FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-09-11 20:29  Testerzy poszukiwani
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Poszukuję sklejaczy testowych do tego modelu
Wymagania:
- komputer z drukarką (przesyłam plik pdf) i aparat cyfrowy
- doświadczenie w klejeniu modeli (na forum muszą być relacje i galerie)
- umiejętność przekazania w sposób zrozumiały błędów jakie występują w modelu popartego zdjęciami
- chęć ponownego klejenia poprawionych fragmentów aż do osiągnięcia pełnego zadowolenia i pełni szczęścia :D
Mile widziane posiadanie Corela w wersji 9 i wyżej.
W zamian oferuję dobrą zabawę i możliwość sklejenia czegoś co się nie ukazało a moze się ukazać ku radości ogółu.
Zgłoszenia proszę wpisywać w tym wątku z zaznaczeniem czy z Corelem czy bez . 5-ciu wybrańców ogłoszę w niedzielę wieczorem i roześlę plik.
Nie mam nic przeciwko zamieszczaniu relacji na forum - będzie cyrk i zabawa :D
Spośród wybrańców najlepszy otrzyma egzemplarz autorski modelu po jego wydaniu - z drugiej strony nie wiem po co bo model będzie już maił sklejony ;) No dobra - każdy wybraniec otrzyma za swa pracę jakiś losowo wybrany model mojego autorstwa! Na życzenie może być z autografem i dedykacją :D

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
01-09-11 20:47  Odp: Testerzy poszukiwani
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A jest wynagrodzenie w postaci portretów polskich królów za tą pracę?

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
01-09-11 20:59  Odp: Testerzy poszukiwani
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Darek - nie wiem po co ten sarkazm. Są ludzie, którym klejenie sprawia frajdę i lubią się tym bawić i do nich jest skierowana ta oferta. Malkontentów i stańczyków tu mi nie trzeba - znajdź inne wątki gdzie będziesz mógł się popisywać dowcipem (wg mnie dość wątpliwym).

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
01-09-11 22:15  Odp: Testerzy poszukiwani
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
fitter: Nie wiem, czy nie za wysoko ta poprzeczka: PIĘCIU WYBRAŃCÓW - no bedę trzymać kciuki, aby się udało. Zapowiada się niezły cyrk ;) Oby tylko cyrkowcy dopisali ;)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
01-09-11 23:22  Odp: Testerzy poszukiwani
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie!

Miałem napisać parę bardzo dobitnych słów.... poszedłem umyć naczynia i mi przeszło....

Albo i nie... :D

Brzmi to wszystko podobnie jak ogłoszenie o pracę - z bardzo wysokimi wymaganiami, wykształceniem wyższym, znajomością X programów a wzamian MINIMALNA płaca.

To trochę nie w porządku, że autor opracowania modelu bierze za projekt (teoretycznie) kilka tysięcy, wydawca wydając taki model zarobi ogólnie kilka-kilkanaście razy więcej, a szukają testerów, którzy sprawdzą ich pracę za darmo.... oferując najczęściej kilka modeli, których koszt produkcyjny wynosi teoretycznie kilka-kilkanaście złotych. Żenada.

Jeśli taki projekt byłby zaprojektowany i opublikowany do darmowego pobrania - wszystko fajnie. Bawimy się w modelarstwo i ogólny wolontariat. Ale niestety jest kapitalizm, za sam fakt sklejonego dla kogoś modelu nie opłacimy rachunków, bułki też nie kupimy.

To tyle. Przepraszam Cię Fitter, że zaśmiecam tym postem Twoje ogłoszenie.

A teraz nieco inaczej. Szukasz osób, które skleją model z wersji elektronicznej, którzy sobie sami wydrukują na swoim papierze. I tu jest bardzo poważny błąd. Bardzo nieprofesjonalny. Otóż powinieneś dostarczyć testerow porządnie wydrukowany model na papierze, który będzie identyczny jak ten na którym będzie wydrukowany model.

Dlaczego? Otóż wyjanienie jest bardzo proste.

Większość domowych drukarek albo rozciąga wymiar na długości (mi się tak zdażyło, dlatego teraz drukuję swoje surówki w profesjonalnej firmie poligraficznej - i nie jest to drogie - arkusz A4 kosztuje 1,50 na porządnym offsetowym papierze) albo wogóle go skaluje. Dodatkowo nie ma się gwanarcji, że np. wręgi tester druknie na laserze a części na plujce i niezgodność wymiarowa gwarantowana. I wniosek testera: model ma błędy i jest niesklejalny.

Druga sprawa - użyty papier. Nie masz kontroli czy tester wydrukuje model na papierze 200gram, czy np 160 - niby w dotyku są "sztywne" a powstaną różnice np. w zwijaniu elementów.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
02-09-11 07:57  Odp: Testerzy poszukiwani
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No to krótkie wyjaśnienie:
- primo - model sklejałem sam i jedna osoba poza mna również - błędy były poprawiane, ale było to dość dawno. jednym słowem nie pamietam czy wszystkie poprawiłem i chcę to sprawdzić
- secundo - czy w/w cztery punkty są wysokimi wymaganiami? Każdy forumowicz ma komputer więc podejrzewam, ze i drukarkę; każdy (prawie) co klei i pokazuje na forum, wszyscy mówimy po polsku a poprawione fragmenty warto spasować z innymi. Co do Corela to sprawa prosta - łatwiej przesłac mi plik z poprawiona częścią niż eksportować do pdf
- tretio - masz racje Jurku co do zasad testowania - ale nie jest to wielce skomplikowany model gdzie elementy muszą by dograne na 0.01mm bo inne nie wejdą. Taka forma testowego klejenia jaka zaproponowałem spokojnie mi wystarczy. A powyższe zasady można śmiało stosować jak ściśle współpracuje się z jednym wydawnictwem a nie jest hobbystą - wolnym strzelcem.
A nagroda (jak Jurek określił - płaca) faktycznie jest minimalna, rzekłbym nawet symboliczna. Osobiście jestem hobbystą i modelarstwo jest dla mnie rozrywką a nie dochodem. Szukając testerów szukam podobnych hobbystów a nie otwieram pośredniaka. Wszystkie druciaki jakie do tej pory zaprojektowałem tak były testowane - wśród chętnych i znajomych za przysłowiową pietruszkę. I nikt nie narzekał. Teraz daję szansę innym i jest płacz.
i jeszcze jedno Jurku - te kilka tysięcy o których piszesz chciałbym dostawac, moze przeszedłbym już na emeryturę i tylko projektował. Kwoty takie to może i wziąłbym za model typu "Bismark" w 1:100, niestety to co lubię czyli druciaki lub taki popełniony kiedyś J-5 nie znajdują popytu więc i są nisko wyceniane.

ZbiG - wystarczy sie wpisać, jesteś pierwszym który się zgłosił i przy tej frekwencji masz duże szanse.

I trochę OT - nie obraźcie się Koledzy ale moja mała aktywność w ostatnim czasie na forum wynika właśnie z chęci do unikania takich dyskusji sprowokowanych specjalnie czy też przypadkowo ale niewiele wnoszących do modelarstwa. Niestety to już nie to Forum co w pierwszych latach po powstaniu, gdzie mało kto narzekał a dużo się kleiło...

I proszę nie zaśmiecać wątku a dać szansę chętnym, może kilku się znajdzie.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-09-11 08:50  Odp: Testerzy poszukiwani
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Wystarczy wpis w tym wątku, ze jest się chętnym. I tylko tyle.
W niedzielę zobaczę ile osób się zgłosiło i do pięciu wyślę plik.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-09-11 09:09  Odp: Testerzy poszukiwani
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

To ja mam pytanie- jeśli ja jestem hobbystą to czy jak podejmę się sklejania testowego a model mi sie znudzi i go wyrzucę(albo odstawię na zawsze, bo tak często hobbysci robią) to nie będzie miał nikt pretensji?
Pytanie czysto hipotetyczne bo nie mam zamiaru sie tego podejmować, drugarke mam ale tuszu tymbardziej nie mam.

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
02-09-11 09:34  Odp: Testerzy poszukiwani
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Nie będzie pretensji, chociaż liczę na skończenie modelu, przynajmniej jeśli chodzi o płatowiec.
A jeśli chodzi o oszczędność tuszu to mogę przygotować plik tylko z konturami, więc i czarnego za wiele nie pójdzie.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-09-11 09:52  Odp: Testerzy poszukiwani
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Z chęcią spróbuję. Moje referencje to:
- współpraca z K. Obuszyńskim przy klejeniu testowym jego modelach samochód (wczesne WAKi)
- współpraca z M. Dworaczykiem przy jego modelach teraz (sklejałem testowo Onagera)

Drukarka plujka jest, cyfrówka jest, Corel też (chodź wolę PDFy by nie było rozbieżności)

Do wglądu galerie i moja strona. W razie pytań lub chęci współpracy proszę o kontakt na: dariusz.poprawski@gmail.com

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024