FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-07-11 08:42  [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam kolegów modelarzy!

Od jakiegoś czasu działam nie tylko w materii kartonowej, ale i żywicznej. Efektem tego jest kilka dodatków żywicznych, dopasowanych właśnie do skali kartonowej, 1:25 i 1:45. Z czasem, o ile temat się przyjmie, oferta będzie się rozrastać.

Dziś polecam:
- mocowania szyn kolejowych, w skalach 1:25 i 1:45



http://blog.mariomodelario.eu/index.php/oferta/mocowania-szyn/

- koła (opony) żywiczne do Ził 130 z wyd. WMC


http://blog.mariomodelario.eu/index.php/oferta/kola-opony-zywiczne-do-zil-130/

- koła szprychowe do parowozów




http://blog.mariomodelario.eu/index.php/oferta/kola-do-parowozu-pu29-w-skali-125/

Chętnie usłyszę (poczytam :-) ) Wasze opinie w kwestii takich dodatków. Ortodoksom kartonowym, do których z przyjemnością bym się zaliczył, ale nie mam aż tyle czasu, to się być może nie spodoba, ale dla Tych, którzy chcą skleić w życiu więcej niż 1 model rocznie, a nie mają zbyt wiele czasu, przychodzę z pomocą. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz

--


 
07-07-11 09:10  Odp: [n] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

mario z ciekawości - możesz powiedzieć co to za typ żywicy ? - tej szrej ?

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
07-07-11 12:16  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam.Ja jestem jak najbardziej za!!!!!!!!!!
Jako fanka wszelkiego rodzaju pojazdów militarnych,a w szczególności czołgów, z miłą chęcią przyjęłam wszelkiego rodzaju klamoty do waloryzacji.Mam na myśli takie zestawy lub pojedyncze elementy,jakie można zakupić do modeli plastikowych.Ważną rzeczą byłaby też cena takowych elementów.Pozdrowienia.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-07-11 13:31  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

Tak-tak-tak. A dlaczego do ZiL - 130 tylko 6 opon v komplekcie? Kolo zapasowe nie ma opony, czy jak?

 
07-07-11 19:35  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odpowiedź zbiorcza:

Maverick33: Zasadniczo, to żywice mam białe, tyle, że barwię je pigmentami do żywic. A żywica ta, to amerykański SmoothOn, droga, ale dobra.

Mrówka: jakieś propozycje może? A cena, no cóż, staram się, aby nie było drogo, ale jakiś sens ekonomiczny to musi mieć.

Pranas: nie wiem :-), kolega klejący Ziła mówił o 6-ciu, może wycinanka nie przewiduje zapasówki?

Pozdrawiam
Mariusz

--


 
07-07-11 20:27  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Chociażby amunicja rożnego kalibru-nie w każdym modelu jest.
Hełmy,plecaki,worki,manierki................itd,itd.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
07-07-11 21:17  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mirek 



 - 2

Figurki pilotow w pozycji siedzacej....

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
07-07-11 21:29  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja tak samo jestem za. Cieszyły by mnie właśnie figurki w różnych skalach, amunicja, Karabiny, silniki gwiazdowe i inne dodatki które z kartonu nie ma możliwości wykonania. oczywiście w cenach do zaakceptowania :)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-07-11 21:31  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Jestem za figurkami, ale czołgistów i innych jednostek lądowych w skali 1:25.
Opony do różnych pojazdów, broń strzelecka piechoty i np. MG 42.
Ciekaw również jestem jak wyglądałoby cenowo wykonanie zestawu gąsienic w porównaniu do laserów.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
07-07-11 21:46  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam,
ja bym był zainteresowany kołami do wojskowych ciężarówek, figurkami,bronią dodatkami o jakich pisze Mrówka. Z racji zainteresowań najlepiej do pojazdów WP/LWP/WP, lub pojazdów alianckich...
Pomyślności w realizacji projektu

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
08-07-11 08:55  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Figurki pilotów w 1/33 w mundurach : polskich(39) ;niemieckich ;sowieckich i innych sił lotniczych .
Fajnie gdyby były do wyboru: figurki surowe jak i gotowe pomalowane i sklejone.

 
08-07-11 10:25  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Figurki mogę zrozumieć, ale reszta to czyste lenistwo ;-P

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-07-11 10:40  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Hator   

Oponki do Ziła bardzo piękne. Brakuje tylko napisów na boku. Sam pomysł z kołami trafiony w dziesiątkę.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
08-07-11 16:22  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
kari   

Rajkub napisał: <Figurki mogę zrozumieć, ale reszta to czyste lenistwo ;-P>

... szkielety spod lasera , gąski laser ew. żywica, drobnica fototrawiona w mosiądzu, wszelkie "arużje" (głównie lufy) z mosiądzu lub aluminium, kadłuby z laminatu, itp, itd.
... za chwilę doczekamy się, że z kartonu (papieru) będziemy otrzymywać opakowanie i instrukcję montażu modelu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-07-11 20:38  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W pewnym sensie i lenistwo, ale czas poswiecony na wyciecie 100 ogniw na poziomie laserowych jest bardzo duży. Takie dodatki tylko mają upiększyć model.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
08-07-11 21:16  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aj tam Panowie.... jedni mają na tyle czasu i samozaparcia by dziobać wszystko samemu a inni chcą po prostu mieć kolekcję ładnych modeli nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu...
I jedna i druga opcja jest zawsze bardziej godna pochwały niż picie wina gdzieś na dworcu ;)
Jak na moje to trafiłeś Mariusz w dziesiątkę bo rynek dodatków do modeli kartonowych jest bardzo ubogi w porównaniu do tej samej branży w świecie plastikowym.
Sprawa jest prosta, kto nie chce ten nie kupi ale trzeba się liczyć z tym, że na takie akcesoria popyt będzie coraz większy więc działaj Kolego ;)
Pozdrówka
Jarek

--
GG 6801515

 
09-07-11 11:06  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ludziska, każdy klei z czego chce i jak chce, ważna jest zabawa przy tym, ale nie odmawiajcie nam prawa wyrażenia swojej opinii ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-07-11 12:25  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Thunder909 

 

ale dlaczego od razu len ? A moze czlowiek co nie ma za duzo czasu albo i talentu ? To moja opinia ;-)

 
09-07-11 13:15  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Lenistwo, a nie leń ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-07-11 17:38  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

jeszcze z nowości pojawiły się już żywiczne nity:
http://www.model-kom.pl/nity.htm

--

 
09-07-11 19:06  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Te nity to już od jakiegoś czasu są... choć jak na moje wymagania to mogły by być lepsze.

--
GG 6801515

 
09-07-11 21:23  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie.
Cieszę się, że oferta została ciepło przyjęta.

Nity robiłem i wychodziły bardzo dobrze, ładny kształt, gładka powierzchnia, ale potrzebowałbym jakiejś "sierotki" do wyciągania ich z formy, bo to nie na moje nerwy :-)

Proszę, dajcie upust zachciankom i napiszcie, co byście chcieli. Moim zdaniem z żywicy warto odlewać elementy powtarzające się w modelu, lub te o trudnych do osiągnięcia kształtach.

Pytanie do pancerniaków, czy jesteście zadowoleni z gąsienic laserowych? Bo jeśli tak, to nie ma co zaczynać tematu gąsienic żywicznych, bo na pewno będą one droższe. O ile, to zależy, bo jeden czołg ma tyle a tyle ogniw, a drugi 2x więcej. Przy laserze, to niewielka różnica, przy żywicy, większa. Na pewno ogniwa z żywicy będą wierniejsze. Kwestia jest więc do przedyskutowania.

Padły pytania o amunicję. Jestem za, ale że lichy ze mnie pancerniak, to chętnie nawiążę kontakt z kimś kto mnie wesprze wiedzą i doświadczeniem.

Figurki będą.

Pytanie do szkutników
Czy marynarze w 1:100 i 1:200 są na rynku dostępne? Czy przydały by się wam ładne pontony? Tu w żywicy można dobrze odwzorować wszystkie krągłości.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do pisania listy życzeń, możliwie konkretnie.
Mariusz

--


 
09-07-11 21:29  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2


Czy marynarze w 1:100 i 1:200 są na rynku dostępne?

Nie wiem jak w 1:200 ale 1:100 nie widziałem. A chętnie bym zobaczył i przygarnął :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-07-11 21:33  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Marynarze fajna sprawa ale do każdej floty i do każdego okresu potrzebny będzie inny projekt. Na przykład radziecki "moriak" ma się nijak do niemieckiego podwodniaka, albo marynarza z XVIII w. żaglowca.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
09-07-11 21:35  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Jestem jak najbardziej za żywicznymi gąsienicami i kołami. Wysoka cena rekompensuje ilość roboczogodzin spędzonych nad danymi elementami.
Na chwilę obecną najbardziej interesowałby mnie zestaw do RSO: Koła + gąski, przy czym koła mógłbym udostępnić jako szablon/formę dla przyszłych sklejaczy. Te z wycinanki są mocno uproszczone, natomiast przygotowanie 2 zestawów + zapas, zajęło mi duuużo czasu.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
09-07-11 21:39  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Słusznie Hastur, ale widząc ilość żaglowców na forum, to ten temat pewnie wogóle odpada ze względu na nikłe zainteresowanie. Natomiast z resztą nie będzie tak źle. Wielu rzeczy w 1:200 nie widać - w sensie różnic, więc się okaże, że wiele marynarek jest do siebie podobnych i skończy się na kilku podstawowych rodzajach, na które będzie zbyt.

DarkLord - zapraszam na priv!

--

Post zmieniony (09-07-11 21:40)

 
09-07-11 22:11  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mam pytanie co do mocowań szyn: one są według wymiarów oryginałów, czy są dopasowane do rozmiarów stopki szyn modelarkich (code ...) ? Jest możliwość zrobienia również łapek dla rozjazdów ?

 
10-07-11 09:40  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Są w GPM figurki w skali 1:200 wykonane metoda fototrawienia

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-07-11 10:19  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To już trzecia strona życzeń i marzeń .
Jak wiecie od lat propagowałem ideę najróżniejszych dodatków do modeli kartonowych , tych pancernych w 1-25 , bo tym się zajmuję . Pokazując moje modele , a przy nich figurki naczytałem się wielu wpisów o tym jakie to jest na nie zapotrzebowanie, a zakładając sklep naściągałem fototrawionych dodatków, toczonych luf , pocisków, elementów z żywicy ,figurek ,kalek czy szablonów .Te produkty dawno już są na rynku , pozbierane dla pancerniaków w jednym miejscu , ale prawda jest taka , że sięgnie po nie tylko niewielka liczba Klientów , głównie tych z zasobnym portfelem lub naprawdę zdeklarowanych i lubiących akcesoria .
Fajnie ,że Kolega ma zapał i chce poszerzyć rynkową ofertę ,mam nadzieje , że znajdzie też tylu Klientów ilu zabrało głos w dyskusji.
Mario mamy jeszcze podobnego zapaleńca za Oceanem , we mnie też masz sprzymierzeńca.
Powodzenia !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-07-11 11:13  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak Piterpanzer, mam podobne wnioski, ale liczę jednak, że się to rozwinie.
Dzięki :-)

Bizon, te fototrawki kiedyś używałem, takie sobie były i było z nimi dużo roboty.

--


 
10-07-11 11:14  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wszystko opiera sie o cene tych dodatków.
Jesli te dodatki przekraczają cene wiecej niż model to mało kto kupi. Jak wiadomo kazdy chce skleić model jak najmniejszym kosztem.
Druga rzecz to dodatki są kupowane gdy, sklejający stwerdzi czy model jest sklejony na przyzwoitym poziomie, że warto do niego dokupić te elementy. A jak wiemy sklejanie modelu co ma 1000 czesci zajmuje jednak trochę czasu. Inna sprawa jest gdy, cały model mamy zamiar malować, szpachlować i waleryzować.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-07-11 13:10  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Popieram zdanie moich przedmówców… macie we mnie wsparcie.

Przeczytałem ten wątek i naszła mnie pewna myśl, a zarazem doznałem zagubienia w czasie.... Może Ci, którzy nie zażyli niebieskiej kapsułki (MATRIX) pomogą mi się zorientować w czaso-przestrzeni... więc pytam: jaki dzisiaj dzień i miesiąc … wszyscy przedstawili listę życzeń, jakby jutro był 06.12.2011r. (mikołajki).

Mam już pewne doświadczenie w odlewaniu i wiem, ile kosztuje pracy przygotowanie w dobrym stopniu elementu gotowego do odlewania (koło do mojej PUMY prawie 2dni), a ile jeszcze materiały i praca w to włożona… czy warto ruszyć z inwestycją dla 2-3 osób?

Dlatego ja robię to we własnym zakresie. Jeśli miałbym się już na coś zdecydować to oczywiście -figurki w skali 1:25.

Pozdrawiam

Post zmieniony (10-07-11 13:26)

 
10-07-11 15:36  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mario - figurki marynarzy (1:100 i 1:200), kotwice, ŚRUBY okrętowe (może być np. szablon do doszlifowania), żurawiki łodziowe itp. :-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
11-07-11 11:12  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uboottd: Mocowania mają wymiary według oryginału i pasują do szyny S49. Na inne, jeszcze bardziej niszowe elementy torowiska, raczej nie ma co liczyć. Może się pojawią mocowania dla wąskiego toru.

Pozdrawiam
Mariusz

--


 
11-07-11 15:52  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Opony to świetny pomysł, ale przydałyby się się z felgami. W wielu modelach felgi są tak wyprofilowane, że nie da się ich wiernie wykonać z kartonu. Jeśli cena koła nie przekroczy 6-7 zł to na pewno będę kupował.
Fajnie byłoby też wyprodukować szmaciane pakunki, plecaki, hełmy i inne elementy uzupełniające model, których z papieru nie da się wykonać, a także takie, które ze względu na swój kształt czy fakturę są trudne do zrobienia, np. obłe lampy czy blachę ryflowaną.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
11-07-11 18:49  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Może to off-top, ale w ogóle kolejowe modele wąskotorowe w 1:25 są trochę osierocone. O ile Modelik wydał bardzo dużo lokomotyw wąskotorowych, to z wagonów jest chyba tylko platforma, a szkoda bo sama lokomotywa nie jest tak atrakcyjna jak z podpiętymi wagonami.

Przy tej ilości lokomotyw wydanych na wąski tor takie mocowania do szyn byłyby świetnym uzupełnieniem. Przecież model kolejowy musi stać na szynach...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-07-11 09:40  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

No teraz to Norvik wymyśliłeś .
Zróbmy małą kalkulację .
Guma wytrzymuje 30 kopiii , reszta będzie już niższej jakości . Są sposoby wydłużenia żywotności formy , ale to także kolejne koszta.
Żywica - czas przydatności do użycia ograniczony, jeśli lejesz odlew ze stopką to około połowa żywicy idzie do śmieci . Zakładamy , że 100% odlewów jest bez pęcherzyków ,co oczywiście jest założeniem utopijnym. Ktoś ,kto zabiera się za spełnianie takich list z życzeniami ,chce na tym zarobić, więc musi policzyć swój czas ,wycenić go.
Na ile byś wycenił roboczogodzinę?
Jak już dobrniesz do momentu ,kiedy masz produkt ,który chcesz sprzedać i jeśli chcesz to sprzedać legalnie musisz doliczyć 23 % VAT . Sprzedaż to komuś do sklepu jako producent ? Znowu należy doliczyć marżę .Możesz sprzedawać sam,więc jakie zostaje rozwiązanie ? Własny sklep lub allegro. W obu przypadkach koszta , bo albo koszta domeny ,serwera etc , albo koszta prowizji dla allegro . Reasumując - np willys 4 koła +zapas = 5 kół X 7zł= 35zł . Z jednej formy otrzymamy 6 zestawów po 35 zł=180zł .To oczywiście cena dla Klienta ,bo taką gotowość zgłosileś . Życzę powodzenia i poszukaj producenta za taka cenę.

Możesz także poszerzać szarą strefę i sprzedawać na czarno , rżnąć głuptasa wypisywać , że wyprzedajesz swoją kolekcję po dzieści takich samych kalek .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-07-11 09:52  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Piterpanzer
Kalkulacja zysków poprawna, ale napisz o kosztach.
Silikon na formę - 10 PLN?
Żywica - 40 PLN? Niech będzie 60 PLN.
Razem 70 PLN
VAT i karton do formy ;) - wszystko razem to 100PLN
Czyli zysk to 80 PLN - gdybyś miał duży rynek zbytu to IMHO niezły interes.

Problemem jak dla mnie jest to, żeby sprzedać te 6 kompletów (a nie 2 czy 3, bo dopiero piąty i szósty generują zysk - pozostałe pokrywają koszty)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
12-07-11 10:13  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Piterpanzer,
nie każdy jest takim wszechwiedzącym asem jak Ty , który zna się na kalkulacji kosztów tak popularnego zajęcia jak odlewy żywiczne. Przykro mi, że Cię zbulwersowałem moim mało profesjonalnym wpisem, ale mam prawo zakładać, że to się jednak opłaca w podanej przeze mnie cenie skoro Mario sprzedaje 6 opon do ziła za 39 zł.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
12-07-11 11:15  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Norviku nie jestem wszechwiedzącym i koszta żywicy również wydawały mi się wygórowane do chwili , gdy sam zacząłem sie jej uczyć , próbując robić formy i wykonując pierwsze odlewy . Dopiero wtedy uznałem za słuszne kalkulacje tych , którzy dla mnie wykonywali pierwsze odlewy lub później uczyli mnie jak to ugryźć. Zamiast się nadymać spróbujcie .
Tak dla porównania figurka w 1-25 , metalowa z plastikowymi ,wtryskowymi dodatkami , z produkcji wielkoseryjnej Tamiyi kosztuje 56zł , metalowa ,chińskiej produkcji w skali 1-24 od 24,90 $ za 1/2 do 32,90$ za postać gen Rommla , a żywiczny zestaw ModelCellar 4+1/2 48 $ (nawiasem mówiąc jakość tych oryginałów jak i samych odlewów jest marna) .
Zapraszam kolejnych Kolegów , którzy bawią się żywicą zarobkowo lub tylko robią tylko dla siebie by zabrali głoś w dyskusji .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-07-11 11:44  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Piter - ja napisałem jak to wygląda z mojego punktu widzenia - silikony i żywice z Allegro, małe ilości. Zakładam, że osoba parająca się odlewnictwem bardziej zawodowo z jednej strony poniesie większe koszty (chociażby na zakup komory próżniowej), ale tez będzie miała większy "przerób" a więc i niższe koszty materiałów.

Myślę, że trzeba pamiętać, że odlew to nie wszystko (powiedziałbym nawet, że to nic). Sporo kosztów (np. czasu) to wykonanie "matki" - w końcu ktoś musi to ulepić.

Co do cen "gotowców" - można porównywać się do zestawów wtryskowych? Bo zestaw 5 figurek we wtrysku 1/24 to około 80 PLN ;)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
12-07-11 11:54  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cóż, dyskusja mimo wszystko rozwija się ciekawie. Piterpanzer ma w kwestii sprzedaży dodatków do modeli kartonowych, większe doświadczenie niż ja i wie co mówi. To nie jest łatwy temat. Koszty są duże. To nie tylko żywica i silikon, ale także przygotowanie wzorca, przygotowanie formy, która jest niestety i to wielki ból - nietrwała, czyli jest to praca, która jest droga i tyle. Ale to wszystko jest jakoś tam do opanowania, jeśli będzie popyt. A z popytem licho. Dlatego ja bym się chętnie dowiedział, czy po prostu ogólnie zainteresowanie jest tak nikłe, czy to kwestia trafienia w chodliwy temat.

--


 
12-07-11 12:12  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

czy po prostu ogólnie zainteresowanie jest tak nikłe, czy to kwestia trafienia w chodliwy temat.

To raczej kryzys wakacyjno-finansowy. W tym temacie potrzebna jest wielka cierpliwość. Początki biznesowe zawsze są trudne i zniechęcające.

Z moich obserwacji wynika, że najwięcej modeli to pojazdy czołgo-podobne więc może ogniwka gąsienic, tyle że w tym temacie też nie ma unifikacji ale przynajmniej tych elementów jest więcej i są bardzo pracochłonne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
12-07-11 13:58  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Gąsienice żywiczne robi Piotrek więc Jego należało by pytać jak z popytem na nie, a mi się wydaje, że opony to doskonały temat i w kartonie dość czasochłonny...
Mariusz, skoro zabarwiasz żywicę to może udało by Ci się osiągnąć "gumowy" kolor? to już by była zupełnie świetna sprawa.
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
12-07-11 14:24  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jarosław , popyt na gąsienice w 1-25 jest wśród sklejających plastikowe modele obcokrajowców. Co do poszerzania oferty trzeba się dobrze zastanowić skoro można kupić wysokiej jakości pracujące gąsienice do kolejnych czołgów w skali 1-24 .
Z wielkoseryjną produkcją na wtrysku nie pokonkurujesz ani jakością ,ani ceną ,bo ta zbliża się do ceny laserów.
Co do barwienia to można to robić tak jak Mario czy Bigtank , jeśli jednak zaczniesz kombinować z dodawaniem kolorów "na żadanie" to może się okazać ,że produkujący do niedawna uszczelki ,a dziś bezrobotny wytwórca może to zrobić dla Ciebie bezpośrednio z gumy.

--

Post zmieniony (12-07-11 14:40)

 
14-07-11 07:00  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Ja byłbym przede wszystkim zainteresowany MG 34 i zastanawiam się jaki koszt mniejwięcej by był tego karabinu. Wydzierganie tego z kartonu nijak nie daje w moim przypadku oczekiwanych efektów a średnio na model potrzebne są 1-3 sztuki, w większosci przypadków conajmniej 2.

 
14-07-11 09:15  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A czy Kolega Szkodnik zna ten artykuł ?
Rękojeść jak najbardziej można wykonać z kartonu ,ewentualnie odlać z żywicy , Do dyspozycji także gotowy zestaw Preisera z bronią
2-częściowe perforowane lufy do Mg34 są w sprzedaży od jakiegoś czasu . Do zestawu dołączona jest blaszka fototrawiona z celownikiem .
Podobny zestaw jest do browninga 0,3 .
Koledzy , zapraszam , zaglądajcie do sklepu Panzer Hobby Art lub śledźcie wątki o nowościach .Staram się by w sklepie były w nim wszelkie dodatki do pancerki w 1-25 ,moderuje lub inwestuję w rozwój akcesoriów ,ale czytając Wasze wish listy mam wrażenie ,że patrzycie ,a nie widzicie tego co jest dostępne on line i pod ręką .

Post zmieniony (14-07-11 09:19)

 
14-07-11 14:57  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Zostałem wywołany do tablicy to się troszeczkę wytłumaczę, by kolega Piterpanzer się jednak nie załamywał ;-)
Fakt wszystko oprócz lufy można spokojnie zrobić i w tym nie widzę problemu. Jednak zestaw przedstawionych dodatków przy cenie modelu powiedzmy ok 50 zł podniósł by koszty o 100%, Pisząc o MG ewentualnie lufie do niego myślałem o czymś jak jeden z zestawów do browninga którego jakość jest jak dla mnie zupełnie wystarczająca a cena jest rzędu kliku zł i jest to bardzo akceptowalny poziom w moim przypadku .

Post zmieniony (14-07-11 14:59)

 
14-07-11 16:07  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tu znowu zaczyna się bezcelowa dyskusja o cenach.....
2 karabiny do Browninga , jeden do MG ,ale z blaszką , czy zestaw Preisera gdzie broni i wyposażenia wystarczy na kilka figurek. Każdy z producentów ma jakąś kalkulację i oferuje towar o uznanej lub innej jakości . Jednego stać na jeden zestaw , inny kupi 2 , 3ci kupi Preisera i dodatkowo wymieni lufy, a inni tylko piszą , piszczą , piszą ........ .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
13-01-14 13:22  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
ghost2 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam.

Mam pytanie czy dalej "bawisz się" w odlewy mocowania szyn kolejowych?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024