FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-07-11 00:47  [Relacja/Galeria] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!

Tak jak wspomniałem postanowiłem zbudować F-16c. Niby ma to być model taki, na którym mam poćwiczyć, ale ja go chyba buduję głównie dlatego, bo nie może zabraknąć w mojej kolekcji tego słynnego samolotu ;-)
Model ma trochę niedopracowań. Czytałem (i widziałem) o odwróconej gwieździe, napisie do góry nogami i problemami ze spasowaniem poszycia, ale jakoś mnie to nie zraża i biorę się do klejenia.
Dzisiaj rano przyszedł pocztą, a popołudniu zacząłem kleić i na razie mało się zrobiło, ale sądzę, że tej nocy wytnę wszystkie wręgi (nie tylko te do kadłuba) i skleję cały szkielet.
Oto wycięte dotychczas wręgi i jeszcze te niewycięte ;-P z okładką zakopaną tam gdzieś...

A tutaj ciekawa fotka F-16c, którą znalazłem w sieci, tyle że to chyb a wersja 'block', ale tam... ;-)
http://i1218.photobucket.com/albums/dd406/fiemat96/F-16c/F16_Block_30-1.jpg
Pzdr, do następnego ;-)

--

Post zmieniony (25-08-11 23:09)

 
12-07-11 08:14  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kari   

... sądzę, że największym manakamentem tego modelu jest niepoprawny (ciemny) kolor szary na cz. 6, a powinien być taki jak na cz. 7L/P. Odwrócona "gwiazda" i napis to przy tym praktycznie niezauważalne błędy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
12-07-11 09:06  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Poszycie również pasuje, ale trzeba mieć wcześniej "wiedzę" na temat szkieletów okrętowych. W moim wypadku był to pierwszy okręt jaki "popełniłem" i miałem problem z jedną częścią poszycia (lewe, zaraz za kabiną).

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-07-11 10:17  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kari   

fiemat96, ... proponuje zeskanować cz. 6 i obrobic ją w jakimś programie graficznym.
... przykładowo wykonana korekta w "paint'cie":

http://images37.fotosik.pl/934/b689b5a33cb7e82f.jpg

efekt nie powala ze względu na jakość, ale jest bliższy temu jak powinna wyglądać ta część.
Dobry skan i dobry program da na pewno doskonały efekt.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

 
12-07-11 10:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Ten karton, którym podkleiłeś to 1,5 mm czy 2 mm? Bo z tego co widzę to jest grubszy niż 1 mm.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-07-11 10:38  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

To był drugi model, po shidenie jaki skleiłem zaraz po jego wydaniu. Potem dokupiłem do niego owiewkę, która była za mała. Już niestety ślad po nim zaginał:) Chętnie popatrzę jak ty to skleisz...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
12-07-11 12:32  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ja tutaj koledze Życze: Douzo szczęścia powodzenia wesołego końca świata.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
12-07-11 13:24  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A co ma "koniec świata" do tego modelu? Czy może wspominasz o swoich możliwościach modelarskich? Zresztą jak widzę masz odpowiedni wpis u siebie. ;-)
Zresztą, jest to model oprócz "błędów graficznych" naprawdę sklejalny ( w końcu model p. Pawła Mistewicza) i ja szczerze mówiąc jedyny problem jaki miałem to rakiety AIM-9 które mi się nie udało skręcić odpowiednio (moim zdaniem za gruby karton do moich możliwości).
--

Post zmieniony (12-07-11 13:27)

 
12-07-11 15:49  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

A może takie coś sie przyda.

 
12-07-11 17:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Bebe już wyjasniam ten cytat to pochodził od pierwszego prowadzącego modelarnie u nas w Myszkowie jak np jak ktoś chciał zamówic model trudny i go skleić to zawsze mawiał Dużo szczęścia,powodzenia wesołego końca świata przy sklejaniu modelu z tąd ten cytat.

Post zmieniony (12-07-11 19:13)

 
12-07-11 17:59  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To byś wyjaśnił w tamtym poście że to cytat pochodzi z modelarni ze tak ktoś do ciebie powiedział. Jak byś zauważył nikt tutaj nie słyszał tego cytatu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-07-11 19:23  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
rysiu62   

Master Blaster staraj się pisać po POLSKU gdyż należy szanować naszą mowę OJCZYSTĄ.

 
12-07-11 20:09  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To jeden z lepiej opracowanych modeli z rodziny Małego Modelarza. A trochę MM skleiłem. Mnie wszystko pasowało idealnie. Szkielet bardzo dobry i solidny, Można sobie nieco ułatwić jego wykonanie... Autor modelu przewidział składanie poprzecznych wręg kadłuba z dwóch bliźniaczych wręg grubości 1 mm i sklejanie ich ze sobą. Ten sam efekt - a moim zdaniem również większą dokładność - można uzyskać biorąc tylko jedną z tych wręg i wykonując ją z tektury 2 mm zamiast 1 mm. Wtedy wycinamy tylko jedną grubą wręgę, a nie dwie cienkie przystające do siebie.

Post zmieniony (12-07-11 20:11)

 
12-07-11 21:21  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Stachooo to jest tektura 1mm, tylko że po wyszlifowaniu krawędzie są szersze i sprawia to takie wrażenie, że grubsze.
Scorpions relację tą już widziołem, ale dzięki ;-)
A co do poszycia nr 6 to nie będę drukował, ponieważ nie mam drukarki dobrej do takich rzeczy, a na mieście nie chcę drukować, bo nie mam funduszy :-P, a poza tym nie chce mi się spowalniać pracy z powodu jednej części. Zostanie tak jak jest.
Szkielet skleiłem już cały. Dorobiłem wnętrze kokpitu, a teraz będę się bawić, albo z podposzyciem (o ile coś mi z tego będzie wychodzić), a jak nie to nakleję zwykłe paski papieru na krawędzie wręg.
Pierwszy raz wyciąłem cały szkielet tylko skalpelem ;-), mam nadzieję, że wygląda przyzwoicie, jeszcze będę go szlifować.

A tutaj lubiane przez wszystkich poszycie nr 6 :-P

PAPA :-P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
12-07-11 21:56  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A jakiego skalpela używasz?
Ja próbowałem wycinać w modelach wręgi skalpelem, ale po paru elementach wysiadłem. Palce mnie tak bolały od ściskania skalpela, że nie dałem rady tak dalej i musiałem wkładać dużo siły w przesuwanie ostrza, przez co prowadzenie skalpela było mniej precyzyjne - wręcz niedokładne. Wróciłem do nożyczek. Tylko w trudniejszych miejscach, w których nie da się podejść nożyczkami, używam skalpela.

Ciąłem skalpelem Olfy. Ostry, że aż strach się go dotykać. Ale może coś źle robiłem, albo niewłaściwie posługuję się tym narzędziem. Może tekturę mam za twardą, ale ludzie tną wręgi grubości 2 mm skalpelem, to 1 mm powinny iść jak "masło".

 
12-07-11 22:07  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kocjano poszukaj w archiwum forum hasła "dzięciolenie" lub "na dzięcioła" ;-)
Twoja metoda cięcia skalpelem jest dobra do amputacji palców ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-07-11 22:11  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chopin napisał:

> poszukaj w archiwum forum hasła "dzięciolenie" lub "na dzięcioła" ;-)

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=84927&t=84927&filtr=3&page=1

pozdr,
k.

 
12-07-11 22:20  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

kocjano: Normalnym skalpelem olfy tnę. Nic trudnego. 1mm idzie po dwóch przeciągnięciach. Może miałeś tępe ostrze/a ;-P

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
13-07-11 10:22  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
@nioł stróż 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Uwielbiam fakt, że każdy model który rozpoczyna kolega fiemat96 budzi tyle emocji. Tych dobrych i tych złych. Ja chciałbym jednak zauważyć jedną bardzo istotną rzecz. Czy ktoś pochwalił go za rozwój warsztatu?? Wg mnie od pierwszej relacji założonej przez niego do dnia dzisiejszego jego umiejętności urosły naprawdę sporo. fiemat96 powodzenia w budowie i olej wszystko wiedzących. Niestety podobnie jak ja nie urodziłeś się z talentem do produkowania pierwszorzędnych redukcji, za to wszystko nadrabiasz chęcią klejenia, mozolną pracą i co najważniejsze nie zrażaj się głupimi komentarzami kolegów którzy całą swoja wiedzę nabyli w okresie 0 do 18 miesięcy razem z mlekiem mamy.

--
Always look on the bright side of life.

Walka z marzeniami trwa...................

 
13-07-11 20:57  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@nioł stróż wiesz ile razy zrobiłem sobie "zazu" wycinając metodą kocjano cześć z tektury? Ja nie uważam tego za zarozumialstwo tylko ironiczne podanie recepty na sukces ;-)

Co do modeli fiemat96 to nikt nie był na początku doskonały. Chop klei jak umi a jego zauważalną wad jest zbędny pospiech i jak na razie brak precyzji. Ja za prorokuje, że po 5, może 10 modelu zmieni podejście o 180 stopni, bo stwierdzi, że jednak lepiej jest iść na jakość a nie na ilość i czas. Ja potrzebowałem 10 lat. A bawię się już od min 20 ;-)

fiemat96 rób swoje, tak żeby sprawiało ci to frajdę, ale czasem warto posłuchać "starszych" ;-)

A teraz usuwam się w cień. A raczej sam staje się cieniem ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-07-11 20:12  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

A ja wiem czy się polepszyło moje klejenie. Tak jak mówi Chopin kleję jak umiem, a raczej jak nie umiem ;-)
Kadłub jest oklejony już poszyciem, ale nie wiem czy wyszło to aż tak dobrze jak wyobrażałem sobie. Musiałem przyciąć części nr 9L i 9P - te od razu za kokpitem, nie wiem czy zrozumujecie. A tak w ogóle to poszycie nr 13 - te ostatnie - wychodzi poza kadłub, ale to też wina opracowania. W relacji, którą podawał scorpions, autor relacji miał taki sam problem. Ale trudno i kleję dalej.
Zacząłem dyszę wylotową silnika i wlot powietrza do silnika. Dysza się super klei, a wlot już trochę gorzej, ale to dlatego, że wcześniej na odwrót przykleiłem części poszycia. Na szczęście się szybko zorientowałem i łatwo się odkleiło.
Dysza (nieskończona):

Wlot powietrza (też nieskończony):

Kadłub i kupka poszycia do niego:

Poszycie przy kokpicie trudno się sklejało, a i część nr 6 dała o znać. Nie przylega w jednym miejscu do wręgi, to jest również błąd opracowania.

Kończę dyszę i wlot powietrza i zabieram się za wyposażenie kabiny pilota, a potem usterzenie pionowe czyli dla niewiedzących (chociaż nie wiem czy ktoś taki tutaj jest ;-)) statecznik pionowy.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
14-07-11 22:26  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No kolego ewidentnie klejenie się polepszyło, i wycinanie i formowanie. Fajnie:)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
15-07-11 10:14  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Powiem, tak jestem w szoku matamorfozą jaka zaszła w twoim klejeniu. Części nie wyglądają jak ciosane siekierką, brak, jak na razie, kantów wszechobecnych przy He-111. Zobaczymy jak Ci dalej będzie, szło.
Pozdrawiam

 
15-07-11 14:17  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Cytat fiemat96 :

"W relacji, którą podawał scorpions, autor relacji miał taki sam problem"

Hehe , to jest moja relacja , której ja byłem autorem , tyle , że była ona na innym forum. Ponieważ też tego efa skleiłem , z takim czy innym wynikiem , podałem link jako ciekawostkę , bo może się przydać. Fakt jest faktem , też miałem za długi ostatni fragment poszycia , ale nic z nim nie zrobiłem , zostawiłem za długi. Działaj dalej.

 
15-07-11 14:37  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
kocjano 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

fiemat96, powodzenia w dalszym klejeniu. Łatwiejszy etap budowy masz za sobą. Doszedłeś do momentu, w którym zacznie się "zabawa": skrzydła, stateczniki, podwozie, uzbrojenie.

Dziękuje Kolegom za uświadomienie co do metody cięcia skalpelem. Nie wpadłbym na ten sposób z "dzięcioleniem". O ile radziłem sobie już wcześniej podobną metodą w trudnych i ciasnych miejsca, to nie myślałem nigdy o zastosowaniu jej na szerszą skalę. Ale strasznie mozolne wydaje mi się wycinanie tą metodą dużych części. Jednak spróbuję. Może dojdę do wprawy i nie będzie tak źle. W końcu dobry rezultat wynagradza z nadwyżką poświęcony czas...

 
15-07-11 19:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Oj tam, gadacie... :-)
scorpions: To teraz będzie wygodniej pisać, ze to Twoja relacja, a nie, że "jakaś z innego forum: ;-P
Dysza i wlot powietrza skończone. Z wlotem trochę miałem problemów z dopasowaniem i wyszło jak wyszło. Dysza mi się strasznie podoba, tylko jeszcze muszę wyretuszować końcówki i będzie ok.

No i zacząłem wyposażenie kabiny pilota, tzn. zacząłem i skończyłem :D Nie było żadnych problemów, a najbardziej wymiata fotelik pilota.

...i z profilu:

No i przyszedł czas na wyczekiwane stateczniki, już nie mogę się doczekać skrzydeł. Nie wiem czemu, ale w samolotach najlepszy dla mnie moment to budowa skrzydeł. :-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
15-07-11 22:52  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

To co piszesz o poszczególnych częściach modelu, przypomina mi dokładnie to jak ja go kleiłem. Tez mi się podobała ta dysza i fotel. statecznik też był niczego sobie a skrzydła to już była bajka, podwozie i uzbrojenie dopełniły dzieła zniszczenia hehe, niestety mój tak ładnie nie wyglądał jak Twój.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
16-07-11 16:23  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

air_22: Jeszcze mi daleko do ładności, chociaż przyznaję, że mi się też podoba :-)
Stateczniki i pionowe i poziome skończone, a do tego skrzydełka, ale zamontowany jest tylko pionowy. Teraz się bawię z układem jezdnym. Niezła jazda z nim ;-) Jutro wrzucę coś jeszcze.

Wnęki podwozia głównego i przedniego (czy jakoś tam...):

Skrzydła małe, duże i hampulce aerodynamiczne ;-P:

Chyba se zrobię małą przerwę w klejeniu, bo noc klejenie i bez spania to chyba żem przesadził :-D
scorpions: Jeszcze tak wracając do Twojej relacji to tak się zafascynowałem samolotem i zdjęciami, że nawet nie spojrzałem na autora relacji ;-)
P.S. Statecznik pionowy na zdjęciach jest jeszcze bez pełnego retuszu.
Pzdr.

--

Post zmieniony (16-07-11 16:24)

 
16-07-11 20:32  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Spox ! :))

 
18-07-11 09:13  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

No jednak się opóźniła aktualizacja, bo musiałem zająć się też sobą, a mianowicie porządnym snem, ale tak czy siak udało mi się skończyć układ jezdny :-D. Troszki nie wyszedł za ładny, ale to dlatego, że nie mam innego kleju tylko BCG, trudno było przykleić druty...
Od razu przepraszam za rozmazane niektóre zdjęcia.
c
Koła mi się nawet podobają tylko te nierówne maźnięcia farbą...
No i "taki jakby" rzut na całość:

Teraz mogę w spokoju przykleić skrzydełka i stateczniki :-), a po tym rzecz, której się najbardziej obawiałem czyli uzbrojenie .

A teraz mam jeszcze jedną małą prośbę, czy ktoś mógłby poszukać zdjęć ze zbliżeniami na podpory pod koła do samolotów, bo mam zamiar takie sobie zrobić we własnym zakresie i jeszcze taki jakby pokrowiec na wlot powietrza, takie cuś: http://myweb.tiscali.co.uk/pixalzone/F16/pages/F16C-Fair89-2016-4.htm te takie niebieskie :-P
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
18-07-11 09:25  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Zielony 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


 - 1

Patrząc na golenie podwozia widzę, że stosujesz za dużo BCG. Smaruj tyle ile potrzeba, bo papier nie tyle ci się fałduje co przesiąka. Próbują skręcić tak posmarowaną rurkę otrzymasz dokładnie to co widać na zdjęciu nr.2.

Widzę też nierówność w twoim sklejaniu, widać, że jak chcesz i się przyłożysz to wycinanie idzie ci naprawdę dobrze, po czym patrze na koła i znowu są ciosane siekierką.

Aha jeszcze jedna rzecz, powtarzana do znudzenia, jak masz nie ostre zdjęcia to ich nie wystawiaj. Równie dobrze mógłbyś wstawić swoje zdjęcia z wakacji tutaj i wnosiłyby tyle do relacji, co np. przedostatnie zdjęcie

 
19-07-11 11:47  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Bane 

 

Zabójcze tempo, przez co mała dokładność.

--
Wszystkie chwile znikną, jak łzy na deszczu

 
19-07-11 19:23  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Nie zabójcze tempo, po prostu już dwóch nocy nie przespałem i kleję tak "szybko" bo nie mam nic innego do roboty, ale teraz zrobię chyba małą przerwę, bo postanowiłem wrócić do budowy Dreadnought'a.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-07-11 20:52  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Fiemat, jeżeli mogę mieć radę amatora - jeśli nie masz nic innego do roboty, to zamiast robić na hurra, spróbuj "dopieścić" część, nad którą pracujesz, przecież masz czas;) I nie rób na siłę, nieprzespana nocka (albo i dwie) i zamykające się oczęta, nie przyczyniają się do precyzyjnego/starannego wykonania części i zachowania całości paluchów ;)

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 
20-07-11 11:00  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Bane 

 

Zgadzam się z Wojtu. Fiemat nareszcie powrót do dreadnoughta, nie mogłem się doczekać.

--
Wszystkie chwile znikną, jak łzy na deszczu

 
20-07-11 11:07  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Bane, ale na razie nic nie pokarzę, bo go "odrestaurowuję". Zdjąłem burty, rozebrałem nadbudówkę, poprawiłem wszystko, wyretuszowałem dokładniej i przykleiłem z powrotem, ale samą nadbudówkę, burty zostawiłem na koniec. Pokład też zdjąłem, wyretuszowałem i zrobiłem dziurki w miejscach, do których się potem wsadzi słupki od relingów. Teraz mam zamiar kupić brystol czerwony, albo i dwa i zrobić od nowa poszycie dna. Mam nadzieję, że tym razem coś z niego wyjdzie.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-07-11 16:07  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Bane 

 

No to trzymam kciuki i nie śpiesz się. Poczekam :)UHAHAHAHA

--
Wszystkie chwile znikną, jak łzy na deszczu

 
20-07-11 16:59  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Bane, Ty się nie śmiej tylko pokaż swojego drednota ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
21-07-11 11:34  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Bane 

 

Moge pokazać ale jakość zdjęcia jest niska, bo z telefonu. Więc nie za wiele zobaczysz.

--
Wszystkie chwile znikną, jak łzy na deszczu

 
22-07-11 17:33  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Bane: I aparatem z telefonu można zrobić "jakieśtam" zdjęcia.
2.0 mpx:

Robiona na szybko, przed chwilą, jakby się przyłożyć i z tłem to cacy zdjątko ;-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
17-08-11 19:32  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam!
Poprawiłem koła (tylko, że mam coś z malowaniem modeli farbami, wychodzi mi to jakbym palcem to robił, później jeszcze poprawie co nieco):

Początki oszklenia (przyklejone na cyjanopan):


Znalazłem sposób na przyklejenie skrzydełów ;P - niezawodny cyjanopan, że też wcześniej na to nie wpadłem, co za ironia...

Zaczynam właśnie uzbrojenie. W sumie tylko to mi zostało do końca i dokończyć osłonę kabiny pilota. Detale na kadłubie dzisiaj skończyłem.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 06:54  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Witam w kolejnej odsłonie.
Dokończyłem osłonę kabiny pilota:

Taka owiewka to już granica moich możliwości dopóki nie nauczę się tłoczyć na gorąco czy jak to się tam mówi.
Dziobek:

Ten taki szpikulec jest z wykałaczki, bo z drutu i kawałku papiery jakoś kanciasto to wyglądało.

Raz wspomniałem, że zrobię we własnym zakresie "pokrowiec/osłonę" wlotu powietrza do silnika i podpory pod koła. Z podpór zrezygnowałem, ponieważ, jak one by były to i musiałaby być podstawka coby to nie latało wszędzie, ale z pokrowca nie zrezygnowałem i zrobiłem. Efekt poniżej:

Nie wiem co o tym sądzicie, ale dla mnie jest nawet fajne i jestem zadowolony :).

Jeszcze dwie belki podtrzymujące czy jak to tam w instrukcji pisze, ja tam wolę pisać pylony:


Jeszcze trochę i galeria ;-)
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 08:04  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Tomek 

 - 2

Z większej odległości pokrowiec wygląda fajnie, zaś z bliska troszkę jak z plasteliny, ale ogólnie może być! Podoba mi się Twoje dzieło! Pozdrawiam!

 
19-08-11 20:16  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miło się ogląda tą relację, imponuje poprawny język polski oraz świadomość, że model będzie skończony. Widać, że "tajemniczy gość" nie pomaga jak czasem bywa, więc kolega gra fair. Model nie jest doskonały ale ja w tym wieku kleiłem podobnie. Miejsce na działko prosi się o jakąś zawartość ( M61 Vulcan).
Pozdrawiam i kibicuję.

 
19-08-11 20:29  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Miskowski, w wycinance nie było opracowanego działka M61 Vulcan, ale zastanowię się nad jego wykonaniem.
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
19-08-11 23:03  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, dobrze sobie radzisz,modele coraz ładniejsze, pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-08-11 01:10  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Marek1, dzięki :))

Skrzydła i stateczniki przyklejone. Stateczniki niestety nie trzymają się kąta. Wina to jest chyba mojego krzywego przyklejenia poszycia lub czegoś innego, ale stało się i tego nie odwrócę. Skrzydła przy połączeniu z kadłubem mają strasznie widocznie szczeliny. Nie wiem jak to zamaskować; farba raczej mało tu zdziała. Ma ktoś może pomysł na to?


Wszystkie pylony ukończone i przyklejone:

Pozostały rakiety i zapasowe zbiorniki paliwa...

...czyli ostatnie części jakie pozostały nie wliczając wręg do nich.

Jeden rodzaj rakiet jest z innymi kolorami, na poprzednim zdjęciu też to widać.

Ale to w końcu tylko szczegół mało zauważalny, chyba, że się patrzy na model z przodu to widać obie rakiety i... no i o :D

Wracając do działka M61 Vulcan, jednak go sobie odpuszczę, trochę szkoda, ale miejsce na nie jest zbyt małe, a poza tym w tym miejscu powinno być takie wyżłobienie w poszyciu, żeby całe działko się mieściło. Nie będę odrywał części, bo to tylko pogorszy sprawę, a wydłubywać poszycia nie chcę.
Po zakończeniu rakiet i zbiorników paliwa dam jeszcze retusz wykończeniowy. Nie wiem czemu, ale na zdjęciach widać białe miejsca, na żywca ich nie widać...

Na koniec dwie fotki ogółu.

(Ogół głównie poświęcony skrzydłom i pylonom, razem z dziobem, więc proszę się nie czepiać o brak "ogółu" tyłu samolotu ;-))
Pzdr.

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
22-08-11 10:41  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Fiemat96
Pokrowiec i mnie na pierwszy rzut oka wydawał się z plasteliny.
Mam jednak nadzieje iż wiesz że w realu mają one kolor czerwony, tak samo pokrowce na ,, wydech".

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-08-11 19:51  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Jorzik, też mi jakoś ten pokrowiec plastusieje w głowie. Może później wykombinuję jakiś inny sposób na zrobienie nowego, a póki co zostanie tak jak jest. Dobrze wiem, że są czerwone i na "wydech". Ale są również niebieskie i zielone:
Niebieski
Zielony
Czerwony
A bywają również i takie .
Na dysze też może zrobię pokrowiec, ale zobaczy się.

Teraz chcę poruszyć jeden temat, taki drobiazg, ale...
Czytałem na kilku stronach (na konradusie też) o odwróconej gwieździe na skrzydłach na modelach amerykańskich samolotów. I tu jest błąd, bo amerykanie tak widocznie robili/malowali. O F-16c pisali o tym, a czemu nie pisali np. o A10, że ma taki błąd??

Każdy samolot amerykański ma gwiazdę na lewym skrzydle na górze, a na prawym na dole.
F16:
http://news.xinhuanet.com/mil/2006-05/15/xinsrc_1720503151039609968331.jpg
http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ac/f-16c-19990601-f-0073c-007.jpg
A10:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cf/A-10_Thunderbolt_II_In-flight-2.jpg
http://www.military-wallpaper.net/backgrounds/A-10/under-belly-view-of-the-A10.jpg
No i inne amerykańce takie jak np. F-22 Raptor ; F-15 Eagle ; F-18 Super Hornet czy F-14 Tomcat
Nie wiem kto to wymyślił z tą gwiazdą...
No... to tyle :-)

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
22-08-11 21:10  Odp: [Relacja] Amerykański samolot myśliwski F-16c - MM 4-5/99
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Nie wiem dlaczego zasugerowałem sie tym iz budujesz F16 w polskich barwach,bo nasze maja tylko czerwone pokrowce.
Jako iz toamerykanska maszyna może byc i zielony.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024