FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
10-08-11 05:19  Odp: [G] ORP Garland JSC 1:400 diorama
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wiem, że jestem męczący, ale gdzie Ty, kari, widziałeś takie morze ...?

--
serwusik

 
10-08-11 09:22  Odp: [G] ORP Garland JSC 1:400 diorama
kari   

Lelum Polelum, ... widzisz, żeby zobaczyć takie morze to trzeba sobie trochę popływać po morzach i oceanach (np. 25 lat), a nie zaglądać do książeczek dla dzieci czy oglądać pocztówki z ciepłych krajów, gdzie woda zawsze jest błękitna, niebieska czy granatowa.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (10-08-11 09:23)

 
10-08-11 16:15  Odp: [G] ORP Garland JSC 1:400 diorama
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Liczyłem na bardziej merytoryczną odpowiedź, ale, jak widać, na liczeniu też się nie znam.

--
serwusik

 
10-08-11 18:09  Odp: [G] ORP Garland JSC 1:400 diorama
kari   

Lelum Polelum, jak wcześniej pisałem każdy akwen wodny ma swoje specyficzne barwy w zależności od rejonu, pory roku, temperatury, zachmurzenia itp. ... np. taki Atlantyk może mieć barwę głębokiej czerni (nie tylko w nocy :)), a także barwę szarozieloną, ciemnoszarą, szaroniebieską, błękitną (przy spokojnej wodzie i słonecznym bezchmurnym niebie), ... inną barwę ma woda patrząc na nią "pod słońce" , a inną patrząc na nią stojąc do słońca plecami itd., itp..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-08-11 15:53  Odp: [G] ORP Garland JSC 1:400 diorama
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Drogi kari, przeczytałem Twój post powoli i z uwagą, tak, aby wszystko do mnie dotarło. Nie znalazłem w nim jednak odpowiedzi na moje pytanie; ,,gdzie"? Nasunęło mi się przy tym inne pytanie. Skoro ,,woda" może mieć tyle różnych odcieni, dlaczego akurat tą barwę uznałeś za realistyczną i idealnie dobraną.
Widząc pewną irytację z Twojej strony, zapewniam Cię, iż moje nagabywanie nie jest spowodowane chęcią udowodnienia, że nie masz racji i podważenia autorytetu Wilka Morskiego. Wręcz przeciwnie. Powodem jest moja niewiedza i dążenie do uzyskania odpowiedzi na pytanie: gdzie i dlaczego?

Mam nadzieję, że nie było za poważnie. ;-)

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024