FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
08-01-12 13:37  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie sobie radzisz z tym starociem, ale uroda okrętu jest tego warta,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-01-12 14:14  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na zbliżeniach widać jakby był z filcu, a nie kartonu i tym bardziej należą się słowa uznania za sklejanie modelu z takiego materiału. Dzisiaj wybrzydzamy, a wtedy gdy były wydawane te modele to się człowiek cieszył jak w ogóle udało mu się gdzieś kupić MM.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-01-12 15:05  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Dzięki Panowie :) Staram się jak umiem,choć wiem,że laikiem okrętowym jestem :)
Fakt,na tej jednej fotce,karton wygląda jak filc,ale udało mi się zrobić 1raz tak ostre zdjęcie,że aż sam się zdziwiłem ;-) Ciągle pracuję nad poprawą wizualizacji swoich wypocin :-)
Niebawem kolejna aktualizacja "druciana"
Pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
16-01-12 15:01  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam Szanowne grono!
Po krótkiej absencji, spowodowanej chorobą (eh,ta zima) czas na aktualizację. Dzisiejszy temat to dźwig wodnosamolotu.

Zeszło mi z nim o wiele dłużej niż z katapultą. Pierwszy projekt w połowie rozwalił mi się i musiałem zaczynać wszystko od nowa. W sumie wyszło na plus, bo zmieniłem podejście do tematu. Drugi egzemplarz wyszedł już. Starałem się oddać wygląd jak najbliżej oryginału ale żeby nie odstawał zbytnio od samego modelu ;)
Podstawę dźwigu, zamiast narysowanej blachy, wykonałem z .... wytłoczki po lekach które brałem ;) Faktura jest do przyjęcia a i lepsze od tej części z wycinanki. Jedynie machnąłem to czarną farbą co by zakryć logo specyfiku.




Po skończeniu, zamierzałem przykleić to na miejsce....No i wypłynął tutaj babol :/ Coś mi się nie widziało już podczas przyklejania podstaw pod galeryjkę na 1 kominie - wyszły one na drzwiach i kotwicy.Myślałem,że to mały zgrzyt, ale po przymierzeniu dźwigu.... Załamka. Wychodzi na to, że cała nadbudówka jest za krótka o ok.5-6mm.Z tego powodu dźwig nie mieści się na miejsce, bo przeszkadza komin. Który jak sądzę powinien być przesunięty ku przodowi lub nadbudówka powinna być wydłużona o te 5-6mm by dźwig spokojnie wlazł na miejsce. Po obejżeniu relacji Kojaka, widzę że nie ja pierwszy wpadłem z tym detalem - ewidentny błąd autora. Cóż, zrobię tak jak zaznaczyłem na fotce - wytnę ten reling i wtedy jakoś upcham te ustrojstwo na miejsce. Myślę, że nie jest to głupi pomysł a i Kojak tak zrobił ;)
I to na tyle.



To na tyle. Do następnego

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
16-01-12 16:11  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Gromek, bój się Boga chłopie, nie szczuj tym okrętem ,bo będę miał same napoczęte kadłuby ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-01-12 17:39  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Powiem tak.
Chciałbym zobaczyć w Twoim wykonaniu jakiś współczesny model. Wyczyniasz cuda z tego zabytku i zastanawiam się, co by było efektem końcowym sklejania czegoś znacznie lepiej opracowanego.

Sam mam sentyment do tego okrętu - skleiłem go chyba 2 razy w zamierzchłych czasach i sprawił mi wtedy wielką radochę. Może kiedyś pojawi się on w nowszym opracowaniu, podobnie jak drugi, kultowy dla mnie okręt z MM - HMS Dido?

--

Post zmieniony (16-01-12 17:40)

 
16-01-12 17:57  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Qń - Takie słowa od Ciebie,to wyjątkowa nobilitacja! Dzięki :) staram się jak mogę.
Nie martw się -"współcześniak" będzie. Zaraz po Penelopie.
MAREK- ja tylko składam do kupy zabytek ;) dawaj ze swoimi dalej :)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
17-01-12 07:26  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

I jednak udało się! :D
Zamontowanie zajeło mi raptem 10min, hehe a tak się do tego długo szykowałem.
Dźwig na miejscu, RUSZA SIĘ na boki co by nie zardzewiał ;)
Do następnego odcinka!



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
17-01-12 12:04  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, Gromek na podgladzie, ładnie koleg, taka mała rzecz, a cieszy,model starszy od wykonawcy ,a tyle można z niego wyciągnąć szczęścia dla wykonawcy i oglądających,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-01-12 13:06  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

"model starszy od wykonawcy" I tu się nie zgodzę, bo jestem starszy od niego :p
Ja 79' ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024