FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-07-11 11:14  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wszystko opiera sie o cene tych dodatków.
Jesli te dodatki przekraczają cene wiecej niż model to mało kto kupi. Jak wiadomo kazdy chce skleić model jak najmniejszym kosztem.
Druga rzecz to dodatki są kupowane gdy, sklejający stwerdzi czy model jest sklejony na przyzwoitym poziomie, że warto do niego dokupić te elementy. A jak wiemy sklejanie modelu co ma 1000 czesci zajmuje jednak trochę czasu. Inna sprawa jest gdy, cały model mamy zamiar malować, szpachlować i waleryzować.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-07-11 13:10  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Popieram zdanie moich przedmówców… macie we mnie wsparcie.

Przeczytałem ten wątek i naszła mnie pewna myśl, a zarazem doznałem zagubienia w czasie.... Może Ci, którzy nie zażyli niebieskiej kapsułki (MATRIX) pomogą mi się zorientować w czaso-przestrzeni... więc pytam: jaki dzisiaj dzień i miesiąc … wszyscy przedstawili listę życzeń, jakby jutro był 06.12.2011r. (mikołajki).

Mam już pewne doświadczenie w odlewaniu i wiem, ile kosztuje pracy przygotowanie w dobrym stopniu elementu gotowego do odlewania (koło do mojej PUMY prawie 2dni), a ile jeszcze materiały i praca w to włożona… czy warto ruszyć z inwestycją dla 2-3 osób?

Dlatego ja robię to we własnym zakresie. Jeśli miałbym się już na coś zdecydować to oczywiście -figurki w skali 1:25.

Pozdrawiam

Post zmieniony (10-07-11 13:26)

 
10-07-11 15:36  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mario - figurki marynarzy (1:100 i 1:200), kotwice, ŚRUBY okrętowe (może być np. szablon do doszlifowania), żurawiki łodziowe itp. :-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
11-07-11 11:12  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Uboottd: Mocowania mają wymiary według oryginału i pasują do szyny S49. Na inne, jeszcze bardziej niszowe elementy torowiska, raczej nie ma co liczyć. Może się pojawią mocowania dla wąskiego toru.

Pozdrawiam
Mariusz

--


 
11-07-11 15:52  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Opony to świetny pomysł, ale przydałyby się się z felgami. W wielu modelach felgi są tak wyprofilowane, że nie da się ich wiernie wykonać z kartonu. Jeśli cena koła nie przekroczy 6-7 zł to na pewno będę kupował.
Fajnie byłoby też wyprodukować szmaciane pakunki, plecaki, hełmy i inne elementy uzupełniające model, których z papieru nie da się wykonać, a także takie, które ze względu na swój kształt czy fakturę są trudne do zrobienia, np. obłe lampy czy blachę ryflowaną.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
11-07-11 18:49  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Może to off-top, ale w ogóle kolejowe modele wąskotorowe w 1:25 są trochę osierocone. O ile Modelik wydał bardzo dużo lokomotyw wąskotorowych, to z wagonów jest chyba tylko platforma, a szkoda bo sama lokomotywa nie jest tak atrakcyjna jak z podpiętymi wagonami.

Przy tej ilości lokomotyw wydanych na wąski tor takie mocowania do szyn byłyby świetnym uzupełnieniem. Przecież model kolejowy musi stać na szynach...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-07-11 09:40  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

No teraz to Norvik wymyśliłeś .
Zróbmy małą kalkulację .
Guma wytrzymuje 30 kopiii , reszta będzie już niższej jakości . Są sposoby wydłużenia żywotności formy , ale to także kolejne koszta.
Żywica - czas przydatności do użycia ograniczony, jeśli lejesz odlew ze stopką to około połowa żywicy idzie do śmieci . Zakładamy , że 100% odlewów jest bez pęcherzyków ,co oczywiście jest założeniem utopijnym. Ktoś ,kto zabiera się za spełnianie takich list z życzeniami ,chce na tym zarobić, więc musi policzyć swój czas ,wycenić go.
Na ile byś wycenił roboczogodzinę?
Jak już dobrniesz do momentu ,kiedy masz produkt ,który chcesz sprzedać i jeśli chcesz to sprzedać legalnie musisz doliczyć 23 % VAT . Sprzedaż to komuś do sklepu jako producent ? Znowu należy doliczyć marżę .Możesz sprzedawać sam,więc jakie zostaje rozwiązanie ? Własny sklep lub allegro. W obu przypadkach koszta , bo albo koszta domeny ,serwera etc , albo koszta prowizji dla allegro . Reasumując - np willys 4 koła +zapas = 5 kół X 7zł= 35zł . Z jednej formy otrzymamy 6 zestawów po 35 zł=180zł .To oczywiście cena dla Klienta ,bo taką gotowość zgłosileś . Życzę powodzenia i poszukaj producenta za taka cenę.

Możesz także poszerzać szarą strefę i sprzedawać na czarno , rżnąć głuptasa wypisywać , że wyprzedajesz swoją kolekcję po dzieści takich samych kalek .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-07-11 09:52  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Piterpanzer
Kalkulacja zysków poprawna, ale napisz o kosztach.
Silikon na formę - 10 PLN?
Żywica - 40 PLN? Niech będzie 60 PLN.
Razem 70 PLN
VAT i karton do formy ;) - wszystko razem to 100PLN
Czyli zysk to 80 PLN - gdybyś miał duży rynek zbytu to IMHO niezły interes.

Problemem jak dla mnie jest to, żeby sprzedać te 6 kompletów (a nie 2 czy 3, bo dopiero piąty i szósty generują zysk - pozostałe pokrywają koszty)

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
12-07-11 10:13  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Piterpanzer,
nie każdy jest takim wszechwiedzącym asem jak Ty , który zna się na kalkulacji kosztów tak popularnego zajęcia jak odlewy żywiczne. Przykro mi, że Cię zbulwersowałem moim mało profesjonalnym wpisem, ale mam prawo zakładać, że to się jednak opłaca w podanej przeze mnie cenie skoro Mario sprzedaje 6 opon do ziła za 39 zł.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
12-07-11 11:15  Odp: [Nowość] Dodatki żywiczne dla modelarzy kartonowych
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Norviku nie jestem wszechwiedzącym i koszta żywicy również wydawały mi się wygórowane do chwili , gdy sam zacząłem sie jej uczyć , próbując robić formy i wykonując pierwsze odlewy . Dopiero wtedy uznałem za słuszne kalkulacje tych , którzy dla mnie wykonywali pierwsze odlewy lub później uczyli mnie jak to ugryźć. Zamiast się nadymać spróbujcie .
Tak dla porównania figurka w 1-25 , metalowa z plastikowymi ,wtryskowymi dodatkami , z produkcji wielkoseryjnej Tamiyi kosztuje 56zł , metalowa ,chińskiej produkcji w skali 1-24 od 24,90 $ za 1/2 do 32,90$ za postać gen Rommla , a żywiczny zestaw ModelCellar 4+1/2 48 $ (nawiasem mówiąc jakość tych oryginałów jak i samych odlewów jest marna) .
Zapraszam kolejnych Kolegów , którzy bawią się żywicą zarobkowo lub tylko robią tylko dla siebie by zabrali głoś w dyskusji .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024