FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-01-12 14:06  [R] R.A.H. 66 COMANCHE Fly Model Nr 86
T-HAWK 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich

Jako, że jest to moja pierwsza relacja na tym szacownym forum więc zaczne od przedstawienia się. Mam na imię Tomek mam 30 lat, modele kartonowe sklejam od dziecka z większymi lub mniejszymi przerwami. Mieszkam nieopodal Krakowa.

Zacząć aktywność na tym forum postanowiłem relacją tego ciekawego śmigłowca jakim dla mnie jest RAH 66, nie jestem wielkim fanem śmigłowców wcześniej jedyny jaki udało mi się popełnić to AH-64 z MM. Wybrałem akurat ten model ze względu na jego dość nietypową sylwetkę.

Co do wycinanki. Model zaprojektował Pan Zbigniew Sajdak, jest to opracowanie ręczne. Wiekszych błędów jak na razie nie stwierdzilem jak na model projektowany ręcznie, skleja się go calkiem dobrze niemniej jednak jest to model z tych pracochłonnych i dla cierpliwych. Model nie będzie wykonywany w standardzie, postaram sie go trochę uplastycznić w miarę moich możliwości.


Szkielet pasuje naprawdę dobrze, trzeba uważać na grubość użytej tektury i zastosować taka jaką zaleca autor w wycinance. Ja nie zastosowalem i mialem potem dość sporo szlifowania. Luki podwozia, uzbrojenia oraz awioniki w kadlubie (cz. : 3L, 3P, 4L, 4P, 9L i 9P) były troche za duże w stosunku do przeznaczonego dla nich miejsca w szkielecie, więc trzeba było je lekko dociąć.

P.S. Dokumentację z jakiej korzystam to tylko zdjęcia z internetu. Problem z tymi zdjęciami jest taki, że kazde zdjęcie przedstawia inny prototyp. Więc cześć poprawiania modelu podejrzewam, że bedzie moja wizja artystyczną, jak np. luki uzbrojenia których nie udało mi sie znaleźć żadnego zdjęcia.

--

 
07-01-12 14:38  Odp: [R] R.A.H. 66 COMANCHE Fly Model Nr 86
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witam na forum i zasiadam w pierwszym rzędzie. Powodzenia w budowie tego cudeńka.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-01-12 15:38  Odp: [R] R.A.H. 66 COMANCHE Fly Model Nr 86
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

I ja będę podglądał postępy w budowie :-)
U mnie model czeka na lepsze czasy, które miejmy nadzieję, że nadejdą :P
Powodzenia w budowie

P.S. Tutaj jest relacja z jego budowy ;)
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=6109.0

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
08-01-12 15:08  Odp: [R] R.A.H. 66 COMANCHE Fly Model Nr 86
T-HAWK 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prace nadal trwają, kilka nowych fotek poniżej:


element zaznaczony strzałką przynajmniej w moim modelu powinno się przesunać milimetr do dwóch w lewo a dokładnie jego dolną krawędź ja tego nie zrobilem więc potem musialem zeszlifować krawędż cz 1 aby wpasować luki uzbrojenia. Luki te troszeczkę uplastycznilem, żeby nie były takie łyse powycinalem małe kwadraciki i powklejałem je w odpowiednie miejsca, zanzaczyłem linie podziału blach itd. aby uzyskac bardziej przestrzenny efekt. Zobaczymy jak to wyjdzie po malowaniu, czy w ogóle bedzie to widoczne. Luki zarówno podwozia jak i kół zamierzam pomalować na kolor czarny, tak jak w orginale a nie jak w modelu na biało. Biały też jak dla mnie fajnie wyglada jak np. w F-117, ktory zamierzam skleić po RAH 66.


Powyżej troche szkieletu kadłuba i drobnica awioniki. Teraz powoli będę zabierał się za kabinę pilotów. Zamierzam ją troszeczkę przerobić, aby była bardziej zgodna z orginałem. Tuning kabiny tak nowoczesnego smigłowca będzie dość dużym wyzwaniem, dzisiaj zaczynam i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Sony dzięki za relacje napewno się przyda, a co do kolejek u mnie RAH wbił się nie na swoje miejsce bo plany były zupełnie inne ale cóż. Comanche jest czescią większego projektu, który sobie kiedyś wymyśliłem siedząc w niedzielne popołudnie przy dobrej piance:


P.S. To o czym zapomniałem dopisać jak zaczynałem relację, karton był impregnowany nierozcieńczonym kaponem, rodzinka zabronila mi już stosowanie tej techniki. Jak na razie karton całkiem dobrze się ksztaltuje. Co tam jeszcze, model bedzie w całości malowany ponieważ troche nie podoba mi się odcień zieleni w opracowaniu. Kabina bedzie również przemalowana na czarno tak jak jest w orginale.

--

 
08-01-12 17:30  Odp: [R] R.A.H. 66 COMANCHE Fly Model Nr 86
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tomku, jeżeli mieszkasz niedaleko Krakowa i nie masz kłopotów z dojazdem, to zapraszam ze swoim modelem 11 stycznia na spotkanie modelarzy kartonowych do Domu Kultury ,,Podgórze,, ul.Sokolska 13 na godz. 17.30.
Nasz klub ma nazwę KKL (Klub Kartonowego Lajkonika)
Budynek znajduje się niedaleko przystanku tramwajowego i mostu na Wiśle.
Serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
08-01-12 17:32  Odp: [R] R.A.H. 66 COMANCHE Fly Model Nr 86
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Witam Ziomka:) na forum. Zasiadam i zacieram ręce. Jest to jeden z najładniejszych wiatraków bojowych, moim zdaniem. Powodzenia z modelem. Pozdrawiam QZEK3 :)

--

Post zmieniony (09-01-12 19:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024