FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-08-11 21:32  [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Chciałbym zaprosić do mojej kolejnej relacji. Wybór padł na Oyodo z GPM-u. Model ten podobał mi się dłuższy czas i w końcu nie wytrzymałem i kupiłem go. Jest to mój pierwszy okręt, całe życie kleiłem samoloty i chciałem zrobić sobie odskocznię. Samego okrętu chyba nie muszę opisywać ponieważ była już relacja Szyszkownika i jest prowadzona przez DaFiXa. Z tym, że ja nie będę swojego modelu malował. Nie zakupiłem wręg, elementów fototrawionych czy relingów, postaram się sam zrobić jak najwięcej. Może koniec tego nudzenia i kilka fotek:

Szkielet był wzmacniany na całej długości, nie było z nim żadnych problemów:


Poszycie dna i śruby, z tego co pamiętam poszycie wyszło mi za długie ale bez problemu dało się to naprawić:


Nadbudówka, tutaj dopiero zobaczyłem ile pracy jest przy sklejaniu okrętów, spasowana dobrze, przynajmniej do tej pory:


No to co misie lubią najbardziej... relingi. Przez nie na pół roku zawiesiłem budowę bo nie mogłem znaleźć sposobu na ich sklejenie. Próbowałem owijać drut na deseczce, sklejać na szablonie ale nic z tego nie wychodziło. Dopiero Jarod powiedział mi co robię źle i praca ruszyła do przodu, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Oto efekty:


Jedno ze zdjęć zamieściłem już w relacji Spychacza i następne relingi będą robione jeszcze inaczej. Szukam ideału i wszystko będę starał się na bieżąco opisywać. Ten był robiony z drutu 0.15 mm, następne będą miały słupki o grubości 0.2 mm a poprzeczki 0.15 mm.
Tyle tego zanudzania, wszystkich zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (19-09-11 17:19)

 
28-08-11 22:10  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Nareszcie. Jest bardzo dobrze. Powodzenia

--
Pozdrawiam Kacper

 
28-08-11 22:19  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cieszę się, że zdecydowałeś się na relację. Z kadłubem poradziłeś sobie bardzo dobrze. O relingach już pisałem. Nie podoba mi się tylko kolor śrub. Proponowałbym pomalować je jakimś metalizerem. Ja użyłem Humbrola 54.

Pozdrawiam.

PS. Mam nadzieję, że odskocznia Ci się spodoba i zostaniesz zagorzałym okrętowcem:)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-08-11 22:27  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Windus wziął się za okręt! Miałem zacząć Mi-24, ale ponieważ mamy sklejać go równocześnie, to poczekam :) Powodzenia w budowie!

--

Post zmieniony (28-08-11 22:27)

 
28-08-11 22:44  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

HO ho ho. Nareszcie, w końcu, alleluja i do przodu!

Post zmieniony (29-08-11 10:44)

 
29-08-11 16:54  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki chłopaki za wsparcie, na pewno się przyda. Jasiek gdybym wiedział, że już masz Mi-24 to inaczej bym to rozegrał ale chyba nigdzie nam się nie śpieszy.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-08-11 19:59  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Relingi rewelacja windus:) Mam nadzieje ze prace będą szły już systematycznie.
A na Mi-24 też się pisze :P

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
29-08-11 20:28  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też mam nadzieję, że teraz pójdzie w miarę systematycznie. Co prawda mam kampanię wrześniową i moja lepsza połówka będzie mi marudzić ale jakoś sobie poradzę.
Dokleiłem kilka detali:

Będzie ciężko z tymi relingami ale jestem dobrej myśli. Przy okazji przemaluje te śruby o których pisał Spychacz.

--

Post zmieniony (29-08-11 20:41)

 
29-08-11 23:38  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Windus - a co to za lipa z tymi szybami, już mi przeszklić - chyba że robisz standard.

 
29-08-11 23:56  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam, nadbudówka zapowiada się fajnie, pozdrawiam i kibicuję.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
30-08-11 07:25  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Standard, nie standard przeszklenie musi być! :)

 
30-08-11 07:41  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Widzę kolejny Oyodo na warsztacie. Brawo. Będę śledził postep prac.
Oszklenie sterówki wypadałoby zrobić, bo doda osobliwego uroku temu miejscu.
Wytrwałości.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-08-11 09:16  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Ile jeszcze przede mną...
Przed sobą masz maszt w tej nadbudówce.
I tutaj zauważyłem pewną niezgodność u Szyszkownika i na okładce względem rysunków w środku. Dlatego postanowiłem to napisać.
Na okładce prostopadłe druty (nie mam pojęcia jak to nazwać, reja to raczej nie będzie) są wygięte w stronę rufy to samo u Szyszkownika, widać na tym zdjęciu:
http://i274.photobucket.com/albums/jj270/szyszkownik/DSC07264.jpg
Okładka + instrukcja ( tutaj widać iż są wygięte ku dziobu)

W PM również są w kierunku dziobu.

--
Pozdrawiam Kacper

 
30-08-11 10:36  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

DaFix
Brawo za zgłębianie tematu. Fakt, te odnogi górne masztu powinny być skierowane lekko ku dziobowi. Położenie ,,do tyłu" jest nieprawidłowe.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-08-11 16:47  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jarod wyskoczyłeś z tymi szybkami, poczekaj znajdę Cię... :) ale najechaliście mi na ambicję i zrobię te szybki. Tylko mam jedne pytanie, czy mam wyciąć otwory i podkleić od środka folię czy małe kawałki foli wkleić w puste miejsce?
DaFiX dobrze, że widzisz takie szczegóły. Dzięki Panowie za wsparcie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 17:08  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Znasz bajkę o Ty Mnie tu Mnie - nie wiem jak to zrobisz więc kombinuj. Najprościej by było odkleić ściankę , rozkleić i wkleić cienką folię pomiędzy ścianki. Jeżeli nie da radę teraz tego odkleić to pozostaje Ci zostawić to tak jak jest, ja cię do niczego nie zmuszam. Tak jak Ci pisałem w mailach to jest twój model i tobie ma się podobać, a nie modelarzowi teoretykowi. Ale miło by było.

 
30-08-11 18:28  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cienka folia nie jest najlepszym pomysłem przy tak dużych powierzchniach przeszklonych. Ma tendencje do zaginania się, a poza tym po wycięciu okienek całość stanie się dość wiotka i folia tego nie wzmocni. Proponuję użyć plastikowej szybki z jakiegoś pudełka. Dość dokładny opis całego procesu znajdziesz TU (cała strona).

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-08-11 18:33)

 
30-08-11 20:07  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Cienka folia w zupełności wystarczy. Otwory okienne nie są aż takie duże aby po wklejeniu foli ścianki się pofałdowały tym bardziej że są one sklejone z dwóch kartoników - chyba że ta ścianka jest wydrukowana w wycinance dwustronnie. Wystarczy wykorzystać cieniutką folię wykorzystywaną w rzutnikach do prezentacji wyświetlanych na ścianie - ale materiałów jest tyle że ho ho. Poza tym jeżeli sklejamy taką ściankę z dwóch kartoników to od wewnętrznej strony możemy kartoniki usztywnić lakierem bezbarwnym i po wklejeniu nawet najcieńszej foli sztywność takiej ścianki jest gwarantowana. Celowo o tym pisze bo wiem że Windus nie stosuje cyjanoakryli do impregnacji powierzchni ;-)

Post zmieniony (30-08-11 20:23)

 
30-08-11 20:43  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ścianki się na pewno nie pofałdują, natomiast chodziło mi o wzmocnienie słupków, które mają ok. 0,5 mm szerokości. Poza tym plastikową szybkę wystarczy przykleić tylko do ścianek nad i pod otworami; nie trzeba jej przyklejać do słupków. W przypadku folii, jeśli nie przykleimy jej do słupków istnieje ryzyko, że będzie od nich lekko odstawała - tak mi się przynajmniej wydaje:)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-08-11 21:24  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Pogodzę Was :)

Obaj piszecie w zasadzie o tym samym. Folia o której wspomina Jarod to nie zwykła, giętka folia, blisko jej do produktów używanych przez Spychacza. Jest ona wspaniałym, złotym środkiem, bo właśnie jest czymś pomiędzy cienką folią a grubszym przeźroczystym plastykiem z opakowań.

 
30-08-11 21:25  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie coś wymyślę. Już rozkleiłem ten element chociaż nie było łatwo. Folię lub szybkę znajdę jutro w biurze, dużo tam przydatnych rzeczy :D. Arkusze były pomalowane caponem i to wszystko jeśli chodzi o wzmacnianie bo jak pisał Jarod nie uznaje CA. Mam też pomalowany drut na relingi jak zrobię coś konkretnego to zamieszczę fotki. Nie wiedziałem, że moja relacja będzie cieszyła się takim zainteresowaniem :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 21:53  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A mówiłem Ci abyś kleił budziolem, dawkując rozcieńczalnik nitro nie miał byś problemu z rozklejeniem.
A zainteresowanie jest, no bo jak inaczej.
Ja wykorzystuję też jako szybek folię od koszulek na dokumenty, są takie do kupienia trochę sztywniejsze ale tak gładkie i przezroczyste jak szyba.
Niestety folia o której wcześniej pisałem może utrudniać profilowanie powierzchni obłych - tak jak to miało miejsce przy Uranami na ścianach sterówki - ale jest na to sposób, profiluje się nagrzaną metalową grubą igłą na gumce myszce, pod wpływem ciepła folia przybiera pożądany łuk i można element ściany odpowiednio wyprofilować. Ale w twoim przypadku wystarczy tylko naciąć nożykiem i zagiąć - a uwaga tak za pamięci jak byś kiedyś miał wyginać przeszkloną ściankę.

 
30-08-11 22:02  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Właśnie taką folię na dokumenty zastosuje, dziś chowałem ją do szafki i została mi w pamięci. Co do kleju to ten element był klejony jeszcze przed naszą rozmową i uwierz wspominałem ją rozrywając te dwa elementy... Ale jakoś to wygląda. A skoro mowa o profilowaniu to jak się robi relingi jeśli mają kształt np. sześciokąta? wyginać poprzeczkę do odpowiednich kątów czy sztukować krótkie elementy? Mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-08-11 22:34  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Robisz sobie szablon z kartnu 0,5 mm minus grubość drutu, owijasz dookoła dokładnie zaginając kąty załamań np szpatułką drewnianą i masz. Ale to jest prosty sposób, jak chcesz trudniej to bierzesz prosty drut kładziesz na szablon z wycinanki i za pomocą pencety zaginasz w odpowiednim miejscu (ja tak robię) w każdej chwili możesz korygować prostotę drutu i inne wygięcia, bo drut może płatać różne kształty - też ma naprężenia wewnętrzne i lubi się dziwnie odkształcić na odcinku prostym.
Oj musisz ty do mnie przyjechać.....

Post zmieniony (30-08-11 22:35)

 
30-08-11 23:44  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już wiem o jaką folię chodziło Jarodowi. Rzeczywiście, mówiliśmy prawie o tym samym:)
Tomek, na Ciebie zawsze można liczyć:)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-09-11 21:43  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Prace nad modelem idą powoli ale idą... Naprawdę zacząłem doceniać okrętowców. Aktualnie walczę na relingami. Wcześnie robiłem je z drutu o tej samej grubości,tak to wyglądało:


A tak po zastosowaniu grubszego drutu na słupki i cieńszego na poprzeczki:


Widać różnicę? Oszklenia jeszcze nie zrobiłem, chcę najpierw skończyć relingi. I niestety nie robiłem ich poprzez wyginanie drutu ale poprzez doklejanie kolejnych elementów, nie mam skanów modelu i nie mam na czym się wzorować.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-09-11 22:11  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kurcze Tomek, jak nie masz skanów to trza było najpierw przed wklejeniem słupków z prostego odcinka drutu odwzorować poprzeczki na pokładzie. Ale teraz też nie jest źle.

Post zmieniony (17-09-11 22:31)

 
17-09-11 22:18  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze Jarod zamęczysz mnie :) wszystkiego dowiaduje się po fakcie. Może jutro coś porobię chociaż te relingi zabierają mnóstwo czasu i cierpliwości... Ale fakt do ideału sporo im brakuje.

--

Post zmieniony (17-09-11 22:19)

 
17-09-11 22:29  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja ci nie karze przerabiać, podałem ci tylko sposób lub możliwość jak można wykonać poprzeczki bez szablonu. Nic już nie poprawiaj bo 5 lat będziesz budował ten model. Właśnie zbierasz doświadczenie na następny model, nie koniecznie okręt.

 
18-09-11 09:42  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spokojnie nie mam zamiaru nic poprawiać. Poprzeczki nie chciałem robić poprzez wzorowanie się na nadbudówce z obawy, że przy okazji zniszczę pozostałe relingi. A co do budowy to i tak wiem, że szybko go nie skończę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-09-11 19:55  Odp: [Relacja] Oyodo GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Mam prośbę do posiadaczy tego modelu. Ma ktoś skany dwóch części zaznaczonych na poniższym zdjęciu?


Z całą resztą sobie poradzę, do szczęścia brakuje mi tylko tego.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-09-11 22:22  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam w kolejnej odsłonie.

W związku z tym, że relingi na nadbudówce głównej zaczęły mnie męczyć zabrałem się za nadbudówkę rufową. Model klei się bardzo dobrze, mogę go każdemu polecić.
Kilka detali, poszczególne elementy rozcinałem bo moim zdaniem łatwiej się je później formuje do tego wkleiłem wspominaną wcześnie szybkę:



A tu nadbudówka:



I co najważniejsze moje tymczasowe miejsce pracy:

Się powodzi :)

Prośba o skany nieaktualna, Szyszkownik dziękuje za pomoc.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-09-11 07:38  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurdę, żebym jak tak umiał. Bardzo czysto i estetycznie wykonane, świetne odwzorowanie bryły. Gratki

 
30-09-11 14:48  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Oczko się szkli. Bajerancko.
Chciałbym być na tym etapie.

--
Pozdrawiam Kacper

 
30-09-11 15:05  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

1. Słupki relingów przyklejasz na styk na SG, czy najpierw robisz otworki w podsatwie?
2. Znakomicie wychodzą Ci wyoblenia (cokolwiek by to słowo miało znaczyć :-)

 
03-10-11 08:12  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki za miłe słowa. Otwory pod słupki robię jeszcze przed wycięciem elementu bardzo ostrą szpilką. A wyoblenia to po staremu na ślinę i papier się ładnie kształtuje. Tylko teraz mam mniej czasu także relacja mocno zwolni.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-10-11 22:33  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kolejna odsłona, relingi robiłem metodą Jaroda tzn. wyginałem na szablonie poszczególne elementy:



Poniżej efekty ale na innym elemencie i jeszcze przed retuszem:



Zajęło mi to trochę czasu i jakoś to wygląda chociaż bez rewelacji. Próbowałem kleić też relingi na nadbudówce rufowej ale kilka razy poprawiałem słupki później poprzeczki i po prostu wymęczyłem materiał. Są to efekty testowania kleju, będę musiał wszystko robić wszystko od nowa. Nie mam już cierpliwość do tego elementu straciłem za dużo czasu przy nim... Efekt poniżej.



Kiedyś do tego wrócę ale nie prędko. Do następnego razu :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-10-11 22:37  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

jaką wysokość ma u Ciebie reling?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
22-10-11 22:45  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Reling robiłem wg szablonu czyli ma ok. 6-7mm wysokości. Na przedostatnim zdjęciu słupki nie były przycięte na wymiar.

--

Post zmieniony (22-10-11 22:47)

 
22-10-11 23:14  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj
Nie no jak mają 6mm to jest OK - 120 cm w rzeczywistości ;)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-10-11 09:44  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

ja zaaś zasłyszałem że słupki miały 90cm czyli 4,5mm, ale to tam mało ważne, działaj dalej:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
23-10-11 11:46  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Sprawdzałem w Profilach Morskich relingi i tam mają równo 6mm czyli tak jak w szablonie. Nie znam się na tym bo to mój pierwszy okręt i zostawię tak jak jest czyli wspomniane 6 mm.
ReVan_1991 a Ty jaką robisz wysokość relingów?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-10-11 11:52  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

no właśnie taką jak mi poradzono czyli 4,5 mm, co gorsza reling laserowo cięty ni jak nie pasuje

--

sprawdziłem i chyba mnie oczy mylą- szablon ma 4,5 mm

Post zmieniony (23-10-11 11:53)

 
23-10-11 13:51  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Relingi gotowe zazwyczaj nie pasują rozsatawem - jest on niejako znormalizowany, lepiej robić własne, ponieważ każdy okręt będzie miał odchyłki w którąś stronę.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
23-10-11 18:22  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A widzisz szebi już miałem kupować gotowe relingi bo przy robieniu ich samemu trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Teraz zostanę przy pierwotnej wersji i postaram się zrobić wszystko sam. Będę robił relingi o wysokości 6 mm SZKUTNIK i Profile Morskie chyba nie kłamią :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-10-11 19:45  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Profili morskich nie znam. Wg przepisów SOLAS reling na jednostkach pływających powinien mieć wysokość między 900 mm a 1200 mm.
Siedzę teraz w robocie. Przeszedłem się po pokładzie zobaczyć jak to obecnie u mnie wygląda. Pomierzyłem w kilku miejscach. Wyszło mi między 1000 a 1100mm. W regulacjach sie mieszczę ;)
U japończków powinno być podobnie. Przyznaję się bez bicia.....dokumentacji stoczniowej IJN OYODO nie przegladałem. Tak więc proszę nie traktować moich zapisków na forum jako ostatecznej wyroczni.

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (23-10-11 19:46)

 
23-10-11 20:04  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Według anatomii Fuso, wysokość relingu wynosiła 980 mm.
Co do relingów fototrawionych, słupki można lekko przyciąć od spodu, aby uzyskać odpowiednią wysokość. Z różnym rozstawem też można sobie poradzić rozcinając reling, a potem odpowiednio sztukując tam gdzie odległość nie jest standardowa. Ja tak zrobiłem na wieżach działowych.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-10-11 21:07  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spychacz na wszystko jest sposób, można ciąć gotowe relingi tak jak piszesz.
SZKUTNIK a jaką Ty masz pracę, że jesteś obecnie na okręcie? Nie traktuje Twoich spisów jako wyroczni ale są dla mnie wskazówką :)
Wszystko będę robił jak do tej pory bo szczerze nie chce mi się przerabiać wszystkich relingów które już zrobiłem zważywszy, że jest to mój pierwszy okręt. Jeśli jeszcze nauczę się robić relingi po okręgu to byłby szczyt mojego szczęścia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-10-11 21:21  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Windus: bawię się w marynarza na jednostkach cywilnych.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-10-11 22:34  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Sie spotkało dwóch Olsztyniaków, a to dobre ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024