FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-08-11 10:17  [R/G] Gloria victis - zatopiony ORP Gryf, 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Wszystko zaczęło się od tego zdjęcia, które kiedys tam wpadło mi w ręce i które mocno do mnie przemówiło:

Wrak stawiacza min "Gryf" w helskim porcie, 3 września 1939.
Zdjęcie będące gotowym pomysłem na dioramę, Wymowne. Symboliczne. Takie jak lubię.

No i w piątek, 2 dni temu, wywlokłam Gryfa z waiting roomu i ruszyłam z budową.

Fly Model nr 115, autorstwa Grzesia Nowaka. Przeskalowany do 1/400.

Praca tak ruszyła z kopyta, że zapomniałam zrobić fotki zatekturkowanych wręg... Dopiero kadłubek:


Jako podstawka posłużył mi kawałek styroduru. W styrodurze wydrążyłam dziurę pod okręt:


Dziurę pomalowałam na razie na czarno, umieściłam w niej kadłub, zamocowałam pierwszą warstwą czarnej szpachli:


Dziś będę działać dalej.

--

Post zmieniony (18-10-11 09:03)

 
29-08-11 10:24  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wrakowa zaraza rozszerza się :-)

 
29-08-11 10:32  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Tam zaraz zaraza ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 10:42  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zaraza to się rozszerza ale raczej dzięki wirusowi AH1N400 czyli skala 1/400. Katarzyna jest nie do "pobicia" i "ciągnie" cały peleton zarażonych.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
29-08-11 10:50  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tak patrzę, patrzę i myślę z zazdrością: że też JA wcześniej nie wpadłem na ten wspaniały pomysł z Gryfem!

Po skończeniu wraku Bismarcka będę robił Tone 1:200, bo dotąd widzialem całego tylko na zdjęciach. Jak coś nie będzie pasować, to od razu nawrzucam autorowi :-). Pracując jednakże przy wraku - i oglądając Twoje cudeńka - nabrałem apetytu na takie różne nietypowe różności w czterysetce. Pewnie będę robił jednocześnie Tone i jakieś małe fajne cóś.

P.S. Jak robisz 1:400 drabinki (nie relingi) ????

 
29-08-11 10:56  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Parę drabinek w życiu zrobiłam ręcznie, ale dałam sobie spokój - wychodzą krzywe i brzydkie. W tej chwili kupuję blaszki z Abera - idealnie nadają się drabinki do skali 1/700. Są duzo delikatniejsze niż oryginalne 1/400.

Z nietypowych różności to "Livadia" za mną łazi. Od miesiąca mniej więcej. I nie chce przestać.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 10:58  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

700 nie są zbyt wąskie?

 
29-08-11 10:59  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jedno z najbardziej znanych zdjęć z kampanii wrześniowej. Chętnie zobacze tę scenkę w 3D.
Sporo wody jednak będziesz musiała dolać.
Okręt jest zanurzony aż do poddstawy masztu. Przypuszczam że pokład dziobowy jest całkowicie pod wodą a i rufy wystaje zaledwie odrobinka.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-08-11 11:07  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Na siedemsetkowej blaszce, tak jak na czterysetkowej, są bodaj cztery szerokości drabinek (jak nie zapomnę, zrobię na jutro fotkę).
Z blaszki czterysetkowej do wykorzystania nadają się dwie drabinki najwęższe, z siedemsetkowej chyba wszystkie. Są czasem na okrętach takie wąziutkie drabinki.

Stary - na moim Gryfie znajdzie się jedno celowe, świadome i dobrowolne "fałszerstwo": zachowam mianowicie banderę na gaflu. W celach wyłącznie symbolicznych.
Wody owszem będę musiała sporo dolać, ale damy radę. Ograniczała mnie grubość posiadanego styroduru: drążąc dziurę pod kadłub i tak przegryzłam się przez styrodur na wylot. Na obrzeżach "podstawki" chyba dobuduję 2-3-mm ramki, żeby mi się woda nie wylewała ;)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
29-08-11 11:34  Odp: [R] Gloria victis - zatopiony ORP "Gryf", 1/400
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kasiu, mam gdzieś w piwnicy kawał styroduru o grubości około 4-5cm. Jeśli Ci się przyda mogę go przekazać. Z tego co wiem będziesz w Łodzi we wrześniu więc jest okazja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024