FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-08-11 10:17  [R/G] Gloria victis - zatopiony ORP Gryf, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wszystko zaczęło się od tego zdjęcia, które kiedys tam wpadło mi w ręce i które mocno do mnie przemówiło:

Wrak stawiacza min "Gryf" w helskim porcie, 3 września 1939.
Zdjęcie będące gotowym pomysłem na dioramę, Wymowne. Symboliczne. Takie jak lubię.

No i w piątek, 2 dni temu, wywlokłam Gryfa z waiting roomu i ruszyłam z budową.

Fly Model nr 115, autorstwa Grzesia Nowaka. Przeskalowany do 1/400.

Praca tak ruszyła z kopyta, że zapomniałam zrobić fotki zatekturkowanych wręg... Dopiero kadłubek:


Jako podstawka posłużył mi kawałek styroduru. W styrodurze wydrążyłam dziurę pod okręt:


Dziurę pomalowałam na razie na czarno, umieściłam w niej kadłub, zamocowałam pierwszą warstwą czarnej szpachli:


Dziś będę działać dalej.

--

Post zmieniony (18-10-11 09:03)

 
29-08-11 10:24  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wrakowa zaraza rozszerza się :-)

 
29-08-11 10:32  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tam zaraz zaraza ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 10:42  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zaraza to się rozszerza ale raczej dzięki wirusowi AH1N400 czyli skala 1/400. Katarzyna jest nie do "pobicia" i "ciągnie" cały peleton zarażonych.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-08-11 10:50  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tak patrzę, patrzę i myślę z zazdrością: że też JA wcześniej nie wpadłem na ten wspaniały pomysł z Gryfem!

Po skończeniu wraku Bismarcka będę robił Tone 1:200, bo dotąd widzialem całego tylko na zdjęciach. Jak coś nie będzie pasować, to od razu nawrzucam autorowi :-). Pracując jednakże przy wraku - i oglądając Twoje cudeńka - nabrałem apetytu na takie różne nietypowe różności w czterysetce. Pewnie będę robił jednocześnie Tone i jakieś małe fajne cóś.

P.S. Jak robisz 1:400 drabinki (nie relingi) ????

 
29-08-11 10:56  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Parę drabinek w życiu zrobiłam ręcznie, ale dałam sobie spokój - wychodzą krzywe i brzydkie. W tej chwili kupuję blaszki z Abera - idealnie nadają się drabinki do skali 1/700. Są duzo delikatniejsze niż oryginalne 1/400.

Z nietypowych różności to "Livadia" za mną łazi. Od miesiąca mniej więcej. I nie chce przestać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 10:58  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

700 nie są zbyt wąskie?

 
29-08-11 10:59  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jedno z najbardziej znanych zdjęć z kampanii wrześniowej. Chętnie zobacze tę scenkę w 3D.
Sporo wody jednak będziesz musiała dolać.
Okręt jest zanurzony aż do poddstawy masztu. Przypuszczam że pokład dziobowy jest całkowicie pod wodą a i rufy wystaje zaledwie odrobinka.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-08-11 11:07  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na siedemsetkowej blaszce, tak jak na czterysetkowej, są bodaj cztery szerokości drabinek (jak nie zapomnę, zrobię na jutro fotkę).
Z blaszki czterysetkowej do wykorzystania nadają się dwie drabinki najwęższe, z siedemsetkowej chyba wszystkie. Są czasem na okrętach takie wąziutkie drabinki.

Stary - na moim Gryfie znajdzie się jedno celowe, świadome i dobrowolne "fałszerstwo": zachowam mianowicie banderę na gaflu. W celach wyłącznie symbolicznych.
Wody owszem będę musiała sporo dolać, ale damy radę. Ograniczała mnie grubość posiadanego styroduru: drążąc dziurę pod kadłub i tak przegryzłam się przez styrodur na wylot. Na obrzeżach "podstawki" chyba dobuduję 2-3-mm ramki, żeby mi się woda nie wylewała ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 11:34  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kasiu, mam gdzieś w piwnicy kawał styroduru o grubości około 4-5cm. Jeśli Ci się przyda mogę go przekazać. Z tego co wiem będziesz w Łodzi we wrześniu więc jest okazja.

 
29-08-11 11:43  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A woda będzie taka ciemna, kolorowa, nietransparętna? czy wobec wystawania Gryfa podan styrodur pokusisz się o lekko przeźroczysta wode? W porcie woda spokojna to pewnie troche wraku było widać pod taflą.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
29-08-11 11:57  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też kiedyś myślałem o takiej dioramce!
Czy zamierzasz wrak zrobić tak jak na tej fotce z pierwszego postu (zdjęcie zrobione chyba po kapitulacji Helu), czy też zaraz po zatopieniu z kompletną artylerią? Część dziobowa paliła się wiele godzin, więc bandera raczej nie miała szans tego wytrzymać...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-08-11 12:00  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witaj
Gratuluje pomysłu !! Tylko tyle :-) Będę obowiązkowym gościem :-)
Pzdr

 
29-08-11 12:20  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

viltianus, jestem pełen podziwu dla Twojej twórczości. W związku z tym ze nie rozkręciłaś się jeszcze na dobre z tym Gryfem; proponuje dorzucić do niego także zatopionego w tym samym czasie w Helu kontrtorpedowca ORP Wicher. Wichra zatopiono wprawdzie przy molo ale, potem (na pewien czas) został wyholowany na środek basenu. Sytuację przedstawia poniższa fotka:

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum10/622d.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
29-08-11 12:22  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Woda będzie taka trochę transparentna, znaczy trochę Gryfich burt będzie widać. Dlatego - dzięki, TomS - wystarczy mi ten styrodur, który mam.
Wrak chcę zrobić tuz po zatopieniu, z kompletną artylerią. Bandera będzie: jako symbol.
Zdjęcie Wichra znam. Nie na tej dioramie. Ta ma być poświęcona wyłącznie Gryfowi.
Dla Wichra znajdę inną opowieść.

--

Post zmieniony (29-08-11 12:23)

 
29-08-11 13:02  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,też jestem,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-08-11 15:17  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Edekyogi 

 

Kasiu, jak zawsze pełen podziwu dla Twojego talentu. A chętnie bym zobaczył w Twoim wykonaniu ostatnie chwile Groma w fiordzie Rombakas - jak na obrazie Adama Werki: http://www.graptolite.net/ship/Grom_hulewicz.html
Czterdzieści lat temu sam próbowałem coś takiego popełnić. Nawet obie "połówki" kadłuba (też w 1/400) przykleiłem do podstawki. a potem wylądowało to gdzieś w kuble. Cierpliwości nie starczyło...

 
29-08-11 15:19  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Hm, hm.
:)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 20:27  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

... z całym szacunkiem dla twórczości Pana Werki (dla mnie nr 1 wśród artystów marynistów) jest to tylko Jego wizja tej tragedii.
Jeżeli wiemy jak i gdzie został trafiony Grom oraz jakie zniszczenia wyrządziły bomby to patrząc na ten obraz fizycznie nie było możliwe aby te dwie części okrętu stały niemal jak spławiki.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
29-08-11 20:35  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
Edekyogi 

 

kari napisał:

> ... z całym szacunkiem dla twórczości Pana Werki (dla mnie nr 1 wśród artystów marynistów) jest to tylko Jego wizja tej tragedii. Jeżeli wiemy jak i gdzie został trafiony Grom oraz jakie zniszczenia wyrządziły bomby to patrząc na ten obraz fizycznie nie było możliwe aby te dwie części okrętu stały niemal jak spławiki. -----------------------------------------------------------------------------------------------------
I co z tego?
Do Matejki też masz pretensje za obraz Bitwa pod Grunwaldem, który poza bitewnym kurzem też ma mało co wspólnego z rzeczywistością?

Post zmieniony (29-08-11 20:36)

 
29-08-11 23:45  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

A wywrócony na prawą burtę Wicher będzie ? Nie żebym lubił ten widok ale w parze raźniej.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-08-11 00:48  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patrzę, Kasiu, jak topisz mój projekt... Rany, ile to lat temu projektowało się tego Gryfcia ręcznie jeszcze...
Mam nadzieję, że wybaczysz mi wszelkie błędy projektowe.

--
MacGregor

 
30-08-11 08:46  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na tej dioramce będzie Gryf i tylko Gryf. Nie będzie Wichra, nie będzie też ściany doku (choć być powinna).
Grzegorz - ten projekt bardzo miodnie się skleja. Że ręcznie projektowany? No i fajnie. Co to, ręcami źle?
A błędy to ja robię. Sklejając.

Dziś nieco podniosłam przyszłe lustro wody (o ok. 1,5 mm): chyba powinno wystarczyć. Dokleiłam klapy rufowych wyrzutni, kawałek odbojnicy na lewej burcie, zaczęłam stawiać nadbudówkę dziobową.
Aha, zrobiłam też tory minowe.
Pokład pomalowałam (wstępnie) na szaro. Docelowo będzie taki jak burty.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-08-11 08:51  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,czy nie byłoby Ci wygodniej wykonywać model na małej podstawce i gotowy dopiero utopić w masie ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-08-11 08:53  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Myślałam o tym. Ale po namyśle doszłam do wniosku, że chyba jednak nie. Wolę robić na topielcu.

EDIT: Obiecałam wczoraj zrobić zdjęcia drabinek. Zrobiłam. Zerknijcie tutaj , pierwszy wpis od góry.

--

Post zmieniony (30-08-11 09:17)

 
30-08-11 10:00  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Baaardzo Ci dziękuję za wykład o wyższości siedemsetek nad czterechsetkami. Pędem je nabędę :-)

 
30-08-11 10:52  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Czy mógłbym prosić o wymiar (szerokość) tych drabinek w skali 1:400?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
30-08-11 10:59  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Najwęższe mają niecały 1 mm szerokości, najszersze ok. 3 - 3,5 mm. Podaję z pamięci, jak chcesz, to na jutro zrobię zdjęcia przy linijce.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
30-08-11 11:04  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Przybliżony wymiar mi wystarczy. Dziękuję za informację :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
30-08-11 11:48  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

viltianus, czy znasz tę fotkę?

http://images46.fotosik.pl/1024/43d393a3b2264391.jpg

Jeżeli nie... to pewnie pomoże Tobie w odwzorowaniu zniszczonej nadbudówki Gryfa, a także w ustawieniu kadłuba względem lustra wody.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-08-11 12:01  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tej akurat nie znałam.
BARDZO dziękuję.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 00:53  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Skalowanie modelu do 1:400 w przypadku, gdy w tej skali jest dostępny przyzwoity model naszego GRYFA to lekka perwersja :]

Ale na efekty czekam z zapartym wdechem, bo GRYF to jedna z moich ulubionych jednostek!!


A.

PS
Kaśka - masz może monografię naszego minowca? Tam jest trochę fotek po zatopieniu.

--

 
31-08-11 08:21  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Crolick - ale model JSC jest mocno uproszczony...
Monografię mam, korzystam. Dzięki.

Dziś pracowałam głównie na zdjęciu, które wczoraj podlinkował kari:

Pokazuje ono wygląd dziobowej części Gryfa.
Jedno, czego jestem absolutnie pewna: reling pomostu dowodzenia został rozerwany i smętnie zwisa. Relingi bocznych pomostów wyglądają na zachowane, może co najwyżej trochę posiekane odłamkami. Szyby w oknach sterówki pewnie powypadały, to i owo się pogięło - ale np. dalmierz tuż za pomostem jest w świetnym stanie, tylko trochę przekrzywiony.
Gryf dostał pocisk z któregoś niemieckiego niszczyciela w prawoburtową część nadbudówki dziobowej, albo w pokład tuż obok niej. Tak czy owak tej dziury nie będzie widać, całkowicie schowała się pod wodą.
Na zdjęciu widać też pojedyncze dziobowe działo, ustawione niemal w pozycji na baczność. Oba dziobowe działa zamierzam ustawić nieco inaczej, tak jak na zdjęciu poniżej (przedstawiającym wypalony wrak Gryfa już po wojnie):


No i wygląd modelu po dzisiejszym poranku.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 08:41  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kasiu! To nie tak!
Przyjrzyj się dokładniej pierwszemu zdjęciu od kari'ego: z pomostu (nawigacyjnego?) zwisają tylko smętne szczątki, a poniżej widać wielką dziurę po "fandze prosto w nos"! Na tym pomoście pierwsze, co się ostało, to podeścik z dalmierzem; tuż przed nim nie ma po prostu NIC!!!
Zdjęcie poniżej tylko to potwierdza.
Andrzej

 
31-08-11 08:54  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Myślisz, że takie zupełne nic?
No dobra, zrobię trochę większą demolkę.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 09:09  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wielkie NIC, czyli wielka dziura! Z tego całego gretingu najwyżej trochę listawek po bokach!

 
31-08-11 10:01  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

... te fotki z netu także powinny pomóc w jak najbardziej wiernym odwzorowaniu dioramki:

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/ok16.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/ok11.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/ok12.jpg
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/gryf.jpg

... warto zwrócić uwagę, że praktycznie nie widać prawego pomostu (pokładu) namiarowego, który jest pod wodą.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-08-11 10:21  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Po przyjrzeniu ... pod wodą może i coś jest , ale na pewno nie skrzydło pomostu; najwyżej jakieś szczątki!!!
Być może "zdmuchło" go przy okazji trafienia w przód pomostu!
A.

Post zmieniony (31-08-11 10:24)

 
31-08-11 10:24  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Kari - dzięki.
Andrzej - skrzydeł pomostu będę bronić. Na różnych zdjęciach poziom wody jest różny w stosunku do np. pokładu okrętu, raz wyższy, raz niższy. Ja zrobię poziom zdecydowanie niższy, więc skrzydło pomostu będzie wystawało.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
31-08-11 10:53  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Boję się, że chcesz bronić straconej pozycji...! Przyjrzyj się uważnie ostatniemu zdjęciu z linka od kari'ego... W miejscu, gdzie powinna się zaczynać osłona tego skrzydła, sterczy coś jakby cień strzępka i nic więcej! Boję się, że z tego pomostu zostało tylko tyle, ile można się dopatrzyć na tej malutkiej fotce, którą dziś dołączyłaś; zaledwie część samego podestu przylegająca do nadbudówki!
A.

 
01-09-11 08:15  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Przyjrzałam się dokładnie zdjęciom i faktycznie, Andrzej mia rację. Prawego skrzydła pomostu nie ma, w nadbudówce dziura... Cóż. Trzeba się było wziąć za niszczenie.
Efekty niszczenia jeszcze nie są ostateczne. Jak wyschną, będą robione dalej.

Poza tym postawiłam nadbudówkę śródokręcia, zaczęłam robić komin, świetliki. Pomalutku do przodu.



--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-09-11 08:30  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego. W tej chwili nadbudówka wygląda niczym: mój model miał "mały" wypadek ;)
Trzymam kciuki i czekam na więcej.

Pozdrawiam
Tomek

 
01-09-11 09:20  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
kari   

... niezły czad z tą demolką "gsd" ;-). ... w związku z tym, że napisałaś: "efekty niszczenia jeszcze nie są ostateczne" proponuję sponiewierać szpardek dziobowy wraz z nadbudówą na prawej burcie (zaznaczenie na fotce).

http://images49.fotosik.pl/1045/8306f45bd934c8aa.jpg

 
01-09-11 09:30  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

kari - zdemolujemy, zdemolujemy :)
Spodobało mi się :)

Najpierw chcę postawić nadbudówki, maszty i tyle drobnicy, ile się da, potem będę to rozwalać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-09-11 10:20  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ała...! STOP!!! STOP!!!
Wpadłas w szał niszczenia! Pohamuj się!
Przednia część pomostu - owszem; ale na wysokości podestu dalmierza i dalej powinno być z grubsza o.k., a Ty wypaliłaś wszystko, aż do masztu!!! Zresztą również przód został rozerwany/zdmuchnięty eksplozją, ale nie stopiony!!!
Więcej nie zgłoszę Ci żadnych uwag tego typu bez możliwości skutecznego powstrzymania Cię przed dokonaniem tak totalnych zniszczeń!
Porozmawiamy o tym jeszcze in vivo!
Andrzej

 
01-09-11 11:09  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Milo mi widzieć, że nie tylko ja demoluję modele :-))))

 
01-09-11 11:16  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

W tej chwili Gryf rzeczywiście jest ZBYT mocno zdemolowany - ale będę go teraz nadbudowywać.
Dajcie mi ze 2 dni a wszystko wróci do ludzkiego wyglądu.
Akra - podglądam Bismarcka, podglądam... Ten piasek dla szynszyli wygląda ciekawie.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
01-09-11 11:26  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Akra: na szczęście póki co, nie przekroczyłeś progu zniszczeń dokonanych przez Aliantów...
Kasia: mam nadzieję... odtworzenie spalonej na popiół blachy pancernej też może stanowić wyzwanie...
Andrzej

 
02-09-11 08:02  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Doszłam do wniosku, że czas się pomału zabrać za wodę. Na początek podniosłam poziom wody o ok. 2 mm:

Dodatkowa warstwa tekturki 1 mm, trochę żelu Vallejo oblepiającego kadłub, rozciapcianego na całej podstawie na kształt drobnych fal, na to sztywna przezroczysta folia przycięta w kształt kadłuba okrętu, umocowana do podstawy żelem Vallejo (to te białe placki. Placki wyschną i sprzezroczyścieją).

Postawiłam rufową nadbudówkę, tę, co zachowała się w zasadzie bez uszkodzeń:

Do tego trochę detali na pokładzie, zaczęłam też odbudowywać GSD i stawiać drobnicę.


--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
02-09-11 20:48  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP
Teledzin   

O ile pamiętam, niektóre źródła podają, że rufowa nadbudówka została trafiona podczas walki z niszczycielami niemieckimi 3 września i zniszczone zostały stojące tam przeciwlotnicze boforsy. Pozdrawiam

Post zmieniony (03-09-11 09:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024