Nie wiem skąd tu się wziął kolor zielony, na planiku jest czarno biały. Nie szukaj tej pozycji, bo nie warto.

--

 
16-12-11 01:06  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Arcyciekawy temacik. Najprawdopodobniej to malowanie było opisane swego czasu w "Morzu" - ale kto by pamiętał kiedy to było :-). Był planik Kujawiaka w 1:400.
Powodzenia

 
16-12-11 12:49  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
AC   

Tak, bylo w ,,Morzu". Autorem planów był Mirosław Miarka. Malowanie tego kamuflażu określił jako czarno-białe.

--

 
16-12-11 15:37  Odp: [R] Torpedowiec ORP Kujawiak (stan po 1936 r) 1:200 KMST
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Plany Modelarskie, które kupiłem razem z modelem sa właśnie Mirosława Miarki, czyli chyba te same co w Morzu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024