FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
23-11-11 21:08  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Gromku: pewnie wiesz, ale podaję na wszelki wypadek: długość statku/okrętu podaje się na trzy sposoby:

1. "Between perpendiculars", czyli odległość między miejscem, gdzie część dziobowa dotyka wody a osia steru

2. "Registered length", czyli odległość między początkiem pokładu dziobowego do osi steru

3. "LOA" (length over all) - czyli odległość między najbardziej wysuniętymi elementami dziobu i rufy

A teraz weź jakieś informacje o długości Dido i dopasowuj do 62,5 cm modelu :-)))))

 
07-12-11 19:48  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

HO,Ho HO!

Witam Was wszystkich mikołajowo-świątecznym pozdrowieniem :D

Czas się przypomnieć, żeby nie było że stocznia upadła czy coś ;)

Eh....czas płynął a robota mizerna poszła do przodu. Nadbudówka rufowa skończona.... W sumie tydzień temu,ale nie miałem czasu dokończyć pewnych detali i dopiero wczoraj ostatecznie skończyłem. Dziś zrobiłem fotki

Ogólnie to strasznie mnie ta nadbudówka wymęczyła. Kupa pudełeczek,łamiący się karton.... No i reling, który dał mi popalić :/ NIE jestem z niego zadowolony ale już taki zostanie.

Dalmierz rufowy miał wyjść ładniej ale jakoś mnie opuściło natchnienie i brezent na nim wyszedł kiepskawo :/

Cieszy mnie za to podstawa reflektora i sam reflektor który udało mi się oszklić a wnętrze posrebrzyć. Nie wiem czy tak to miało wyglądać - improwizowałem. Trapy wejściowe zrobiłem ZGODNIE z planami, BEZ barierek.Nie wiem czy tak miało być, wbrew logice, ale nie zmieniam już tego.

I to tyle, Zabieram się za kominy.

Pozdrawiam





--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
07-12-11 20:47  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wygląda to wszystko dość ładnie,poprawiłbyś wygląd klejonych elementów bardziej impregnując karton np kaponem,schnie piorunem,widać na zdjęciach zmechacony karton,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-12-11 20:50  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Marku: nie kaponowałem arkuszy bo nie miałem akurat jak. Przeciągnąłem jedynie je lakierem akrylowym,ale papier tyn jest jak gąbka: wciągał warstwę za warstwą :/ Jak detalu nie maltretuję długo w palcach to nie jest źle. Na niektórych elementach,fakt,widać kłaczki.Przeszły dużo jak widać ;)

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
07-12-11 20:58  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pokład tej nadbudówki przez tą ilość ,,pudełek" wyglada jak szatnia w jakiejś fabryce :). Taki ,,prehistoryczny" karton napewno daje się we znaki, ale myślę, że w realu nie widać tych kłaczków i ,,zmechacenia" tak jak na zdjęciach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-12-11 11:13  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Ho,ho ho!
:D Czas się przypomnieć bo relacja w czeluść zapadła. Nie za dużo powstało bo jak parę osób tutaj- dopadła mnie grudniowa handra na klejenie :/
Komin rufowy powstał,przedni powstaje. Utknąłem na pomoście reflektorowym na nim. Poniżej fotki ogółu(kominy nie przyklejone ),na szybko.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę pogodnych,rodzinnych oraz twórczych Świąt Bożego narodzenia.
Do usłyszenia niebawem



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
24-12-11 11:30  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Stare Małe Modelarze mają swój niewątpliwy urok.
Nikt nie szuka w nich błędów. Po prostu się je bierze, skleja i zawsze wyglądają dobrze :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-01-12 23:27  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Siemanko.

No oczywiście Wszego Dobrego w Nowym Roku, of kors :D

Czas na mini aktualizację. Prace wleką się w ślimaczym tempie,aczkolwiek zrobienie tego co widać poniżej - mimo że nieskończone - trwało 5x szybciej niż inne detale które ostatnio kleiłem.

Dopadła mnie jakaś mobilizacja,to postanowiłem polepić trochę drutów.A materiał to stalowy i miedziany drut Φ 0,5; spoiwo to SG

To tyle.Zostawiam Was na kolejnych parę dni. 3majcie się :D




--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
06-01-12 12:42  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Drutologia extra. U mnie to niestety droga przez mękę wykonać nawet najprostrze elementy z drutu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-01-12 23:18  Odp: [R] HMS Penelope [MM 87']
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Trochę lepszych fotek i częściowo efekt prac nad dotychczasowymi detalami. Nie jest w pełni zadowalające mnie to, ale staram sie jak mogę. Pozdrawiam
p.s: Valarusa na katapultę zostawiam sobie na koniec :)



--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 11Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024