FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
18-06-11 22:50  [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Od jakiegoś czasu kleję modele kolejowe w skali H0 -budowle ,tabor kolejowy, pojazdy. Od dawna myślałem o budowie dioramy kolejowej, i mam teraz zamiar te plany wcielić w czyn :). Będzie to mała ,fikcyjna stacja. Na dioramie znajdą się między innymi budynek stacji kolejowej Warszowice wydawnictwa Świat Modeli, lokomotywa SP45 i wagon 101A.
Na początek powstała podstawa:



A tak prezentuje się całość na przymiarce:



To na parkingu to Fiat 126p z wydawnictwa Delta-te :). Obok stacji (na prawo na pierwszym zdjęciu) będzie betonowy płot. Peron będzie wyłożony płytami chodnikowymi. Za płotem planuję umieścić dźwig na kawałku torów, i dźwig i tory ucharakteryzowane na od dawna nie używane.

 
18-06-11 23:35  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jestem pewien, że to będzie super wyglądało. Mam nadzieję, że diorama będzie zelektryfikowana i liczę na zdjęcia nocą :-)

--


 
19-06-11 00:48  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Fajny pomysł. Maluch jest najlepszy ;]

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-06-11 00:12  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Z elektryfikacją to dobry pomysł, ale już na to niestety za późno. Trzeba by rozpruć wagon żeby umieścić w nim diody, poza tym gdyby oświetlić budynek byłoby widać że jest pusty w środku. Niech będzie że akcja dzieje się w dzień :).

Tymczasem przykleiłem wszystkie chodniki. Są to kartonowe wytłoczki, kupione na Allegro. Parking wyłożony jest trylinką. Krawężniki zrobiłem sam, są wykonane z pojedynczych ogniw ;).

 
20-06-11 18:05  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Fiemat 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 6

Ten chodnik jest świetny. Kosze na śmieci też będziesz robił?

--
W budowie: Su-22 ; Dreadnought ; Mayflower ; Su-27B
Ukończone: A10 ; Spitfire ; Heinkel ; Chi-he ; F-16c ; T-34 ; ORP Ślązak

 
20-06-11 21:52  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Gratuluję Kolego. Niezła sprawa taka dioramka. Ja też się przymierzam do budowy małego fragmentu (ze względu na warunki lokalowe - w bloku ;-)) gdzie bedzie budynek post. odg. Retkinia, który aktualnie kleję. Życzę powodzenia. Masz we mnie wiernego kibica.
Ryś.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
22-06-11 00:24  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Będą kosze na śmieci, kwietniki ,ławki... może nawet figurki jeżeli uda mi się zrobić niezbyt pokraczne :).

Tymczasem powstaje kolejny element -barakowóz. Jest to model firmy GPM, ale nie wycinany laserem tylko "konwencjonalny". Na początek in-box:



Model wygląda niewinnie, ale jest skomplikowany. Zwłaszcza pracy wymaga pancerny szkielet i szczegółowe podwozie. A tyle zrobiłem do tej pory:



Testowałem na nim brudzenie pastelami (oryginalnie kolory były jednolite). W założeniu ma wyglądać na od dawna nie używany. Smoła na dachu jest z czarnego lakieru do paznokci :). Barakowóz będzie stał za betonowym płotem.
Teraz w relacji szykuje się krótka przerwa, bo wyjeżdżam na długi weekend.

 
22-06-11 09:04  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Bacznie obserwuję poczynania Kolegi, gdyż powoli zaczynam "dojrzewać' do popełnienie jakiejś kolejowej dioramki. Stąd moje pytanie o podstawę dioramy; z czego jest zrobiona?
Pozdrawiam!

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
22-06-11 12:47  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Figurki obowiązkowo! chyba, że to makieta, po epidemii ;-) Można kupić niemalowane, co wychodzi dużo taniej niż gotowce.

--
Mariomodelario - manufaktura modelarska http://mariomodelario.eu

Post zmieniony (23-06-11 00:57)

 
29-06-11 14:29  Odp: [relacja] Diorama -stacja kolejowa H0
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Podstawa zrobiona jest z kartonu grubości 1,5mm ,tak jak model kartonowy -w środku jest szkielet, całość dzięki grubości kartonu i gęsto rozmieszczonym żebrom jest sztywna.
Co do figurek to najpierw spróbuję zrobić z kartonu, jak wyjdą zbyt pokracznie to pomyślę nad gotowymi :).

Tymczasem wymęczyłem barakowóz do końca. Ne widać tego po nim, ale wymagał dużo pracy jak na taki prosty model:



A tak prezentuje się na makiecie:


Betonowy płot na razie jest tylko wycięty z arkusza na przymiarkę.
Ostatnio mam mało czasu na prace przy modelu, ale w przyszłym tygodniu relacja powinna mocno przyspieszyć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024