FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
13-07-13 20:26  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Janusz   

Witaj Artur jak zwykle doskonała precyzja wykonania, mam pytanie do Ciebie związane z małymi elementami bo chyba okulista mnie nie minie ale teraz pytanie czy stosujesz jakieś dodatkowe oko, a jak tak to napisz proszę jakie? Pozdrawiam

--
Początkujący

 
14-07-13 07:59  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Janusz, nie używam przy pracy modelarskiej żadnych wspomagających przyrządów optycznych. Co więcej, ściągam noszone okulary (mam minusy, chyba -2,5).
Owszem, kilka lat temu zakupiłem i lupę nagłowną i szkło powiększające na statywie, spróbowałem, ale praca z tymi urządzeniami była dla mnie b. niewygodna.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-07-13 18:48  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Janusz   

To naprawdę ukłony w Twoją stroną ja bez okularów mam do czytania + nie jestem w stanie dokładnie wycinanki wyciąć, a retusz to jakimi farbkami robisz? Ja z Rewela bardzo dokładnie obserwuję relację i staram się chociaż w ćwieci skleić mam klei BCG ale leży bo nie mam pojęcia jak go użyć czy na wycinankę polać go czy do klejenia? Wybacz za ten mój wywod ale może się czegoś nauczę. Pozdrawiam

--
Początkujący

 
14-07-13 23:42  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Retusz wykonuję w tym modelu Pactrami.
Co do BCG i... innych zapewne wielu pytań dotyczących spraw podstawowych, odsyłam Cię do prześledzenia relacji na tym i innych forach (w tym mojej z budowy pancernika Bismarck). Tam znajdziesz multum odpowiedzi na... nie zadane jeszcze pytania :)

Krótko:
1) Smarujesz cienką warstwą kleju BCG dwie krawędzie (lub płaszczyzny – ale to odradzam), które chcesz skleić. Czekasz, aż klej wyschnie (kilka minut).
2) Ponownie cienko smarujesz jedną z krawędzi i łączysz z drugą, przytrzymujesz chwilkę.
3) Sklejone.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-07-13 10:01  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Janusz   

Dzięki za wyjaśnienie bo wiem że stosowaleś w Bisie ten klej ja mam 2 szt. zresztą inni koledzy też chwalili ale mnie to nie wychodziło, no cóż czekam na dalszą relację, pozdrawiam

--
Początkujący

 
27-02-14 14:47  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ha, wykopie, a co, tak na fali przygotowan do Zlotu :) Artur, tlumacz sie, co slychac u Kasi :) Bo sie za jakies dredy wziales... Przy okazji - moze cos slychac w kwestii "tobolka"?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-02-14 18:33  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Super wykonanie, aż mam ochotę przerwać prace nad dotychczasowym projektem i wziąć się za "coś takiego".

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
27-02-14 20:51  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - supl. nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panowie, Panowie, środa za tydzień, a ja powinienem dawno już posypać głowę... w temacie Kaśki.

Na usprawiedliwienie mam to, że "... nie jak zaczyna, ale jak kończy" :))

Rafael, fluidy działają z Twojej strony, właśnie zupełnie niedawno intensywnie i poważnie myślałem o, po raz kolejny zatopieniu się w ramionach Katarzyny, dlaczego?
Bo do mojej szafy trafił prawdziwy gigant: SHORT SUNDERLAND z Fly Model. Ze dwie noce nie mogłem przez niego spać :)), trochę mi przeszło, ale nie do końca.
Skończę więc szybko Kaśkę i muszę mieć to drugie bydle, o takie, bo lubię duże :))



Może w tym roku.
Dzięki za przypominankę :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-02-14 23:22  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Oj, Short tez czeka w mojej szafce... Mnie wpadla zaczeta poprzednia Katarzynka z Fly'a w rece i zaczalem sie zastanawiac, czy grzebac w niej, czy jednak w GPMie, chociaz ten niepochlebnych opinii ma sporo... Jak Ty przetrzesz szlak, to bede wiedzial, ze sie da :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-02-14 08:45  Odp: [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK -POWRÓT
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

SHORT SUNDERLAND - 34 m rozpiętości. Będziesz miał model o rozpiętości ponad metr. Już widzę oczami duszy pleksiglasowe pudło dla niego. Radziłbym pomyśleć o demontowanych skrzydłach i usterzeniu.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 16Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024