FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
24-10-11 16:52  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

O proszę SZKUTNIK to Olsztyniak a już chciałem prosić żeby mi przysłał pocztówkę z podróży.
SZKUTNIKU jak byś kiedyś miał czas to zapraszam na piwko bo Jarod jakoś mnie unika :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-10-11 17:54  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Windus: Pod koniec listopada wracam do domku. Pozdrawiam z Hondurasu. Ech....co ja bym dał za butelkę zimnego polskiego piwa........

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (24-10-11 17:56)

 
24-10-11 19:25  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek.....nie unikam, tylko sam wiesz mam tyle zajęć - a jak już mam czas to ty go nie masz. Odbiłem piłeczkę ;-)
Szkutnik, duży plus twojego zawodu to to że zwiedzisz kawał świata. Ale są i minusy - brak polskiego piwa ;-)

 
18-01-12 21:24  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Na forum coraz więcej okrętów także i ja pokaże coś od siebie.
Dalej bawię się z relingami i nie wiem czy nie będą one gwoździem do trumny mojego modelarstwa okrętowego, strasznie nie chce mi się ich robić. Poza tym nie podoba mi się moje wykonanie, może z czasem zacznie to jakoś wyglądać:



Niektóre są lekko powyginane ale to efekt ciągłego dotykania sklejanego elementu, przed przyklejeniem do kadłuba wszystko poprawię. Muszę popracować nad spoiną, w niektórych miejscach wyszły dość spore klucha aż wstyd pokazywać...
Skleiłem trochę więcej relingów ale nie są jeszcze pomalowane także nie ma co pokazywać.
Do następnego razu :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-01-12 21:44  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Nooo następny ziomal. Nie jest tak źle jak to widzisz Tomek z tymi relingami, a wprawa czyni mistrza pamiętaj o tym. Toż cierpliwość to cnota modelarzy.

 
18-01-12 23:42  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Nie wiem skąd u Ciebie taki relingowy pesymizm :))
Odrutowanie wykonujesz zupełnie dobrze, ja tam nie widzę powichrowań.
Uważam, że właśnie relingi nadają „smaczka” i filigranowości tym pancernym, stalowym kadłubom.
Się ciesz, że masz dwie poręcze, a nie trzy i to z przęseł łańcuchowych ;))

Ale faktycznie, relingi powinno wykonać się niemal na końcu. Staraj się nie dotykać nadbudówki przy manewrach – umieść ją na oddzielnej podkładce.
Trzymam kciuki.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-01-12 08:50  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

O proszę Jarek Ty żyjesz :D sprzedałeś mi patent na relingii a ja go kaleczę. Myslałem, że dostanę opr... Zmienię klej bo ten którym aktualnie kleje jednak się nie spisał. Nie bardzo trzyma nawet po oczyszczeniu drutu. Spróbuje skończyć co zacząłem, chociaż na dzień dzisiejszy relingi wg mnie są "nie dopieszczone".

Art masz rację, że relingi nadają "smaczka" bez tego moim zdaniem model byłby goły. Drugą nadbudowkę zamieściłem na deseczce z balsy i o wiele lepiej się nią manewruje, muszę jeszcze sprawić sobie jakieś małe imadło żeby odpowednio deskę ustawiać. Relingi są trochę wymęczone ale i tak nie jest źle zwłaszcza, że czasami "lepsza połówka" kręci się przy modelu... ma trochę zniszczeń na swoim koncie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-01-12 09:06  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Windus
Relingi wykonujesz całkiem dobrze, wszystko jest równo bez odkształceń.
Trochę więcej optymizmu i wiary w swoje umiejętności.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
19-01-12 14:45  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

Twój reling jest dużo lepszy od mojego! Super, że idziesz dalej z budową. Czekam na następną aktualizacje.

--
Pozdrawiam Kacper

 
19-01-12 18:16  Odp: [Relacja] Lekki krążownik IJN Oyodo 1:200 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Te relingi są przyklejone na styk do pokładu?
Czysto, równo i to w mikro skali.
Szacunek.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024