FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
12-07-11 11:44  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Piter - ja napisałem jak to wygląda z mojego punktu widzenia - silikony i żywice z Allegro, małe ilości. Zakładam, że osoba parająca się odlewnictwem bardziej zawodowo z jednej strony poniesie większe koszty (chociażby na zakup komory próżniowej), ale tez będzie miała większy "przerób" a więc i niższe koszty materiałów.

Myślę, że trzeba pamiętać, że odlew to nie wszystko (powiedziałbym nawet, że to nic). Sporo kosztów (np. czasu) to wykonanie "matki" - w końcu ktoś musi to ulepić.

Co do cen "gotowców" - można porównywać się do zestawów wtryskowych? Bo zestaw 5 figurek we wtrysku 1/24 to około 80 PLN ;)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
12-07-11 11:54  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cóż, dyskusja mimo wszystko rozwija się ciekawie. Piterpanzer ma w kwestii sprzedaży dodatków do modeli kartonowych, większe doświadczenie niż ja i wie co mówi. To nie jest łatwy temat. Koszty są duże. To nie tylko żywica i silikon, ale także przygotowanie wzorca, przygotowanie formy, która jest niestety i to wielki ból - nietrwała, czyli jest to praca, która jest droga i tyle. Ale to wszystko jest jakoś tam do opanowania, jeśli będzie popyt. A z popytem licho. Dlatego ja bym się chętnie dowiedział, czy po prostu ogólnie zainteresowanie jest tak nikłe, czy to kwestia trafienia w chodliwy temat.

--


 
12-07-11 12:12  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

czy po prostu ogólnie zainteresowanie jest tak nikłe, czy to kwestia trafienia w chodliwy temat.

To raczej kryzys wakacyjno-finansowy. W tym temacie potrzebna jest wielka cierpliwość. Początki biznesowe zawsze są trudne i zniechęcające.

Z moich obserwacji wynika, że najwięcej modeli to pojazdy czołgo-podobne więc może ogniwka gąsienic, tyle że w tym temacie też nie ma unifikacji ale przynajmniej tych elementów jest więcej i są bardzo pracochłonne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-07-11 13:58  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gąsienice żywiczne robi Piotrek więc Jego należało by pytać jak z popytem na nie, a mi się wydaje, że opony to doskonały temat i w kartonie dość czasochłonny...
Mariusz, skoro zabarwiasz żywicę to może udało by Ci się osiągnąć "gumowy" kolor? to już by była zupełnie świetna sprawa.
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
12-07-11 14:24  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jarosław , popyt na gąsienice w 1-25 jest wśród sklejających plastikowe modele obcokrajowców. Co do poszerzania oferty trzeba się dobrze zastanowić skoro można kupić wysokiej jakości pracujące gąsienice do kolejnych czołgów w skali 1-24 .
Z wielkoseryjną produkcją na wtrysku nie pokonkurujesz ani jakością ,ani ceną ,bo ta zbliża się do ceny laserów.
Co do barwienia to można to robić tak jak Mario czy Bigtank , jeśli jednak zaczniesz kombinować z dodawaniem kolorów "na żadanie" to może się okazać ,że produkujący do niedawna uszczelki ,a dziś bezrobotny wytwórca może to zrobić dla Ciebie bezpośrednio z gumy.

--

Post zmieniony (12-07-11 14:40)

 
14-07-11 07:00  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Ja byłbym przede wszystkim zainteresowany MG 34 i zastanawiam się jaki koszt mniejwięcej by był tego karabinu. Wydzierganie tego z kartonu nijak nie daje w moim przypadku oczekiwanych efektów a średnio na model potrzebne są 1-3 sztuki, w większosci przypadków conajmniej 2.

 
14-07-11 09:15  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A czy Kolega Szkodnik zna ten artykuł ?
Rękojeść jak najbardziej można wykonać z kartonu ,ewentualnie odlać z żywicy , Do dyspozycji także gotowy zestaw Preisera z bronią
2-częściowe perforowane lufy do Mg34 są w sprzedaży od jakiegoś czasu . Do zestawu dołączona jest blaszka fototrawiona z celownikiem .
Podobny zestaw jest do browninga 0,3 .
Koledzy , zapraszam , zaglądajcie do sklepu Panzer Hobby Art lub śledźcie wątki o nowościach .Staram się by w sklepie były w nim wszelkie dodatki do pancerki w 1-25 ,moderuje lub inwestuję w rozwój akcesoriów ,ale czytając Wasze wish listy mam wrażenie ,że patrzycie ,a nie widzicie tego co jest dostępne on line i pod ręką .

Post zmieniony (14-07-11 09:19)

 
14-07-11 14:57  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Zostałem wywołany do tablicy to się troszeczkę wytłumaczę, by kolega Piterpanzer się jednak nie załamywał ;-)
Fakt wszystko oprócz lufy można spokojnie zrobić i w tym nie widzę problemu. Jednak zestaw przedstawionych dodatków przy cenie modelu powiedzmy ok 50 zł podniósł by koszty o 100%, Pisząc o MG ewentualnie lufie do niego myślałem o czymś jak jeden z zestawów do browninga którego jakość jest jak dla mnie zupełnie wystarczająca a cena jest rzędu kliku zł i jest to bardzo akceptowalny poziom w moim przypadku .

Post zmieniony (14-07-11 14:59)

 
14-07-11 16:07  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tu znowu zaczyna się bezcelowa dyskusja o cenach.....
2 karabiny do Browninga , jeden do MG ,ale z blaszką , czy zestaw Preisera gdzie broni i wyposażenia wystarczy na kilka figurek. Każdy z producentów ma jakąś kalkulację i oferuje towar o uznanej lub innej jakości . Jednego stać na jeden zestaw , inny kupi 2 , 3ci kupi Preisera i dodatkowo wymieni lufy, a inni tylko piszą , piszczą , piszą ........ .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
13-01-14 13:22  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
ghost2 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam.

Mam pytanie czy dalej "bawisz się" w odlewy mocowania szyn kolejowych?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024