FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-09-11 13:26  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie znam, ale jak jest napisane że włacza sie przy 2,1 bar i wyłacza przy 3,1 bar, to znaczy że bedzie chodził bez przerwy, dlatego że malowanie aerografem odbywa sie w zakresie 2-3 bar (choć na opakowaniu napisane jest ze start jest przy 3, a stop przy 4).
Ma zbiornik tylko raczej wyrównawczy, więc raczej nie możliwe jest uzyskanie stałego przepływu powietrza 20-23 l (chyba że się mylę).

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-12-12 23:21  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podbije podłączając się do tematu bez mnożenia wątków i zapytam:

Czy ktoś miał do czynienia z poniższymi kompresorami? Jak wygląda sprawa głośności (bardzo ważny parametr!!!) , wydajności i eksploatacji?

1. Stanley C6BB34STN039

2. Zestaw z kompresorem Super Boxy 2 l

3. KOMPRESOR Z BUTLĄ AEROGRAF TG-180 PISTOLET TG180 (ta pozycja to raczej ratunkowo tylko do aerografu)

Ważne jest też to, że wole wydać ciut więcej i mieć pewność, że kompresor będzie pracował długie lata, miał w miarę normalne warunki gwarancji i, co nie jest bez znaczenia, był na tyle uniwersalny, żeby można było używać go do wielu prac wymagających wysokiego ciśnienia powietrza a nie tylko aerograf ( w domyśle prace "w domu i zagrodzie"np: na wiosnę "drobne" prace lakiernicze przy aucie, gwoździarka itp).

Sprawa "głośności" to oddzielny temat: o ile "strzelanie" z gwoździ itp w ciągu dnia domownicy i sąsiedzi zaakceptują, w mniejszym czy większym stopniu, to już "wycie" czy też "buczenie" w nocy podczas malowania kompletnie nie wchodzi w grę.

A może ktoś z kolegów ma inne propozycje w podobnym przedziale cenowym?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
28-12-12 23:31  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Posiadam takowy
http://www.senco.com/CompressorDetails.aspx?k=PC1010
Kiedyś gdzieś go opisywałem. Dobry solidny i na rynku wtórnym kupiony za 300zł.
Jeśli jednak chcesz do innych prac to raczej coś z większym zbiornikiem.

 
29-12-12 09:57  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Senico jest bardzo dobry, tylko jedną wada jest trochę głośny. Więc jak mieszkasz w bloku, to sąsiedzi piętro niżej mogą być niezadowoleni, lub przynajmniej osoby z którymi mieszkasz.

--

Post zmieniony (29-12-12 12:53)

 
29-12-12 10:06  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Pierwszy czyli stanley,to bardzo dobry byłby wybór. Jedyne co może być wada to to co opisałem wyżej.
Druga pozycja odpada to raczej się nadaje tylko do pompowania kół
Trzeci jest też dobra propozycja, jest tak mi się wydaje o wiele cichszy niż senico czy stanley.
Jedyny minus to taki że praktycznie nonstop będzie ci pracowal

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-12-12 13:22  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marek czy to jest ten którego używał Piotrek na zlocie we Wrocławiu? Jeżeli tak to całkiem fajnie się tam spisywał i podobał mi się. Jedyne co to cena za nowy jest troszkę odstraszająca a "wtórnie" ciężko znaleźć.

Bizon a możesz tak "opisowo" jakiego typu to jest "jazgot"? Głośny odkurzacz czy bardziej młot udarowy? W brew pozorom ma to znaczenie. Jeżeli było by to głośne "syczenie" lub "szum" starego wentylatora to jeszcze by uszło w tłoku.

W sklepie oglądałem tego Stanley i robi bardzo pozytywne wrażenie.

Super Boxy ma ładną obudowę i bogate wyposażenie dodatkowe ale wrażenie robi dość "delikatne" i "chińskie".

Zestaw z ALLEGRO wypatrzyłem na bazie doświadczeń z pożyczanym kompresorkiem od Rajkuba. Jego wersja nie posiada butli i "sapie" non stop przez co trochę zbyt mocno się grzeje i trzeba stosować dodatkowe chłodzenie lub często robić przerwy na ostygnięcie, ale jest bardzo cichy. No i 4 bary to absurd. Chyba tylko przy zatkanym przewodzie lub zamkniętym "aero". Realne to 1,5 do 2 i do psiukania modeli w zupełności wystarcza, a nawet nadto. Dlatego myślałem, że ze zbiornikiem część niedogodności odpadnie, chociaż ciśnienia pozostaje nadal tylko "modelarskie". Z "kołkownicy" czy pistoletu lakierniczego najwyżej można farfocle wydmuchiwać.

Może to niepopularne co teraz napisze ale zamiast dać te pieniądze lakiernikowi, dekarzowi czy innemu "fachowcowi" wole zainwestować je w narzędzie i puki mam dwie zdrowe ręce zrobić to co potrzebuje sam dlatego szukam urządzenia uniwersalnego, nie tylko do zastosowań modelarskich. Kwota którą mogę przeznaczyć na to około 500PLN bo nie potrzebuje narzędzia do użytku "przemysłowego", tylko "w domu i w zagrodzie".

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
29-12-12 13:51  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Poproś w sklepie aby Ci włączyli na chwilę. Tak ciężko napisać jaki hałas wydaje. Taki bardziej głośny odkurzać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-12-12 14:11  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie wiem jakiego używał bo nie byłem nigdy we Wrocławiu ((
Tutaj masz jak on pracuje można tez poszukać porównań z innymi jeśli chodzi o głośność.
Ja go używam w domu.
http://www.youtube.com/watch?v=EvpiTbYOmpA
ten pewnie będzie cichszy
http://www.youtube.com/watch?v=Oy0LIhRUs-c

 
29-12-12 14:55  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Chopin jak chcesz usłyszeć coś podobnego do Stanleya to zapraszam do mnie do garażu. Podpowiem jest głośny i to nawet bardzo.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
31-12-12 18:07  Odp: [Pytanie] o zestaw Aerograf + kompresor
PzMichunowych   

Witam.
Korzystając z okazji chciałbym się zapytać. Kupiłem proponowany wyżej kompresor Stanleya i mam problem. Nie leci powietrze z przewodu [kompresor ładuje, mogę spuszczać powietrze zaworem bezpieczeństwa ewentualnie kurkiem do odprowadzania skroplonej wody]. Zamontowałem dedykowaną szybkozłączkę i nic ... ani w czasie lładowania butli, ani gdy butla jest naładowana/pełna. Pewnie coś powinienem zrobić, może za pierwszym razem trzeba coś odblokować, odkręcić??? W instrukcji nic takiego nie znalazłem, ale ... Prosiłbym o pomoc.
Dziękuję i Życzę szczęśliwego Nowego Roku.

--
Audaces fortuna iuvat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024