FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
14-05-12 23:35  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Spychacz. Reling własnoręcznie wykonany tylko wtedy jest "wisienką na torcie" gdy jest idealnie prosty, równy, symetryczny itd.
Po sobie widzę ile zachodu kosztuje w miarę satysfakcjonujące jego wykonanie z drucików.
A ja przecież buduję "giganty" w setce gdzie relig powinien być bułką z masłem.
Gdybym budował modele w dwusetce to nawet bym się nie zatanawiał a Twoje relingi tylko mnie w tym utwierdzają.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-09-12 21:18  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Dzięki za odpowiedzi do mojego poprzedniego postu, zapomniałem odpisać.

Spychacz relingi są fotorawione firmy GPM.

Art przy tym modelu zastosuję gotowe relingi w następnym wykorzystam Twoje rady.

Stary będę ćwiczył i może kiedyś wyjdzie mi wisienka na torcie.

Czas na małą aktualizację. Postępów nie ma za wiele ponieważ całą nadbudówkę wykonywałem od podstaw. Poprzednia uległa uszkodzeniu i nie miałem jej jak ratować ponieważ nie pasowała do pokładu. Przepraszam za jakość zdjęć ale aktualnie nie mam jak robić lepszych. Zastanawiam się nad waloryzacją wylotów kanałów wentylacyjnych. Mam gotowe blaszki ale nie bardzo widzę dobranie odpowiedniego koloru. Czy naklejnie wyciętych samych elementów wentylacyjnych na gotową część jest prawidłowe? Chodzi mi o te ciemnie pola z imitacją siatki widoczne po lewej stronie tego elementu:



Oto moje wypociny, cała nadbudówka:



Oraz maszt. Trochę się przy nim napracowałem, wygląda jak wygląda nie jest chyba zły ale też nie powala na kolana. Trochę się namęczyłem przy odczytywaniu rysunków montażowych ale galerie innych modelarzy pomogły mi w wykonaniu masztu. Wykonany z drutu miedzianego i stalowego.



Całość wymaga jeszcze kilku korekt, później nadbudówkę zabezpieczę przed ewentualnym zniszczeniem. Pomimo, że musiałem robić dwa razy to samo model klei się przyjemnie w między czasie próbowałem odpocząć przy czym inny ale i tak finalnie wróciłem do Oyodo.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na komentarze :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-09-12 16:00  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Popieram ZbiGa - maszt wykonałeś świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-09-12 19:24  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za miłe słowa. Dobrze wiedzieć, że komuś to się podoba.
Zacząłem pracę nad wykończeniem nadbudówki głównej. Oto dwa detale:



I elementy razem:



Brakuje jeszcze kilku szczegółów po czym złożę całą nadbudówkę. Ponawiam pytanie odnośnie wylotów wentylacji.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-10-12 21:28  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Siemanko.

Prawie skończyłem obie nadbudówki i zastanawiam się nad wykonaniem olinowania na maszcie nadbudówki rufowej. Na rysunkach zwisają podwójne linki na bloczku. Co widać na drugim zdjęciu w pobliżu jednogroszówki.
Te bloczki mają być w kształcie krążka czy raczej kulki? Wiem, że w tej skali to mało istotne ale pytam z ciekawości. I te linki mają zwisać bezwiednie jak wynika z rysunków? Np. w relacji Szyszkownika są przymocowane do nadbudówki.
Oto moje wypociny:



Następnym razem pokaże zdjęcia gotowych nadbudówek :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-10-12 23:04  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Maszt bardzo fajny.
Bloczki powinny być w kształcie krążka, a liny powinny być przymocowane do pomostu sygnałowego.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-10-12 08:10  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Jak na wypociny.... bardzo dobrze się pocisz ;) resztę napisał już Spychacz.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-10-12 17:18  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spychacz dzięki za odpowiedź :)
Autor opracowania przedstawia coś takiego:



Na planie generalnym jest identycznie, nie zaznaczono miejsca w którym mają zbiec się linki. Stąd moje pytanie...
Zmieniłem też kolejność prac. Wg instrukcji najpierw trzeba skleić nadbudówkę a później w nią wkleić maszt. Nie chciałbym sklejać masztu na gotowej nadbudówce, byłoby to strasznie niewygodne. Dlatego podzieliłem masz na dwie części, górna to cała kratownica która będzie naklejona na część nadbudówki a dolna to tylko 3 słupki. Po przyklejeniu nadbudówki do pokładu skleję maszt.

Szkutnik takich wypocin mam dużo więcej np. to na zdjęciu poniżej. Ale chce pokazać wszystko razem :)



--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
01-01-13 21:03  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam :)

Czas na małą aktualizację. Nadbudówkę główną chciałem wykonać w 100 % ale prace nad działkami idą bardzo powoli dlatego wykonam je na koniec. Zdjęcia kilku detali na nadbudówce głównej:







Nadbudówka nie jest mocno zdetalizowana ale zajęła mi sporo czasu. Brakuje jeszcze radaru i masztu ale przykleję je na koniec ponieważ nie chce żeby uległy zniszczeniu. Model jest dobrze opracowany, wszystko dobrze spasowane. Moim zdaniem niektóre elementy powinny być wydrukowane na cienkim papierze - takim jak wręgi. Chodzi mi o wszelkie małe tuleje, nie ma opcji żeby papier się nie rozwarstwiał. Poza tym nie mam żadnych uwag.

Ogólny widok na nadbudówkę:



A to nad czym obecnie pracuje:




Wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-01-13 08:43  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nadbudówka fajnie Ci wyszła . Czy w realu różnice kolorów też tak widać ? A jeśli chodzi o działa to może postaraj się obciąć te ząbki i zastąpić je cienkimi paskami z kartonu 0,5mm , zerknij w mojej relacji .
czekam na cd ;)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024