FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-09-11 12:23  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie sie otwierają prawidłowo, żaden błąd mi nie wyskakuje itp.

Faktycznie jest jakiś problem na przeglądarce FIREFOXA. W OPERZE i w CHROME ten problem nie występuje.

Post zmieniony (29-09-11 12:28)

 
29-09-11 12:25  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Panda   

Wszystkim niecierpliwym przypominam, że autor relacji zaczął ją 27 września a dziś jest 29, więc czego oczekujemy?? Gotowego modelu?? Jakiś przymus jest, żeby codziennie aktualizować?? Jak minie miesiąc i zaktualizuje to też może być, czy nie?? (i panom moderatorom się tak zdarza...). A to, że się społeczność zaczęła przejmować kotami, to inna sprawa.
Kari nie straszmy autora zamknięciem, bo to nie jego wina, że inni piszą o kotach i się słówek czepiają.
Proponuję zamknąć ale dyskusję o kotach i czekać na dalsze postępy prac, bo i model ciekawy i trochę wymagający (podwozie chociażby).

Pozdrawiam.

 
29-09-11 15:32  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jakoś nie mogę otworzyć tych Twoich fotek z relacji.... Czy juz masz caly kadłub samolotu ? Jak pasują poszczególne segmenty, bo słyszałem tylko,że nie za bardzo zgrywa się linia szwu oklejek segmentów.

 
29-09-11 15:41  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Całego kadłuba samolotu nie mam tylko to co ja zrobiłem.

--

Post zmieniony (13-04-22 21:41)

 
29-09-11 17:50  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ja to nie wiem co u Was z tymi fotkami. To nie wina Firefox'a, bo ja go ciągle używam i coraz aktualizuję -- wszystko normalnie działa.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
22-10-11 21:29  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć. Kolejny etap budowy Wildcata idzie powoli kolejny segment to kabina pilota wszystko robiłem według instrukcji. Pierw dopasowałem wręgi do segmentu kadłuba wręgi musiałem szlifować, ponieważ segment nie pasował. Po oszlifowaniu wręg, przystąpiłem do montażu kabiny pilota najpierw połączyłem wręgę 7a, 7b z podłoga pilota wręgą 8 następnie połączyłem wręgi 8a z wręgą 7b i 8, po czym wkleiłem część 8bp 9b, i 9c oraz części 8bl i 9a przykleiłem do podłogi pilota po czym zamknąłem segment, Niestety tu zapomniałem sklejki łączącej oba końca kadłuba powstała milimetrowa szpara. Wiem, że retusz szpeci ten samolot, ale cóż sami oceńcie jak wyszło.

Fotki:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (06-10-19 10:58)

 
22-10-11 21:42  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Reedmooley 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolor do retuszu to chyba daltonista wybierał:/ wali po gałach okropnie :D

 
22-10-11 22:06  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Hehe ;D

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
22-10-11 22:11  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jak to 'ale cóż'? retusz zły trza poprawić a nie cóż...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
22-10-11 22:40  Odp: [R] Dziki kot [F-4F Wildcat Mały Modelarz 10/1992]
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Miałem nie pisać. Ale nie mogę patrzeć na ten niby "retusz". Master odpuść sobie retuszowanie skoro masz problemy z dobraniem właściwego koloru.
Zamiast bawić się w kolorki weź retuszuj tylko czarną farba, czarnym tuszem kreślarskim lub czarnym flamastrem. Ta metoda jest łatwiejsza i taki retusz krawędzi przypomina łączenia blach na modelu, co za tym idzie lepszy efekt wizualny, niż źle zrobionym pod kolor.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024