FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
06-09-11 15:16  Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Gratuluję ukończenia modeliku. Od strony technicznej nie ma Ci co zarzucić, prócz lekko krzywo wklejonych gomółek (to te okrągłe okienka) - ich ramka powinna być pionowa, a nie skośna. Piszesz o witrażach i drzwiach, ale na fotkach tego za bardzo nie widać. Czy mógłbym poprosić o jakieś zbliżenie ?? Zrób otoczenie kościoła, model na tym tylko zyska.

Wygooglowałem sobie kilka fotek tego kościoła:
http://www.abakus33.nazwa.pl/archeo/boronow.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/Boron%C3%B3w_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_276.jpg
i szczerze mówiąc trochę mnie zatkało. Nie spodziewałem się, że projektant wyłoży się zarówno na proporcjach, było nie było prostych brył jak również na kształcie niektórych elementów. Nawet hełm na sygnaturce został totalnie olany.
Zwróćcie uwagę na kilka miejsc:
- dach nawy "zawija się" w kierunku wieży zaraz za końcem ściany bocznej, natomiast w modelu idzie znacznie dalej zasłaniając te dwa niewielkie okienka po bokach wieży,
- same okienka w wieży wydają się być za małe,
- załamanie dachu nawy głównej przy jego dolnej krawędzi w modelu jest zbyt duże,
- brak tego załamania w dolnych partiach dachów naw bocznych,
- szczyt dachu nad wejściem bocznym (przybudówka) jest o jakieś 50-60% za krótki, co powoduje, że jego boczna połać opada pod za małym kątem,
- sygnaturka posiada nie taki jak trzeba hełm,
- sygnaturka jest źle umiejscowiona na dachu, powinna być obrócona o 90 stopni, ponieważ w oryginale krawędź podstawy jest równoległa do kalenicy, a nie jak w modelu poprzeczna,
- podstawa sygnaturki w modelu jest zdecydowanie za wysoka, powinna być znacznie krótsza,
- wydaje mi się, że nakrycie wieży w modelu jest trochę za niskie, ale to może być tylko złudzenie, spowodowane takim kątem zrobienia fotek modelu.

Reasumując, model fajny i ciekawy, ale zdecydowanie do poprawy na przyszłość. Chętnie bym go zakupił, ale niestety powyższe błędy projektowe eliminują go z mojej listy zakupów.

--

Post zmieniony (06-09-11 19:13)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
klaymen 5686 03-09-11 14:50
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
marek1 1248 03-09-11 21:11
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
Mała Mi 665 04-09-11 09:50
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie, "Świat z kartonu" 1:100  nowe
klaymen 599 06-09-11 14:34
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,  nowe
Dombeer 595 06-09-11 15:04
 Odp: [galeria] Kościół w Boronowie,  nowe
Astra28 1224 06-09-11 15:16

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024